• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

• Xmilden

Romantický animák v rytmu samby se nepovedl. Chvílemi jsem přemýšlel zda-li se nejedná o animovaný prequel k Rychle a zběsile 5. Samozřejmě nejedná. 85 minutová nálož se spoustou honiček aby to vypadalo hlavně dobře ve 3D. Úrovní mnohem slabší než všechny Doby Ledové. Rio je taktéž zaměřen hlavně na dětské publikum. Postavy moc sympatické nejsou. Nejzajímavější je tak záporák, kterého představuje zlý kakadu Nigel. Jinak se bída tře s nouzí. Hlas Jesseho Eisenberga se mi moc nelíbil. PS: Tento druh animáků by měl sloužit k především pobavení, tady se ovšem není čemu smát.(13.5.2011)

• Payushka

Co na tom, že papouch proletí vrtulí letadla a neskončí jako masové pyré ve školní jídelně. Co na tom, že si kakadu zahraje na Supermana a chytne padající opičku těsně nad zemí, ačkoli by si podle zákonů mechaniky měli oba rozdrtit páteř dopadem na tvrdou hlínu. To ale děti nezajímá, takovéhle vychytávky bychom museli hledat ve starších dílech Petera Jacksona (kdo si pamatuje Meet the Feebles a blijícího králíčka?).(9.11.2011)

|| Scenár: Don Rhymer, Joshua Sternin, Sam Harper / Story by Carlos Saldanha, Earl Richey Jones, Todd R. Jones | Hudba: John Powell | Produkcia: Bruce Anderson, John C. Donkin | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Blue Sky Studios | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržba: 485,343,202 $ || Zábavné postavičky, príjemný príbeh, podarené spevácky-tanečné čísla. Z priemeru sa Rio vyzdvyhuje svojou schopnosťou nebrať sa smrteľne vážne. 76% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(2.9.2011)

• teutates

Jedno ptáče z výšky skáče, pfff... Rio, příběh ukecaného papouška, který nejspíš neumí létat, no umí udělat kafe, či dokonce slouží jako budíček, plyšáček. Kde jsou ty pohádky mého mládi, kdy Jura Jánošík bohatým bral a chudým dával s hláškou "stoj tisíc peťsto hrmených", kde? Nevím, pohádka o rasové nesnášenlivosti, lidské zkaženosti, zachování druhu, sexuální pritažlivosti... pohádka? Já jsem na to nejspíš moc starý, no mladší publikum, nevím ehm... hezká omalovánka v "3D" akčním provedení, tak se to dneska točí. Tady toto je tak na epileptický záchvat s full servisem. 3/10 za hlavního božího hrdinu, který se na své cestě za potomstvem v rámci zachránění svého druhu a s nádechem nadrženosti tolik toho naučil.(8.12.2011)

Kouzelně animované, příběhově ucházející. Co mi ale nesedlo, byly (překvapivě) písničky. Možná za to může dabing, ale u jiných animáků s ním nemívám problém. (Teď mluvím konkrétně o písničkách, protože u animáků jako takových máme dabing přímo brilantní; kéž by se to dalo říct i o ostatních, česky namluvených filmech.)(1.1.2015)

• - Režisér Carlos Saldanha je rodák z Ria. (Coldrex)

• - Pixar nadobro pozastavil výrobu animovaného filmu Newt kvůli mnoha podobnostem právě s filmem Rio. Studio Blue Sky však začalo připravovat svůj snímek mnohem dříve, konkrétně roku 1995. (Zodd)

• - Podstatná část filmu je zasazena právě do Ria de Janeira. Tvůrci se snažili, aby animované Rio v co největším množství detailů odpovídalo tomu reálnému. (Coldrex)