Pro lásku většinou obětujeme více, než jsme původně chtěli… Film A. Sedláčkové je vzdáleně inspirovaný skutečnými událostmi, historii vztahu dvou nevlastních sourozenců a jejich marného boje proti vzájemné osudové lásce. Jako dospívající děti je na život a na smrt spojilo tajemství smrti otce, na které měli oba svůj díl viny. Z obyčejně lidské, hluboké a pochopitelné sourozenecké lásky se pak roztočí spirála citů až k psychické závislosti, proměněné ve stravující chorobný vztah. Tento vztah je „prokletý“ a nedovoluje jim žít ani spolu, ani bez sebe a zákonitě vrcholí záhubou obou. Hlavní postavy Jany a Miroslava napsala autorka pro I. Chýlkovou a K. Rodena. Jejich o dvacet let mladší představitele pak nalezla režisérka v M. Hilmerové a V. Škultétym. Snímek byl natáčen v Jaroměři a v Poličce, rodišti Bohuslava Martinů, jehož hudba ve filmu hraje velkou úlohu. (Česká televize)

VeraF

Velice zdařile ztvárněný neběžný a nezdravý sourozenecký vztah. Silný zážitek. Působivé, intimní, ponuré, silné. ()

Karja

Drama nevlastních sourozenců. Nikterak zářný kvalitní český film, přesto námět si zaslouží ocenění. Potěšující je, že název snímku opravdu vystihuje to, o čem v něm jde. Žít spolu sourozenci někdy v poklidu nedokáží, bez sebe ale také ne (takový závěr filmu jsem ale opravdu nečekala). Och, někdy mi to připadá bolestnou realitu, o které člověk může denně číst či vidět v televizi. Film jsem shlédla bohudík či bohužel dvakrát, a to, co se mi na něm nelíbilo nejvíce, tedy že se tam v podstatě řeší jedna a táž záležitost (ten „prokletý vztah“,všechno ostatní je vedlejší a nemá váhu), mi už tak fádní podruhé nepřišlo. Proto přidávám jednu hvězdičku, původně jsem dala dvě. Jinak rovněž potěšujícím faktem je, že si tam bok po boku zahráli Karel Roden a Ivana Chýlková, stejně jako mimo jiné ve filmu Čas sluhů, ale tam byli manželé. Takže, dívat se na Oběti a vrazi dá, ale všeho moc škodí…50 % ()

Spike86

Celkem nevyrovnaný film, který zůstal s využitím dobrého námětu trochu na půli cesty. Scénář není nic moc, režie má dobré momenty, hodně se mi např. líbilo nápadité sladění s hudbou v okamžicích, kdy Rodenova postava vidí hudbu v obyčejných všedních věcech. Roden zahrál velmi dobře. No a to je tak nějak vše, jinak je to vcelku nevýrazné a ne příliš záživné. 66% ()

mfanta

50% - Karel Roden (jako vzdy) naprosto uzasny, ostatni herci za nim s odstupem nekolika konskych delek pokulhavaji. Podobny pribeh (bratr a sestra) jsem uz cetl a videl v Hotelu New Hampshire, kde byl zpracovan asi zajimaveji. Nenudil jsem se, nicmene nebylo to uplne ono. ()