Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

Podle ohlasů, které jsem na tenhle film slyšela, jsem čekala, že to bude mnohem horší než to ve skutečnosti bylo. Nebyla to žádná bomba, ale mě se to líbilo. Malý Blue byl naprosto úžasně roztomilý a jeho větší verze byla jen úžasně úžasná. Scéna, kdy oba dva papoušci spadnou na rogalo, začne hrát písnička Mas Que Nada a Blue s Perlou lítají nad nádherným Riem, mě okouzlila natolik, že tomu dám 4*. A ten pes se mi zdál strašně nechutnej, lepší kdyby tam snad ani nebyl.(9.9.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "Real in Rio"(24.1.2012)

Aj Karamba......... Veľmi pekný a milý príbeh v ktorom mi však trocha prekážalo muzikálové prevedenie.............Soundtrack John Powell: 1. Real in Rio - The Rio Singers ,2. Let Me Take You to Rio (Blu's Arrival) - Ester Dean/Carlinhos Brown ,3. Mas Que Nada - Sergio Mendes/Gracinha Leporace ,4. Hot Wings (I Wanna Party) - will.i.am & Jamie Foxx ,5. Pretty Bird - Jemaine Clement ,6. Fly Love - Jamie Foxx ,7. Telling the World - Taio Cruz ,8. Funky Monkey - Siedah Garrett/Carlinhos Brown/Mikael Mutti/Davi Vieira ,9. Take You to Rio - Ester Dean ,10. Balanco Carioca - Mikael Mutti ,11. Sapo Cai - Carlinhos Brown/Mikael Mutti ,12. Samba De Orly - Bebel Gilberto ,13. Valsa Carioca - Sergio Mendes ,(18.6.2011)

Moc hezky udělaný animák o ničem. Tedy ne tak úplně, samozřejmě. On o něčem je, ale je to tak nenápadité a tisíckrát viděné něco, že z něho člověku může být nanic. Klišé, klišé, klišé. Chtělo to více humoru, méně otravnosti ptačích i lidských postav (pochopil jsem, proč hlavního opeřeného hrdinu daboval Jesse Eisenberg - ano, tak moc mi byl chvílemi nesympatický), méně scén jako byla ta na ptačí diskotéce a více těch roztomile zkažených zlodějských opiček. Takhle Riu dávám obyčejné tři (trochu slabší) hvězdy, a může být rádo. Komentář uzavírám (mnou velkými písmeny obdařenými) slovy legendárního večerníčkového školníka pana Bumla: To víte, Doba ledová je Doba ledová.(10.5.2011)

,,TAKŽE, PŘIJEL JSI NA KARNEVAL?“...,,NE, JSEM TU KVŮLI JEDNÉ DÍVCE“...... /// Tyler Blu Ganderson – poslední samec svýho druhu! Není jako ostatní – sice se šťourá v zobáku, někdy čurá do koupadla pro ptáky, ale hlavně: ,,JO, NEUMÍM LÍTAT!“ Animák o tom, co se stane, když papouška z Minnesoty (s jeho nastávající) unesou v Riu (v čase karnevalu) strašlivý zloději ptáků a on se dostane do džungle (atd., atd.) je (jestli to tu už někdo nenapsal) – (překvapení!!!) – kurevsky BAREVNEJ! Snad proto mi ani nevadí, že (oproti metalu) zní každá písnička naprosto stejně (Tico. Taco. Ja. Ja. Ja. - Tico. Taco. Ja. Ja. Ja.). Nechápu, co proti němu máte? Tenhle ,,tokací“ animák je pro děti a (jak vidím) pobaví i infantilní dospělí. Jasan, tvrďáci jdou na chameleona. Ale to se potom nedozvěděj, že ti co neumí lítat jsou pštrosi (jsem teda pštros?). MILUJU TĚ RIO! – no to asi extra ne, ale jinak pohoda! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Říkají, že mám oblíbenýho ptáka. 2.) Nevím, že 2 obarvený slepice, párek modrých papoušků Ara nenahradí . 3.) Zjistím, proč nemám svěřit opicím práci pro ptáky. 4.) Thx za titule Hogwarts. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(10.7.2011)

• - Reklamu během uvádění filmu v kinech obstarala také čokoládovna Oreo, která vyráběla sušenky s modrým krémem. Na obalu sušenky byl hlavní hrdina příběhu, papoušek Blue, a krém v sušenkách měl světle modrou barvu. (Terva)

• - Animátoři, kteří na filmu pracovali, zkoumali chování ptáků v brooklynské a newyorkské zoo, aby co nejlépe odpozorovali ptačí chování. (M.B)

• - K filmu patří i nová edice populární hry Angry Birds pro iOS a Android. (jjjura)