Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

• Segrestor

Úžasné dobrodružství nelétavého papouška aneb jak ňouma poznal svět. Z toho filmu mám dojem, že si tvůrci a jejich sponzoři sedli kolem jednoho velkého stolu a řekli si, že je třeba vymyslet, o kterém zvířátku bude letošní animák. Pak někdo přišel s tím, že když to udělají 3D, bude ideální papoušek, protože papoušci letájí a padají a jsou pestrobarevní. Přiště třeba vytvoří animák s hrabáčem protože je prostě bizardní. Jedna z vedlejších postav bude blb (aby byla sranda) a hlavně půjde o lásku. Na pozadí se dá nějaké alegorické dobrodružství a bude zaděláno na tuctový animák. A přesně to se stalo i s filmem Rio. Navíc hlavní postavu okorunovali nevýrazným dabingem Jesse Eisenberga. A ještě mi to přišlo, že pro děcka to byl film příliš náročný a místy i dost krutý. Snad pro mládež od deseti let výš, otázka ovšem zůstává, zda v tomto věku vezmou zavděk animáku o ztraceném papouškovi.(16.6.2011)

Krásné barvy, roztomilí papoušci...... já chci BLU !!!(24.8.2011)

• teutates

Jedno ptáče z výšky skáče, pfff... Rio, příběh ukecaného papouška, který nejspíš neumí létat, no umí udělat kafe, či dokonce slouží jako budíček, plyšáček. Kde jsou ty pohádky mého mládi, kdy Jura Jánošík bohatým bral a chudým dával s hláškou "stoj tisíc peťsto hrmených", kde? Nevím, pohádka o rasové nesnášenlivosti, lidské zkaženosti, zachování druhu, sexuální pritažlivosti... pohádka? Já jsem na to nejspíš moc starý, no mladší publikum, nevím ehm... hezká omalovánka v "3D" akčním provedení, tak se to dneska točí. Tady toto je tak na epileptický záchvat s full servisem. 3/10 za hlavního božího hrdinu, který se na své cestě za potomstvem v rámci zachránění svého druhu a s nádechem nadrženosti tolik toho naučil.(8.12.2011)

Celkem fajne.Ale zas až tak to s aimakem nemá moc společného animák má mít wětší šmrc a wíííííce wtipu.Ale nadruhou stranu je dobré že wybrali jiné zwíře než býwá zwykem.A role mloka je je w animáku nowinka takže si myslím že se to bude líbit(11.7.2011)

Je to sice ohrané, ale zpracování se mi líbilo.!(3.5.2013)