Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

milanhanic

Tento film překpaví překrásnou animací a humorem. Dlouho jsem se tolik nesmál. Vlastně ano, hned vysvětlím. Komentáři monologa jsem se smál více. Každý nemá vkus jako on. Já třeba zas na druhou stranu nenávidím kombinaci filmovaného prostředí a vložených animovaných postav. Ale tento film je krásně barevný a vtipný. Možná pes mechanik mi přišel už moc, ale jinak si rád film zhlédnu ještě několikrát. ()

RigorMortis

Sympatickí hlavní hrdinovia, slnečné Rio a o dôvod viac, prečo chcem aru... Príbeh možno priemerný, no je to "len" animák, ktorý však pekne splnil svoj účel a pobavil. ()

borohub

Moc pěkný animák na téma, které ještě není ani tak okoukané(ikdyž oni ty animáky jsou v hodně věcech stejné) Je pravda, že ty písničky jsou asi zbytečné, ale prostě to v animáku být musí. Děj nenudí a docela svižně odsýpá, animace pěkná, postavy vtipné(u mě vítězí ten Bulldog ten byl asi nej). Rozhodně to není nej animák co jsem viděl, ale řekl bych že patří k těm nadprůměrným.. ()

helrohir

V posledných rokoch vznikajú animáky ako na bežiacom páse, avšak len niektoré sú dostatočne originálne, aby dokázali zaujať aj širšie publikum. Rio však patrí podľa môjho názoru do druhej skupiny, ktorá zahŕňa animáky z príliš plochými charaktermi, nezáživným príbehom a menším množstvom skutočného humoru. Na druhej strane je to graficky veľmi pekne znázornené a som rád aj za vydarený slovenský dabing. 50%. ()

Ivoman

Dějově nic složitého pro děti. 3D poměrně využito pěkně. S vtipy je to ovšem poněkud slabší, né že by nebyli, ale je jich poměrně málo. ()

JackBurda

O vánocích, kdy dávali jen pohádky (přiznejme si, že by mohly dávat trochu víc), jsem jen tak přepnul a narazil jsem na Rio. No a jak už podle hodnocení vidíte, byl jsem spokojen. Prostě mi to dalo dostatek dobrodružný podívaný se sympatickými postavami, tudíž nebyl problém přežít vánoce :-). ()

ostravak30

Přiznám se, že od Ria jsem čekal fakt hodně. Dokonce jsem si byl jistý, že si nejspíš zaslouží maximální hodnocení. Začnu od kladů. Tak za prvé se podařilo nádherně zpracovat Rio de Janeiro. Pokud se někde dala maximálně využít barevnost, pak právě tady. Totéž platí o pralese. Za další se mi líbila hudba. Ale jen napůl. Tvůrci sáhli po osvědčených hitech a to se jim vydařilo. Rozhodně lepší, než kdyby sami něco tvořili a ono to nevyšlo. A ono to nevyšlo. Pár vlastních songů představili a nebylo to nic moc. A to se dostáváme k samotnému příběhu. Přímo námět bych nehanil. Opřel bych se ale jednak do scénáře, který postrádal vtipnost, tak potřebnou pro podobné animáky. Kde by byla Doba ledová a Madagaskar bez pořádného scénáře. A dále postrádám pořádné charaktery. Například právě v Době ledové má každá postava svou jasnou povahu a uvažování. V tomto příběhu je řada ptáků na jedno brdo. Fakt moc bych si přál, vzhledem k exotickému prostředí, exotickým postavám i příběhu, aby to vyšlo. Tak zajímavé exotické prostředí jsem naposled viděl u Hledá se Nemo. Bohužel to nevyšlo. Je z toho jen krásná a občas trochu taneční, barevná a exotická podívaná, ale to je na celý animákový večerák málo. ()

PlayEasy

Tento průměrný animák je určitě brilatní a vcelku hezký, ale je nezáživný a to nejen dějem... Nápad nebyl špatný, ale režisér toho naplno nevyužil a tak se nám z odborného hlediska líbila jenom hudba. Ale i přesto tato pohádka potěší každý Štědrý den ráno :) 55% Paradoxní je, že v dnešní době ty největší propadáky mají největší tržby. ()

Mykhaluu

Vesele a barevně podaný příběh dvojitého rande (s lehkými prvky zoofilie, naštěstí velmi decentně podanými). Jinak to bylo s narážkami a vulgaritami užitými naprosto zbytečně. Nevím, zda to nebyla záležitost překladu. Každopádně film určený pro malé diváky by si mohl umět pomoci i bez takových momentů. Přes tyto drobnosti, je to vtipná jízda, která se může hned s caparty opakovat. ()

angorka

Sakra, viděl tady někdo ten film? Podle té "záplavy" hvězdiček zřejmě ne! Vždyť to bylo skvělý! Kdo dal míň jak 4 hvězdy, tak je rozmazlenec! ()

Adrii

Na rovinu, od filmu jsem teda čekala mnohem víc. Zase na druhou stranu, byl koukatelný, sem tam vtipný a uderžel mou pozornost o začátku do konce. Byli jsme etě ve 3D, takže i obstojný efekty a krásný barvičky. Pěkný film, ale nic extra. ()

White-Man

Zvířata v animovaných filmech jsou častá, papoušcti tady ale byly poprvé. Po solidně rozjetém začátku, začal snímek v půlce ztrácet dech a na konci už sípěl jako běžec po maratónu. Nevím čím to, ale u konce jsem se začínal nudit a už jsem jen čekal, kdy nastane konec. Možná proto, že děj je až příliš předvídatelný a za celou dobu nenastane vůbec žádný zvrat. Škoda, potenciál tady byl. ()

Ruud36

Pro mě osobně velké zklamání. Animované filmy mě strašně baví, ale toto mě nechytlo. Na můj vkus málo vtipné (paradoxně některé scény se snaží být tak vtipné, až jsou přehrané a působí hloupě). Velkou roli v takových filmech hraje hudba, která v tomto případě rovněž za moc nestála. Co mohu pochválit, tak je příběh a grafické zpracování. V konečném hodnocení podprůměrný snímek, který si už pravděpodobně nikdy více nepustím. ()

klichem

take me to the rio rio rio. tak toto bol jeden vynikajuci oddychovy animak s prijemnymi pesnicka nadhernou pestrofarebnou animaciou a samozrejme pointou o pravej laske ! vynikajuce a prave v tychto horucich dnoch velmi dobre pozeratelne. co sa vam nepaci vy nehanebnici ze hodnotite tak malo ?! ()

Blazis34

Velice povedená animačka co se týče homoru, designového ztvárnění i chytlavého soundtracku. Známé hity doplňují písničky z hezkých textem a k tomu romanticky kreslené scénky. Musím říct, že si tvůrci dali zaléžet i na městu Riu. Ježíš, který chrání město z hory tu byl i zde hodně viděn. Co se týče děje, tak byl určitě předvídatelný, ale autoři Doby ledové ani zde nezapoměli přidat do filmu svůj kumšt své práce a toto dílo by určitě nezapřeli. Hodnotím velice kladně, líbila se mi hlavně pozitivní a barevná atmosféra po většinu doby filmu. Dávám 70% - tři hvězdy. ()

HeyHou

Nenadchl, ani neurazil, prostě průměr, který jsem zaokrouhlila nahoru, a to jen díky tomu, že asi nepatřím do cílové skupiny. Kdybych tam totiž patřila (a bylo by mi teda o pár let míň), tak bych nejspíš dala i 4 * už jen kvůli té podívané na barevné papoušky a krásné Rio de Janeiro. Neodpustím si ale ještě poznamenat, že Linda mi byla krajně nesympatická.. :-) ()

lobo87

Vizuálne pestré karnevalové dobrodružstvo od tvorcu Doby ľadovej. Veľa farieb, hudby, akcia, sem-tam vtipná hláška. Animák určený skôr pre deti. Dosť mi vadili muzikálové čísla, ale inak veľmi príjemné... 65% ()

hihhou

Film o tom, jak se z domestikovaneho neletaveho ptaka opet stane "kral oblohy" naleznuvsi svoji pravou lasku, posledni sveho druhu, a to vse v Riu s pozadim svetoznameho karnevalu. Animace opet nezklamala a i vyber hlasu ke ktreslenym postavam mne vyhovoval, co tento film trosku srazi je vyber hudby, ktery neni uplne optimalni. [5/10] ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky