• monolog

Neznám jiný film, na který by se líp hodilo označení "Ptákovina!" nebo "Datlovina!" V základě mi přišlo humorný a zbytečný, že autoři prostředí Rio de Janeira kreslili a animovali, místo aby ho přímo natočili a vložili do něj animované postavy jako v Aladarovi (přinejmenším to mohli udělat při panoramatických přeletech a pohledech). A to je vlastně jediná věc, která mi přišla humorná. Když to je nakreslený, tak to vypadá potom trošku moc uměle a nepřirozeně a vzduchoprázdně, trochu jako takový ty starý 3D pohlednice, na který se muselo šilhat, aby člověk viděl trojrozměrnej efekt. Postavy i děj snímku jsou hodně předvídatelné a v základě pokud se nechce člověk dívat jen na další barevnou 3D míchanici, tak tento film pro něj nemá význam. Nesympatičtí hrdinové a odporný originální dabing (nevím, koho napadlo, že Eisenberg má příjemný hlas), nuda a šeď a dokonce ani ty humorné figurky v tomto filmu nejsou vtipné, ale spíš divné... Je poznat, že tvůrci si myslí, kdovíjaká to není královská zábava, jenže pro mě jako diváka to bylo utrpení a mučení.(10.6.2011)

• Payushka

Co na tom, že papouch proletí vrtulí letadla a neskončí jako masové pyré ve školní jídelně. Co na tom, že si kakadu zahraje na Supermana a chytne padající opičku těsně nad zemí, ačkoli by si podle zákonů mechaniky měli oba rozdrtit páteř dopadem na tvrdou hlínu. To ale děti nezajímá, takovéhle vychytávky bychom museli hledat ve starších dílech Petera Jacksona (kdo si pamatuje Meet the Feebles a blijícího králíčka?).(9.11.2011)

Rio je konečne animák na ktorý som čakal. Poskytuje zábavu, ktorú tvorcovia pred tým servírovali do Ice Age. John Powell sa poslednú dobu s tými animákmi nejak rozšupol a aj keď jeho hudba nieje extra výrazná vždy sa nájdu nejaké prvky, ktoré sa nedajú nepočuť. Animácia a prostredie filmu pekne ladia, hlavné postavy sú zábavné, sympatické a modré. Tie vedľajšie sú asi rovnako dobre a líšia sa asi len farbou. Ale nie, každý s tých zvierat má čo ponúknuť, či už sú to hlášky (pri ktorých som sa minimálne 5x zasmial), dobrodružstvo alebo psie sliny všetko to dokopy ladí ako kopčeky na zmrzline. Slovenský dabing opäť super. 80% - 4*(10.9.2011)

Rozpočet $90miliónovTržby USA $143,619,809Tržby Celosvetovo $487,519,809Tržby za predaj Blu-ray v USA $36,099,540 //počet predaných kusov 1,899,109Tržby za predaj DVD v USA $66,260,391 //počet predaných kusov 5,291,365║ Samozrejme nejde o nič prevratné, jedná sa len o letnú oddychovku, ktorá miestami príjemne vizuálom zasadeným do Ria pohladí, videl len v Českom jazyku, teším sa na Slovenskú verziu tá mi určite o niečo viac ulahodí. /70%/(21.8.2011)

Pohodový animáček, u kterého se dá prokouknout o čem to tak bude a jak to dopadne. Nejvíc se mi líbil ten malý žluťásek se zátkou na hlavě :D Spoiler! Už od začátku mi bylo jasné, že Blu bude někde na konci muset zachránít ženský protějšek tím, že použije svá křídla, ale co na tom, bylo to dobrý.(19.12.2011)