TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

Tydyt007

Do konce závodu jsem tomu chtěl dát **, ale tak hloupý konec jsem dlouho neviděl...tudíž *...:-( a co se týče námětu, tak jisto jistě by šel zpracovat znovu, lépe a radostněji.. ()

Wienczaa odpad!

No tak možná čtvrt hvězdičky za ty nadupané auťáky. Nicméně rychlá auta nemají šanci zachránit ostatní naprosto otřesné atributy po všech filmařských stránkách. Ale tak bylo to barevné hýbalo se to, bohužel mimo zvuk byly slyšet i ty otřesné dialogy, a to je kámen úrazu. Tvůrci to měli udělat jako němý film, možná by to trochu pomohlo... ()

Ollie235

Veškerý děj, pokud pomineme zbytečnou anglickou linii, se dá převyprávět během 10-ti sekund. To ale jako zase takové mínus nevidím. Horší je, že to vypadá jako trochu lepší homevideo, u kterého mi nezbývá než žasnout, jak se mohlo dostat do kin. Jinak ale musím uznat, že mi velmi sedl humor (ač ho tam nebylo moc) a ani Landa mi vůbec nevadil. ()

doctor20

Po dlhom čase prišla česká komédia, pri ktorej som sa dobre pobavil. Pri kvalite českých a slovenských komédií posledných rokov je podľa mňa TACHO jednoznačný nadpriemer. Trošku zamrzí, že vtipné scény sú postavené zväčša na nadávkach, ale pri tomto filme neurazia, dokonca sa mi k charakteru postáv hodia. Scenár, keďže je to komédia, nie je žiadne veľdielo, ale kvôli tomu sa určite komédie nepozerajú. Veľké plus za Romana Pomajba a Martina Havelku. Výborne pobaví, skrz nadávky však nepoteší rodičov s deťmi. ()

(Z)denny

Docela dobrá komedie z prostředí automobilových závodníků, slovenských mafiánů a prodejců lanýžů. Ve své originalitě, humornosti a hlubokomyslnosti za sebou nechal většinu Troškových komedií posledních let. Tu čtvrtou stár v žebříčku hodnocení jsem tam musel mrsknout za úžasně vyřešený finiš filmu, kdy autoři nenechali trápit diváky ani hlavní hrdiny nějakým blbě přeslazeným závěrem. Tomu prostě říkám hepáč ()

kujon

Je to blbé. Je to tak blbé, že to ani nejde dost objektivně napsat do komentáře. Rychlé, povrchní, nepřesvědčivé... To jsou další přívlastky, kterými by bylo možno film počastovat. Na druhou stranu ale nutno poznamenat, že rally je moje krevní skupina a hlavní protagonistka taky není nejhorší :) Takže 2*. ()

xxxvodnikxxx

Landu jako osobnost nemam nijak extra v lasce, ale coby herec není špatnej, obdovně jako kvaska má i tacho poměrně dobrou hudbu, příběh víceméně- s menšíma drobnostma- dotaženej do konce... Herecké obsazení je taky fajn, a jakože Čs. filmy mají vždycky nepochopitelně nízký hodnocení, tak tenhle se mi osobně líbil ()

Snake.Charmer odpad!

Ze začátku bych rád podotknul, že proti Landově hudební tvorbě od roku 1993 vůbec nic nemám. I když rozhodně nepatří mezi moje nejoblíbenější interprety, jisté kvality mu nelze upřít. Ale Landa jako herec je prkenný a trapný a měl by se držet svého kopyta. Stejně tak Lounová. Trapný a nefunkční je film i jako celek. Rád bych dal alespoň jednu hvězdičku, ale bohužel nemám za co... Protrpěná hodina a půl. ()

Gastovski

Čekal jsem to horší. Amatérismus je to v každém směru, ale zkouknout se to dá v pohodě. Pár povedených hlášek zazní, příběhově to už sice trochu drhne (nechápu co tam dělali ty mladý angličaní - neskutečně mi srali) a herecky vcelku obstojné (pokud tedy není člověk "landobijec"). Slabé 3* ()

Marcin

Film som si pozrel hlavne preto, že som veľký fanúšik rally, keďže má však takéto slabé hodnotenie ani som od neho veľa neočakával. No opak sa stal pravdou, bavil som sa a to predovšetkým na hláškach nekompromisného bossa Martina Havelku a jeho spolujazdca Romana Pomajba. ()

fisus

Nejsem Landův fanoušek ani odpůrce,příležitostně si poslechnu pár jeho písniček(ale je jich opravdu jen pár!),ale musím přiznat,že jsem s ním v tomhle filmu sympatizoval až do konce.Jasně,Lounová hrát neumí stejně jako drtivá většina hereckého ansámblu,scénář je hodně slabý,až jsem se místy styděl i za jeho autory,ale přeci jen tu bylo několik vtipných hlášek a celkově jsem se u filmu navzdory předpokladům vůbec nenudil.Je pravda,že podruhé si TACHO asi nepustím,ale to neznamená,že u mě naprosto propadnul.Dávám mu tři hvězdičky a nestydím se za to!!! ()

Brambu

Zas tak strašné mi to rozhodně nepřišlo. Není to bůhví co, o tom žádná, ale na ty poměry se jedná o celkem ucházející film, který má i jasný děj. ()

brunnerka

Sice je to pitomost, která člověku nic nepřinese, ale každopádně Angličani a Slovák ujetý na zvířátka mě docela pobavili. Dve ryšavé veveričky cez horizont... (omlouvám se, neovládám slovenský pravopis). Viděla jsem to v rámci Filmanie, takže to pade tolik nebolelo... ()

Ippolito

Mně se to líbilo. Není to sice žádný "hochkunst", ale Landova hudba byla jako vždycky skvělá, příběh to mělo, nějaké to poselství by se tam taky našlo a typický Landův humor - ač často balancující na hranici trapnosti - celkem pobavil. ()

Olík

Souhlasím – je to kravina! Mirjam Landová by mohla režírovat maximálně reklamu na jogurt, její manžel je lepším hudebníkem než hercem, scénář asi napsali jejich sedmiletá dvojčata, k dialogům je škoda se vyjadřovat, další linie příběhu totálně out, vedlejší role i jejich představitelé na zastřelení (vyjma postavy hrané Martinem Havelkou a dvojku slovenských poldů) nebo naprosto stupidní ukončení……….suma sumárum – asi jako jezdit rally se zataženou ručkou. Ale kdo nebyl ušetřen pohledu na Landovu exhibici na vyšehradském chrámu svatého Petra a Pavla nebo jeho další zmatená počínání posledních let musí uznat, že jeho vyznání lásky k automobilovým závodům je menší zlo než prznění národního pokladu Karla Kryla a na Tacho se dalo úplně normálně dívat. ()

Rockerman

Zdá se, že se nám tady rodina Landova chtěla pokusit o českou variaci na někdejší německý hit "Klepání na nebeskou bránu". Tam si dva na smrt nemocní chlapíci plní svá tajná přání a ještě před jistou smrtí žijí naplno. Zde na smrt nemocný rallye závodník Alex si plní svůj sen porazit Webera, kterého ještě nikdy předtím neporazil. Pomáhá mu vtom na smrt nemocná navigátorka, která ještě měsíc před závodem neseděla v závodním autě. Tím ovšem podobnost těchto dvou filmů končí. Landův film hlavně nudí a má hrozně špatné dialogy. No a postava slovenského mafiána, která měla zřejmě zajistit tu srandu ve filmu, je dokonale trapná. Od odpadu zachraňuje tento film pár dobrých fórků, hlavně ty od slovenských policistů. ()

ivamka

Málokterému filmu se podaří konec. Tady to gradovalo a konec byl nejsilnější. Dávám víc hvězd než bych dala , kdyby to mělo vyšší hodnocení. Nejlepší herci Havelka, Pomajbo a Dangl. Vybavené. ()

Luk Skywalker

Co se týče žánru komedie, tak to bylo super, tlemil jsem se skoro celý film. Příběh jinak nebyl výjimečný, ale filmu o rally moc není a navíc moc rally ve filmu nebylo, to se odráží na mém hodnocení (přesto záplavě odpadů by se vyrovnalo mít nevím kolik profilů a dát plný počet hvězd). Dále zloději Angličané byli zábavní, ale i zbyteční. Zajímavostí je, že tento český film se neobejde bez titulků. Závěr filmu by mohl být ze života. ()

RedDuck

Narozdíl od Kvašky tady není hudba, která by byla tak výrazná aby dokázala špatný film přivést aspoň na průměr. Na dvě hvězdičky jenom za entuziasmus. ()