Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

Likan7

Nebýt perfektního (hajzla) Donutila, přemýšlel bych o odpadu a nejspíš bych takhle skončil. Román pro muže totiž absolutn nefunguje. Nefunguje jako komedie (ničemu se nesmějete), nefunguje jako drama (stále jsem si myslel, že to bude mít nějakou pointu ve smyslu, že je jedna postava zdravá) a už vůbec to nefunguje jako romantický film. Čím tedy vlastně Román pro muže je? Bůh ví. Pauhofová byla nádherná a jako ozdoba filmu fungovala dobře, jen všechno okolo ní a Donutila byl fail. ()

Wyrdas

Oproti románu pro ženy příjemné překvapení. Už tu není tolik trapných scén, kdy doslova litujete neherce, že se snaží hrát a mediálně se ztrapňují. Není zde tolik klišé a rozhodně je příběh více uvěřitelný. Nicméně žádná sláva to také není. Celý film tak stojí na krásné slovenské zrzce (Pauhofové) a dvojici dobře zahraných ústředních postav, sourozenců Cyrila a Bruna (Donutil s Vladykou). Film nešetří slovní ani jevovou vulgaritou, nehraje si na pohádku pro ženy, nýbrž na vlhký sen "úspěšných" mužů a sexuálně zmatených ztroskotanců. I když to celé do sebe tak nějak ještě zapadlo a rolím jsem věřil, tak či onak to není žádné veledílo, které bych si musel pustit znovu. Lepší průměr. ()

rublik05

Asi bych lhal, kdybych tvrdil, že jsem se nebavil. Několik scén mě fakt upřímně pobavilo. Nicméně většina filmu mě extrémně nebavila, přestože má překvapivě velmi dobré herecké obsazení a herci vesměs podávají skvělé výkony. Nejvýraznější roli si samozřejmě uzmul perfektní Miroslav Donutil, ovšem i Miroslav Vladyka hrál rovněž skvěle. Bohužel mě příběh jako celek vůbec nezaujal, zpracování rovněž nic moc, jen nuda a trapnost. Mít k dispozici lepší scénář, hned by byl snímek zajímavější. 2/10. ()

merlik

Četla jsem knihu. Viděla jsem film. Román pro muže není špatný film, má zajímavý děj, některé postavy, Táňa Pauhofová je perfektní Tali, Jan Budař tradičně výborný, Miroslav Donutil si postavu pěkně vychutnává. Chyba je ve scénáři, nedokáže vypustit vedlejší linii příběhu vztah Anety a Alana. V knize fungovala, ve filmu ruší. ()

Honziczech

A dávám za pět, nějak prostě nemohu sdílet názor ostatních. Pobavil mě a s kina jsem odcházel spokojen a s úsměvem. Příběh byl jednoduchý, zbytečně negradujcí a s hlubším smyslem, dost vulgarismů a hlouých vtipů, vyvážených silnými a vtipnými postavami a v některých případech excelentními hereckými výkony (Miroslav Vladyka, Táňa Pauhofová, Miroslav Donutil, Filip Čapka) řekl bych Vívegovina... ()

maruli

/trochu SPOILER CONTENT/ Jakkoli plytká, hloupá a předvídatelná tahle komedie je, svítit tu jako odpad si tedy nezaslouží. Samozřejmě, nemáte-li rádi Viewegha nebo Donutila nebo máte-li zrovna chuť na intelektuální nálož, budete zaručeně zklamáni (pak ale nechápu, proč se sledováním tohoto filmu obtěžujete, když předem víte, že vás to zprudí). Já se HODNĚ pobavila, jistě, byly slabší momenty, ale celkový dojem dobrý, líto peněz za vstupenku není. 1* za hudbu, staré dobré nerezovské melodie mě pohladily (ovšem musím souhlasit s nefunkčností Müllerovy závěrečné, pěst na oko, podezřívám je, že to bylo jen kvůli tomu, aby si lidi měli co zpívat, až pudou z kina, a herdek, to se jim teda povedlo..), 1* za dokonale slizkého, ubohého, sprostého a vůbec blbce Donutila, 1* za Vladyku a za to, že jsem si vlastně nemohla vzpomenout, proč ho jako herce nemám ráda a 1 obrovská * za BANIK PIČO na sparťanském stadionu :-) ()

venca206

Na tak špatný film jsem do kina už dlouho nešel.. Půl hvězdičky dávám za herecký výkon Donutila, nevím jak moc se musel snažit hrát, ale role mu sedla.. A druhou půlku za slečnu, na kterou jsem se koukal, když už na plátně nic hezkého nebylo... ()

_aandyy_

Jednu hvězdičku dávám snad jen za Donutila, dokázal mě tam totiž skvěle na***t, což nedokáže každý herec, zvlášť v tak podprůměrném filmu jako byl tenhle. Není to tím, že nejsem žádná fanynka Michala Viewegha, Román pro ženy docela ušel, ale co má být tohle? Po režisérské stránce taky nic moc, bylo to takové nesehrané, nuda se střídala se zíváním. ()

Chamyl

Zklamání. A navíc jednoznačné. Nemám problém ocenit českou tvorbu a ani se intelektuálně nestydím za to, že se mi líbí (některé) filmy na motivy románů Michala Viewegha. Ale ROMÁN PRO MUŽE mezi ně rozhodně patřit nebude. Stejně jako v předchozích dílech i zde se objevuje pokus o nějakou ústřední hlubší myšlenku, ale zůstává jenom u pokusu zcela zasypaného tunami nejrůznějších klišé dnešní doby zahalených do povrchních frází, které oscilují na rozhraní trapnosti a hlouposti. Škoda, škoda, škoda. Donutilova role na tělo je příliš plochá a nezajímavá, než aby v ní tento pan herec něco předvedl a tak nakonec nejzajímavějším zůstává na relativně malém prostoru Bruno Miroslava Vladyky. Stejně jako v životě tak muži zdaleka nedosahují kvalit žen, nebo-li Donutilův Cyril s ROMÁNEM PRO MUŽE na celé čáře prohrává s Janou Simony Stašové z ROMÁNU PRO ŽENY. ()

donkocicak

Proč je ten Viewegh tak nudný? Ten film neměl spád. Prostě najednou skončil a já si oddechl. Nechápu, co tím chtěl básník říci. Chyba byla možná už v námětu. Jedna hvězda za Donutila. Film je navíc zbytečně vulgární. ()

Gromit

Není to vůbec špatné! Dokonce bych řekl, že se jedná o velmi dobrý film, podstatně lepší než byli třeba Účastníci zájezdu či Román pro ženy. Na rozdíl od těchto dvou vieweghovských adaptací totiž Román pro muže pouze neklouže po povrchu a nebojí se tnout do živého. A to se cení! Velmi kvalitní jsou také herecké výkony všech zúčastněných, zejména pak Vandy Hybnerové, které se zajímavé role až dosud vyhýbaly. Je možné, že po druhém shlédnutí ještě jednu hvězdičku přidám... ()

Lukaso1

Snímek pana Donutila tak bych začal. Hraje to opravdu epézně, nekompromisní hovado s kterým se bohužel jednou za čas člověk potká. Zbytek hereckého osazenstva hraje bohužel jen do počtu. Celkově je zde pár opravdu skvělých scén za které stojí snímek vidět, ale nečekejte od toho něco více než průměr. Jedna věc se mě na snímku líbila, jak skončil tak jsem se tak zastavil a začal přemýšlet nad životníma prioritami, to se zas tak často nestává. Takže pokud má každý snímek divákům něco přinést tak u mě jednoznačně zabodoval. Měl jste někdo podobnou zkušenost ? :-) ()

Marwinek

Nějak si nemůžu vzpomenout na dobu, kdy jsem Donutila řadil k oblíbeným hercům. Co předvádí poslední dobou je bída. Film bez nápadu, nedrželo to při sobě, nebavilo, moooc slabé. ()

merlinovic

Ze začátku sem se aji pobavil, ale zbytek filmu už byl výrazně slabší. Z českých komedií rozhodně to lepší co za posledních pár let vyšlo. Donutil mi tu přišel tak nějak zvláštní, působil dost uměle. Upřímně jsem od toho nic nečekal, takže to lehce překvapilo, ale žádný zázrak se opravdu nekoná. ()

recor

Začínal jsem být, asi po 80minutách filmu překvapen výkony herců a jen jsem čekal na nějakou zápletku nebo vyvrcholení, které by ten film vyzdvihlo o 60%, ale dočkal jsem se jenom pohřbu a konce filmu. Film je se vší úctou, nedotaženéj... Docela mě to i mzrí, protože ten film by měl navíc... Škoda obsazení 1 osoby a to režiséra :-( ()