Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

Kouzelně animované, příběhově ucházející. Jediné, co mi příliš nesedlo, byly (překvapivě) nepovedené písničky. Možná za to může dabing, ale u jiných animáků s ním nemívám problém. (Teď mluvím konkrétně o písničkách, protože u animáků jako takových máme dabing přímo brilantní; kéž by se to dalo říct i o ostatních, česky namluvených filmech.)(1.1.2015)

Nemůžu si pomoct, ale nejroztomilejší a nejhezčí mi přišla úvodní hudební scéna, kdy byl Blu ještě malé miminko. Od té doby dojde přesně k tomu, co člověk čeká, jen je ta banální zápletka o papouškovi, který by se měl naučit létat a který by měl získat lásku svého srdce, natažená na hodinu a půl. Pár vtipů, hezká grafika a příjemný anglický dabing tohle nezachrání, tedy rozhodně ne, pokud je vám víc jak deset let.(21.4.2011)

Ak ma zaujme myslienka/pribeh, postavy aj s prenesenim ludskych elementov nie su charakterovo ploche a funguju aj vtipne momenty, animak si vacsinou riadne uzijem. Pribeh/myslienka Ria ma uplne minula, nezaujimave postavicky a vydarenych vtipov mohlo byt tiez viac. 5/10.(11.4.2011)

• Davies182

Jenom pro děcka - bohužel. Jediným plusem je poslouchat Eisenberga a Hathaway, mezi kterými to jiskřilo i za mikrofonem, a možná pár "akčních" scén.(23.10.2011)

Společně s "Na vlásku"je pro mě Rio nejmilejším letošním animovaným překvápkem.Blue a jeho společnice Perla mě náramně pobavili,navíc nechyběla ani akce a dobrodružství.O vizuálu je snad zbytečné mluvit,ale i ten musím pochválit..Hrozně se mi líbil Blue jako malé ptáče,nebo krajina Ria.Co se týče příběhu,je takový hrozně předvídatelný a podobných vzniká spoustu,ale to mi ani nijak nepřekáželo v pěkném zážitku.Humor je spíše určený pro odrostlejší (moje pětiletá sestra spoustu vtipů nepochopila),ale je to tak u většiny podobných animáků poslední doby.."Ty jsi Julie a on tvůj Romeo!Jasně,oba umřeli,ale.."(10.10.2011)