Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

rwa

Celkově značně průměrné, přesto fajn. Nic mě vyloženě neiritovalo, za největší klady považuji docela elitní hlasové obsazení (suverénně nejvíc mě bavil ten zlokakadu Nigel s hlasem toho novozelandskýho pošuka z Flight of...), a překrapivě ty písničkové vstupy (opět hlavně ten Nigelův), které jinak nesnáším. Celé to bylo takové příjemně neškodně barevné a pozitivní... Brazílie je evidentně v poslední době v kurzu. Slabší čtyři. ()

zekon

Není co hodnotit kromě velmi kvalitní animace a grafiky. Jenže o tom film není. Bohužel takových animáků je dnes 90%. Celkově trapná nuda s pár vtípkama. ()

spawn866

Podle mě je to moc hezká pohádka, v ničem se neliší od jinejch americkejch pohádek, opravdu stojí za shlédnutí... ()

Draconic

Wow! Tak si to srňme: Byla tu spousta samby, no a ta mě příliš neoslovuje. Přesto některé sklaby byly celkem chytlavé, ale nic kvůli čemu bych chtěl opouštět osvědčený Heavy Metal. Viděl jsem spoustu animáků o lásce, ale toto je poprvé co jsem viděl, že hlavní hrdina hledá lásku jen kvůli zachování druhu. Neosobní páření by mohl někdo říct. Aspoň že si film zanechal úroveň která by takovýmto tvrzením předešla. Animace vskutku byla dobrá, scény z Ria byly díky enormnímu množství exotického ptactva hódně barevné. Možná až moc. Takže se na to dalo koukat. Takže když se na to tak podívám, tak nemůžu uvěřit, že přes všechny ty nedostatky, co jsem si tomu vytkl, se mi film jako celek velmi líbil. Rozhodně to nebyla ztráta času :D ()

miromir

nemastne neslane, usnul sem u toho a uz ani nemam moc chut si to pozustet 1* za sympaticke papousky a barvite prostredi ria ()

Phoeniyx

Jen pár vtipných scén jinak průměrné. Ale některé scénky byly povedené, zabaví to ale nic extra moc samby a to není pro mě ()

Diceros

Film je opravdu překrásně naanimovaný a hezky barevný. To je asi jediný klad. Příběh hodně průměrný. Vtip? Já osobně jsem se nezasmál ani jednou, takže pro mě bez vtipu. Hudba? Zpívání od samotných postaviček, jakožto jakési muzikálové variace, mě vždy narušilo samotné sledování a přišlo mi to trapné. Film je hodně dětský. Já se teda moc nebavil. Hodnocení 2*, možná 2,5* ale víc tomu nedám. ()

Sajaman

Animované filmy už vesměs pouštím hlavně dcerce a buď na ně mám chuť a koukám s ní, nebo ne. Prostě už to není to, co to dříve bývalo. Asi za to může obrovský výběr, kdy si podobný film udělá skoro kdokoliv. A kvalita hodně kolísá. Proto dávám šanci vesměs jen ověřeným studiím. Jako je třeba 20th Century Fox a jejich Rio. Osobně jsem se sice hrozil toho, že bude ve filmu spousta hudby, písní a tance... A taky je... Ale kupodivu mi to nevadilo. Tím, že se děj odehrává v Riu, je to celé takové exotické a netradiční. A barevné. Hodně barevné. Ale příjemně barevné. Tak, že se mi to líbilo. A ta hudba je taky příjemná. Skladbu Hot Wings si dokonce pouštím i v autě.... Prostě po dlouhé době animovaný film, který mě nadchnul. ()

Peenugirl

Táto rozprávočka je milá, ale nie je výnimočná ako sám Blu. Skôr je to niečo na zábavu o hodine a pol a potom to jednoducho vyprší z hlavy. Priemerný animáčik. 55% ()

vlk++

Spíše pro menší děti, ale kouknout se na to s nima dá. Při sledování mě hned napadl film "Útěk v řetězech" ;), v tomto případě dva spoutaní papouškové, takže něco se na tom postavit dá. Do toho rytmy samby... u mě za 3*. ()

chaosteory

U něčeho animovanýho jsem se už dlouho nenudil jako tady. A neumím si představit, že nějakej prcek byl u vytržení celou stopáž. Rio asi vzniklo jenom proto, že je teď prostě v módě strkat děje do Brazílie, protože kromě výborné animace a podání samotného města, se mi nelíbilo nic. ()

Labacan

Trochu vykrádačka s iných animákov, málo humoru, priveľa samby... Lenže moja dcéra sa bavila kráľovsky a o tom to je, nie? :) Takže konečne animák pre deti.:) Len tak ďaleľ..:) ()

Butch71

Další milý, dobře vypadající a zcela předvídatelný animák. Animace ptáků se mi líbí, film hýří barvami, ale dobrý dojem z něj mi kazí taneční a pěvecké scény, které prostě ve filmech nesnáším, ať už hraných nebo animovaných... Rio je další animák, který zapdane do průměrné šedi animáků, které sázejí na jistotu. ()

uprchlice

NÁDHERNÁ ANIMACE Od tvůrců Doby ledové vznikl skvělý animáč o papouškovi Blue. Krásný příběh a krásní animovaní ptáci a ten pes, co slintal :D ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky