Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

SeBig

Príběh není tak špatný, ale čas od času je to docela nuda ale vše to trochu zachranuje herecké obsazení dnešní teen generace což znamená Mintz-Plasse, Dave Franco atd.. hudba je parádní, ale ty bojové scény, málo akce, některé až trapné dialogy a zdá se že se ani tvůrci nemohli rozhodnout jestli to je horor nebo spíš komedie není to vyvážené. Má to být hororová komedie ale není to ani tak vtipný a ani strašidelný tak co to teda hergot je? Třetí hvězda určite ža Huga 99 problems! ()

LaciLC

Teda slabota.. Pozrieť sa to síce dá, ale keď si spomeniem na skvelý originál, nenapadá ma jediný dôvod, prečo (a komu) by som tento film odporúčal. Vhodné akurát tak pre amerických tínedžerov (a pre dievčatá, čo vlhnú pri pohľade na Farrella - mimochodom tomu som to teda neveril.. Celkovo herci nie sú žiadna výhra, potešil ma ale Fógl aka McLovin.:) ()

korbitch22

I přesto,že můj bratr ( který je velký fanda originálu ) se mě pokoušel originál několikrát doporučit,nikdy sem ho neviděl.Může za to hlavně příšerný český dabing,takže sem film po 5ti minutách musel vypnout a v originálním znění se dlouho nedal sehnat a i přesto že sem ho měl doma,dal jsem přednost nové verzi,abych jí mohl nezaujatě ohodnotit.Na Noc Hrůzy sem se hodně těšil,nejen kvůli upírskému námětu,který je můj nejoblíbenější co se hororu týče,tak hlavně kvůli Farrellovi v hlavní roli.Začátek má skvělou atmosféru a já se těšil,jakou že to před sebou nemám jízdu,hups to sem se splet.Režisér strašně moc rychle vyjde s pravdou ven a nenechá vůbec upíra Jerryho dýl tajeměji řádit po okolí a Charley až příliš brzy stane Jerrymu tváří v tvář v boji.Od chvíle kdy Farrell vykope plynový potrubí a pošle barák do luftu,mizí veškeré napětí.Mimo Yelchina,Farrella a později v ději i Tennanta hrají všichni herci příšerně,hlavně matka a přítlekyně Charleyho jako by ani nepochopili že před nima stojí upír a s takovým až hereckým nezájmem pobíhají od ničeho k ničemu a film nemá vůbec štávu.Akce je zoufale málo a počítačová krev je neskutečně otravná.Když se na plátně objevil natvrdlý a iritující upír Plasse,hodnocení už svištělo k bodě mrazu.Doufal sem že ke konci mi to vynaharděj,ale ani se nerozkoukáte a je po všem.Takový zoufale průměrný pokus o nějakou kultovní a nahláškovanou upírskou režbu 21.století,která ale zůstala daleko za svými možnostmi.Nebýt dokonale klidného a démonického Farrella,dal bych filmu s těží 2*.Ale za to co předvedl mě aspoň vynahradil tu dějovou nudu,natočenou naprosto klišovitě a bez zájmu s příšernou rutinnou.Ušmudlaných 55% a určitě zklamání. ()

Chrustyn

Remake starého, prakticky zapomenutého, béčkového hororu z 80. let, o mladíkovi, který zjistí, že jeho soused je upír. Ze začátku mě film překvapil, protože herci byli celkem fajn a film měl příjemné, občas docela atmosferické tempo. To se však v půlce filmu změní a tvůrci se najednou začnou pokoušet o akční horor ve stylu Johna Carpentera. A pak to už jde do háje. Na druhou stranu, existuje spousta daleko horších filmů na podobné téma. ()

heyda

Ve své podstatě béčko jako vyšitý. Žánrově to sedí, je tam dostatek vtipných scén i dostatek krvavých scén. Ale hlavně se mi líbilo zpracování a to, že se děj furt sune dopředu a nedovolí divákovi, aby se nudil. Škoda jen těch trapnějších momentů v závěru, ale jinak docela překvapení. 60% ()

VenDulin85

Jedna*... za Tennanta, hlavně za to, že jim nezdrhl uprostřed natáčení.. asi ho přivázali řetězem či kdovíco.. Nebo měl chvilku sebetrýzně a tohle byla nejekonomičtější varianta, a sice že za to dostane ještě peníze. Celý příběh se veze tak, že si říkáte- ale jo, to už dokoukám, nicméně ten konec, ten konec.. chtělo se mi volat- vraťte mi vstupné, ale.. nebudu hulákat na prázdný obývák, že jo.. ()

mcb

Od průměrného originálu k průměrnému remaku. Co ale v osmdesátých letech bavilo svou přepáleností a komickostí (opravdu špatné vizuální efekty, herecké výkony) je dnes jen obyčejné hororové béčko se všemi klišé a scénami, které jsme tisíckrát viděli jinde a lépe. Hnusné CGI finále, které svou úrovní triků připomíná spíše televizní seriály z devadesátých let než současnou hollywoodskou produkci, je pak velmi nevkusným hřebíkem do už tak hodně zchátralé rakve. Colin Farrell z ní radši neměl vylézat. 5/10 ()

Flego

Rozhodne sa nejedná o komédiu v plnom slova zmysle, skôr by som to nazval jemnou iróniou. Ale i táto kombinácia s horrorom je zdarilá a v určitých fázach zábavná. Len škoda, že jej je pomenej. Fright Night inak neponúka nič nové, je to len jedna z ďalších variácií na upírske filmy. ()

Roman.Ticka

Upírská sága zatím kráčí úspěšně mimo mě. Jediným magnetem byl jako obvykle hlavní tahač Colin, který má tak silné charisma, že mu i toho upíra milostivě odpouštím. Ale když jsem se začala bát vlastní ledničky, nastal nejvyšší čas udělat cvak. Coline Coline, kdo po tobě ide sice dál nevím, ale jsi formát jak Brno, a proto ti uděluji 2 zářivé šťavnaté hvězdičky, užij si to.☺ ()

rikitiki

Hororová komedie pro teenagery, která si dělá legraci právě z hororových komedií pro teenagery. Ve filmu je použitá slušná kamera, odpovídající hudba, sem tam hustá atmosféra, dobré herecké výkony a hlavně lehce parodické a zábavné momenty. ____ Divák vpadne rovnou do děje, což nijak nevadí tomu, aby se rychle zorientoval, protože podobné příběhy viděl už mnohokrát. V tomhle případě se sice taky odehraje všechno, co má být ve správné upírské historce pro dospívající, jenomže s drobnými, vtipnými změnami. ____ Takže na upíry sice stále platí kůl, jenomže jako bonus je to inovativně použitý reklamní poutač, vynoří se tápající upírská ruka s dlouhými nehty, ale tentokrát to není z hrobu, nýbrž z podvozku auta. Jako reflexe na současnost si hrdina stáhne na mobil aplikaci s radami, jak vypáčit zámek, ale je mu houby platná, takže musí využít staré známé pravidlo o tom, kam asi sousedi s největší pravděpodobností schovávají klíče. Mentor - protřelý lovec upírů - je drsný jenom na povrchu, ale ve skutečnosti je vyděšený jako myš ... atd. včetně mojí nejoblíbenější scénky, kdy hrdina dostane úlevně děkovnou pusu, když je po všem, od někoho úplně jiného, než čekal. ____ Je to vtipný, sympatický film, kde mi snad poprvé nevadilo, že americkým upírům se před zakousnutím musí změnit obličej do podoby monstra. V téhle parodii to k tomu prostě patří, stejně jako ty cákance krve, které byly rafinovaně použité (v až eroticky laděné scéně kousnutí pod hladinou v bazéně, nebo poté, co sluneční paprsek zasáhne skoro zachráněnou striptérku). ___ Pobavila jsem se, i zasmála. /5. 5. 13./ ()

Jinny

Hororová blbina, která si nehraje na nic, čím není, a kterou u mě nad jiné novodobé horory nebo "horory" pozvedá hlavně nadhled. O nikom z herců se nedá říct, že by byl dobrý, ale všichni přesně znali svoji škatulku. Doporučuji podávat v partě kamarádů v pátek večer s brambůrky a dobře vychlazeným pivem. ()

Deschain

"Fucking eBay!" Suma sumárum...ale OK. Nemôžem porovnávať s originálom, pretože som nevidela. Zišlo by sa skrátiť tak o pol hodinu, pretože ak by v tom nehral Yelchin a maník Tennant, tak sa asi unudím. Nie som obdivovateľka Colina, ale podľa mňa mu rola sadla dobre. Najviac ma /neprekvapivo/ (okrem Antona a Davida) potešili referencie na Buffy a Angela, za ktoré samozrejme vďačíme scenáru Marti Noxon. Hudobne ma v úvode potešili Pumped Up Kicks ale najviac ma dorazil výber UNKLE. To sa vážne na disko vo Vegas hrá Restless s Joshom Hommeom? Tam chcem ísť. Samozrejme si potom odskočím na pofidérnu šou vlasáča v kožených nohaviciach. Čo vlastne majú upíri s koženými nohavicami? Je to nejaká leder legend? Veľmi sa mi páčil záverečný fight, pretože film konečne získal grády, ale to ho spolu s Vincentovými hračičkami z priemeru nevytrhne. ()

Pítrs85

Davide, Davide, kam ty jsi to vlezl... Neoriginální, nevtipná, nenapínavá, za to dementní, utahaná a značně sterilní (jakože) hororová podívaná, kterou nezachrání ani docela charismatický upír Farrell a docela khůl Tennant. Vampírský horory jdou tak nějak mimo mě (s výjimkou Interview s upírem a 30 dní dlouhá noc) a tenhle to taky zrovna dvakrát nevytrhne. Za týden si z toho nebudu pamatovat ani zbla, nicméně svátečním hororovým "fanouškům" by se to líbit mohlo... ()

Kailo

Večerní remake pohodovka s trochou humoru a trochou víc hrůzostrašných scének. Dr. Who a spratek Farrell vynikajícní. 70% ()

SOLOM.

Největším problémem toho filmu je fakt, že se veřejně hlásí jako remake mnohými uznávaného stejnojmenného kousku z roku 1985. Originál si získal řadu příznivců a většina z nich jen horkotěžko dokázala překousnout nový kabátek, který tomu oblékl Craig Gillespie a scénáristka Marti Noxon. Ti se sice okrajově drželi původního scénáře Toma Hollanda, ale zároveň si do svého příběhu přidali řadu vlastních prvků a nápadů – no a ne všechny byli vydařené. Osobně nejsem žádným velkým přívržencem ani originálu, takže jsem jim dal rozhodně zelenou, ale musím souhlasit s názory, že nový Fright Night není bohužel zrovna moc dobrým filmem. Líbilo se mi, že byl pojat o dost akčněji než jeho předchůdce, ale zas mi tu chybělo onen černý humor (no párkrát se tu objevil, to bych zas lhal) a hlavně jednotlivé postavy nebyly tak dobře zahrané, jak tomu bylo v případě originálu. Takový Peter Vincent tu byl dle mého úplně zbytečný a navíc jeho představitel mi byl krajně nesympatický. A hlavní hrdina Anton Yelchin (budiž mu země lehká…) byl rovněž slabší než William Ragsdale. Alespoň že Imogen Poots byla alespoň atraktivní. Jelikož jsem dal původnímu Fright Night lehce nadprůměrné hodnocení (60%), tak tady musím jít samozřejmě logicky dolů. Našel jsem tu několik slibných momentů, ale převažovali negativa. Takže to nevidím na víc jak 40%. ()

Karamanlis

Uspokojivý remake, ktorému nejde o nič iné, len o pobavenie publika a to sa mu myslím darí. Scenár kopíruje pôvodný Fright Night iba v niektorých základných bodoch, inak kráča príbeh zväčša vlastnou cestou, čo je dobre a hoci upír Jerry, solídne stvárnený Colinom Farrellom zďaleka nie je tak tolerantný ako Sarandonov Dandrige z originálnej verzie a jeho temná stránka pripomína skôr rozbesnených vampírov z 30 Days of Night, nechýba ani pre Fright Night typické občasné odľahčenie a nejaká tá vtipná hláška. Moderné vizuálne efekty dodali filmu nový rozmer a zvýraznili jeho hororové aspekty, takže z môjho pohľadu táto prerábka mala svoje opodstatnenie. ()

ReneeS

Ten film je tak hloupý až se mi vlastně líbil. Většinu času si říkáté "to je blbec ... co to dělá ... proč tam leze ... a je po něm ... já se na to nechci koukat". Ale koukáte a pořád kroutíte hlavou. Otázkou ještě je, opravdu stačí jen tohle a fakt, že David Tennant ze sebe dělá blbce, aby se mi film líbil? Ano stačí. ()

ARI50

Paráda a rozhodne pecka začátek nevím proč mi ale připomínal hrozně DISTURBIA ale pak to vzalo za své na hladového upíra po krví no proste pecka, na upíři film velmi výtečné akce a efekty velmi podařené. No prostě na horor povedené ale ne moc strašidelné ale cely film jsem se rozhodne bavil a nenudil jsem se spokojeny rozhodně. Colin pro tuto práci upíra jak stvořeny. ()

Beastmaster4

Další upírská krávovina, která mi ale až tak moc na nervy nelezla. Poslední dobou je knih a filmů o upírech nějak moc. Jsem sice fanoušek upírských filmů, ale tyhle teenagerovské scénáře opravdu ne. FRIGHT NIGHT je stravitelný, Colin Farrell si po čase vyzkoušel roli i v nějakém komerčním filmu a dal filmu aspoň nějaký náboj. Některé momenty byly neokoukané a tak hodnotím za průměrné tři. Co mi ale vadí je mánie filmařů a spisovatelů si dokola vymýšlet jiná pravidla upírského života a pro jejich zabití, než ta která jsou z historických legend známá a zavedená. Každý chce být v tom svém filmu něčím originální, ale bohužel ho tím jen potápí ke dnu. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020