Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

Psema

HRŮZOSTRAŠNÉ. Scénář je neoriginální, klišovité a nenápadité bláto, které se snaží vypadat nadsazeně, hororově a cool zároveň, aniž by fungovalo byť jen na jedné rovině. Motivace postav nulové (Farrell zabíjí a v klidu odhaluje totožnost na veřejnosti, aniž by to bylo nutné - asi narcis). Dramaturgie na vyhazov. (Ve 20. minutě víte, kdo je upír, a dalších 20 čekáte, než se to dozví hrdina. Syn se chová jako magor, ale matka mu samozřejmě věří. Kolík do hrudníku nezabíjí, ale ve finále bohatě stačí.) A postavy nezajímavé natolik, že začnete od samé nudy fandit do finiše spěchajícímu kurzoru na přehrávači. A to včetně potenciálně campiózního Farrella, jenž se celý filmem prokouše s jedním oslizlým úšklebkem a v nejhorší masce od prvních sezón Buffy. A pak přijde finále a hnusné (90s strikes back) digitální orgie, které by vzaly kolík z rukou i filmu, jenž má na čem stavět a má za kamerou někoho, kdo ví, jak se dělá atmosféra (laciným 3D fakt ne). Natož Gillespiemu, jenž neprodá ani průměrné hlášky, natož aby zvládal efektní akci či diváka donutil napětím okousávat si nehty. Jen Tennant pochopil, a tak s chutí přehrává každý hloupý dialog, hlásí až to zavání vlastní improvizací a evidentně se dobře baví. Škoda, že je jediný. ()

Aluska88

Od dob Billa Comptona a Erica Northmana tu nebyl tak sexy upír, jako Colin Farrell:) Mně se Fright Night líbila. Originál jsem neviděla a ani mě to nějak netrápí. Obsazení je výborné, Anton Yelchin umí sakra hrát, Imogen Poots je kráska, Toni Collette má talent na role starostivých maminek a David Tennant je dokonalý magik:) Do toho hraje skvělá hudba, vtipných situací je tu hodně a scénář má v rukávu také přichystané množství hlášek. A přátelský soused Jerry (HA! HA! Upír jménem Jerry:D) chlastá Budweiser. Just perfect :) ()

Hakha

Pro mě je originální Hrůzná noc srdcovou záležitostí a před puštěním remaku jsem si slíbil, že srovnávat nebudu, ale neubránil jsem se. Uniká mě smysl proč klasickou upířinu remakovali, jelikož všechny nejpůsobivější sekvence předchozího filmu vynechali a místo toho jsou zde suché momentky jak pro diváky twilight. Také mě dost mrzelo, že poctivé ruční efekty nahradili nechutně digitálními (trikaři mají 26 let náskok a efekty nesahají předchůdci ani po paty = což je velká ostuda). Dialogové sekvence také nejsou nejsilnější stránkou a absence atmosféry či napětí víc než naštvou. Musím vyzdvihnout Colina Farrella, který je vážně cool a malou roli Chrise Sarandona (předchozí Dandrige). Mé hodnocení 1 hvězdička… ()

Eliott

Tak to tedy bylo vážně něco! Mírně odlehčený, ale jinak naprosto fantastický horor. U něhož mohu bez okolků konstatovat, že jde pravděpodobně o jeden z nejlepších upírských. Hvězdné obsazení se rozhodně postaralo o své. Nemusím ani chodit nijak daleko, jelikož již samotný antagonista, Colin Farrell, byl ve své roli nenahraditelný! V žádném případě však nemohu upozadit ani vedlejší role, v nichž jsou rovněž velice kvalitní a znamí herci. Jakožto celek, nejenže to má perfektní atmosféru, což má za následek značnou strašidelnost, ale hlavně se dílo může pyšnit takovým spádem, že se ve filmu prakticky neustále děje něco zajímavého. A to právě i v těch klidnějších pasážích. Divák se tak nestačí nudit snad ani na chviličku. Výše zmíněná odlehčenost díla je navíc servírována v podobě několika humorných odkazů a jinak úsměvných scén, jenž zpravidla nikdy nenaruší tajuplnost celku. Na závěr už jen povím, že bych nikdy nečekal takové finále jenž přichází ve třech vlnách. Přičemž jsem si pokaždé říkával, že tady to již zkrátka musí končit! To pravé finále bylo ovšem ze všech nejlepší a teď prosím přestaň číst pokud si film ještě neviděl; ale i když může happy end mnohdy působit vyloženě trapně, tak zde byl bezpochyby na místě. 83% ()

Botič

Malá milá freak show pro teenagery, která neurazí a místy i poměrně slušně pobaví s CGI závěrem za trest a hloupoučkou deus ex machinou skládající poklonu ebayi. ()

3DD!3

Odlehčená zábava se špetkou toho strachu a tajemna. Originální námět (v tom smyslu, že původní FN jsem neviděl) divného souseda, co pije lidem krev má velký potenciál a je využitý poměrně dobře. Farrell si roli upíra Jerryho vychutnává a dělá film o třídu lepší. Stejně tak David Tennant potěší. Občas možná škoda přehnaných triků, ale zase hodně povedené hudební Main Theme. To je na vlkodlaky. ()

Le_Chuck

Rovnaká kategória ako Raimiho Drag me to Hell. Ultrazábavná blbosť, s prehľadom ukočírovaná a na čele s megacharizmatickým Farrellom, ktorý válcuje o stošesť. 75% ()

Krouťák

''Oh no ! That’s a fucked-up vampire hand ! Now you believe me?'' Čekal jsem naprostou pitomost a taky jsem ji dostal. Jenže v dobrém slova smyslu. Fright Night si totiž na nic nehraje. Servíruje nám onu ''jednoduchou'' zábavu, při které se čas od času rádi v kinech odreagujeme. Chvílemi si dokonce utahuje sama ze sebe, což je u podobného stylu filmu velice důležité. Není totiž nic horšího, než absolutní propadák, snažící se o seriózní dojem. Takže za to příjemné překvapení, které se hlavně konalo asi díky Antonu Yelchinovi, přihmouřím obě oči - 70%. ()

MM_Ramone

V priebehu osemdesiatych rokov minulého storočia sa v Spojených štátoch amerických vyprodukovalo nespočetné množstvo hororových filmov. Bol to zlatý vek tohto filmového žánru. Mnohé z nich si rád pripomínam dodnes. Sú pre mňa kultové. Medzi takéto tituly patrí aj snímok "Hrôzostrašná noc" (Fright Night) z roku 1985. Je to zábavný, tajomný, napínavý vamp horror. Keď som sa dozvedel, že v roku 2011 bol natočený jeho remake, tak som si ho hneď pozrel. Bol som naň fakt hodne zvedavý. Nezapôsobilo to na mňa tak silne ako pôvodný snímok, ale v podstate to bolo celkom dobré. Jednoduchý, priamy, zábavný, americký upírsky horror pre teenagerov. Na jedno pozretie to bolo fajn, ale predsa len zostanem pre budúcnosť radšej verný starej klasike. *** ()

freddy

Upíři jsou posledních pár let v kurzu a filmy, romány a seriály s upíry na nás útočí ze všech stran. Jedním z takových filmů je i Noc hrůzy, který by měl být kombinací komedie a hororu, ale já jsem v něm viděl jen hororové prvky a jako komedie mi to tedy ani na okamžik nepřipadalo. Ale to rozhodně není na škodu, naopak film jsem si dokázal maximálně užít. Samotný děj mě totiž velmi zaujal a já s napětím očekával, jak celý ten napínavý příběh dopadne. Navíc se zde objevuje prostředí maloměsta, které já ve filmech miluji, takže i to je další klad tohoto filmu. Co se týče hereckých výkonů, tak mě hodně potěšil můj nejoblíbenější záporák z Harryho Pottera, kterým není nikdo jiný než David Tennant, který zde hraje úžasně a podle mého názoru je zde jeho výkon tím nejlepším ze všech, i když nemůže být pochyb o tom, že Colin Farrell mu velmi zdatně sekunduje. Anton Yelchin podává standartně dobrý výkon tak, jak jsem od něj zvyklý, takže ve výsledku je tento film milým a přijemným bijákem na víkendový večer, který mě na první zhlédnutí dokázal zaujmout, potěšit a příjemně překvapit, a proto mu uděluji nadprůměrné čtyři hvězdičky. ()

Ded@M@tes

Sympaťák Colin Farrell není obyčejný člověk, Anton Yalchin se mu podívá na zoubek. Trošku přepálené scény a nevyužitá zápletka. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

Spooner

Dalo se z toho vymačkat daleko víc. Mix hororu,napětí a cool teen zábavy nevyšel a nefunguje to celý moc dohromady. Ze začátku to sice ještě odsejpá docela svižně, ale po nějaký půl hodině se to celý totálně zastaví a postavy většinu času jen vykecávají nebo marně zdrhaj před výborným Collinem Farrelem. Scénář je slabej a naprosto neoriginální a režie to zachraňuje jen v těch akčnějších pasážích, hlavně ke konci. Herecky je to ale hodně fajn. Yelchin je sympaťák a kromě již zmíněnýho Farrela si to nehorázně užívá i David Tennant. Celkově je to vlastně docela fajn jednohubka, ze který ale mohla s kusem štěstí a lepším scénářem vylézt nová Disturbie, kterou si i po letech pustím vždycky rád znovu. K tomuhle už se ale nejspíš znova nevrátím. 50% ()

MMR

Wau. Strašně moc se mi líbilo zpracování filmu. Krása, jsem nadšen a velmi mile překvapen. Není to vůbec stupidní jako nějakej přitroublej twilight, ale je to přesně naopak. Byl jsem zároveň pobaven i napjat, a ještě musím pochválit zpracování zabíjení těch upírů, jejich vlastností - Proměna v prach, uhoření na slunci, neviditelnost v zrcadle... Víc jsem si asi nemohl přát. ()

petero

Film odzrkadľuje dobu a Fright Night je toho príkladom. Kým v osemdesiatych rokoch robila prím atmosféra a tie filmy skrátka fungovali viac alebo menej, Fright Night nemal problém sa zaradiť ku klasikám tej doby. Ja som ho videl len pár rokov dozadu a bol som s ním veľmi spokojný hlavne vďaka nárezovému finále a podareným maskám. Nezabudnem na to ako ma vždy zaujal obrázok rozďavenej papuľky upírky v TV programe. Už len kvôli tomu som to chcel vidieť ale nejako som ho vždy prepásol. Fright Night 2011 je napriek výbornému obsadeniu tuctovým produktom bez atmosféry, bez zaujímavých charakterov kde vtípky sú príliš vlažné a strašidelné momenty to v podstate nemá žiadne a už vôbec nefunguje „obávaný” upír Colina Farrella ani až za ušami posraný lovec upírov Davida Tennanta. Finále je slabé a skvelé masky nahradily nepodarené triky. Najviac mi naháňa strach výsledné hodnotenie ktoré sa blíži klasike viac ako by sa patrilo, na imdb je to skoro zhodné. Skrátka to asi nebude sedieť tým, ktorý vyrastali na osemdesiatkových hororoch. To porušovanie (resp. obchádzanie) klasických pravidiel vzbudilo tiež skôr nedôvoru ako by som to považoval za dobrý nápad: vstup do bazéna - no dobre nie je to tečúca voda, pozvanie do príbytku iným upírom - o tom by sa dalo polemizovať, kríže mu vôbec nevadia. ()

Xmilden

Nejlepším z celého hereckého ansámblu byl Tennant, jeho postava byla jak zábavná, tak měla po celou dobu jasně určenou motivaci. No, co dodat, moc mi to nešmakovalo. Hodně cool, hodně krvavé, bez pořádné atmosféry. Docela s láskou jsem při sledování vzpomínal jak mě kdysi dokázal napínat původní kousek. Místo toho zde Colin ukazuje že má plnou hubu zubů a stále hlad. Nevím ani proč ale při automobilové scéně mě okamžitě napadl Stopař. 55% ()

darkrobyk

Tuhle noc jsem poměrně dlouho odkládal, ale již nebylo zbytí. Upřímně - komedie to pro mne moc nebyla. Jo, pár vtípků se najde, ale kdyby nedošlo na happyend, tak z toho mohlo být pěkné temné drama...Slušná kamera, fajn hudba (připomínající tu z Coppolova Draculy) a obstojné triky, byť hořící a rozpadající se upíři byli hodně pixeloví stejně jako Farrell s dřevěným ukazatelem v zádech. Roztažené držky s tesáky skvělé, o napínavé scény nebylo nouze a krev párkrát rovněž hezky vyšplíchla. ,,Vlkodlaci!...chicht." ,,Upíři!" ,,Uáááá!" ()

juta

V dnešní době je nespočet vampirácky založených filmů a seriálů a tohle se řadí k těm více vyvedenějším. Rozpadání upírů senzační. Miluju ty polétavé žhavé kousky spáleného masa. ()

Jacinda odpad!

Odkdy remake znamená všechno překopat? Z roztomile uťáplé Amy v soc-hadrech je školní kurvička v nadupaný káře, jejich vztah není tak silný jako v jedničce, Evil Ed není nejlepší kamarád Charlieho a navíc to on přesvědčuje Charlieho, nikoli naopak. Je zakousnut hned na začátku, pak se z něj stane něco dost neděsivýho. Z Jerryho udělali sado maso už od začátku, přitom mi mírný přišel i ve filmu. (Nezabil Ch matku, říkal že nemá na výběr, ale jemu tu možnost dá....). Pak ta zvrácenost na diskotéce? Mělo to celkem potenciál, než to zazdily ty špinavé nehty a pokud se nepletu - bodyguardi měli Charlimu pomoct, ne se proti němu stavět. Jo a ještě vyměnili zelené předměstí za nechutnou poušť. Výraz pravého Jerryho je potom jen výsledkem jeho zoufalství nad zohyzděním jeho slavné role. Humáč řekla bych ()

Nin

Naprosto vynikající hororová komedie (žánr, se kterým mají lidé nejen na csfd zvláštní problém) a remake kvalitní, že se to jen tak nevidí. Z původního filmu si bere mnoho aspektů a tu skvělou komorní atmosféru, ale přidává mnoho vlastních nápadů a děje. Tak to má být - je vidět, že jsou tvůrci fanouškem původního filmu, tak dokázali vzít tu podstatu a dobře ji modernizovat. Jinak těžko co říct víc. Je to zábavné, se skvělými herci, je to strašidelné, napínavé i vtipné... Pořádně jsem si tenhle kousek s old-school feelingem užil. (8/10) ()

playboxguest

Ale jo, celkem solidní jednohubka, která se tváří stylověji, než doopravdy je. Na to, že upíry moc nemusím, mě ale celkem pobavila a odsýpala. Především mi sedlo sympatické obsazení. 3D: *** Nebylo úplně špatné, asi dvakrát jsem se lekla, několikrát něco (třeba krev) vylítlo div né na mě, ale pořád se jedná spíš o 3d standard, než nadprůměr. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020