Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

Flopik

Tak ja som sa veľmi bavil.Pozrel som to úplnou náhodou ale určite neľutujem.Zápletka je strašne lacná a keď sa nad tým zamyslíte tak nelogická ale určite mi to nevadilo.Sympatický hlavný hrdinovia a na moje prekvapenie nadpriemerne dobrá hudba.Komédia nastane až keď na scénu príde Peter Vincent . Koniec vinikajúci fakt ma bavil a ešte raz skvelá hudba pre mňa 5* a 100%. ()

waits

Jako Beverly Hills to začíná a tak nějak beverllyovsky to pokračuje a končí. Neinvenční náskok na úpirskou vlnu s Farrellem, který nedokáže vzbudit strašidelné mrazení v zádech, Mintzem, u kterého váháte, jestli nehraje zase lehkou parodii jako v Kick Ass a s nemastnou neslanou, navíc stěží uvěřitelnou mileneckou dvojicí. Jediný, kdo zvednul můj zájem byl Tennant. Ale fakt jen málo. ()

lardko

Filmy o upírech doslova nesnáším , kromě tedy drákuly ale na tohle se celkem dalo dívat. Sem tam i vtipné. Čistý průměr. ()

ashtangi

Disturbia s upírem? Ba ne, jde o povedený film se skvělým výběrem herců. Čekal jsem, že se z takového filmu vyklube propadák a nestalo se. Byl jsem mile překvapen a vlastně jsem neměl ani čas přemýšlet na tím, jestli je to dobré, protože film byl svižný a bavil mě. ()

Venous666

Zajímavý to snímek ke shlédnutí. Na jedné straně partička teen puberťáků a druhé stylový upír Colin, který se kupodivu v téhle roli asi našel a zahrál to více než neobvykle na výbornou. Hlavní hrdina Anton Yelchin nám skvěle obsadil roli středoškoláka, který se snaží vše vyřešit a ještě si užít se svou luxusní buchtou, ale vopravdu sexy kostí Imogen Poots (samozřejmě poprvé :-D). Filmu po celou dobu nechybí vtip, námět a ani akce. Bavil jsem se, nadprůměrné 65% ()

tenced

Uznávám, líbilo se mi to, až nečekaně moc. První polovina svou komorní upírsky smradlavou atmosférou mě uchvátila, nikdo nic netají, lidé se chovají slušně, dějí se divné věci a Farrel je ještě divnější, atmosféra k rozkrájení. Nebýt těch přepálených efektů a rozpatlaného konce, jěště bych se bavil víc. ()

Mallyyy

Komedie ? Já tady moc vtipků nepostřeh. Asi jsem se koukal na jiný film, ale hrál tam Colin Farell taky... Jinak dobrý remake, docela slušně natočen, dobré hlášky, dobré herecké obsazení, i když zaporák se choval nějak divně, ale to asi bylo jeho stářím:). Takhle by se měli smažit upíři při kontaktu se slunečním světlem, ne jak v pitomém seriálu True Blood, kde můžou bejt klidně hodiny... ()

KOZEL84

Nebýt toho,že se upíři mění na ufonské paksichty z Buffy,byla by to paráda.Neoriginalita se dá předpokládat,když jde o remake a efekty budou v digitálním věku asi z papíru!Žádné štráchy a jde se na věc.Kdo je upír víme 26 let před tímhle (nebo z traileru a obalu!) a že si ho Farrell užívá.Místo dobrého vkusu vraždí prozměnu lidi a místo aby plytce hluboký byl ták,ale taáák Teplý,že se z něj stala prudce monogamní lesba,je to narcis,pro kterého je člověk jen tupé žrádlo,které neuteče i když se mu rád odhalí (já sem taky upír.No fakt!).Atmosféra,nadhled i humor fungují a v pár scénách ze startu i napětí.Akorát Tennant funguje jako kolík do hrudníku,který mine srdce.Upíří Disturbia je ale tak svižná,že nudit může akorát ty co se na filmy dívají prdelí a bandů exkrementálních onanérů co mají rádi srpske filmy.Komentář na dělo:Psema. ()

TaanStari

Komedie? Ani náhodou. Rozhodně se teda nepotrháte smíchy. Horor? Většinou ani ne... Spíš je to celé taková hodně moderní pocta 80. létům, a jako taková funguje, prostě baví. ()

dawe787

Žádná bomba, ale taky žádná blbost. Prostě poctivá úpíří oddechovka s prvky komedie na nedělní zimní odpoledne z prostředí jednoho hnusného amerického satelitu. Kdybych byl maniak do Twilight ságy, určitě bych to musel mít ve sbírce, ale jedno podívání stačí. Rozhodně na mě silněji zapůsobily loňské úpíří post-apokalyptické snímky jako Svítání nebo Stake Land, které rozhodně doporučuji a nechápu, proč Stake Land ještě nevyšel na tomto divokém východě, když jsme už v EU. ()

Illuminare

Řekl bych skvělá veřerní oddychovka, která nemá čim zklamat. Dobře jsem se u filmu bavil, od začatku až do konce a to nejsem příznivcem upírologie. ()

Bozvav

Proč se zrovna herec jako Farrell propůjčil k něčemu takovému, to se asi nikdy nedozvím a vlastně ani nechci. Jako komedie mírně pod průměr, jako horor balast roku. Hloupé, kýčovité, bez logiky . Dialogy jsou na ránu kolíkem a ta troška vtipu co se občas slaboučce zaskomírala ve víru sra..k to nezachrání. Viděno podruhé, zjevně jsem na tento flm byla naladěná, takže mírně zvyšuji hodnocení. Je to debilovina, ale Tennent byl vtipný, takže k vůli němu dávám 50%. ()

bozka10

Priemerna teenagerská upírska záležitosť,vtipné to nebolo,ani strasidelne,bez napätia a nejakej atmosféry.dve,dve a pol. ()

Hapretor

Pro mě jen další velmi nevýrazná role Colina Farrella v úplně obyčejném filmu o upírech, kde je snad co záběr, to klišé, a upíři tu jsou hrůzostrašní jak maková panenka. "Blade" jednoznačně vede - a to vznikl před více jak 12ti lety. Jediné lákadlo byla Imogen Poots. Tady jí to ale tolik neslušelo. V "Centurionovi" mě doslova učarovala. Takže vesměs jsem se nudil a nebylo zde nic vyloženě pěkného na pohled. ()

Rázlik

Colin Farrell, jakož to docela známá herecká tvář, mi do role upíra moc nesedl. Možná výběr jiné hlavní postavy, která není tolik viděna, by nebyl uplně k zahození. Na druhou stranu, hodně lidí se na to mrkne právě kvůli němu. Jinak docela dobrá oddychovka s upírama, ale už jich začíná být trochu moc.. :D ()

GOREGASM

Mnohem zábavnější než originál. Nenechte se navíc zmást uvedenými žánry, jde totiž o čistokrevný horor s kvalitním castingem a dobrou akcí. Colin si sem evidentně odskočil oddechnout od vážnějších rolí a upíra Jerryho dává s podobným nadhledem jako Bullseye v Daredevilovi. Svoje kvality a slušný potenciál potvrdil i Anton Yelchin, který stejně jako ostatní herci pomáhá k dobrému dojmu, který ve mě Noc Hrůzy zanechala. Jasně, mohlo to být trochu odvážnější a dospělejší, jako večerní šťavnatý kus čerstvého masa každopádně dostačující. 60% ()

Puddle

Žánrově jsem to čekal víc do komedie, ale to vůbec neva, naopak – takhle napnutý jsem u filmu nebyl pěkných pár měsíců. Colin je vynikající, žádná tupá metrosexuální nádoba ála Gaylight, fešák to sice je, ale zároveň se elegantně drží základní upírské „doktríny“ (pozvání do domu, svěcená voda, kříže), což mě neskonale potěšilo. A konečně i ten David Tennant začal vystrkovat růžky a snad se i trochu zviditelní mimo Británii, což mu moc přeju. Finále by se sice dalo i trochu zepičnit a některé scény jsou až zbytečně protahované, ale to jsou pouze drobné rudé ranky na jinak dokonale bělostné šíji tohoto úžasného filmu. :-) ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020