Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

K animákům s převahou zvířecích hrdinů přistupuji obvykle rezervovaně, jelikož mi nemají moc co nabídnout, když jsou určeny převážně dětskému publiku. Z povinnosti nevystoupit z akce maratón - vidět co nejvíce animáků v krátkém čase - jsem viděla, vydržela, zhodnotila. Ušlo to, mno.(30.9.2014)

• Xmilden

Romantický animák v rytmu samby se nepovedl. Chvílemi jsem přemýšlel zda-li se nejedná o animovaný prequel k Rychle a zběsile 5. Samozřejmě nejedná. 85 minutová nálož se spoustou honiček aby to vypadalo hlavně dobře ve 3D. Úrovní mnohem slabší než všechny Doby Ledové. Rio je taktéž zaměřen hlavně na dětské publikum. Postavy moc sympatické nejsou. Nejzajímavější je tak záporák, kterého představuje zlý kakadu Nigel. Jinak se bída tře s nouzí. Hlas Jesseho Eisenberga se mi moc nelíbil. PS: Tento druh animáků by měl sloužit k především pobavení, tady se ovšem není čemu smát.(13.5.2011)

• monolog

Neznám jiný film, na který by se líp hodilo označení "Ptákovina!" nebo "Datlovina!" V základě mi přišlo humorný a zbytečný, že autoři prostředí Rio de Janeira kreslili a animovali, místo aby ho přímo natočili a vložili do něj animované postavy jako v Aladarovi (přinejmenším to mohli udělat při panoramatických přeletech a pohledech). A to je vlastně jediná věc, která mi přišla humorná. Když to je nakreslený, tak to vypadá potom trošku moc uměle a nepřirozeně a vzduchoprázdně, trochu jako takový ty starý 3D pohlednice, na který se muselo šilhat, aby člověk viděl trojrozměrnej efekt. Postavy i děj snímku jsou hodně předvídatelné a v základě pokud se nechce člověk dívat jen na další barevnou 3D míchanici, tak tento film pro něj nemá význam. Nesympatičtí hrdinové a odporný originální dabing (nevím, koho napadlo, že Eisenberg má příjemný hlas), nuda a šeď a dokonce ani ty humorné figurky v tomto filmu nejsou vtipné, ale spíš divné... Je poznat, že tvůrci si myslí, kdovíjaká to není královská zábava, jenže pro mě jako diváka to bylo utrpení a mučení.(10.6.2011)

Pohodovy animak, ktory ma pobavil, nesklamal, ale ani nenadchol. Na jedno pozretie stacilo. __________ Hlasy v povodnom zneni: Jesse Eisenberg - (Blu) +++ Anne Hathaway - (Perla) +++ Will i Am - (Pedro) +++ Jamie Foxx - (Nico) +++ Rodrigo Santoro - (Tulio) +++ Leslie Mann - (Linda) +++ George Lopez - (Rafael) +++ Produkcia: Bruce Anderson, Chris Wedge +++(20.10.2013)

Pěkný animák laděný všemi různými barvičkami :-) Na začátku mi to přípomínalo hru Adventure pinball. No každopádně hezké podvečerní pobavení :-)(14.10.2011)