John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

floppy4

Nemozem si pomoct ale nemam za co uberat. Po filmovej stranke to malo presne to co film v takomto zanri ma mat, skvela rezia hlavne a osobne takisto sa mi to velmi pacilo takze jednoducho nemam kde tie hviezdicky uberat :-) Pozrel som si to az vsak po velkom premahani sa, lebo ten hrozny popis tu vie cloveka odradit a zapredsudkovat. Aj tak silno odporucam... ()

RonnieR

Haggis "umí "!!! Dokonalý thriller o dokonalom úteku. Crowe perfect! A posledná trištvrte hodina filmu - nemám slov - človek zabudne aj dýchať! 90%. ()

r0b3rt

Začnem hereckým výkonom Russella Crowe-a: ako vždy perfektný a spoľahlivý výkon, a jeden z hlavných dôvodov môjho vysokého hodnotenia. Scenár bol celkom originálny a diváka drží až do poslednej chvíle v otázke, či je Liz naozaj vinná alebo nie. Aspoň v mojom prípade to bolo tak. No aby som povedal pravdu, film bol pre mňa príliš dlhý... Jednoducho som pozeral kedy to už skončí, najmä v strede filmu. Možno mi chýbalo viac adrenalínu alebo dramatickejšia hudba, ťažko povedať. 70% ()

stevkoI

Sedim si vecer, co budem robit, tak si pustim nejaky film ktory mam doma a neviem sa presvedcit si ho pozriet, sak aj tak to bude nieco odveci... Nastastie opak bol pravdou (original som nevidel!). Velmi podareny fiolm, silny pribeh...ale hlavne ma chytila hudba, ta hudba od MOBYho, perfektne dotvorenie dejojej atmosfery a celkoveho dojmu. ()

egoistic

jako obvykle nadstandardní výkon Russella, žánrově velmi povedený kousek, který přináší dostatek akce, napětí...sympatický učitel se změní v chladnokrevně kalkulujícího člověka schopného udělat cokoliv pro svůj cíl. 80% ()

Cyly84

Narozdiel od francúzskeho originálu ma to ani trochu nenadchlo. Manželka mi bola taká nesympatická, že by som ju v tom väzení asi aj nechala. Ani jej postava nebola tak dobre "vykreslená" ako tomu bolo v originále. Russell bol priemerný a s tým príšerným dabingom ešte horší. Nefungovala chémia, ani napätie. Sklamanie ()

Trepak

Čistý priemer. Dobrá hudba, dobrý Russell Crowe, dobrý príbeh. Ale nič, čo by Haggisov film vytrhlo z priemeru som tam nevidel. ()

Mahonney

Zajímavý to je, ale děsně dlouhý, s nijakým koncem a upřímně bych v hlavní roli viděl radši Olivii Wilde. První půlhodinu se nic neděje, zatčení je rychlý, nic se nedovíme a pak se táhne než se začne něco dít. Chtělo to víc nakoncentrovat ty zajímavý a akční momenty, pak by to byly silný 4 hvězdy, takhle 3 za to, že sem se chvílema nenudil, ale ani celkově moc nebavil. ()

Matulla

Neodolatelný Russel Crowe, který mě v kterémkoliv filmu dostane svým charismem a i v tomto případě si myslím, že filmu dodal tu pravou šťávu. Elizabeth Banks, kterou jsem si také docela oblíbila, ale bohužel mi u ní chybělo více emocí.. Celou dobu jsem čekala na to, kdy se konečně vrhne Johnovi kolem krku a poděkuje mu za to vše, co pro ni riskoval..a to se bohužel nedostavilo! Z celkového dojmu to ale tolik neubralo, protože když film hltám jedním dechem a ani jednou se nepodívám na hodinky..znamená to, že jsem zcela pohlcená dějem! A jako perlička - skvělý soundtrack!!! ()

Fisik

Strhující akce a napětí, které člověka upoutá do křesla až do konce ... jeden z nej trillerů poslední doby ()

Puchyr

Tohle bylo dokonalé drama. Thriller se vším všudy a až do konce napětí. Závěrečný záběr s rozzuzlením byl fakt vtipnej,, představte si být v její kůži. Kvůli takový kravině musela celá její rodina zahodit svůj život a stát se uprchlíky. Fantastický scénař a vynikající Russell. ()

culo7

Russel Crowe ma do deja úplne vtiahol. Najprv sa tvári ako neskutočne poctivý chlap, rozpačitý tatík keď sa nečakane mení ako chameleón a jeho jediným cieľom je pomsta. Takto sa meniť na plátne dokáže asi iba on. Radosť sledovať. K tomu perfektná Elfmanova hudba, a skvelé akčné scény s rýchlym spádom. Film prekonal moje očakávania. ()

s.u.g.e.r.

Jen kdyby ten příběh a zápletka nebyl už tak ohraný, že? - a ve filmech už Xkrát viděný. Samozřejme, když vám tam zahraje Russell Crowe tak to z průměru vytáhne o stupínek výš. To se i stalo. 60-70%:asi tak, pro tohle si Russela rozhodně pamatovat nebudete. Je to dobrý film? Ano. Vidět znovu? ani NE. ()

shakewell

Po roztahaném začátku, kdy jsem si v půlce říkal, že psycho drama opravdu není můj šálek kávy brilantní závěr. Navíc člověk celý film ani netuší jak to vlastně dopadne. ()

Eksi

Famózny kus práce! Nenudil som sa ani sekundu, žiadna scéna mi neprišla zbytočná, výborná scenáristická robota a skvelé obsadenie. O veľa viac rodinnejší, uveritelnejší a komplikovanejší Law Abiding Citizen. ()

sportx

Nové myšlenky dělají filmy velice dobrými, jen tak dál. Perfektní kamera a to zvláště když se auťák roztočí na dalnici, když chce jeho manželka vyskočit a potom ... dávám 90 ()

kurioko

Film nemá chybu. S hlavní postavou manžela a táty (Russela Cowe) se může ztotožnit drtivá většina těch usedlých, "neodvážných" mužů, kteří když jde o "věc" tak dokáží najít vnitřní sílu a jednat lépe než akční hrdinové. V celém příběhu, hereckých výkonech snad nelze najít nic, co by narušilo celistvost pěkné kriminálky. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona