Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

Mr.Freeman

Veľmi to smrdí propagandou Amerických ozbrojených síl. Popísal by som to asi ako film Transformers: dobré efekty, veľa akcie, naivný scenár, plastické charaktery. Už tam chýba iba slogan: "Vstúp do našej armády a staň sa hrdinom". ()

CoolJerry

Pocul som ze to ma uzasne zvukove efekty. Tak som stiahol Bluray-Imax (cca80GB) a pustil na 7.1 domacom kine. A fakt. Zvuk bol nenormalny. Zato film... videl som uz lepsie. Aspon na Rihannu sa dalo kuknut :) Takze samotny film 1*, zvuk a efekty 3* a Rihanna 1* :D ()

ferdomravec

pan Berg zjavne nepozera soccer kedze z hry pre nagelovanych metrosexualov ktory padaju k zemi pri dotyku snurky od kratasov s lytkom supera spravil ultra tvrdy sport. A ako to zacalo tak aj pokracovalo. Nuda a nezachranila to ani dobra grafika. Hviezda navyse za vybity zub emzakovi :) ()

huhuhu783

Když pominu že je to americkej nacionalistickej film kde jako vždycky všechny porazí,tak za zkouknutí určitě stojí. Má nápad a dal by se určitě mnohem víc rozvinout,ale i tak za ty víc jak dvě hodiny nenudí. Má to nápad a triky taky nebyly špatný.Tipuju,že bude dvojka a na to se celkem těším a doufám že předčí jedničku,protože ten potenciál tam je jen nezabřednout ()

Lambruche

Ďalšie posolstvo mimozemskému svetu: Nes**te sa do nás, a ak áno, radšej v Ghane, Papui Novej Guinei, ale istotne nie na území USA, lebo tam dostanete na frak. Je jedno, z akej ste planéty a akú máte techniku. Amíci, to sú dravci. Tí vás rozsekajú aj na palube muzeálnej lode (ktoré v iných krajinách sú odzbrojené, bez paliva a so zaliatymi hlavňami) partiou veteránov, ktorý po výmene plienok a čerstvej dávke po-obedných liekov sa do vás alieni pustia so všetkou vervou, vedený neohrozeným veliteľom, ktorý pred časom ani nevedel ukradnúť burito z fast foodu. No dnes je to inak, a vedený víziou na záchranu sveta a vlastného ega, s vyhliadkou na admirálovú dcéru má dostatok dôvodov ukočírovať bitku k plným sálam kín a pozitívnemu hodnoteniu ľudí, čo nehľadia na detail, stačí im perfektný soundtrack, balíček pop-cornu do jednej ruky a balíček must- be klišé (pozitívny černoch, láska, looser hrdina) do druhej. No ja taký nie som. Mrte pozitívneho hodnotenia ma presvedčilo k pozretiu a dopozeraniu, ale popravde, jediné čo si s filmu pamätám je pieseň AC-DC, Aj tú asi pre to, že som ju počul aj skorej a jedine tú si z celého aj znova pustím. ()

Bajerys

80% Vyloženě sračka to není. Jde celkem o zábavný film. Na filmu musím pochválit hlavně hudbu od Stevea Jablonskyho, dodává totiž filmu naprosto skvělý mix skvělé hudby. Samotné výbuchy, bojové scény jsou natočeny s naprostou profesionalitou. Děj není na tolik ulítlý, jak by se mohlo zdát. Herec Taylor Kitsch se do této role rozhodně víc hodí než do propadáku John Carter. Film mi trochu připomínal filmy Michaela Baye - Transformers. ()

Tauloo

Jediné co se mi při zmínce na tehle film vybaví, je závěrečná scéna s macho důchodci na bitevní lodi, doprovázená AC/DC. To je ale na film z mého oblíbeného žánru docela málo. ()

Rorschach_SK

"A3 - vodááá. H7 - vodááá. Sakra tak C5 - vodááá. Už ma začínaš srať, čo tak D1 - trefa, potopil si mi mimozemský krížnik. Čo? Aký mimozemský krížnik, čo to tu trepeš. Kde sa tu vzal mimozemský krížnik a prečo by sme ho mali sakra potápať v detskej hre. Priznaj sa, zas si kradol mariánku zo susedovej záhrady?" Nie nebojte, nezbláznil som sa len sa som pokúšal pochopiť, čo tvorcov viedlo k myšlienke zobrať koncept detskej hry urobiť z nej vysokorozpočtový blockbuster o ďalšej záchrane našej modrej planéty pred šmejdami z vesmíru, ktorý mali tú drzosť prerušiť námorné cvičenie US Navy a ich spojencov. To, že to bol blbý nápad zistia, pretože keď sa jeden mladý námorník nasere, pridá sa k nemu zopár dedkov a jedna ebenová číča s rotačákom, tak to by v tom bol čert, aby nerozhodili sandál jednému hopsajúcemu ET-mu. PS: Peter neboj, už začínam makať na tom scenári k pokračovaniu, kde budeme v Človeče nehnevaj sa zachraňovať Zem pred obrími mimozemskými stonožkami. Len prosím ťa, zožeň tentokrát aspoň 300 melónov a tej Rihanne musíme dať do rúk nejaký väčší klacek, ok? ()

ThaFilmGuy

Bylo to tak hloupé a nevtipné, že jsem měl opravdu problém to dodívat. Cítil jsem se až trapně za rádoby frajerské hlášky a sarkasmem sršící drsné vtipy, za které by se nemusel stydět ani Troška. Patriotský domov důchodců na konci mě úplně dorazil. ()

kubikk

Jako srovnání bych použil "Den nezávislosti". Ve dnu nezávislosti bylo líp podána atmosféra příletu mimozemšťanů, ovšem konec byl "divný". Zde byl poněkud "odfláknut přílet". Způsob boje byl dosti propracovaný, ikdyž ale nevíme jak by se chovala mimozemská technologie, víme jak se choová naše technologie a bitevní loď Missouri jakožto žádná bitevní loď neotočí své hlavní dělostřelecké věže o 180stupnů za 3 sekundy, ve skutečnosti by to trvalo asi půl minuty, ale na to v takovém filmu není čas. Také loď o výtlaku 45 000 tun neudělá drift tím, že shodí kotvu. Tenhle manévr je opravdu špatně vymyšlen. Možná od těchto filmů čekám moc reality, ale čím víc by se to blížilo realitě, tím lepší film by to byl :) ()

vojta...

To je tak blbý, až to práská dveřmi. Nálož absolutně dementních dialogů, nekončících patosů a tupých scén. Člověku je až trapně za ty herce. Nerozumím tomu, kdo se nechá do takového filmu vůbec obsadit, nehledě na toho člověka, co to vlastně celé spískal. Ke zdi a zastřelit! Smutné ovšem je, že to má prostě šmrnc. Akční filmy mám rád a tak je tato přehlídka nejmodernějších zbraní, ufonů, super záběrů, výbuchů, střelby z kde čeho a překrásných scenérií Havaje, přestože nebetyčně zoufalá, prostě zajímavá až do svého konce, který trapnosti celého filmu nasazuje královskou korunu. Jen by mě zajímalo, kdo takovýhle hovadiny může zasponzorovat tolika penězi, že si mohou tvůrci dovolit takové megalomanské scény. Jestli jim to náhodou neplatí sama americká vláda. Film totiž celkově působí dost jako jedna velká propaganda námořnictva USA, které schází už jen telefonický kontakt do náborového centra. Propaganda tedy sice jo, ale mířená na nejprimitivnější jedince slabé povahy. Akční scény a Havaj tak tenhle film zachránil od odpadu. Jedna hvězda. ()

vitez.7

Film vypadá jako typická americká blbost a blbost to je, co si budeme nalhávat, ale musím říct, že já jsem se u toho docela nečekaně bavil. 3.5* ()

Zrzavakocka

už můj táta říkal že nejsme ve vesmíru sami........... jo to už vím dávno, ale občas se bojím co tam je a jak je řečeno i v tomhle filmu tak v horsím případě jsme my ti druzí ti na nižší úrovni :( ()

Honzyg

Nemá to hlavu ani patu. Od začátku do konce to kulhá na obě nohy. Nepomůže ani Liam Neeson, ani sem tam pasáž, která zaujme. Celkově je to zkrátka slepenec, co nedává smysl. ()

pajapeta

Než začnou bouchat lodě, je to dementní. Díky efektům koukatelné, snad i vtipné (veteráni zpět v boji, hrdinný černoch na protézách - bože, snad to nemysleli vážně). ()

PsenickaR

Je to hloupé až běda a to je hrozná škoda. Za ty peníze co do toho narvali tedy mohli dát prostor pořádným bitvám. Jako sorry, ale kdy se film jmenuje battleship, čekám, že uvidím pořádnou řežbu mezi bitevníma loděma a ne tohle. V podstatě celé námořní síly zůstanou za štítem a tak tu máme 3 torpédoborce, kde každý má jedno dělo, hmm, to už ty dokumenty z druhé světové války jsou akčnější... Přitom tedy střelivo, které měli mimozemšťané bylo zajímavé a s tím se mohla udělat opravdu pořádná námořní bitva. Takže 55%, že se na to dá ještě koukat, hlavně ve druhé polovině. Ale Rihannu bych poslal do prdele a ne točit filmy a rozhodně bych vynechal tu trapnou linii s beznohým veteránem a povolání pár veteránů, kteří jen tak rozjedou loď v pár lidech, která má jednak jít do šrotu, ale hlavně v dobách své slávy měla posádku přes 2 tisíce mužů ? Některé věci zde prostě už zaváněli parodií. Škoda, meli povolat někoho jiného než Berga a vybodnout se na blbosti kolem a dát film, který bude o námořní bitvě, když se tak chlubí, že je to na motivy deskové hry Lodě, tohle je jinak bída. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu