Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

goodridge

Co sa tyka vizualnych efektov je to vynikajuci film. ale je tam strasne vela blbosti ktore film kazia. ale pre laikov velmi dobra zabava ()

Montmorency

Začínám mít vážnou obavu, že čím lepší a dokonalejší jsou technické efekty, o to dementnější je ten zbytek....... (Čí to byl proboha nápad obsazovat to toporně neherecké dřevo T.Kitsche do hlavních rolí ?!?!) ()

sisaq odpad!

od pearl harboru si nepamatuju snimek ktery jsem mel sto chuti vypnout uz po uvodnich 20ti minutach. tehdy jsem to vydrzel ale u tohohle to opravdu neslo. ()

Vaso

Připadlo mi to jako perfektní oddychovka s nezbytnou "love" limonádou. Určitě se k tomuto dílku vrátím. P.S. a ta muzika...... ()

Bednobuch

Luxus. Moc jsem se netěšil. Ale po shlédnutí jsem dost nadšený. Dobrý příběh, skvělé efekty a dost dobré herecké efekty. Liam tam pravda skoro vůbec nehraje, ale obejde se to i bez takové hvězdy. Napětí, akce, smrt, zklamání a nakonec vítězství. Luxus. ()

cachanell

Akční, odpočinkový - dopředuříkající. Ale dá se na tento kousek dívat. Když nic od filmu nechcete, jen strávit hodinu a půl koukáním a moc nepřemýšlením. Dá se to. ()

LooLaa

Taková reklama a pak toto. V dnešní době přece nejde stavět film jen na jediné věci, a to filmové technologii, kterou jsme viděli už 3x v Transformers. Navíc Battlesip oplývá docela laciným dějem, který je zrežírován tak, že si ho můžeme odříkávat 5 min dopředu. 40 % jen za postavičku Davida Jensena. ()

prossa

Příjemná parodie. Cítil jsem tu příjemnou ironickou linku, která se táhla celým příběhem. Nemohl jsem si nevzpomenout na Burtonovy Marťany. Ty dlouhé akční záběry bez střihu jsou famózní... Smál jsem se až jsem se za břicho popadal. Chápu, že někdo vnímá Pytlákovu schovanku jako drama, tomu se ale tenhle film líbit nebude. ()

Fixa

Film jak dělaný obzvláště pro mladé americké chlapce, z nichž můžou být dobří vojáci. Propaganda amerického námořnictva jako svině. Měl jsem, ale výhodu, neboť jsem s tím počítal a tak jsem se obrnil uměním vyfiltrování hvězd a pruhů a film shlédl bez jediné újmy na charakteru. Dál zůstávám pacifistou, lačnícím po zabíjení a ničení z ultramegahyper zbraní ()

+sfinx+

Dávám filmu kladné body za efekty. Vše ostatní si divák může domyslet a také si to zákonitě domyslí, tedy pokud už viděl alespoň jednu takovouto reklamu na americkou armádu a nebojácnost. Kombinace ukrutného hrdinství, trapných hlášek, drsných řečí a samozřejmě důchodci pochodující ve formaci armageddon potápějí i to jediné, co by mohlo držet tento film nad vodou. Více jak dvě hodiny nudy by se daly zkrátit na bojové scény a vůbec by to nevadilo. Vše ostatní je stokrát použitá vata. I když se film zaobírá útokem mimozemšťanů, tak přesto by to chtělo se alespoň minimálně držet reality - smyk s lodí je možná efektivní, ale v tu chvíli mě napadlo, co by asi vydrželo spíš - zda upevnění kotvy k lodi nebo ten kamínek, o který by se měla zachytit. Nicméně kotva se shodou okolností zachytila o masivní skálu na mořském dně, neutrhla sebe ani kus lodi a tak mohlo dojít k pěknému smyku. Při něm se ale hlavní hrdina pohybuje v původním směru (dopovídajíc trapnou větu o tom, že "dnes ještě ne...") a tak když netrefí zábradlí, ocitne se ve vteřině mimo loď, zatímco si veteráni na lodi lámou ruce a nohy - opět ne? Zvláštní... PS: Nerad bych, aby mé zmínky o starších osobách ve filmu budily dojem neúcty ke stáří - naopak - já bych je nezesměšňoval v akčních scénách, ani bych je nenutil říkat, s dalekohledem v třesoucích se rukách, ty nejdrsnější věty. ()

JARDAHONDA

Na motivy hry Battleship od Hasbro, vznikl pořádně našláplý snímek.. Film, kde se setkává mimozemská civilizace vs. homo sapiens má stejné grády, jako kultovní Transformers. U dvouhodinového snímku jsem se rozhodně nenudil.. Jednoduchý, přimočarý děj chytne milovníky akční sci-fi, jako vosu na bonbón. Audiovizuální orgie nemá chybu.. V mém případě naprostá parááda ***** ()

Capinka

Tento film jsem shlédla bez jakéhokoliv očekávání... a musím uznat, že mě příjemně překvapil. Dokonce mě atmosféra filmu v závěrečné bitvě strhla natolik, že jsem doslova nadskakovala nadšením při každém úspěšném zásahu... a při řešení otázky ovládání bitevní lodi jsem staříkům fandila, jak na fotbalovým zápase... ()

floppy4

Tak to bola riadna kravina. Keby mne dali za 200€ spravit scenar tak spravim lepsi. Akoze naozaj, ale pri takom rozpocte, ktory vysolim cely za efekty sa tak strasne vysrat na aspon solidny scenar je uplne zleee. Pri pozerani kludne pretocte na 30. minutu a o nic nepridete, ten stupidny pribeh postav v pozadi je otras a potom cim dalej to pozerate tak tym viac to uraza vasu inteligenciu, ku koncu uz to zacina byt naozaj primitivne. Dalsia vec, uz ked tlacim Rihanu do filmu, tak z nej nespravim zmuzatelu vojacku americkeho namornictva, by som bil po hlave toho koho toto napadlo. Aspon, ze ten jej "vykon" prekonal ocakavania. By som dal odpad, ale efekty to drzia nad vodou, tie boli ako jedine to co celu dobu tahalo cely film. ()

Lord_Vader

Po úvodních 20 minutách nudy, kdy se film věnuje neschopnosti Taylora Kitsche dokázat v životě cokoliv a kdy se budete nervózně koukat na hodinky a pochybovat, jestli jste se nezmýlili ve výběru žánru a dílka, se film nakonec překvapivě pěkně rozjede a dojde i na slibovanou akční sci-fi. Velmi dobré vizuální efekty, vhodně zvolená akční hudba, která vás vtáhne do děje, trocha humoru a nakonec v rámci možností žánru i lehce originální scénář způsobí, že vám Bitevní loď nakonec docela dobře uteče a možná se na ni budete ochotni podívat ještě někdy příště. Pouze Liam Neeson by měl příště zvážit účast v projektech tohoto typu, jeho admirál vypadá spíše než jako zkušený velitel jako nerozhodný děda. ()

Rayers

Na moři driftující bitevní loď Missouri s dřevěnou palubou, parními motory, jejíž nejmodernější technologií jsou digitální hodinky některého z námořníků. Dnešní lidé takový muzeální kousek neumí ani nastartovat, takže si ještě naposledy přijdou zaválčit pradědové nad hrobem, co se původně chtěli jen vyfotit. A hraje jim k tomu hardcore hudba. Obstarožní těžkotonážní municí s bohatým kouřovým efektem rozstřílí vetřelecký transformers na hadry, zatimco okolo rozmístěný letadlovky se svým hi-tech střelivem jsou k ničemu a jen na to čučej. Tohle, to je dobrej film. Hit it! P.S.: Jen nevím, proč tam musela bejt ta Rybanna. ()

Ollivander

Průměrný americký blockbuster. Nesmí se u něj moc přemýšlet, protože je to zkrátka strašně hloupý a místy smysl nedávající. Pokud se tato podmínka splní, dá se užít pár velkolepě pojatých lodních bitev. Hudba (Steve Jablonsky): 4z5 (80%) ()

jawjaw

Prepadak č.2 tohoto roku. Obsadzovť Rihanu do tohoto filmu bolo tááááák zbitočnéééé až ma to bolí. Tak moc jej to nesluší v roli vojačky a keď má v rukách zbraň?, no hrúúúza a celá ta jej rola, pane bože prečo ? Smejem sa tomu celému. Okopírovaný film po transformers z efektovej stránky. ()

hujerita

Mne osobne sa to páčilo. Samozrejme bola to vtákovina, ale aj taký Transormers bola vtákovina a dalo s ato pozerať. Berg nieje až taký zručný v akcii ako Bay, ale tiež mu moc k tomu nechýba.Čakal som od filmu zábavu a tú som aj dostal, takže niet čo dodať.Klasická oddychovka. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu