Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

Papouch a jeho drahá stokrát jinak.(29.2.2012)

Rozpočet $90miliónovTržby USA $143,619,809Tržby Celosvetovo $487,519,809Tržby za predaj Blu-ray v USA $36,099,540 //počet predaných kusov 1,899,109Tržby za predaj DVD v USA $66,260,391 //počet predaných kusov 5,291,365║ Samozrejme nejde o nič prevratné, jedná sa len o letnú oddychovku, ktorá miestami príjemne vizuálom zasadeným do Ria pohladí, videl len v Českom jazyku, teším sa na Slovenskú verziu tá mi určite o niečo viac ulahodí. /70%/(21.8.2011)

Překvapilo mě zpracování Ria. Bylo vidět, že autoři se tam jen neopalovali. Slabší rozjezd graduje ve velké finále, které není zbytečně natahováno a stejně jako Rio, hýří všemi barvami, hudbou a tancem. Jo, soundtrack stojí za to. Ikdyž není Rio nikterak zábavné a mnohá zvířátka by si zasloužila více charakteru, získal si mě svou rozmanitostí a celkovým free přístupem k ptákům. 70%(10.7.2011)

• Galadriel

Spousta samby, krásně naanimované Rio a pár dobrých akčních scén z jeho ulic a z průvodu karnevalu... A to je asi tak všechno, co tenhle film nabízí. Příběh je předvídatelný i pro pětileté dítě, přitom spousta scén je zaměřena spíš na výrazně odrostlejší publikum. Hudba Johna Powella je fajn, ale velmi často ji přerušují mizerné, nevýrazné popové písničky, které jsou většinou jako pěst na oko, "muzikálová" čísla se to filmu ani trochu nehodí a už vůbec se taková "hudba"! nehodí k tomu krásnému atmosférickému Riu. Kde je všechna samba a latinskoamerická divokost? 50%.(6.8.2011)

Třesou se mi ruce jak se mi to nechce napsat, ale musím, tento animák ne zcela úplně splnil mé velké očekávání. Zklamaná jsem nebyla, ale něco tomu chybělo ... větší špetka humoru by nezaškodila. Hlavní postava, Blu, je papouch jakého jsem si vždycky přála a svou roli si odchodil skvěle. Takže to by celkový dojem zase vytáhlo na 5*, ale ty písně, kukurukukú, karamba, huš duš santuš!(19.4.2011)

• - Pixar nadobro pozastavil výrobu animovaného filmu Newt kvůli mnoha podobnostem právě s filmem Rio. Studio Blue Sky však začalo připravovat svůj snímek mnohem dříve, konkrétně roku 1995. (Zodd)

• - Režisér Carlos Saldanha je rodák z Ria. (Coldrex)

• - Vzácny párik papagájov ary sivomodrej je naozaj ohrozeným druhom a vo voľnej prírode už celkom vyhynul. [Zdroj: FilmMax] (ash99)