Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

veverysiak

Výborná animácia, krásna farebnosť, milý príbeh, a to je asi všetko a zároveň tak málo, humoru je tam ako šafránu, zborové hudobné predely nemajú ani nápad ani šťavu a celkovo je tu hrozne málo invencie, uznávam, po toľkých skvelých animákoch z prostredia fauny vymyslieť niečo originálne musí byť poriadna makačka na bedňu, takže, 45%. ()

Shinnie

A zas sa tu teraz všetci tvárte ako nejaký úžasný kritici a dajte čo najmenší počet hviezd. Ako však ozaj úžasné ale skúste si sadnúť pred telku a pozrieť si to bez hľadania chýb a všemožných nezrovnalostí. Asi si pripadáte nejak ohromne "cool" keď napíšete čo najväčšiu kritiku nie? Ok nehám vás v tom... A ja si opäť nabudúce užijem krásny, roztomilý, farebný zážitok, ktorý ani chvíľu nenudí a myslím že viac ako raz vyčarí úsmev na tvári. ()

andrewXx

Tento animák som si celkom užil. Keďže po Tangled som nič čo by sa dalo pozrieť nevidel. Vydené v CZ dabingu a predsa zábavné. Pestré farby a krásne animované Rio. V celku fájn príbeh a ako oddychovku môžem len doporučiť. ()

rigby

Je to barevné, má to švih, je to latinskoamerické. Dětem by se to mohlo líbit, i když je příběh velmi jednoduchý. 3- ()

BarVo

Nie žeby to bol až tak skvelý film, ale tá samba a túžba vidieť Rio de Janero a umrieť vo mne tleli veľmi, veľmi dlho. ()

mseet

Na Riu je nejlepší a nejnápaditější hned první scéna, poté je vše jen uřvanější, přeplácanější a tím pádem otravnější. ()

zodiak217

Čo napísať k tomuto filmu? Asi je vhodné začať vetou, že som čakal podstatne, podstatne viac. Absolútne to nenaplnilo moje očakávania. Od začiatku až do konca som sa tak nenormálne nudil, že som to dopozeral len z akejsi úcty k zaujímavému spracovaniu a dobrej animácií, ktorá sa naozaj vydarila. Určite si takto nepredstavujem animované "kinohity" roku 2011. Až na pár vydarených scén s opicami, ktoré boli vtipné a zábavne ma z deja absolútne nič nevytrhlo a nutkavo som sa pozeral na čas, koľko to ešte potrvá kým príde koniec. Lepšie ako priemer tomuto filmu nemôžem dať, lebo si to podľa mňa pri súčasnej konkurencií nezaslúži. Možno v roku 2003 by som bol z toho paf a nadchýnal by som sa všetkým okolo toho, no v roku 2011 určite nie! ()

melfea

Docela hezký animáček, žádný zázračný děj, ale to snad od amerického animáče není možné příliš čekat. Zpracování je fakt moc pěkné, občas jsou tam i některé vcelku vtipné části, 2x jsem se dokonce i trochu zasmála. ()

Eeve

Nikdy by som si nebola pomyslela, že v animovanej komédii sa tak málo nasmejem. Úprimne si nepamätám jediný moment, ktorý by som považovala za fakt smiešny (i keď zopár bolo milých:)) a to je pri animákoch dosť...nešťastné riešenie. Čo film naopak skrášľuje, sú nádherné, hoc animované zábery Ria a karnevalu, a takisto krásna hudba, i keď tu sa opäť dostávame do nižších akostných kategórií, a to hlavne kvôli samotným textom pri anglicky spievaných textoch, ktoré mi úprimne často pripadali ako detské veršíky. Scenár vo filme takisto veľmi neohúril, dej je nám jasný od začiatku. Je to milý animák, ale to je v dnešnej konkurencii bohužiaľ málo. ()

klapqua

Moc ma to teda nenadchlo a to mám animáky ozaj rada... zrejme som čakala dačo vtipnejšie a keď nie vtipnejšie tak s väčšou zápletkou a hĺbkou...skrátka ma to nezaujalo a už po pol hodine som kvasila na nete a film som mala len ako podmaz... škoda, potenciál by tam bol, grafika krásna, ale to je tak vše.... ()

MiniRecenze

Příjemné a vtipné vystupování postaviček v tomhle filmu pro Vás ztvárnili kreativní grafici.Animace jsou pěkné a vtipně vyhlížející,dokáží rozesmát i dospělého člověka a Vaše nejmenší dokonale zabaví.Vyskytuje se tady fajn hudba a mnoho písniček . Pro zpestření je zde i nějaká ta animovaná akce.Příběh lehce předvídatelný,ale taktéž zábavný. VTIPNÉ!!! ()

Tomik00

Animovaný film, který mě ničím nepřekvapil. Nedokázal jsem si u něho udržet pozornost a všechny události ve filmu byly předvídatelné. Postavičky jsou dobře udělané, ale přijde mi ten animovaný film trochu suchý.Čekal jsem od tohoto animáku trochu více. V tomto animovaném filmu mě zaujal jen papoušek Blue, jinak nic. Dávám proto tři hvězdičky, bohužel. ()

kishi_SO

pribeh o tom, ze laska je schopna prekonat kazdu prekazku. Nadherny pribeh, prijemne tony samby, pestrofarebny ucinkujuci. Este keby sa tu nasiel nejaky aj ten vtipik a la buldocek naviac, bolo by to ok. ()

LencaN

Nááádherný barvičky, ptáci všech možných rozličných druhů, převážně pestrobarevní papoušci, takže vás to naladí letně, aniž byste chtěli. Blu si žije poklidný život se svou paničkou, až do doby kdy se dozví, že musí zachraňovat další existenci svého druhu a vydat se zpět do svého rodného Ria. Tam potká Perlu, nespoutanou papoušici, kterou animátoři obdařili ladným vzhledem a pohybem, takže chvílemi opravdu vypadala jako anděl. Blu se potká i se spoustou dalších kamarádů, nevyjímaje buldoka, kterému u huby visí "krápníky" slin...a zažívají spolu kopu dobrodružství a útrap s tím, že Blu neumí létat. Byly tu lehké vtípky, bylo to roztomilé, hlavně na začátku ten zrovna vylíhnutý Blu jak vrtí ocáskem, aaaa, k umačkání. Chytlavost se songům nedá upřít. Viděli jsme i hýření masek na karnevalu a nádherné záběry Ria. Animace si myslím, byla dost povedená, chvílemi hlavně ty pohledy na Rio vypadaly jako reálné záběry. Vzhledově to vypadalo prostě moc hezky. Jediné co mi trochu vadilo, byl ten praštěný ptačí muž, slušný magor, bez něho bych se obešla, ale se slečnou Lindou si nakonec rozuměli, takže proč ne. ()

Diego75

Tenhle animovaný film děti zaujme. Hlavní hrdina Blu je klasickou postavou, která má víc štěstí než rozumu, což je spoustě lidem sympatické. Líbí se mi propracované detaily Ria de Janeira. Jednoduše dobrý rodinný film. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky