TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

Saljack odpad!

To, že Daniel Landa neumí zpívat se ještě dá snést, ale ať už hlavně nehraje, protože to je otřesný. Navíc film má naprosto debilní děj, rozdělený na tři na sobě nezávislé příběhy. Anglická posádka do děje ovšem vůbec nějak nezapadá a akorát to ruší celkovou dějovou linii. Navíc je to prostě splácanina, která navíc nevkusně hraje na notu rakoviny, která tam vůbec nemusela být. Nejdříve by si měli sednout nad tím co vůbec chtějí natočit, zda komedii, drama nebo vyložení závodní film. ()

jack_scott

Film, který potvrzuje "kvalitu" českého filmu doslova a dopísmene. Landa jako herec a skladatel by v rámci filmu ještě i šel, ale zbytečně dostal minimum prostoru, vlastně nic nehraje. zato je tam plno nesmyslnejch idiotů, včetně scénáristy a režisérky. Takovou mrdku fakt pohledat. * a 20% za prostředí. ()

RaDiNeK

Moc jsem od toho nečekal a byl jsem příjemně překvapen :). Taková kvalitní oddechovka která mě pobavila, upoutala a odreagovala. Proč ne ? Rozhodně to není žádný odpad, jak tu hodnotí pár zaujatých uživatelů. ()

sendisis

Jednu hvězdičku za Romana Pomajba, který vždycky pobaví, ale jinak příběh i zpracování je dost slabé, chybí tomu všechno, od hereckých výkonů po scénář. Tento film je jako rohlík, člověk ho sní a ani neví, že jedl. ()

karlos-rio

Myslel jsem si , že se film hodnotí podle toho jak je dobrej, jak je natočenej atd. ale bohužel tomu tak není, nemám rád Landu a tak ho osolím, opravdu objektivita jak prase, z některých komentů je mi na blití, tím myslím všechny odpadáře, kteří hodnotí podle sympatií. Nebudu se tady rozčilovat kvůli pár omezeným jedincům. Takže když mám rád Landu, dám plné hodnocen? Velice zajímavý komentář -Enšpígl, naprostý souhlas.......... ()

rasken166

Priemerné hodnotenie filmu mi príde v celku podpriemerné za to čo film prezentuje. Ide tu predsa o človeka ktorý ozaj jazdí rally, má reálne skúsenosti a pokiaľ viem, tento film je o jazdení rally... Ako aj sám Landa odpovedal na otázku, prečo sa rozhodli natočiť film Tacho: "baví nás to..." A tak isto aj ja sa bavím či už pri neopakovateľných scénach, keď je na scéne "Jožko", alebo pri skvele zapracovaných soundtrackoch z vlastnej tvorby... Samozrejme sú tu aj scény, ktoré ma "nudili". Ale osobne nevidím dôvod, prečo riešiť také banálnosti ako napr. komparz alebo či človek trpiaci rakovinou vyzerá tak alebo tak... Podľa môjho skromného, amatérskeho názoru sa tento film na nič nehrá a ukazuje to čo má v obsahu a preto ho nebudem porovnávať s filmom kde hrajú "profesionálni" herci a stojí filmové štúdia desiatky miliónov dolárov... Osobne ma tento film veľmi potešil, pretože u nás ani v susednom Česku podobný film nebol nikdy natočený a priniesol do Československej kinematografie to čo v nej určite chýbalo! 90% ()

madame.Hi

Strasne trapny film. Herecke obsazeni, scenar, kamera priserny. Priblbla Lounova, namachrovany Landa, kteremu by uz nekdo mel zakazat hrat a neskutnecne hrozni slovensti herci, ktere neuznavam (az na par vyjimek). Jedine plus toho filmu je hudba a vykon Martina Havelky, ktery byl jako jediny koukatelny a taky trefny konec. Jinak tohle byl des. ()

Palisander

Škoda toho zbytočne brutálneho konca, ktorý je naviac aj nedôveryhodne zinscenovaný. Inak celkom zábava. Hlavný hrdina mal byť Pomajbo! :-) ()

axik

Od té chvíle, co doktor Rudolf Hrušinský řekl, že "máte nádor v hlavě" - nikoli snad v mozku a nedejbože maligní, benigní či cokoli odborného, jsem film nevnímal vůbec... :D A hlavní protagonista Dan Landa hrál dobře naposledy v Černých baronech... Ó jak bylo krásně s Pohotovostí, dr. Hausem či Nemocnící Chicago Hope... ()

IQ.89

Mně se Tacho líbilo jen jako obyčejná oddychovka a tak těch pět pěticípích je spíš kvůli tomu, aby se v zápalu všeobecnýho lynčování toho "zkurvenýho nácka" taky někdo zastal. ()

maniacxl odpad!

Lando a Lounová,držte se svého kopyta a nechte tuhle práci dělat PROFESIONÁLY!!!!!!!!!Katastrofa,trapas,tragédie.Tady Vlasta Korec a počasí na rááádiu Impuls,No hnus!!!!Mínus 20%. ()

silak_xup

Chápu, že pro místní uznávané režiséry a uživatele, kteří se živí kritikou filmů je to asi podprůměrná píčovina. Mě, jakožto člověku, který kouká na film pro zábavu a nehledá v něm jestli náhodou v jednom záběru neměl herec na mikině chlup z koulí a na druhém už ne, to hodně bavilo a vůbec se mi líbí ta pointa, která vyvrcholí do smutně hezkého konce. Navíc, Jožo nakládal strašně. Ale zase si z mého hodnocení a komentáře moc neberte, protože jsem jen obyčejný divák bez filmového vzdělání a třicetileté praxe od Jamese Camerona, jako většina místních profíků. ()

MIchael90

Mám rád rally, mám rád auta celkově, mám rád Landovy písničky, ovšem tenhle film se prostě nepovedl. Scénář je mizerný, střih místy taky tápe. Více než dvě hvězdy prostě dát nemůžu.. ()

jemine odpad!

Někteří lidé by určitým oblastem lidské tvořivosti měli vyhýbat. Není jim shůry dáno, neumí ani psát scénáře, ani režírovat, ani hrát. Mozek nácíčka není jako kvalifikační předpoklad dostačující. ()

Alden_Larson

Oproti předchozímu filmu Mirjam Landové to je jen nepatrné zlepšení. Tento film má většinou ty samé chyby jako "Kvaska", ale aspoň je oproti ní trochu originální. Hlavní děj tohoto filmu je fajn, jsou v něm nějaká ta klišé, ale kdyby se celý film věnoval jenom jemo a jeho postavám (Landovi a Lounové), tak to podle mě mohl být mnohem lepší film. Tento film má totiž dvě další dějové linie, které spolu nemají nic společného, kvůli nim pak hlaní děj nemá čas se nějak vyvinout. Nehledě na to, že konec hlavního děje je tak nehorázně stupidní, že jsem se mu prostě musel smát. Postavy nesjou zajímavé a nemají mezi sebou žádnou chemii. Herecké výkony byly většinou fajn, ale byly tam nějaké, které byly vyloženě otřesné. Prezentace nebyla nic moc, ale závodní scény byly docela dobře natočené. Hudba se mi moc nelíbila, přišla mi zbytečně melodramatická a film jí používal příliš často. 2/10 ()

Mezonito

Opet se mi ukazalo, ze je lepsi nemit pred filmem zadna ocekavani. Priznam se, ze jsem velky fanousek rallye, stejne tak Daniela i jeho hudby. Opravdu jsem se prijemne bavil cely film, stejne jako skupinka fanousku rallye, ktera byla v kine se mnou. Castecne chapu, ze vetsina "kritiku" film odsoudi, ale kdyz se na to podivam s nadhledem, tak je to pro me z hlediska zabavy jeden z nejlepsich ceskych filmu posledni doby. ()