• monolog

Neznám jiný film, na který by se líp hodilo označení "Ptákovina!" nebo "Datlovina!" V základě mi přišlo humorný a zbytečný, že autoři prostředí Rio de Janeira kreslili a animovali, místo aby ho přímo natočili a vložili do něj animované postavy jako v Aladarovi (přinejmenším to mohli udělat při panoramatických přeletech a pohledech). A to je vlastně jediná věc, která mi přišla humorná. Když to je nakreslený, tak to vypadá potom trošku moc uměle a nepřirozeně a vzduchoprázdně, trochu jako takový ty starý 3D pohlednice, na který se muselo šilhat, aby člověk viděl trojrozměrnej efekt. Postavy i děj snímku jsou hodně předvídatelné a v základě pokud se nechce člověk dívat jen na další barevnou 3D míchanici, tak tento film pro něj nemá význam. Nesympatičtí hrdinové a odporný originální dabing (nevím, koho napadlo, že Eisenberg má příjemný hlas), nuda a šeď a dokonce ani ty humorné figurky v tomto filmu nejsou vtipné, ale spíš divné... Je poznat, že tvůrci si myslí, kdovíjaká to není královská zábava, jenže pro mě jako diváka to bylo utrpení a mučení.(10.6.2011)

Aj Karamba......... Veľmi pekný a milý príbeh v ktorom mi však trocha prekážalo muzikálové prevedenie.............Soundtrack John Powell: 1. Real in Rio - The Rio Singers ,2. Let Me Take You to Rio (Blu's Arrival) - Ester Dean/Carlinhos Brown ,3. Mas Que Nada - Sergio Mendes/Gracinha Leporace ,4. Hot Wings (I Wanna Party) - will.i.am & Jamie Foxx ,5. Pretty Bird - Jemaine Clement ,6. Fly Love - Jamie Foxx ,7. Telling the World - Taio Cruz ,8. Funky Monkey - Siedah Garrett/Carlinhos Brown/Mikael Mutti/Davi Vieira ,9. Take You to Rio - Ester Dean ,10. Balanco Carioca - Mikael Mutti ,11. Sapo Cai - Carlinhos Brown/Mikael Mutti ,12. Samba De Orly - Bebel Gilberto ,13. Valsa Carioca - Sergio Mendes ,(18.6.2011)

• Skejpr

Suverénně nejslabší počin studia Blue Sky. Animačně krajně nevyvážený (scenérie jsou úchvatné, několik málo charakterů taktéž, valná část modelů, renderů i textur je ale přinejmenším odfláknutá) a navrch naprosto selhávající v jakémkoliv zaměření na cílového diváka. Veškerá komika vychází z burleskního padání, fackování a řvaní, popř. tancování, humor jako takový ale neexistuje a až příliš často se zde brnká na velmi dospělou notu, což na druhou stranu ale nekoresponduje s totálně přízemní korektností. Ve výsledku nemastný, neslaný a nijak extra odsýpající animák, v němž mezi skutečné klady patří vlastně jen skvělý Eisenberg a, jako vždy, špičková hudba Johna Powella.(8.5.2011)

Pěkný animák laděný všemi různými barvičkami :-) Na začátku mi to přípomínalo hru Adventure pinball. No každopádně hezké podvečerní pobavení :-)(14.10.2011)

Krásné barvy, roztomilí papoušci...... já chci BLU !!!(24.8.2011)

• - K filmu patří i nová edice populární hry Angry Birds pro iOS a Android. (jjjura)

• - Režisér Carlos Saldanha spolupracoval i na dalších snímcích animačního studia Blue Sky, a to na trilogii Dob ledových a filmu Roboti (2005). (Coldrex)

• - Vo filme sa nachádzajú odkazy na filmovú sériu Doba ľadová, ktorá je taktiež z dielne štúdia Blue Sky. (Patrik Ilis)