Začínajícímu spisovateli Aaronovi právě zemřel otec, na jeho velkolepý a důstojný pohřeb se sjíždí celé příbuzenstvo. První problém nastává v okamžiku, kdy Aaron zjistí, že tělo v rakvi patří cizímu muži, tím ale potíže spojené s pohřbem zdaleka nekončí. Aaronova matka Cynthia neustále srovnává syna s jeho úspěšnějším bratrem, spisovatelem Ryanem. Aaron totiž zatím nevydal žádnou knihu, a navíc nedokázal ani zplodit potomka. Ryan přiletěl na pohřeb první třídou a Aaron doufá, že bratr bude financovat polovinu pohřbu. Ryan však tvrdí, že nemá žádné peníze. Všichni očekávají, že smuteční proslov přednese Ryan, Aaron však trvá na tom, že jako prvorozený syn bude mluvit on. Pohřeb se brzy podobá velkému rodinnému cirkusu. Každý, kdo přijel, přivezl s sebou své problémy a nevyřešené konflikty. (TV Nova)

REMUS_3

Možno by som tento film hodnotil a komentoval presne tak ako ostatný a tým pádom nevyčnieval tak z rady, no to by som musel najprv uvidieť britský originál. Kedže som ho nevidel a prvú som si pustil americkú zremake-ovanú verziu - ktorá ma náramne bavila (áno dá sa to) tým pádom je moje hodnotenie na mieste. Slušný herci, perfektné scény a celkový chaotický (v tom najlepšom slova zmysle) príbehový spád odohrávajúci sa na jednom (ne)obyčajnom pohrebe mi nedovolili pri jeho sledovaný pocítiť nudu. Milujem takéto bláznivé komédie. ()

MarnieR

Viděla jsem tuhle komedii nic netušíc o anglickém jen o 3 roky starším originále. A tak jsem se hodinu a půl chechtala. Proto to vysoké hodnocení. I když nechápu, proč amíci předělávají i britské komedie, posun černé komedie do černošké veselohry se mi líbí i po shléhnutí originálu. ()

swater137

Dávám jednu protože to je přesná kopie anglický verze. Jen tady jsou černoši. Stejný zápletky ale i dialogy. Co je jiné ale dost pravděpodobně Běloši mají ty nejhezčí ženský ))) ()

TheKesh

Úvodem nutno říct, že jsem již dříve viděl anglický "originál" Death at a Funeral, jehož v podstatě napodobeninou tento film je. To se takhle vezme scénář velmi dobré britské komedie, herci se nahradí převážně černošským (nikoli špatným) obsazením, lehce se poupraví prostředí, přepíše se několik dialogů (převážně k horšímu), vynechá se trocha vtipu, která se nahradí povětšinou nevkusem, čímž vznikne komedie americká. Jak jsem již naznačil, obsazení není vůbec špatné, v čele s Chrisem Rockem a Martinem Lawrencem to funguje velmi dobře, dobrý výkon podal i James Marsden, který svou rolí vytváří převážnou část vtipných scén. Bohužel je to nakonec stejně jen napodobenina, která se originálu nevyrovná. Nutno ale dodat, že pokud bych britskou verzi neviděl, hodnocení by asi bylo lepší. ()

Filmyx odpad!

Velmi nepovedena "kopie" původního anglickeho filmu z r. 2007, vtipne to nebylo ani trochu. Nudna traparna u ktere jsem nestacila zirat, jak vsechny vtipy posilaji do kytek. Vsem doporucuju shlednout angl.verzi, toto je dost ubohy. ()

McGuffin

Je lákavé zjistit, co je Horší než smrt, Death at a Funeral. Kolektivní, převážně mužská hlavní postava má snahu důstojně se naposledy rozloučit s mužem, na jehož pohřeb přijdou nejen potomci s partnery, i bývalými, manželka, bratři a kněz, ale ještě někdo. A to je horší. Úkolem hlavní postavy je z toho vybruslit, trapně, vtipně, hloupě, jakkoli jen ne důstojně, a tím publikum pobavit, rozhodl Dean Craig. Poprvé jeho úmysl zkusili vyprávět v Anglii v roce 2007 a podruhé ve Spojených státech v roce 2010. Dopadlo to stejně? Inu, hledej sedm rozdílů. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Jezek_68 odpad!

"Černý" humor tohoto typu fakt ne! Vydržel jsem 5minut (možná 7?) Výukový materiál pro studenty filmových škol. Jak neuvěřitelně se dá sprasit kvalitní scénář. Prosím, podívejte se na originál z r. 2007 od Franka Oze. Děkuji. ()