John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

mistr97

Tři dny ke svobodě je slušné akční drama, které zaujme jednoduchým, ale vcelku promyšleným dějem s povedenou gradací. Vážnost námětu podtrhuje celkovou atmosféru filmu a stojí i za zamyšlení. Russell Crowe se do role skvěle hodí a jeho výkon rozhodně zaslouží pochvalu. 75 % ()

Sejkorka

Hodně dobrý, pravda vítězí i s pomocí trochy nenávisti. V jednu chvíli to dokonce vypadá, že by Lara opravdu byla vražedkyní, pak se z Johna stane vrah. Byť v podstatě v sebeobraně, ale protože přišel loupit. Byť okradl lumpy, zločin je zločin. No, dobro spravedlivě zvítězilo, protože nic není černobílým. Překvapení pro mne je Elizabeth Banks, kterou jsem dosud neregistroval (Love & Mercy o Beach Boys či Chyť mě, když to dokážeš). Jo a Paul Haggis. Mám ještě volné okénko u oblíbených scénáristů. Tak ho tam přidávám (Billion Dollar Baby, Crash, Cassino Royal .... ) PODRUHÉ 25-10-23 asi nic nezměním, pořád dobrý. S odstupem času jsem spoustu okolností zapomněl, a určitě časem zase zapomenu. A tak se dá koukat na dobrý filmy dokola a dokola ..... ()

evita_

Pukalo mi srdce počas toho filmu. To čo on dokázal, zosnoval, pripravil, obetoval...Ufff...Nemala som slov. Je to proste macher. A rozhodne veľmi veľmi ľúbil svoju ženu a rodinu. Malo to dynamiku, spád, nápad, všetko čo od filmu tohto typu očakávate. Dali to, aj napriek všetkým nástrahám, aj napriek všetkému čo sa nepodarilo, alebo sa nečakane zmenilo. V mojom svete žijú šťastne vo Venezuele a darí sa im :-) ()

Richard768

Človek sám v boji proti nespravodlivosti. Lenže aj on bude musieť ublížiť nevinným. Nič nie je čierno-biele. Napätie ku koncu graduje... Trochu mimo hlavného záberu zostáva otázka: Naozaj sú materiálne dôkazy najdôležitejšie? Môže zostať psychologický profil a charakter údajného páchateľa nepovšimnutý? Ak sa vychádza z predpokladu, že každému môže prepnúť a každý sa môže dopustiť čohokoľvek, tak sa ocitáme v ľudsky veľmi nepriateľskom svete. ()

SNCIS

"Uděláš pro mě něco? Kandiduj na guvernéra! A pak zrušíš ten zákaz sexu při návštěvách, protože dvacet let to určitě nevydržím." - 60%. ()

gapa466

Určitě to není nudná podívaná. Russell Crowe výborný. Jen jsem si při pohledu na něj kladl otázku : Kde je gladiátor? Scénář místy těžko uvěřitelný. Spíše pohádka (hlavně konec).  Za shlédnutí to určitě stojí. ()

Erosenin

Konec filmu mě trochu zklamal. Upřímně se nemohu rozhodnout jestli 3 nebo 4. Každopádně zajímavý nápad pro film. ()

Nikol45

Krásný film. Obsazení nezklamalo. Russell je jednička..... jeho filmy mám moc ráda. 5* si tento filmeček rozhodně zaslouží ()

Par.agon

Co všechno je schopen obyčejný učitel udělat pro svou ženu, která je odsouzena za vraždu, aniž by jistě věděl, že je nevinná? Russell Crowe exceluje v tomto dramatickém příběhu, který sleduje jeho plán na vysvobození jeho milované z vězení. Čeká ho hodně nepříjemností a nástrah, obětuje všechno a možná ještě víc, ale ani na okamžik to nevzdá. Scéna, kdy se loučí se svým otcem mě vždy totálně dojme a určitě stojí za zmínku také skvělá hudba. Moje žena už se na to semnou nekouká, viděla to už mockrát. ()

ambra

Russellovi ty emoce prostě jdou. By mě zajímalo, jestli to víc žen vnímá jako trochu přepálenou romanťárnu (otázka Udělal by pro mě můj chlap aspoň deset procent z toho, co zvládnul John pro svou ženu? se neodbytně vtírá). ()

prokop04

Je to v podstatě vyjádření lásky manžela ke své drahé polovičce, způsobem, který je ilegální. To mě dostává myšlenkami ke konci děje, kde nastává velké odhalení (těšte se, doslova se uvolníte). Pokud se ale zaměřím na obecnou koncepci scénáře, je zde použitý vlastně ten nejobyčejnější způsob psaní krimi. Zrovna v podání takového děje bych očekával něco nápaditějšího a více originálního. To nic nemění na tom, že to bylo opravdu perfektní. Russell Crowe je prostě špička v emočních scénách. Vlastně takový vazoun a klasický manžel, ale přes to dokáže moc hezky a citlivě projevit city k těm druhým (nebývá to u filmů úplná samozřejmost). Na začátku co plánuje únik z věznice mi nastala v hlavě klasická otázka: "Bylo by tohle reálné?". Vlastně asi jo, když se divák nad tím trochu povznese a vnímá hlavní osu a zbytečně nad tím nepřemýšlí, dá se říct, že by to proveditelné bylo. Toho si moc cením, protože nesnáším akční filmy, které jsou v podstatě celé udělané v SGI. Zároveň se mi líbilo, když síla hl. hrdiny klesala a nastával pomalý úvod do psychického rozkladu. To pak velmi posílilo lásku mezi členy rodiny. Za mě rozhodně jeden z nej romantických krimi filmů. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona