TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

Strelkyne1

Někteří si myslí, že zrovna jejich hodnocení je to jediné správné a to jsou bohužel ti, kteří film často hnedka odsoudí a nerespektují, že jsou tu také ostatní, kteří můžou mít jiný názor. I když Tacho není velkodílo a nemá prakticky žádný děj a velkolepou myšlenku, přesto se na něj určitě koukat dá, člověk se chvílemi zasměje a rozhodně bych ho úplně nezatracovala a nenáročnému divákovi i doporučila. ()

BEJB

A čo, že je Landa nácek?? A čo, že nieje bohvie aký herec?? Veď sú tu aj oveľa horší!! Mňa osobne nejako Landa vôbec neberie ale dať už len z princípu hodnotenie "odpad" to je trošku veľa. Stále je tu dosť brakov ktoré majú väčšie hodnotenie ako Tacho a pritom sú seriózne oveľa, ale oveľa horšie.Je pravda, že tomu filmu je čo vytknúť, réžia, v niektorých prípadoch scenár a pod. A naviac Havelka a tie jeho hlášky :)) smejem sa doteraz. Super. Toť môj skromný názor. ()

B3njamin odpad!

Předem říkám že nejsem fanoušek Landy,ostatně z český hudby poslouchám asi dvě kapely takže abyste mě neházeli k tomu zbytku co ho nesnášejí...:) a těd k filmu: herecký obsazení nic moc, scénář a režie taky...a k tomu příšerná hudba... kdyby tam bylo aspoň více akce ze závodů tak bych dal možná i * ()

rigby

Naprosto geniální film! Přehledná názorná ukázka, jak by neměl skutečný film vypadat. Kdyby tohle chtěl někdo natočit, tak se mu to nepovede. Nebo to snad byl záměr? Příšerní "herci", neuvěřitelný "scénář", naivní amaterská "režie", hudba jako vystřižená z doprovodu záběrů skrytou kamerou. Ta jedna hvězdička je za ucházející záběry ze závodů. ()

Ghostcz

Celkem vtipné, někdy dost úsměvné, jindy nudné až trapné. Jako popcorňák to újde, ale stačí vidět jen jednou a stačí. Jinak hudba k filmečku je skvělá :) ()

makau

Podle všeho jsem do toho šel a nečekal vůbec nic. Překvapilo mne, že mne to docela zaujalo a navzdory dalším uživatelům dávám čtyři. I když vím, že umělecký ten film neni. Prostě se mi to líbilo a mám slabost na Landu už od Orlíků. ()

KeiGe

Film jsem viděla v letním kině, které pořádla charita. A velká skupina mých pubertálních bývalých spolužáků nebo žeby mlha cigaretového kouře, která se na mě valila ze všech stran nebo snad diváci přes které jsem neviděla na titulky(?!) způsobily můj odchod do hospody asi ve čtvrtině filmu. A neže bych z filmu nic neměla. Aspoň mám mou dávku cikanismu, "mafie", ftípků, zkurvených českých nadávek a anglických fakin godů řádně vstřebanou. Sedět tam až do konce (nedej bože), byla bych předávkovaná na pět let dopředu. A to přece současní tvůrci českých filmů nechtějí, že ano? ()

Vala

No moc nechápu ty negativa-film není žádnej trhák,ale rozhodně patří z českých filmů mezi ty lepší! Konečně český příběh,kde se to netočí jen kolem nevěr,vztahů,stupidních hádek a uřvaných dětí.Mě se to líbilo 4* ()

Kozlowski8

Tvorbu Dana Landy sleduji už od dob Orlíku a z celé jeho kariéry hudební i sportovní jsem za ty roky poznal jeho nadšení a zápal pro všechno co dělá a snahu dělat vše naplno. Zápal a nadšení je cítit i z filmu jeho a jeho ženy Miriam. Bohužel to je jediná, ale nedostačující devíza filmu. Scénář působí odfláknutě (i když vědomě odfláknutý určitě není), mnoho scén je zbytečných, mnohé scény, které příběh přímo nabízí, chybí, celý snímek je od samého začátku silně amatérský. Jedna hvězdička za Landu a prostředí Rallye, které miluji. ()

Muf911

Trochu mi připadalo, že ten film točili 15 letí kluci. Některé herecké "výkony" byly hodny ochotnického divadla, celkový scénář byl taky tak trochu naivní a občas nebylo hercům rozumnět. Ale na druhou stranu jsem se docela bavil, Olga Lounová se mi líbila a prostředí závodů taky. Tak co, nemusí každý film být na Oskara. ()

superzurda

Mládě divokého prasete, které se volně pase v lese poblíž rallye s popruhem na zádech hned od počátku symbolizuje tvůrčí a filmařskou marnost 2Landa. Film má být akční ....není, má být dojemný ... není, dialogy mají být vtipné ... nejsou. Proč aspoň ty dvě hvězdy? Protože závodní scény mě docela bavily a protože mě baví Pomajbo. Na druhou stranu nemám rád Landu, respektuju ho jako zpěváka a skladatele, protože v tomhle směru opravdu umí, ale ať si u toho proboha zůstane. Ať nefilmuje, já chápu, že se s manželkou snaží, ale na Barcelonu taky nechodí 90 000 lidí jen proto, že se tam snaží. Není dobré, když si lidi budou myslet, že po chemoterapii budou vypadat jako Olga či budou nabušení jako Landa. Už teď si mnoho žen myslí, že umí řídit a nebylo dobré, kdyby si myslely, že se během pár týdnů naučí navigovat na vrcholnou úroveň. Landa možná chtěl natočit film o rally, ale vlastně ten sport úplně shodil ()

TheMe

Mám slabost pro Dana Landu, takže jsem se na jeho film moc těšil a musím říct, že mě docela bavil. Enšpígl píše, že film má celkem odfláknutý scénář, s tím na jednu stranu souhlasím, na tu druhou ne, protože přidáním něčeho by se ubíralo jinde a to by byla škoda. Kdyby se více rozvíjel vztah Dana a Olgy, tak by to zavánělo romantikou a o to by Dan asi nestál. Kdyby se vynechalo cvičení Britů, tak by film ztratil část humoru. Myslím, že jako komplet to bylo zformované slušně. Žádný trhák to není, ale jako odreagovačka při dvou nudných hodinách ve škole působil dobře. A ještě bych se měl zmínit o konci, ten mě vskutku šokoval... a to myslím zcela pozitivně! ()

Abalzo

Takže za prvé: film mě celkem bavil, i když jsou tu slabší momenty, někdy mezery ve scénáři a občas horší herecké výkony. Ale i tak poměrně slušné. Za druhé: když tolik nenávidíte Landu, proč se koukáte na jeho film s ním v hlavní roli? A pak mu dáváte hodnocení odpad jen proto, že "Landa je nácek" - což je naprostá kravina. A za třetí: zajímavý komentář by Enšpígl - téměř ve všem souhlasím. ()

barikhartlik

Byla to skutečně slabota. Čtyřjazyčný film o ničem. Nicméně jednu * uděluji za vtipná barevná zviřátka a roli slovenského mafiána. Jinak tam na žádnou * nic, ale skutečně nic nebylo. ()

Scaevola

Herecké výkony a scénář poskládané ze střípků nadšení a touhy ukázat to všem. Leč hudba řízná, vtipy příjemně současné a nádech rallye zavanul. Lehký průměr, který neurazí, pakliže se urazit a priory nechcete. ()

lumpcz

Stupidně jednoduché, ale pohodové a dosti zábavné, pět hvězd pro Martina Havelku, pro film jako takový 7/10. A Vy ostatní co tady házíte odpady mi polibte z dovolením prdel. Zajímavé komentáře: Enšpígl,Sawyer815,JuRAMA525. ()

cirkulace

Viděno v multikině a musím říct, že jsem byl docela mile překvapen. Film byl lepší než tvrdila kritika i většina uživatelů zde na CSFD. Možná je to tím, že mám k rally docela vztah a baví mi. Příběh sice místy trochu pokulhává, ale moc to nevadí. Vyzdvihnul bych určitě herecký výkon Romana Pomajba, jehož veveruška byla fakt vtipná a jinde jsem se i zasmál. Landovo hudba též není špatná. Pro mě lepší než průměrný film... ()

pistacios

Strašná nuda a tie herecké "výkony" som im absolútne neveril,Landa ako keby to hral nasilu.Najlepší bol Pomajbo s mafiánom alias rúžový dinosaurus.Scenár katastrofa. ()