Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

papadoce

Animácia nie je nijako oslnivá, nie som fanúšikom vtáčích a rybích animákov a aj tak som dal štyri. Že prečo? Sympatický hlavný hrdina Blu, vtipný a zákerný kakadu Najdžel, ale hlavne, hlavne najrozkošnejšia a najsexi animovaná scéna v histórii animokinematografie. Ten moment keď Perla vyletela a zaspievala som videl podľa mňa tridsaťkrát. To je dokonalosť sama, aj keď to trvá len zopár sekúnd. Asi to vyznie úchylne, ale prakticky som sa do kreslenej postavičky platonicky zamiloval. A nakoniec najlepšia hláška z Ria “Chaa, si dobrý, čo povieš nemá chlavu ani pätu”. No, vytrhnuté z kontextu to znie ako NUDA. Celkovo sa jedná o veľmi sympatickú rozprávku. Odpočinkové. ()

FortKnox

Naprosto souhlasím s komentářem od Clar a proto ho sem jen okopíruji. Klasický animák pro celou rodinu podle obvyklých not - rozsáčkované dávky humoru, dojetí, zamilovanosti - to vše ve velmi pěkně zpracovaném převážně brazilském prostředí a 3D. Ničím nepřekvapí, ničím nenaštve, místy pobaví... ()

Eilem

Videl som v 3 D a treba podotknut ze 3D je stale precenovane a neponuka zazitok rovny ceny ktoru za 3D zaplatite.K filmu: o zabavu je rozhodne postarane.Pribeh vsak je celkom klasicky jednoznacny ,jednosmerny.(to u maleho divaka urcite problem nebude ale pre narocnejsieho urcite ano).Hudba super, dokonca aj slovensky dabing bol skusny. ()

mišulka66

Postavy ve filmu RIO byly stejně roztomilé jako ve všech třech dílech Doby ledové. Příjemný, odpočinkový film, u kterého se zasmějete. ()

xxlch

Tendle filmík má vše,co dětský animák má mít.Příběh, skvělé tempo,chytlavou hudbu,hnusného padoucha,dostatek humoru,trochu dojetí a to vše v rytmu samby.Je to takové animované pohlazení.Pokud se chcete pobavit a zasmát se je "Rio" ta správná volba! ()

driftm

Opravdu jsem se bavil,chudák papoušek!Film byl svižný,vtipný,pěkně udělaný,soundtrack parádní,není co dodat 5* ()

Nessos

Zklamání. Celé mi to přišlo postaveném na až příliš banálním příběhu. Jistě, pár vtípků bylo povedených, ale jinak nic moc. Zaujala mě pouze animace Blua a ten úchylný buldok. A to je při dnešní kvalitě animáků málo. Alespoň pro mě. ()

ondey

Nějak.... jsou zkrátka vtipnější filmy na světě. I když možná jsem byl na film až moc velkej, před čímž mě nikdo předtím nevaroval :D Je pravda, že těm malejm písklatům se to líbilo až až:) Mně tam ale scházel vtip. Párek kamarádů z Ria byl velká nuda, hlavní papoušci zrovna taky vtipem nesršeli, lidské postavy - totální trapas a tak nebýt záporáků, neměl jsem se skoro čemu smát... ()

Tuco

..hezky barevný..a to je asi tak všechno...Eisenberg má nechutnej hlas a ze zvířat se tu dělaj až moc veliký blbečci... ()

BMJackal

Kamenujte si mě, jak chcete, ale mě to zkrátka bavilo. Možná část infantilní duše, možná momentální rozpoložení, ale v průběhu filmu jsem se ani jednou nenudil. Přesně jak říká Gilmour93: Podívejte se na film dětskýma očima. Svoje děti taky na Mlčení jehňátek táhnout nebudete. ()

MaxForValue

Bohužiaľ v žánri animovaných filmov výrazný podpriemer. Nezachraňuje ho ani celkom pekná idea situovať dej do karnevalového Ria, a ani celkom "charizma" dvoch hlavných vtáčích predstaviteľov. Čo sa týka ostatných charakterov je to celkom veľká bieda, rovnako ako aj vtipy, ktoré sa tentoraz často minuli účinkom. ()

Renie42

Plno muziky, papoušků, zpěvu, smíchu. Vtipný příběh, párkrát jsem zamáčkla slzu, viz ukradnutí Blua. Blu si našel v Riu kamarády a Perlu, se kterou ho pojí stejný a poslední druh a nakonec i láska. Blu dvakrát ukraden, ale pokaždé zachráněn. Moc pěkně je tu ukázané Rio a karneval s tím spojený. ()

pekas

Nekonfliktní animovaná zábava pro celou rodinu, která se jako celek spíš vydařila, na rozdíl od mnoha jejích konkurentů. Nová zvířata, nové vtípky, rychlá, ale přehledná akce, záporáci i klaďasové - vše jak má být. Jako celek to na naši rodinu zafungovalo, tak není důvod nedat 79%. ()

KateW

Ta malá Kačenka, která se ve mě někde v koutku schovává, miluje tyhle animované blbinky. Exotika, tanec, dobrodružství, sranda, má to vše, co to potřebuje k animované pohádce. ()

jafuska

Ačkoliv je to film hlavně pro děti, i zde si najdou dospělí i něco pro sebe, nejen krásnou animaci, ale i hudbu k tomuto filmu, a příběh, který by měl chytnout za srdce snad každého, papouška jak ho ztvárnili, ten neměl chybu, mě se to nečekaně moc líbilo a to se ani moc nedívám na kreslené pohádky, nebo spíše si je dost dobře a pečlivě vybírám, ale tady to nemělo chybu. ()

Mikel LetsGo

Upřímně lituju všechny ty rádobyrecenzisty, kteří si tento film pouštěli s očekáváním nějaké epické papouščí ságy ala Kmotr, nebo si najivně mysleli ,že když je papoušek modrej půjde nejspíš o fenomenální pokračování Avatara. Zřejmě jejich zabedněný mozek nedokáže rozlišit žánry, jelikož takovéto filmy slouží pouze pro zabavení a to se Riovi povedlo. Už nějakou tu dobu platí,že pokud se hodláte u filmu pobavit musíte si pustit animák a ten mě ani pro tentokrát nezklamal. Příjemná oddechovka s prďáckým papouchem :) ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky