Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

IceQueen

Celý remake Fright night spočíva v použití pôvodných postáv (nie všetkých, ktoré by si zaslúžili) a mien v rámci základnej linky "môj sused = upír a dosť dlho mi nikto neverí". O komédii sa dá hovoriť prevažne v momentoch, keď je na scéne Peter Vincent - neohrozený zabijak upírov, aj keď s tým pôvodným má len pramálo spoločné. Upír Colin ani zďaleka nedosahuje kvalít upíra Sarandona (jeho krátka prítomnosť ma potešila) a to nie len charizmou, ale aj postavou ako takou. Navzdory vyššie spomínanému, ide o vcelku pozerateľný film, aj keď som sa občas nudila. Snaha vyrobiť remake úspešného originálu, ktorý je milovaný svojimi fanúšikmi, býva pekelná práca a nie vždy sa podarí. Zábavy si človek užije viac, keď prestane film vnímať ako Fright night a vyhne sa porovnávaniu (čo je dosť náročné), alebo originál nevidel. Som zvedavá, či sa odvážia pustiť aj do dvojky. ()

fmash

Naprosto pohodová hororová komedie pro nebojácnější děti, která naní ani třeskutě vtipná, ani moc strašidelná, ale zato je skoro pro všechny. To sice nezní jako kompliment, ale na druhou stranu – čekal někdo znepokojivou nezávislou podívanou? Čili ucházející zábava, normální upír (tj. dravá bestie lačnící po krvi), a nebýt nepříjemné podobnosti s Disturbií v první třetině, možná bych tam tu čtyřku mrsknul. 3½. ()

GOtoUCSC

Dostala jsem přesně to co jsem očekávala, naprostou kravinu splňující svůj žánr, jediná věc co mě překvapila se týká humoru - byl neuvěřitelně birazní, každopádně já se smála v průběhu celých 120 minut ( možná to bylo umocněno dojmem z rozjuchaných Irů kteří rádi projevují své emoce). Každopádně to způsobilo, že jsem z kina odcházela ve výsledku s příjemným pocitem. (Irish Movie Fest ) ()

berusche

Trochu mi námět připomínal tuhle věc, která obdobně skončila v propadlišti těch horších filmů (alespoň u mě) - běžný student se dozví o sousedovi to, co mělo zůstat skryto. A pak se vrhne zachraňovat svět. Kluci, že jste se na to oba nevykašlali. Upřímně, tady aspoň upír v podobě Colina stál za to, což ale asi většině mužské populace fakt dech nebere. A budou mít asi nejspíš pravdu, protože to je tak vše, co snímek nabízí. No, možná ještě tak tuny betonu, upírskej bunkr a záchranu těch, které byste již za normálních okolností (těch upírských) nezachránili. ()

Fíla

Krutá jízda. Nebo taky "Máš oči po matce.......a mušku po otci." Jak nesnesitelný byl Colin Farrell jako upír ze Středozemí, což byl ale účel. Ovšem není to rozhodně tak špatné, jak to vypadá. 6,5/10 ()

Petrasuvicka

Las Vegas je prostě úchylný místo plný podivnejch a strašně zvláštních lidí, což už nám ukázalo CSI L.V. Noc hrůzy je zkrátka hrozná kravina, který se musíte smát, protože je to prostě absurdita přitažená za vlasy, ovšem na druhou stranu, kdo by takovýho souseda nechtěl? :D ()

M.i.k.e

původní Fright Night neznám,takže nemůžu srovnávat,kažopádně ta současná pro mě byla trošku zklamání a to hlavně v první půlce.Ve chvíli kdy se film dostane do obrátek je to ihned jiné kafe a dost možná by se dalo hodnotit jinak,ale ta pachuť z pro mě odzívané první poloviny bohužel zůstává...65% ()

enjoi

Nechápu proč je to označeno jako komedie. Těch pár vtipných narážek tam je, ale že by to byl komediální horor nebo hororová komedie, to rozhodně ne. Film sám o sobě neurazí ani nemá nic extra co nabídnout. Slušný průměr. ()

bukowski83

Já teda originál neviděl a popravdě se na něj ani nechystám, protože tenhle remake mě vážně bavil, strašil a lekal. Colin je můj oblíbenec a na jeho výkony se vždy hodně těším, ale zde musím říct, že David Tennant u mě hrál od jeho objevení se první housle. Děj je malinko slabší, ale humor, konkrétně slovní přestřelky mezi Tennantem a jeho asistentkou, byl naprosto super. Nesmím opomenout ani nádhernou Imogen Poots, která mě úplně uchvátila. 75% ()

Wormboy

Ten film je ako jeho poster. Ma v sebe ducha hororov z osemdesiatych rokov 20.storocia, je na nom mlady teenager so sekerou a teda zrejme bude krvavy, co aj je a zo vsetkeho vycnieva gaykukuc Colina Farrella, ktoreho som v menej heterosexualnej poze nevidel (ani v Stoneovom Alexandrovi Velkom!!!). Fright Night je miestami vtipny, miestami zabavny komedialny horor, ktory je vsak zasypany tolkou vatou, ze tie pozitivne momenty jednoducho nemaju priestor na vycnievanie. 2,5/5* ()

Martrix

Filmy, ožánrované jako komedie/horor, mě nikdy moc nepřitahovaly. Jen málokdy se totiž zadaří, že se najde scénárista, který dokáže napsat vtipné dialogy a režisér, který k nim dokáže namixovat napětí a slušné triky tak, že se těm absurditám nezbývá než zasmát. V této verzi Noci hrůzy pár dobrých momentů bylo, ale žádný z nich nebyl originální, ani dostatečně zábavný na to, aby mi roztáhl hubu od ucha k uchu. I přes překvapivě dobré triky a přítomnost herce Colinova kalibru, má Noc hrůzy parametry lepšího béčka...nebo spíš áčka let osmdesátých...což je o malinko lepší. Pro někoho milá retro záležitost...pro mě vyhozené peníze za film, který mohl v lepším případě skončit jako jeden z dílů Buffy zabíječky upírů. ()

Juto

Tento remake je veľmi podarený a v nemalej miere mu dopomohol aj výborný výkon Colina Farrella ako upíra. 7,5/10 ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020