Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

TSZ

Kdyby to nebylo tak dlouhé a první polovina tak nudná, dal bych tomu s klidem plný počet. Potvrdila se má teorie, že vojandy nejsou sexy (ani Rihanna), sekvence, v níž se bitva zvrhne v klasické "lodě" je vtipná a originální zároveň. Nicméně jako všechny Bergovy filmy ani tento nemusím vidět podruhé. ()

Godhaj

,,Já mluvim, ty posloucháš! Co řeknu, to uděláš! Rozumíš mi?" Letní blockbuster, který kloubí sci-fi s náborovým videem k americkému námořnictvu, asi nebude to pro mě to pravé ořechové. K tomu, aby byl film zábavný není nutné absolutní logické chování jak postav, tak i vývoje děje. Ale v tomto případě jsem si mohl hlavu ukroutit, jak jsem se divil. Obrovské lodě mimozemšťanů, které si to s elegancí poskakují po hladině, nejsou schopné svými megasupertříštivými střelami vyřídit tři plující plechovky americké a japonské armády. A proč? Protože si vystřelí asi tak třikrát za půl hodiny, no nedivte se, během té doby si musí hlavní hrdinové vyříkat svoje mindráky, zaujmout stanoviska a vyřešit rozpory. S tím mimozemšťané samozřejmě počítají a rádi na ně počkají. V reálu by s nima s takovou výzbrojí byli hotoví asi během pěti minut. Suma sumárum, herci se asi snažili, příběh jakž takž koukatelný, ale režisérské zpracování otřesné, kamera nepříjemná a samozřejmý závěrečný patos je nesmírně hutný. ()

Paviozo

Na blockbuster průměr, samozřejmě důchodci mrzáci tragédie, ale blondýnka hezká, akce slušná ke konci tak proč ne. Bylo to přesně jaké jsem to čekal, takže dvě hvězdy jsou akorát. ()

JohnZ87

Na základě traileru jsem čekal velkolepější podívanou, ale i tak se jedná o poměrně povedený film, který se ale s takovým Dnem nezávislosti nemůže vůbec rovnat. Film mohl být klidně o půl hodiny kratší, vůbec by to nevadilo. Rihanna se sice snaží, ale její herecký "výkon" bohužel moc přesvědčivý není a vedle skvělého Liama Neesona je to ještě patrnější. Akčním scénám chybí trochu větší spád, i když je tu pár působivých momentů. Od snímku jsem čekal, že se do filmografie zapíše trochu výraznějším písmem, nicméně přes všechny zmíněné nedostatky je to slušná podívaná. 70% ()

SKreyn

"Bratranci" transformerov alebo aspoň ich príbuzní. Je to celkom fajn akcia, plná vizuálnych aj zvukových efektov. Strašne mi to pripomínalo transformerov. :) ()

kyLuke

Taylor Kitch se začíná v Hollywoodu proslavovat čím dál tím více.A tahle role v tomhle povedeném akčním sci-fi mu naprosto sedla. ()

misar3

Zbytečně protažený začátek, film se rozjíždí až po 45 minutách a i tak je to pomalý rozjezd. Trailery a celková propagace slibovala něco víc, než film doopravdy byl. Stokrát omýlaný námět s mimozemšťany v trochu odlišném podání než jsme možný zvyklí, který nijak neoslení ani nepřekvapí. Nerozumím, jak mohl být rozpočet tak velký... Někdo si asi vzal něco do kapsy a na film nechal jen minimum :-). Závěrem: Kdo je milovník hudby, především rocku zaslechnete tu pár známých písniček od AC/DC a dalších skupin. ,,Ne, znamená ne, Hoopere." - jediný ucházející moment s Liam Neesonem, jinak zde má Neeson jen minimum prostoru. ()

eagles22

Mám rád akční filmy a tak jsem k tomuhle taky přistupoval, s tím, že se chci bavit a ne něco řešit. Ale tohle už je prostě moc. Strašně stupidní americká slátanina. ()

Zombiepod

Ohromná debilita, od prvých minút sršiaca ďalším prestreleným americkým vojenským patriotizmom, po dlhej dobe znova vmiesenom do sci-fi. Tu mimo iného filmu chýba akákoľvek pointa, ktorá by onú demenciu zahnala bokom, preto Berg vsadil aspoň na Neesonovo meno, aby sa film dal ako-tak pozdvihnúť. Na druhej strane to však má všetko ostatné, čo by mal mať letný hollywoodsky blockbuster - sympatických hercov, slastné hláškovanie, jednu sexi blondsku a najmä tony nadupaných efektov, ktoré upútajú divákov zrak na celé dve hodiny. Ano, pekne sa na to pozerá, bitka s ufónmi na mori za hudobného doprovodu AC/DC má istú štýlovosť a originalitu, a tupý záver ktorý samozrejme neobjasní nič okrem hrdinstva námornej flotily donúti človeka usmievať sa, ako aj po celú stopáž. Nuže, to je predsa zámer nie? Ešte by som si dovolil jednu radu pre tvorcov, milí priatelia, Rihannu do filmu už nikdy viac. ()

3mates33

Film, ktorý sa svojou logikou hodí pre amerikanizované publikum, ktorým logika nič nehovorí. Ten film by mohlo používať n a mučenie v guantaname. Účinok 100%. A to prirovnanie k transformenom, neviem čo bolo horšie ... A k tej maline pre Rihannu, aspoň nie som sám kto si myslí že jej výkon bol príšerný. ()

Knor

Parádní oddychovka, efekty jsou naprosto úžasný, logičnost vůbec nehledejte (stejně nenaleznete), ale kdo by hledal něco vážného na filmu, kde nám přiletí mimozemštané s obří palebnou silou zatopit a mi proti nim bojujeme bitevními loděmi. A pokud si chcete užít jak vysloužilá bitevní loď udělá díky kotvě v pohodě hodiny jek auto, když zatáhnete ručku tak se na to určitě kouknětě, Je to neskutečná hovadina, ale když to neberete vážně, tak si to užijete. Já se teda bavil. ()

dewil21

Bylo jednou jedno království a v něm se princ zamiloval do princezny (jak jinak), než ale mohl požádat pana tatínka krále o její ruku, musel zabít draka. Sedmihlavého... Aha, počkat... Takže to bylo v USA a tudíž mladík byl looser a musel se stát mariňákem (vzkaz pro všechny lemply: armáda z vás udělá opravdový chlapy!) a protože v USA se draka nebojí ani batole, měl si to rozdat s bandou krvežíznivých mimozemšťanů. Ti mimozemšťané vlastně lidem neubližovali, když nepočítáte, kolik jich zařvalo na těch potopených lodích, spadlých mostech a podobně, tak to byly vážně inteligentní bytosti, jejichž úmysly nám pouze zůstaly skryty. Naštěstí se z mladého loosera stal v armádě geniální válečník a tak zavolal na pomoc veterány. Každý veterán měl sice průměrně jen 2,53 končetin, zato vynikali velkým odhodláním a znalostmi. Nesmíme zapomenout ani na japonce, jasně, za trest můžou pomáhat a USA je pak poplácá po zádech a všechno bude OK. Princezna je samozřejmě blondýna a také přispěje ke zničení té galaktické chásky. Cukr, káva, limonáda... to je vlastně jiná hra, takže B7 zásah, loď potopena! Američáné utrpěli velké a slavné vítězství a looser, teda vlastně národní hrdina, si směl vzít blondýnu a žili spolu šťastně (i se všemi veterány a japonci) až do smrti. ()

Muhehee odpad!

Stupidita tohoto filmu všem uvažujícím lidem vyrve mozek z hlavy a tvrdě jim praští o zem. Celé to funguje jako propagace U.S army a navíc dost okatá a trapná. Kamarád, který mě přemluvil, ať jdu s ním na tento děs do kina má u mne doživotní mínus, ano Libore Houho, mluvím o tobě:D. Dodnes mě fakt, že jsem na tom byl v kině budí ze spaní. ()

Zajija

Hezké efekty a dost akce. Takhle by se dala ve zkratce vystihnout Bitevní Loď. Ve srovnání z rodinné výroby s Transformery, je to určitě, alespoň pro mne, lepší jak druhý nebo třetí díl, ale na jedničku to nemá. Prostě dobrý film, který když si pustíte, tak nemusíte litovat, že jste u něj strávili věnovaný čas. *** ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu