TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

Radiq

Možná dost podceňovanej film. Né že by to mělo nějakou hloubku, ale je to taková oddychovka. Co mě na tom zaujalo - originální prostředí rallye závodů, Martin Havelka a Roman Pomajbo - největší vtipálci, celkem dobrá hudba. Co mě nezaujalo/naštvalo - hodně cizojazyčnejch dialogů (angličtina, němčina, slovenština mi taky někdy dělala problém, např. co je to hľuzovka jsem si našel až teď), stupidní konec, nedotaženej děj s anglánama (a docela nudnej, vzhledem k tomu, že se tam furt něco opakovalo), George Georgiou, kterej byl strašně nadabovanej a hejbání pusy mu vubec nesedělo se slovama. Co zustalo na neutrálu: Lounová, která se málo projevila, Landa, kterej vypadal jak v civilu a né v roli. ()

Nivenx

Landa, Landa a zase Landa. Ne že by mi v tomto filmu vysloveně vadil, ale největší průser je, že to je prostě nuda. Ve filmu není pořádná pointa, scénář je katastrofální a film je neskutečně studený. Je to dlouhé, nudné a co s tím? Rozhodně nedoporučuji! Důvod proč nedávám odpad je, že jednou jsem se pobavil a nějak se mi odpad dávat nechce. 15% ()

chelseaman22

Hrozný bullshit. Ke scénáři nemá cenu se vyjadřovat. Pochopil někdo, jakou úlohu měli ti dva Angláni? Naneštěstí jsme se alespoň mohli podívat na pěkná auta. 20% ()

Woody77

Ajejej Dan Dan čože ste to spáchali. Scénar dosť hrozný celé to je strašne Amatérske. Kde sa stratila kvalita Tajomstva alebo aspoň Kvasky .Hviezdy mu dávam iba kvôli Sondtracku a preto,že ho počúvam už od roku 1990 kedy prišiel s Albumom OI.Nie je čo hodnotiť až na pár pekných záberov na Nitru od Dražovského kostolíka :-) ()

Mrkvič

No zlatá Kvaska. Ta měla aspoň pár dobrých písniček. Tady je jedna a až v titulkách. Komu vadí Landa jako herec, tomu jistě vadí i jako člověk. Je to povrchní hodnocení hereckého výkonu, ale je to jejich věc. Špatnej není a nikdy nebyl. To, co jiní dokážou uhrát, dává Landa najevo ke svému slabšímu výrazu hudbou. A tady to výborně funguje. Tím dokazuje Mirjam, že umí točit klipy. A tím to končí, protože filmy točit neumí. Rozhodně ne ty s tak mizerným scénářem. Dramatická linka by měla sama o sobě asi 30 minut, ale docela by i díky hercům ušla. Hlavně Olga Lounová se mi líbila. Potom ale ten slovenskej a britskej import. Z východu přišli jen kokoti a z ostrovů taky pěknej shit. Obojí má přinést komické prvky, ale obojí patří asi do úplně jiného filmu. ()

DJ Rocco iNc

No nič moc. Čakal som,že keď si celý film Daniel Landa zaplatil z vlastného vrecka, takže bude dbať na kvalitu. Lenže zbytočne vyhodil ťažko zarobené prachy. ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Slečna jde s kelímkem v ruce, v následném střihu, kdy ji oba mladíci koukají na pozadí, má ruce podél těla a kelímek nikde. 00:11:59 ()

Jizni Tlapa

"Nebe je modrý, země je kulatá a Weber je pí.a" Při zachování absolutní soudnosti a představě začínající na pěti hvězdách sundám Tachu hned první za scénář (ale pozor, film má několik vtipných momentů) a další za "odfláknutou" akci, se kterou má Landa určitě rad na rozdávání. Jeho herecké schopnosti a um (stojí opravdu za nic, ale filmu nijak neškodí)nechám výjimečně bez povšimnutí. Další půl pěticípou musim ztrhnout za "angličanskou" dějovou linku, nepodpořenou titulky a přinášející tak kdejakému anglicky slabšímu divákovi dějové tápání. Po tomto nuceném odečtu mi zůstává poctivá "dva a půlka" (rozuměj 50%) a sice, za velmi povedený hudební doprovod a leckteré momenty, nasnímané zajímavou kamerou. Milým překvapením je i sám happy-"nehepy" end, který je po tom všem, příjemnou tečkou. ()

Sfinkter

Škoda občasného tlačení na pilu a linky se dvěma Angličany, kdyby zůstalo u skromnosti a nenucenosti jako v Danově herectví, byl by to silný nadprůměr a konečně český film bez podbízivosti. Takto máme originální snímek s přílohou jakou mají podprůměrné české komedie posledních let. ()

anli

Dalsi filmovy pocin manzelu Landovych,tentokrat z prostredi automobilovych zavodu.Zrejme melo jit o jakesi sportovni drama s akcnimi a komedialnimi prvky)zni to divne,ze?),,ale zamer se nepovedl.Chyba je uz ve scenari,ktery by vystacil tak na jednu slusnou bakalarskou povidku,dale chybi herecky tah na branku,protoze proste Daniel Landa herec neni a hrat neumi a to vubec.Par vedlejsich postav se snazi,ale celkovy dojem nemuzou zachranit.Nejlepsi na filmu je skutecne hudba(Landu opravdu neposloucham),protoze hudba jde tvurcum nejlepe ze vsech filmarskych profesi.Protoze je tu videt naznak pribehu a snaha neco rict divakovi o prostredi automobilovych zavodu,davam 25%.Nebot znam i horsi pripady. ()

lennyd

Po jedné havárii projde automobilový závodník Alex (Daniel Landa) kompletním zdravotním testem, při kterém je mu nalezen nádor. V nemocnici potkává Lucii (Olga Lounová), s podobným postižením, se kterou si padne do oka. I přes přísný zákaz lékařů by se chtěl Alex zúčastnit Nitranské rallye - a alespoň jednou porazit svého věčného soupeře. Jenže nejdříve si musí sehnat spolujezdce a navigátora. A proč by to nemohla být právě Lucie - vždyť vlastně nemají co ztratit... O režii Mirjam Landy a o herectví Daniela Landy si žádné velké iluze nedělám - nicméně Tacho se mi až překvapivě líbilo. Jasně, člověk se musí oprostit od stupidního scénáře (jak napsal Fr. - navigátora může dělat každý kdo v autě neblije), stejně tak spousta linií byla ve filmu úplně zbytečná (dva mladí angláni), ale i tak. Zajímavá (Landova) hudba, ale hlavně postava Martina Havelky a jeho vskutku originální přístup k navigaci dokázaly v mém hodnocení vytáhnout tento film až na průměr.. ()

Krysa SPK

Sice se jedná vyloženě o filmařský průser, ale dost mě štve hloupost a zabedněnost. Daniel Landa je asi takový neonacista jako někteří uživatelé ČSFD objektivními a nestrannými hodnotiteli. Takže dávám vyšší hodnocení, protože býti objektivní nemá v této společnost rozumbradů ani za mák smysl. ()

Andreas83

Scénář je opravdu hodně slabý ale na druhou stranu celkem překvapující a místy i vtipný. Když se člověk k filmu s odstupem vrátí zjistí že ho to zaujalo víc než si myslel a to je přece dobře, já se bavil! Některé odůvodnění zdejších komentářů proč jsem dal odpad je víc než úsměvné :D ()

Master19

Tento komentář obsahuje spoiler! >> Od začátku jsem si říkal, že buď vyhrajou, nebo se zabijou. Že se podaří oboje bylo pro mě jediné překvapení, které mi tento film přinesl. A vlastně ještě jedno: Roman Pomajbo dokázal být nudný, to jsem viděl poprvé. Jinak teda, když mě něco baví, tak se pro to nadchnu, že bych o tom dokázal natočit film, to jako jo. Ale aby to měla být takováhle blbina, tak bych to radši nechal být... :-) ()

Eleanor05

Docela dobrý námět - dva umírající na rakovinu chtějí jet svůj poslední závod. Tady tuhle linku to chtělo vyhnat do popředí a pokudmožno úplně vymazat zbývající linky se dvěma zlodějíčky, jakousi slovenskou mafií a trapně otravným manažerem. Kdyby tento nápad zpracoval nějaký jiný tým, a klidně i s tím samým hercem v hlavní roli, (kvůli charisma Daniela Landy přidávám hvězdičku navíc), mohl z toho být i nadprůměrný snímek. Ovšem, to by si nejprve museli manželé Landovi připustit, že filmy zkrátka točit neumí a přenechat tuto práci zdatnějším jedincům. ()