Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

Pilda17

Po dlouhé době horor (upířina), která stojí za obrovskou pochvalu. Žánr komedie bych bral trošku s nadhledem, poněvadž jde o typický horor. Napětí, brutalita, nápady a akce nechybí a já se bavil. Už dlouho jsem se u hororu tolik nebavil, ale když čtu komentáře, tak jsem jeden z mála. Nevadí mi to a jsem rád, protože nerad chodím s davem a pokud lidé vidí v téhle hororové pecce špatný film, tak já už nevím, co by se mělo divákům nabídnout. Za posledních pár let jeden z těch lepších hororů a hlavně jsem se dočkal pořádné upířiny s prvky jak mají být. Colin Farell v roli hlavního upíra byl fantastický, i když si ho mnoho lidí těžko představilo. Fright Night má své mínusy a pár věcí mi vadilo, ale to si nechám pro sebe, poněvadž nechci někomu kazit fantastickou podívanou... 8/10 = 80% ()

Ruut

První opravdu špatný film COlina Farrella a naprosto zbytečný remake osmdesátkové klasiky. Bez vtipu, nadhledu, gore - jen čistý kalkul a chladná sériová výroba se zrůdným digitálním finále. ()

Foox

Příjemná změna oproti Twilight s velmi charismatickým záporákem. Sice dost slabý triky, ale aspoň umocňují celkovou nadsázku. ()

-OverLord-

Při váhání mezi 3 a 4 hvězdami mně ovlivnilo hned několik věcí. Když jsem do toho šel, tak jsem si myslel, že je to čistě horor, ale když jsem se v průběhu docela slušně bavil - a nebylo to proto, že by to bylo trapný, jak se u špatnejch hororů často stává - ale proto, že je to fakt prdel. A tak mi docvaklo, že to je horová komedie, a to víceméně silně nadprůměrná. Snímek se s ničim nesere, je celej tak nějak "cool", Colin Farrel je fakt výborně šílenej záporák a Anton Yelchin už dávno neni takovej usmrkánek. Nevím jestli to byl účel, ale přišlo mi, že film paroduje pár profláklejch věcí, třeba Crisse Angela. Kdyby šlo jen o horor tak je to podstatně slabší, ale takhle.. já se bavil. ()

Mi Nü-Chai

Čekání na Tennanta. Naneštěstí dlouhé a vyplněné sledováním hemžení příšerně nesympatického hlavního hrdiny + jeho buchty + jiných nesympatických mladých a neklidných lidí. A pak je tu Farrell coby upír drsňácky kousající do jablek, zato když má zatnout zuby do striptérky, tváří se u toho, že se buď pozvrací nebo rozbrečí. V rovině horroru tedy olol, v rovině komedie taktéž, kromě Vincentových výstupů tu není lautr nic zábavného, poutavého nebo alespoň decetně úsměvného. Nuda nula nic. Ba dokonce jsem ani nebyla schopná dojet to na jeden zátah. Jedna hvězda za Tennanta (na ja, on byl důvod, proč mě vůbec napadlo tuhle kktinu sledovat), zbytku štábu leda pochcat karavany. ()

Allien.9

1* obsazení (Yelchin, Tennant, Farrell, Mintz-Plasse, mladší Franco), 1* námětˇ(upírská vyvražďovačka), 1* zábavnost. A nejspíš bych měla dohnat originál z pětaosmdesátého.;-) ()

misterz

Treba si uvedomiť, že ide o hororovú komédiu, a tak treba film aj brať. V tomto prípade dokonca prevyšuje komédia nad hororom, takže ak niekto očakával niečo iné, tak sorry, nech si pustí nejakú čistokrvnú vyvražďovačku. Bavili ma hlavne scénky s Tennantom. Pri filme určite nejedzte, môže vám zabehnúť, ja som na to skoro doplatil. Odporúčam využiť ho ako oddychovku po nejakom horore, kedy človek potrebuje trochu vypnúť od napätia, ale zároveň ešte nemá chuť pozerať niečo iné ako horor. U mňa celkom spokojnosť, mám dobrý pocit. 75/100 ()

Vančura

Já mám upírské filmy hrozně rád, takže když jsem v telce náhodou narazil na tenhle, neváhal jsem. Neznám původní film z r. 1985, takže nedokážu posoudit, jak se tenhle film povedl coby remake, ale osobně se mi jednoduše líbil. Spousta fórů je skvělých, děj správně odsejpá a graduje (obzvláště v momentě, kdy upír Jerry vstoupí do otevřené ofenzivy, film najede na plné obrátky). Herci jsou výborní a v kombinaci s pěknými trikovými scénami film spolehlivě zafunguje jako správná oddychovka. Hned jsem dostal chuť pustit si originál. ()

kingik

Charley je sympatický a inteligentní středoškolák, jemuž racionální uvažování snad ani nedovoluje věřit na upíry a jim podobné nesmysly. Svoje stanovisko bude muset přehodnotit, když se do jeho sousedství nastěhuje podivný soused s vizáží playboye, flirtující se všemi ženami z okolí, ale i s jeho citově strádající mámou. Nevěnuje mu větší pozornost do té doby, než začnou záhadně mizet jeho spolužáci. V tu chvíli si začne uvědomovat, že tvrzení jeho zmizelého kamaráda o tom, že má za souseda upíra, vůbec nejsou zcestná a ani nejsou výplodem bujné fantazie. On, jeho máma i jeho přítelkyně Amy by totiž mohli být v potencionálním nebezpečí. Charley bude muset rychle jednat, spojit se se slavným iluzionistou a "odborníkem" na upírskou tematiku Vincentem a nastudovat upíří pravidla, aby ochránil své blízké. Čeká ho velmi tuhý boj s houževnatým soupeřem. Tohle je ten případ, kdy remake překonává originál. Původní film byla spíše hororová komedie, ale tohle je čistokrevný horor se všemi přísadami, které jsou zapotřebí. S originálem to má především společné postavu iluzionisty, ale i ten prošel významnou proměnou, a v miniroličce za zásluhy se mihne Chris Sarandon. Jinak je film pojat zcela jinak a v rámci moderních hororových trendů, ale obvyklá schémata jsou zde velmi potlačena. To se například příznivě odráží v pojetí hlavní postavy ztvárněné talentovaným Antonem Yelchinem. Jeho Charley není žádný nadržený středoškolák a se svojí mámou vychází v pohodě, a rozhodně se nehrne do boje s upírem z nudy, ale čistě z osobních důvodů. Originalit je tady víc a pochvalu zaslouží dynamická režie, která uměla zvládat jak napětí, tak akci, která má ve filmu překvapivě vysoké zastoupení. Možná maska hlavního upíra a několik trikových efektů mohly být přece jen o něco propracovanější. Colin Farrell a spol. zahráli skvěle, a netušil jsem, že to bude až tak nabušený horor, který strčí svého vetchého předchůdce hravě do kapsy. Takhle se mají točit (nejen hororové) remaky. 100% ()

Sobis87

Colin Farrell je tím nejlepším, co tenhle sympatický remake mohlo potkat. Svou vpravdě béčkovou roli si zatraceně užívá (a my s ním) a upírům navrací respekt, který jim uzmuli vykulení krvesajové na dietě, co se na slunci třpytí jako diamant (a.k.a Twilight...). Ono vlastně celé herecké obsazení stojí zato - Yelchin s přehledem zvládá teenagersky nablblou i hororově napjatou polohu, Collette je bez debat fajn a Poots nejenže vypadá božsky, ale zároveň i dobře hraje (pokud má šanci). Jen ten Mintz-Plasse je ke konci spíše otravný a hraje pořád to samé dokola. Také škoda druhé poloviny, která film tlačí do vod průměru (ke konci se z toho stává zaměnitelná žánrová patlanina), protože první půlhodina je neuvěřitelně sympatická a v momentě, kdy se Farrell konečně rozjel naplno, jsem div neskákal radostí. ()

HoneyBunny

Fright Night se prezentuje poměrně dobře coby komediální horor. Pár scén je napínavých, ale horor to rozhodně není. A občas si zábavně odfrknete, ale za břicho se popadat taky nebudete. Zkrátka takový odlehčený hybrid, jehož zábavnost spočívá v tom, jak moc na vás působí charisma Colina Farrella (rozkošný béčkový "sexy" upír), Davida Tennanta a Antona Yelchina. Imogen Poots je sice pastvou pro oči, ale na rozdíl od svých pánských kolegů postrádá charisma i větší herecký um. Tohle je levný, záměrně béčkový horor, který neaspiruje na nic víc než pobavit. A u mě se mu to sakra povedlo. ()

Jordan

postvy sa správajú iritujúco a nelogicky; dej sa "vyvíja" iritujúco a nelogicky; napätie chýba, humor absentuje, sexepíl neprítomný; efekty - lacné, masky - nevýrazné; tak prečo preboha niekto urobil tento film? ()

Frajer42

Několik vtipných momentů jsem zde postřehl. Jejich součet by nedal vyšší číslo než 3. Možná, že moje hodnocení bude silně negativně ovlivněno, ale já si nemohu pomoci, tihle upíři mně dost připomínají ty teplé ze Stmívání. Snad jen s tím rozdílem, že ty zdejší nemají rádi sluníčko. Jedno je jisté, nemůžu vystát žádné z nich. Dávám 2* za docela pěknou hudbu, což u hororů posledních let nebývá pravidlem a za velmi slušné efekty. A samozřejmě i za těch pár vtipných momentů. ()

Kudly4

Slušná, televizní upířina, s výborným hereckým kombem, které určitě přidalo na kvalitě a dobře se na to dívalo, hlavně na krvežíznivého Colina, ze kterého šel občas dost strach. Je to temný, je to zábavný, Horor spíše pro teenagery, ale na jedno zhlédnutí dobrý. ()

teutates

Při všech těch dnešních upírech je tady ten v podání Colina Tepllera nejHORŠÍ. Samoúčelný debílek, který přemýšlí jen svým údem, ee hladem (po krvi) tak. Pochází z jakéhosi rodu krys-upírů (od slova potkan). Tenhle druh se "rozmnožuje" v rámci migrace a podněcuje si dnešní noční Las Vegas uúu. Na kloub tomu všemu přijde študák... opravdu je to ztráta času, bolehlav, a i když já rád tyhle homovampiro - gaye, no musím uznat, že třeba takový Daemon (ženská část publika určitě ví, o koho jde) má větší úd než tady ten, kdo to vlastně je? Bere se to moc vážně a je to hoší než polovina seriálů s danou tématikou, co se dneska pro ty děcka, ehm točííí. 2/10 a to jako z lítosti a prosím, už víckrát ne. ()

mil@n.fanatik

No ja ti panečku nevím.. Moc nadšený nejsem. Film do nějaké půlky, než se začali objevovat upíři vypadal solidně, ale jak začaly sci-fi scény, tak pro mě film upadal. Nemůžu si pomoct, ale filmy s upíry mě moc neberou... 45% ()

Campbell

Dlouho předlouho jsem si říkal jestli mám vůbec psát nějaký komentář. Tak nakonec jen ve zkratce. Naprosto zbytečný remake. Yelchin nešahá původnímu Brewsterovi ani po kotníky a Mintz-Plasse i když se snaží tak mu to moc nejde. A ted největší trn v oku tam kde měl Sarandon v původním Fright nightu charisma to Farellovi dost schází, tohohle herce nikdy nebudu mít moc rád. Ale jeho chlastání piva či jedení jabka mě teda dost sralo. Navíc jeho rádoby hlášky mě moc nebavily. Ostatně jako celej film. Přišlo mi že se strašně táhne. A konec ve stylu digisračky mě nasral úplně. Nicméně abych jen nekritizoval začátek mě celkem navnadil a pár scén mě i občas bavilo, třeba zrovna kde se objevil v cameo roli Sarandon. Ale jinak zbytečný remake, asi na stejné urovni jako Elm street. BTW navíc Peter Vincent nemohl dopadnout hůř. Takovouhle debilně napsanou postavu jsem hodně dlouho neviděl. ()

predators

Zajímavé tváře v otřepaném tématu pod rouškou skvělých momentů střídajících ty ucházející. Neviděl bych to až tak moc na komedii, jak je psáno v popisu žánru. Jde spíše o čistokrevný upírský horůrek s dobrými vyvražďovacími efekty a mnohdy solidní atmosférou. 70% ()

PetrPan

Tak komedie je to jen díky Farrellovi, protože ten chlap si svou roli upíra řádně užívá a je to vidět.:) Přesto mi přišla obzvlášť první půle taková fádní až nudná, ale jakmile se do toho Colin v druhé polovině pořádně opře, rozjede se celkem slušná hororová akční jízda. Potěšilo i vtipné cameo Chrise Sarandona, původního upírského souseda z roku 1985. Jen škoda, že titulky filmu byly stylovější než film sám. ()

cukorek

Celkovo slušne namiešané krvavé frapé,ktoré som si pomaly a spokojne popíjal cez slamku. Výraznú chuť tomu pridávala hudba, ktorá primerane dopĺňala jednotlivé scény a udržiavala moju pozornosť. Samozrejme, že toto nebol životný výkon Colina Farrella, ale mladý Anton Yelchin akoby sa spustil v tomto zimnom obdoby z veľkého zasneženého kopca na dobrých lyžiach a po prvej väčšej zvládnutej role vo filme The Beaver pokračoval bez chýb aj v tejto hlavnej úlohe. Tým, že sa tvorcovia rozhodli aj pre nádych komédie stratili časť mojich preferencií. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020