Miláček

• Velká Británie Bel Ami (více)

Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která z počátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas). (oficiální text distributora)

Tayen

Dnes mi více než kdy jindy schází vícebodová stupnice hvězdiček. Na úvod řeknu, že film byl až příliš dlouhý na to, jak málo se toho v něm děje. Na druhou stranu mám ráda období 19. století a zajímavé postavy, kterými se to tady jen hemží. Ironií je, že nejméně zajímavou postavou byl Georges Duroy alias Bel Ami Roberta Pattinsona, který se snaží a docela mu to vychází, ale na své starší herecké kolegyně nestačí. Uma Thurman zahrála zdaleka nejzajímavější ženskou postavu první Duroyovy manželky a zasloužila by si daleko více prostoru, stejně tak Kristin Scott Thomas jako postarší labilní a ponižující se Miláčkova milenka. I Christina Ricci už dávno dokázala, že umí hrát a ve filmu je krásná. Ve výsledku ale dostáváme tanec tří dam, které vedou mladého Pattinsona celým filmovým tancem. Ano, postavy skvělé, kostýmy nádherné, atmosféra 19. století podtržena skvělým Portmanovým soundtrackem. Ale když to všechno smíchám dohromady, nevypila jsem žádný koktejl, který by ve mně měl vzbudit lítost, znechucení nebo jiné silné pocity, spíše to byl slabě vyluhovaný černý čaj. ()

ivishka

Celkem zajímavé pokoukání tento film. Nemusím Pattinsona a jeho křečovitě zkřivenou tvář podobně jako ji mývají zkřivenou lidé co zrovna sedí na toaletě ale tady mi zase až tolik nevadil spíše mě celkem pobavil a hlavně ty jeho podivné záchvaty vzteku kdy jen stojí a čumí a třepe se :-D ....Umě nebylo vůbec rozumnět co říká, protože naprosto nepochopitelně žvatlala-takže díky bohu za titulky.Christinu Ricci shledávám na celém snímku nejpoutavější, protože je nejen skvělá herečka ale je také velmi pohledná. Co se týče filmu samotného a příběhu, který je veden podle knihy(asi si ji nikdy nepřečtu)tak mě velice pobavila scéna kdy už po pár excesech s každou ženou u stolu Pattinson ukáže zase ten svůj škaredej škleb jakože je velký svůdník a borec...Mimochodem měl by se sebou něco dělat(fyzička a xicht),protože já asi vážně nikdy nepochopím jak je možné,že ho kdysi zvolili jedním z nejhezčích mužů planety...BRR.. ()

Lamiczka

Dle slavného románu Guy de Maupassanta. Netřeba se tedy rozepisovat o obsahu, postačí stručné - touha po moci a lásce, která přerostla v posedlost. Robert Pattinson v hlavní roli významně přesvědčuje, že umí zahrát i něco jiného, než je strnulý pohled napudrovaného upíra. Mnohým, zdá se, dělá velký problém překousnout tuto nezávidění hodnou hercovu životní epizodu. A tak stále srovnávají. Osobní kouzlo v něm je veliké a postupná proměna v sexuálního devianta své doby je zpracovaná velmi dobře. Na konci ho zároveň nenávidíte a na druhou stranu se vůbec nedivíte ženským hlavním představitelkám, že se nechaly zbláznit. Tím se dostávám k hrdinkám románu a vedoucím dámským rolím. Celé trio je rovnocenným partnerem a ráda přiznávám, že všechny měly moje velké sympatie od začátku do konce. Scenérie Paříže na prahu devatenáctého století je podmanivá a zvoucí k tanci a zábavě. Zdá se, že to byl hlavní motiv - pozvednout se ze dna chudoby, využít možností, které se nabídly, maximálně si všeho užít - protože žijeme jenom jednou! A nezáleží na tom, kolik zničených duší a zlomených srdcí za sebou mladý bonviván zanechá. ()

blackrain

Robert Pattinson mezi třemi ženami, které ho po herecké stránce zastínily a samozřejmě převálcovaly už jenom tím, že se objevily na scéně a nepotřebovaly k tomu ani otevřít pusu. Pattinson se film od filmu lepší, to se prostě popřít nedá. Nebude to dlouho trvat a na upíří ságu se tak zapomene. Mě se sem ale nějak nehodil. Představila bych si v jeho roli někoho úplně jiného, někoho,na kterém je vidět, že si v životě něčím prošel, kdo to má vepsané ve tváři a v chování. Momentálně mě napadá jenom Colin Farrel. ()

ABLABLABLA

A mě se ten film líbil. Na knižní předlohu, kterou jsem kdysi v rámci povinné četby četla to zdaleka nemá, jak taky narvat veškeré ty intriky, politikaření, aféry z necelých 250 stran do 100 minutového filmu. Knížku jsem měla strašně ráda - taky mi dal teď film podnět, abych si ji zas jednou přečetla, ale film na ni samozřejmě, jak už to bývá nemá, ale musím uznat, že vcelku se jim povedlo nastínit tu atmosféru. Co se týče Pattinsona, jak ho tu všichni osočují, že neumí hrát...bacha na to on umí hrát, ale jen v Twilight sáze mu to asi zakazovali - viz komentář zde aneb celý film vypadá jak se zaraženými prdy, na ostatních snímcích jako je Water for elephants , Remember me nebo Little ashes, to jde jasně vidět. Co se týče ostatních herců tak Uma Thurman i Christina Ricci byly perfektní. A ohledně H.Grainger tak její postava mě nezaujala ani v knize ani ve filmu. Je tam podstatná, vzhledem k tomu propletenci, ale nikdy jsem jí nevěnovala pozornost. Jinak vzhledem k tomu, že snímek se odehrává povětšinou exteriérech, tak atmosféra města Paříže na vás nedýchne. Takže 3-4* si film zaslouží. ()

kaylin

Když se dívám na film s Robertem Pattinsonem, nejprve se musím zbavit představy, jak by se mu asi v obličeji vyjímala baseballová pálka. Robert je prostě hvězda, které to vyšlo, na druhou stranu, je to z "Twilight ságy" asi hvězda nejzářivější. Kristen Stewart se také docela našla, zbytek jenom paběrkuje, ale ještě o takové Anně Kendrick určitě uslyšíme. Ale k "Miláčkovi". Pattinsonovi se musí nechat, že se sakramentsky snaží. Toho prohnaného vidláka, který se od zadělaných bot dostal až do kalhotek nejvlivnějších žen v Paříži, mu uvěříte. Výrazy, které používá, jsou odpovídající a musím říct, že mi v té roli hodně seděl. Herečky, které byly vybrány pro role jeho milenek, jsou obstojné, ani jedna není špatný, i když Kristin Scott Thomas se v některých chvílích chová až příliš hloupě, což k ní prostě nesedí. Na filmu zamrzí nejvíce, že od začátku to vypadá na temný konec, ale Miláček si nakonec najde cestu, jak přežít a jak se dostat přesně tam, kam chce. Konec je ale v tomhle podání rozhodně neuspokojivý. V předloze je přímo řečeno, co se Miláčkovi honí hlavou, a co si budeme povídat, na papíře ten konec vypadá lépe, než v tomhle provedení, které je, řekněme, trochu mrzuté. Divák bude odcházet s tím, že si nejspíš řekne, kam se podělo těch posledních pár minut. Pro znalce předlohy v pořádku, pro neznalce trochu slabé. Intriky ale fungují, i když v některých případech je používána až příliš nejasná zkratka, která všechno o záměrech a úmyslech nepoví a může v divákovi opět vyvolat pocit, že se dívá na něco, co není úplně dotažené k dokonalosti. Jako kostýmní drama ale funguje skvěle, oči nebudou přecházet, ale kostymérům se musí vzdát poklona. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html ()

suicide

Hvězdné obsazení? No pro mě akorát tak Uma Thurman, které se ve své roli opravdu vyžívala. Co se týče "Miláčka" v podání upířího herce to je už trochu horší. Celý film jsem mu dával šanci se předvést, odpoutat se od své slavné role, kdy způsoboval mokré sny školačkám a svým hereckým umem způsobit mokré sny mnohem dospělejším ženám - ale nějak se mu to nevedlo. Jeho chladnost postavě bezpáteřního pisálka a bohéma jakoby seděla, ale jenom zdánlivě. Je rozdíl mezi chladnou vypočítavostí nemorálního člověka, která se však střídá ale s celou škálou vzorů chování, když je cíle dosaženo, a oněmi třemi výrazy, kterými oplívá a kterými diváka častoval Robert Pattinson. Výraz sexuálního chtíče, běžný výraz nasranosti a v poslední řadě výraz nasraného vzpomínání si na věty ze scénáře. Když tedy opomenu ústřední postavu, tak celkově Miláček až tak nezklamal, zase jednou jsem viděl hezký vhled do Maupassantovy doby. 70% ()

01Zuzana10

ajaaaaaaaaaaj. Žeby bol Dorian Gray natoľko komerčne úspešný, že si mysleli, že aj Bel Ami bude zaujímavý? Čím? Chýbalo mi tam niečo napínavejšie než hra, či podľahne každá na ktorú ukážem. Čo tak rozviť Maroko a vtedajšiu situáciu? Fajn crew sa zišiel. Philipa Glenistera som už nevidela večnosť, som rada (že tu účinkoval). Skvele vybrané hlavné herečky. Celú dobu som však rozmýšľala, kde sa podela krásna tvárička z čias Cedrica Diggoriho? Počkáme, možno nám vyzreje, keď sa vyvlečie z reťazí upírov. Mrs. Portman ma potešila výraznejšou hudbou i keď nie 100% charakteristickou. __ Production design - maďarské meno! Barrandov, Česi, robte niečo, lebo o pár rokov k Vám nepríde žiadny film! ()

salalala

Nijak zvlášť přínosný film, který celou dobu jede na jistotu a nepřichází s ničím nápaditým nebo zajímavým. Donnellan s Ormerodem si sice jsou vědomi nadčasovosti, kterou románová předloha nabízí, nejsou ale schopni tento potenciál plně využít. Režijně jde o klasický standard, kdy všechno funguje, jak má, prostředí je vytvořeno velmi dobře, kostýmně taktéž bezproblémové. Překvapivě nevadí ani Robert Pattinson, který si roli svým způsobem užívá a má-li být hejskem a bezohledným frajírkem, je ve své kůži. Jakmile se po něm chtějí emotivnější scény, uchýlí se k přehrávání a nezvládá je. Uma Thurman je vynikající, ale chybí u ní jasnější motivace, Kristin Scott Thomas je taktéž výborná, bohužel to, co musí hrát, vypadá směšně, což ale není její vina. Christina Ricci taktéž výborná. Filmu by taky prospělo, kdyby tvůrci děj aktualizovali a přesunuli ho do dnešní doby, to by pak získalo na aktuálnosti a mohlo to být o trochu zajímavější. Takhle to je lehký nadprůměr, který se drží až moc při zemi. 60% ()

togaf

Adaptace bez jakékoli režijní invence. Prostě jen převyprávění Maupassanta, ale bez jeho nadhledu a společenské kritiky. Všechny tři ženy byly výborné a ani Pattinson nebyl tak tragický. Bezcharakterního přihlouplého frajírka zvládá dobře, jen mohl častěji používat šampon, nepůsobil by pak tak slizce. ()

Vessper

To nejlepší na Miláčkovi je samozřejmě předloha. Ale i toto zpracování je dost slušné. Pravda, v roli "lovce" žen měl být někdo lepší, přesto mi nakonec Pattison zas tolik nevadil. 75% ()

berusche

Realistická tvorba, a zvlášť ta francouzská, patří mezi mé oblíbence. A nasadit do hlavní role Pattinsona byla obrovská chyba, obrovská. Ani by nevadilo, že má za sebou role, jaké má, že je racheta apod., ale vadí, že na to prostě nějak nemá obličej. Vlivem špatného zásahu maskérek a scénografek z toho vypadl takový umaštěný a nechutný týpek, o nějž byste si neopřeli kolo. Za to ženským hrdinkám se vcelku nedá nic vyčíst, jen září, vskutku i hrajou a nakonec tomu dávají poměrně slušný lesk. Jenže, knižní předlohu to kopíruje průměrně a myšlenka, s jakou jsou právě realistické romány psány, se poněkud vytratila. A to výrazně ubírá snímku kredit. ()

Havaj8

Jako velkej fanda Roberta, nebyla jiná volba než se na to podívat a zhodnotit to. Ačkoli filmy z týhle doby nejsou můj šálek čaje, tak s ním všechno dostává jinej nádech a hned je to koukatelný. Pomalu si začínám odvykat od upíra, a podle mě se ukazuje to, čeho se mnozí báli, že by neuměl zahrát nic jinýho. Podle mě mu to celkem sedlo jako miláček žen a nebylo to jenom o tom. Parádní 3*.. ()

peiton

Celkom príjemný satirický román o nevzdelanom karieristovi, ktorý využíva svoje telesné prednosti, aby sa s pomocou žien vyšvihol z biedneho postavenia až do vládnucich kruhov. Robert Pattinson alias Georges Duroy mne osobne 2 × sympatický nebol až som ho miestami neznášala a pri niektorých situáciách som až v duchu nadávala na Duroya za to ako odporne využíval ženy na zlepšenie svojho postavenia.Hlavný hrdina nepatrí k poctivým ľuďom, práve naopak, ale možno istým spôsobom môže tak pôsobiť,už len kvôli svojej prefíkanosti,namyslenosti a uhladenosti.Taká nesympatická postava, taký zhýralec a ignorant k ženským citom a zlatokopka v 1 sa tak ľahko nevidí. ()

bukowski83

Tak tohle vážně ne, chtěl bych napsat pořád lepší lovestory než Twajlaj, ale v tomto případě to snad ani nejde. Film založený na změně charakteru pana Patizóna zjevně nefunguje a to díky jeho herecké neschopnosti a jeho výrazu "au kdo mně tam zezadu strká prsty". Osobně mám rád dobové filmy a jsem ochoten u nich odpustit nějakou tu hloupost, ale tady to jednoduše nejde. Pozor film není vhodný ani pro koukání s přítelkyní, která Patizóna může. ()

annihilation

Podle toho, jak má film nízké hodnocení a všichni ho kritizují, jsem čekala nějakou sexuální parodii, takže mě mile překvapilo, že někdo Maupassantovu knihu četl a dokonce se jí snažil držet. Velmi kladně mě překvapil Robert Pattinson v hlavní roli. Je to přesně ten typ "miláčka" žen (nebo spíš náctiletých zblázněných do Stmívání), který mi připadá fyzicky odpudivý, ale zároveň má jistý šarm, takže spolehlivě zahraje širokou škálu emocí a věříte mu, ať už se tváří jako hodný chlapec nebo jako největší parchant pod sluncem. Stejně tak mě potěšil výběr všech žen, které v příběhu hrají důležitou roli, opravdu se totiž podařilo vybrat tři naprosto jiné grácie, navíc velmi talentované herečky. Bohužel mám ale pocit, že jen herci jsou to, co příběh žene kupředu. Dialogy jsou často vágní, děj příběhu padá moc rychle nebo je nudně umlčován postelovými scénami a pocity postav jsou vyjádřeny dost mělce, takže bez přečtení předlohy musí působit dost nečitelně. Slibně se rozvíjející film jakoby byl střižen v půli, jako by někdo vynechal myšlenkové srdce a zbylé části vyplnit kaší z klišé. A to je velká škoda, protože potenciál je něco, co tomuto snímku zdaleka nechybí. ()

Vignette

V průběhu filmu jsem zcela vážně očekávala, kdy už se milý Georges promění v upíra či vlkodlaka, ten jeho výraz byl občas dost šílený... asi síla zvyku, no :-) ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

10.11.2009

Minulý týden se shodou okolností vynořily zprávy o dvou projektech, v nichž si veterán Anthony Hopkins a žhavá hvězda současnosti Robert Pattinson zahrají slavné spisovatele. Začněme tím, který naše… (více)