Začínajícímu spisovateli Aaronovi právě zemřel otec, na jeho velkolepý a důstojný pohřeb se sjíždí celé příbuzenstvo. První problém nastává v okamžiku, kdy Aaron zjistí, že tělo v rakvi patří cizímu muži, tím ale potíže spojené s pohřbem zdaleka nekončí. Aaronova matka Cynthia neustále srovnává syna s jeho úspěšnějším bratrem, spisovatelem Ryanem. Aaron totiž zatím nevydal žádnou knihu, a navíc nedokázal ani zplodit potomka. Ryan přiletěl na pohřeb první třídou a Aaron doufá, že bratr bude financovat polovinu pohřbu. Ryan však tvrdí, že nemá žádné peníze. Všichni očekávají, že smuteční proslov přednese Ryan, Aaron však trvá na tom, že jako prvorozený syn bude mluvit on. Pohřeb se brzy podobá velkému rodinnému cirkusu. Každý, kdo přijel, přivezl s sebou své problémy a nevyřešené konflikty. (TV Nova)

Sidon

Shlédli jsme britskou verzi z roku 2007 a bezprostředně po té tento počin a vzhledem k tomu, že jde o remake, má smysl srovnávat. V porovnání s původními uvěřitelnými hereckými výkony působily repliky zde hrajících trapně amatérsky, jakoby se herci nenamáhali nastudovat si vlastní role a koho mají hrát. Postavy působí nekonzistentně. Všeho je zde, zřejmě v americkém stylu, více. Větší rakev, větší auta, větší dům, větší vdova a větší počet vulgarismů. Nic originálního, vše umístěno dle stejného scénáře a znásobeno. Nicméně nevadí-li Vám teatrálnost bez mála na úrovni telenovely a chcete-li ušetřit proti původní verzi 1 minutu, dá se film doporučit. ()

JenomDominik

No, bylo to rozhodně lepší než smrt, zábava s černým humorem, ale bez příběhu. A to nemyslím tak že tam hráli samí negři :D zasmějete se a co víc si od komedie přát. 3* (65%) ()

Fjera

Původní fim si zakládal na perfektním anglickém humoru. Ten v tomto případě samozřejmě chybí a je tak jen trapnou napodobeninou. Jedna * za dobrý výkon Dannyho Glovera. ()

HMTD

Už jsem hodnotil verzi z VB(2007) kterou jsem vyděl hned po této a obě jsem nakonec ohodnotil stejně.Každá má něco do sebe,u téhle jsem se víc nasmál a postava kterou hrál Luke Wilson mi sedla více v jeho podání.Je to tu trochu přehnané ale když už se točí komedie o smrti tak to sem asi patří. Porovnat výkon Peter Dinklage v obou verzích je prostě nutnost. ()

matthew_tv

Ja osobne tejto komédie plnej černochov dávam 5 hviezdičiek. Je to komédia, a svoj účel splnila skvele. Celý čas čo som film pozeral som sa smail, takže niet čo riešiť :) Záver bol trošku nudný, ale to asi kažý film, pri ktorom nastáva rozuzlenie, uzmierenie postáv,a podobne. Vrele odporúčam. ()

Tomulka

Humor je velmi jednoduchý a někd yi zbytečně vulgární, Chris Rock to docela zvládl, ale Martin Lawrence už slabší kousek. Zoe Saldana něják není můj šálek kávy (no SCI-FI ji šlo lépe :). Danny Glover ajajjajajajaj když vidím takového borce v tak ubohé roli tak je mi z toho smutno a popral se s tím slušně. Každopádně celkově hodně slabý kousek, který rozhodně nestojí za vidění. ()

zero_zelo

Originál ještě neproběhl, dám ho co nejdřív, abych měla tušení, proč toliko kritiky. jako milovník plytkýho humoru a B filmů sem se bavila poměrně dobře. jasný, není to elita, ale zase nebudu tak kritická a porovnávat a srovnávat. černej humor, plytkej a jasnej, mě to prostě bavilo. komedie je na pobavení, takže klidně dám 70% ()

Alvin

Tak jsem si omylem pustil americkou verzi místo britského originálu z roku 2007 a bez možnosti srovnávat je to celkem slušná komedie. V zájmu objektivity a letní okurkové sezóny jsem si pak dal i britskou verzi a uznávám, že mi sedla trochu víc. Britská se mi zdá víc filmovější, americká lehce sitcomová. Britské podání je civilnější, kdežto černoši "přehrávají" po svém, ale vzhledem k zemím původu to snad nemůže nikoho překvapit. Ani jedna verze, ale není ukrutně vtipná, spíš průměrná komedie, takže u mě remíza 3:3. ()

Aria odpad!

jednoduše: PROČ? kurva, PROČ?!!! ... Co je to za debilní záměr převzít britskou výbornou klasiku a natočit ji skoro stejně (ano, shodují se i veškeré repliky) akorát na "black version", ještě k tomu se špatně zvolnými herci??? Nechápu.... To že v původní filmu působila spousta herců jako při tradičním suchém čaji o páté mělo svůj humorný účel. U nigga uvolněné rodiny to postrádá veškeré kouzlo ()

Hrobař

Shodou názvů jsem samozřejmě viděl tuhle komedii a ne o 3 roky starší, podle hodnocení lepší verzi. Na tu se teprv chystám. Poprvé když jsem to pustil tak jsem asi po půl hodině usnul s tím, že se zoufale nic nedělo. Napodruhé jsem čekal něco co mě nebude bavit a tak jsem nakonec těch 90 minut zvládl bez újmy na zdraví. Je to sice pravda poměrně zdlouhavé, ale něco za zmínku stojí (bavil mě typicky ukecanej Tracy Morgan a krásný dámy) a tak dám průměr. ()