Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

Drom

Koryntos mou prvotní shovívavost a nadšení z Vladyky (a vláčků) ubíjí věcně a zcela přesně a já musím snížit o hvězdičku. Ano, je to slabota, takový Vieweghův standardní výkon. Za zmínku ještě stojí Donutil, jehož postava hezky zrcadlí mé osobní názory na něj. Ani slovo proti jeho hraní (pokud to nebudeme pitvat), ale nemám ho rád. Jinak viz slečna popletená, nemám k jejím řádkům co dodat... ()

dauni1

Právě jsem shlédl předpremiéru tohoto filmu a můžu říct, že jsem se po celou dobu skvěle bavil a užíval si skvělý zážitek z tohoto filmu. Film měl sice lehce smutný nádech kolem smrti jednoho z hlavních hrdinů, ale i přesto Miroslav Vladyka předvedl skvělý výkon, kde hrál zastydlého, nemocného ale hrozně hodného Bruna, který toužil po ukojení svých sexuálních tužeb od své oblíbené internetové prostituky. Miroslav Donutil opět nezklamal a hrál svoji roli stejně dobře jako v Pelíškách a dalších filmech. Ve filmu je velmi krásný pohled na slovenské Tatry, kde se celý příběh odehrával. ()

dessa

Do kina jsem po přečtení některých recenzí a komentářů vyrážel s očekáváním velkého průseru, nicméně z kina jsem odcházel celkem příjemně naladěn, takže odhlédnu-li od toho, že film je zároveň i jedna velká reklama na BMW, hodnotím relativně pozitivně. Donutil nikdy nebude herec, který procítěně zahraje Shakespeara, ale to po něm v takovéhle komedii snad ani nikdo nechce. Možná je trochu prvoplánové, že hraje "bohatou svini", ale nedělejte si iluze, takhle to v malém českém státě chodí... Podíváme-li se však na strukturu příběhu, celkem narazíme na absolutní nekonzistenci - Viewegh je zkrátka prostitutem české literatury, dávat citáty Oscara Wilda do úst primitivům je na pěst, Michale Vieweghu, my víme, že na citátech ujíždíš, ale měl bys je u svých postav používat s rozumem. Podtrženo, sečteno: dávám hvězdu za Vladyku (škoda, že nedostal víc prostoru), další za hloupoučkou slovenu, která dosáhne svého (luxusně ztvárněná Táňou Pauhofovou), další za Budaře a čutálistu. (Někoho zabít, to neni prdel, dyť já můžu přijít vo ligu). Jednu pak strhávám za Donutila, v téhle roli mi neseděl. ()

radeckator

Slabou předlohu nelze kvalitně převést do filmu a Román pro muže je toho jasným důkazem. Mimo špatné předlohy, kostrbatého scénáře, odfláknuté dramaturgie zde kvalitnější výsledek bohužel nepodpořili ani dobré herecké výkony. Budete-li unavení, v kině usnete. Tečka. ()

duffi

Film hodnotím pozitivně a i když má každý právo na své hodnocení, rozhodně to nemělo úroveň mexických telenovel nebo českých nekonečných seriálů, aby to byl odpad nebo 1*. Ano, místy trochu infantilní, na druhou stranu to dobře ubíhalo a bavil jsem se. Upřímně se mi to víc líbilo než Román pro ženy. ()

donkocicak

Proč je ten Viewegh tak nudný? Ten film neměl spád. Prostě najednou skončil a já si oddechl. Nechápu, co tím chtěl básník říci. Chyba byla možná už v námětu. Jedna hvězda za Donutila. Film je navíc zbytečně vulgární. ()

Tamten

Nesympatické postavy, utahaný přiblblý děj a téměř nulová vtipnost. Plus jedna pěkná holka, která toho ale moc nepředvede. Dost málo na komedii, která se tváří být následovníkem Románu pro ženy. ()

E lan

Tak nějak nevím co si o tomto filmu myslet, první půlka nebyla vyloženě špatná, ale s postupem času komičnost, zábavnost a hlavně logičnost příběhu zmizela. Donutil už tolik netáhne, Budaře bylo bohužel málo a ostatní včetně Vladyky nevytáhli ze svých rolí maximum. Přesto se na to dá dívat, do kina bych na to ale nešel... ()

Wowara

Film tak na jedno shlédnutí - neurazí, neunudí k smrti.. děj nic moc, přišlo mi to tak nějak bez konce, i když byl na závěru pohřeb, což "konec" samozřejmě je, ale stejně .. .! ()

M_A_I_A_

hvězdu za to, že jsem to v očekávání, jestli se konečně něco stane, přetrpěla až do konce.. a za závěrečného Müllera.. ()

Valkyria

Od spousty lidí jsem slyšela, že je to nebetyčná slátanina. I tak jsem si řekla, že se na to podívám, s partnerem jsme se bavili po celou dobu filmu, ačkoliv je film v podstatě smutný.... Pan Vladyka předvedl skvělý herecký výkon, to samé pan Donutil, opravdový státní zástupce - neskutečný idiot!!! Paní Hybnerová také nezklamala, jako Aneta. :o) ()

pulDag

neříkám, že jsem se nezasmál, ale jako celek film nedrží. Násilně do příběhu zakomponované postavy. Sentimentální pohledy. Jediná dobrá a vtipná scéna je rozchod po telefonu. ()