Miláček

• Velká Británie Bel Ami (více)

Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která z počátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas). (oficiální text distributora)

spygirl

Zlatokopka v mužském provedení (a že takových je hodně i v dnešní době....)! Navíc s nesmírným sexuálním apetitem... ;D Kniha je výborná a film jí nedělá žádnou ostudu. Výborné herecké obsazení, zejména Christiny Ricci a příjemně překvapil i Robert Pattinson. Jen je divné, když se děj odehrává ve Francii a všichni mluví anglicky, no ale budiž. Udivuje mě, že sami Francouzi tuto výtečnou látku nezfilmovali dříve... velká škoda. A neodpustím scénaristovi vynechání scénky, kdy si Duroy, kvůli dámské návštěvě, narychlo oblepuje svůj škaredý, šedivý brloh květinkovanými tapetami... ty lampióny a vějíře toho moc nezakryly... :-) ()

carly

tento film nie je práve moja šálka kakaa, je v ňom na môj vkus príliš veľa intríg, ktoré som zrejme z veľkej časti nepostrehla, či nepochopila. ale ako príbeh muža, ktorý nemal nič, okrem šarmu a pocitu, že mu svet niečo dlží a jeho cesty "na vrchol", to celkom ušlo. dobré bolo tempo aj tá horská dráha, ktorou sa stal Georgeov život. pustil sa do veľkej hry a pravidlá sa učil za pochodu. vždy, keď niečo dosiahol, nebolo to dosť, alebo to, čo si predstavoval. zaujímave boli aj jeho vzťahy so ženami, ktoré mu na jeho vzostupe pomohli. najsympatickejšia mi bola Clotilde v podaní Christiny Ricci. a potom sa mi veľmi páčila hudba, ktorá veľmi zaujímavo a vhodne dopĺňala scény a páčilo sa mi využitie ticha. podtrženo, sečteno, zaujímavý zážitok. ()

campix

Knihu jsem četl a tak mě filmové zpracování opravdu zajímalo, ale rozhodně nemohu říci, že bych byl spokojen. Kostra knihy je zde vykreslena v pořádku, ale chyběli mi zde ty maličkosti co byli v knize, které by mi dokreslovali dané osobnosti a situace. Hereceký cast mi nebyl absolutně nijak sympatický. Především psycho Ricci, které se opravdu začínám bát a věčný upír Pattinson (Harry se vymanil ze své škatule, Bella také) jen u Pattinsona stále čekám až začne světélkovat. Na televizní zpracování by to bylo v pohodě, jenže s tím to obsazením to mohlo dopadnout daleko lépe. ()

asinus

Dokonale nezajímavá adaptace hýří slibnými hereckými jmény, aby je pak nicotně a povrchně zamázla v průměrném televizním aranžmá. Pattinson má docela zajímavý výraz, ale jakmile se vzteká či trpí, je to bída hlavně pro diváka. ()

papaJA21

Řemeslně dobře odvedená práce, bohužel pro mě s hodně špatným obsazením. Pattinson se tváří celou dobu odhodlaně nasraně, ale jednoznačně nepřesvědčil. Uma Thurman potvrdila že prostě není herečka která zvládne jakoukoli roli a Kristin Thomas mě obrovsky zklamala. Naopak velmi milým a krásným překvapením je Christina Ricci. ()

Iwus.ka

Bobík Patyzón nám dospěl. Již je čas zapomenout na pijavici Edu a jeho špatně zvolený pudr, teď je totiž v kurzu gigolo Žorž. Né, že by si snad vydělával vlastním tělem, to jen jeho touha po naditých kapsách ho nutí k zoufalým činům. A jak jinak dosáhnout vrcholu, než se k němu prošukat s mocnými paničkami. Ačkoliv působí nesměle, vrhne se do toho s pořádnou vervou a nejedna sukně by se měla obávat. Svým ptákem ohnivákem probudí žár i časem poznamenaným dámám. Robertku, Robertku tohle se moc nepovedlo. Hodnotím jako slabý průměr. ()

angel74

Tahle adaptace Maupassantova románu Miláček se tedy zrovna moc nepovedla. Zůstalo u bezkrevného a zoufale vyprázdněného pokusu, kterému nepomohlo ani hvězdné herecké obsazení. Kdo by to byl řekl, že ze všech těch zvučných jmen bude vyčnívat jedno jediné, a to Christina Ricci. Ta se velkou měrou zasloužila o druhou hvězdičku, jinak bych musela při vší úctě k tvůrci knižní předlohy zůstat u jediné. ()

ivet.ka

Uma Thurman a Robert Pattison mi dohromady opravdu nešlo. Marně jsem se snažila najít ve filmu jakoukoli aktualizaci, ale nacházela jsem jen obrazy, které byly sice místy dosti líbivé, ale zcela prázdné a nezajímavé. Přemíra sexuálních interakcí byla také trochu ke škodě... Na předloze nijak zvlášť nelpím, ale tohle byl podle mě krok vedle. ()

Hafran

Velmi sympatické. Pattinson je sice pořád nejslabší článek, ale i tak je solidní a ostatní herečky jsou famózní. Režisérský balanc mezi cynickým hajzlíkem a zásadovým tvrďákem, který vytvoří Maupassantův příběh je podán přesvědčivě a stravitelně. Hlavního hrdinu střídavě máte rádi i nenávidíte, ale naprostou většinu filmu mu budete rozumnět a o tom dle mého naturalistická předloha je. ()

Estrellita

Zmrvená klasika - to bolí, bolí! Nejen že mám k dokonale sladkému Robíkovi ze Stmívání odpor jako k upírovi, ale teď mám tentýž odpor k němu jako k herci, tedy v jeho případě jako k "herci". V každé, byť emocionálně sebevypjatější situaci nasadí svůj pokerface s občasným přidáním výrazu "bolí mě zuby" a za doprovodu srdceryvných povzdechů odříká naučené repliky. Tohle pro mě není herec. Tfuj. Ale zpět k filmu - kdyby byl do hlavní role obsazen nějaký herec, asi by mě tato parodie na Maupassantovu knihu tolik nebolela. 30% ()

andrii

Lačný. Hladovost léčí, sytí. Pýřící se "konkubín," satyr. Pevnými upířími stisky. Mne si váček s léčkami. Leští čáry svodů. Známostmi mostí. Maří máry osudu. Tvořivý, dvořivý pán v cylindru. Sinavý syn s vysokými límci. Pusinky od smetánky hostí na líci. ()

Goldenhair

Film má skvělou předlohu, takže scénáristicky to snad ani zprznit nešlo. Celkově na mě ale MIláček působil překvapivě mdle a nevýrazně. A hlavní roli bych rozhodně svěřila někomu jinému. A to nejsem vůči “Pattovi“ nijak negativně zaujatá, naopak si myslím, že talent mu nechybi a z upírské škatulky se vymaní raz dva. Ale tady mi prostě nesedl. Velký svůdník? Kdeže. Z Georgese Duroye by měly jít ženské do kolen a jeho charisma sálat na míle daleko. Robert ale působí spíš jako slizký příživník a předvádí křečovité grimasy, u kterých vypadá, jako by potřeboval na záchod. Což je škoda, protože dámské obsazení je špičkové. ()

Johnny.ARN

Na začiatok treba povedať, že to nieje ľahký film. Ale čo z neho robí ťažký film je divný scenár, réžia a hlavne to, že čakáte na nejaké vyvrcholenie, ktoré nepríde. Stále sa to točí len okolo Patizóna, čoby sexuálna mašina kláti čo mu príde dajme tomu pod ruku. Ďalej je to o nejakej podivuhodnej zákulisne hre o Maroko, do ktorej divák vôbec neje uvedený. Ako vravím, dej na mňa pôsobil nanajvýš divne. Na druhej strane pekné herecké obsadenie na čele s Thurman. Vynikajúco sa taktiež pozeralo na Christinu Ricci. Koniec koncom to však bolo uveriteľné. Ženy jednoducho idú po takýchto mladých Miláčikoch. 3 z 5 ()

anli

Maupassantova kniha je vynikající zobrazení Francie ve století devatenáctém.Šáhnout po ní,znamenalo dát dohromady velkou produkci a slušný herecký ansábl.To se celkem povedlo.Ale taky to znamenalo napsat slušný a zajímavý scénář,který by se knize aspoň malinko přibližoval.To se už moc nepovedlo.Kariéra mladíka s hezkou tváří je natočená v pěkných reáliích a je opravdu na co koukat.Jak prostředí,tak kostýmy příjemně vystihují historickou atmosféru Paříže(i když se natáčelo v Budapešti).Herecký tým dělá co může a zejména Uma Thurman,Kristin Scott Thomas a Christina Ricci jsou opravdu vynikající.Robert Pattinson se velmi snaží a celkem mu to jde,ale je vidět,že se ještě musí učit,protože místy působí opravdu křečovitě.Příběh samotný je pak natočený velmi banálně a bez nápadu a je jen zabalen do velmi pěkného pozlátka.Chtělo to víc přitlačit na pilu v nápadech,motivaci a vývoji postav a vůbec celkově příběh nějak obohatit a udělat víc koukatelným.V tomhle kabátě je film opravdu dost dlouhý a místy jsem se až neskutečně nudil.Naštěstí je tu vynikající hudba,která vždy mou pozornost udržela.Takže za ní,za prostředí a trio hereček dávám 55% a myslím,že tady té historie bylo dost. ()

Pavlínka9

Bohužel se připojuji k názoru, který tu již mnohokrát zazněl - na postavu "Bel Ami" bych dala někoho jiného než Pattinsona. Film vypovídá o společnosti 2.poloviny 19.století mnoho - jakým způsobem se dostat "výš" nebo aspoň nějakým způsobem přežít. Dost mi to připomínalo film Dorian Gray, kde hlavní představitel žil podobným způsobem života a Ben Barnes byl v dané roli okouzlující ;) A ten tuto úlohu zvládl bravurně :) Místo Pattinsona rozhodně chválím všechny hlavní ženské postavy, jejiž představitelky mě zaujaly o dost více ;) Hlavně Uma Thurman a její vynikající přízvuk a okouzlující a zranitelná Christina Ricci. ()

venison

Jsem velmi ráda, že tvůrci filmu oprášili skvělé literární dílo oblíbeného francouzského autora Guye de Maupassanta.. Miluju tu knihu, miluju dobovou Paříž a mám ráda pseudohistorické filmy :-) Navíc v tak dobře vystavěném hereckém obsazení, ve kterém se skví nádherné ženské hvězdy a výborné herečky jakými jsou zejména Christina Ricci a Uma Thurman.. Nemohu opomenout ani skvělou Kristin Scott Thomas, která nesmí chybět v žádném historickém drama - její tvář je pro ně předurčena.. Musím uznat, že i Robert Pattinson mě celkem mile překvapil - naučil se pár nových obličejů a už mu to herectví pomalu začíná jít.. Musím uznat, že do hlavní role mazlíčka paniček a pomstichtivého ctižádostivého fracka se hodil náramně :-) K tomu hudba od Rachel Portman.. Skvělé kostýmy, lokace i interiéry.. Nemůžu si stěžovat a velmi mě zaráží nízké hodnocení :-( ()

Diego

Vemte knihu, vytrhnětě pár stránek s klíčovými událostmi a stlačtě to dohromady bez jakýhokoliv vysvětlení. Dodnes jsem nebyl vůči Pattinsonovi zaujatý, ale celou dobu jsem přemyslel, jestli to tak má nakázáno hrát nebo je to z jeho vlastní vůle. Nejlepší je to jeho mlčení a face ve tvaru žblé než po půl minutě řekně něco jako žbló. ()

Eleanor05

Ale jo, Pattinson se snažil. Nemá sice charisma na to, aby působil jako svůdce a nijak extra taky hrát neumí, ale přehrávaly ho naštěstí tři talentovanější dámy - Uma Thurman, Kristin Scott Thomasová a Christina Ricci. Všemu samozřejmě kraluje dobrý příběh pana Guy de Maupassanta, ačkoli je značně ukoptěně natočený. Pokud si chcete opravdu vychutnat strhující hru sexuální manipulace, pusťte si raději znovu Nebezpečné známosti (1988), "stará garda" nikdy nezklame. ;-) ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

10.11.2009

Minulý týden se shodou okolností vynořily zprávy o dvou projektech, v nichž si veterán Anthony Hopkins a žhavá hvězda současnosti Robert Pattinson zahrají slavné spisovatele. Začněme tím, který naše… (více)