Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

Chezzsterman

Já jsem se navýsost bavil. Ten film se ani netvářil, že od něj mám něco očekávat a na nic si nehrál. Řekl bych, že právě ta hromada klišé, kterou do filmu nacpali byla záměrná a dodává filmu na vtipnosti a dostatečném odlehčení... odpočinkový film, nic víc, nic míň... Stejně se na něj podívám znovu. ()

Tomingo

Ještě, že měl jeden z mariňáků doma v dětství ještěrku, jinak by si asi US Navy dost těžko s invazí mimozemšťanů poradilo :-) Některé hlášky jsou super, černoch bez nohou je fakt řízek a AC/DC k tomu vyhrávají parádně, ale to je na 131 minut času dost málo. ()

mrkvicka33

perfektne a napinave.... od zaciatku do konca . Kto nema rad sci-fi tak nech nečumi !!! mne sa to velmi pacilo a uz sa tešim na 2-ku ()

eaglestar

Totálně tupá hovězina, ale tak nějak dobře koukatelná a vcelku vlastně příjemné zabití času. Dvakrát bych to však vidět nechtěl. ()

Cumacbegyc

Po vizuální stránce pěkná podíváná, ale mám radši filmy, který mají charakter, tohle je naprostá nuda. Po shlédnutí filmu ani nevim co o které postavě říct, nejdřív se tam něco naznačuje o vztahu hlavního hrdiny a dcerou generála či koho, ale pocit z toho 0 , pak se to změní v přestřelku na vodě a nakonec na souší, ale oět pocit z nějaké postavy 0 nakonci nechybí vyznamenávání a chvála a já se ptám vlastně za co? jednoduše shrnuto divné jako pokračování Transformers :/ ()

Kopu

Vlastně to ve finále neni ani dobrý, ani špatný. První polovina filmu je podle mě nadprůměrná, akční scény za miliony jsou docela dobře koukatelný, příběh se jeví reálně. Pak se ale cosi zvrtne a vy koukáte na něco, co prostě nenaplňuje potenciál. Konec na "starý kocábce" s partou dědulů možná na někoho zapůsobí, ale..já to asi nejsem. 60% ()

iamblichos odpad!

Tak toto bola totálna shitovka....už začiatok mal čo-to naznačit, ale vydrzal som zhruba do polovice...Liam Neeson musí asi veľmi potrebovať doláre,keď je ochotný v takomto niecom účinkovať . zato Kitsch ako vymlety americký marinak bez mozgu bol dokonaly ()

klukcz

Ač vesele barevné a převážně akční, tak přemíra patosu a podivné chování zúčastněných na obou stranách sráží film kamsi k průměru.Čekal jsem nenáročnou "akčňárnu" ala transformers, ale právě neustálé dokazování že ani staří ani postižení nebo snad jiné národy než američani nejsou méněcení mi zážitek dost zkazilo. ()

spike.sg

Dlouho jsem se na to těšil a chtěl jít i do kina, ale nakonec jsem rád, že to mi to nevyšlo. Je to taková tuctovka co sežrala tunu peněz a výsledek tomu moc neodpovídá. Po vizuální stránce tomu není co vytknout, tam je to v pořádku. Herecký obsazení bylo taky dobrý. Rihanna si nevedla nejhůř, ikdyž podle mě tam měla padnout. Zato příběh a vůbec celý pojetí filmu, tam už to bylo od dost horší. Tenhle žánr mám dost rád a bohužel jsem nebyl potěšen. Celkově průměr. Ztotožňuju se s komentářem od Malarkey. ()

hrgdragon

Napadli nás mimozemšťania ? Z domova dôchodcov zoberieme pár veteránov, zakúrime do kotla 70-ročnej vojnovej lodi ( nevadí že už je x rokov v prístave a slúži ako múzeum), natiahneme US vlajky a zaženieme tie mimozemské potvory aj s ich ultramodernou a ultraničivou výzbrojou späť na Mliečnu dráhu ! Jedna hviezda za triky. ()

Latharn

Prostě se snažím věřit, že je to komedie na všechny podobné typy blockbusterů. Tohle nikdo nemohl myslet vážně. :) V tom případě to vše funguje naprosto přesně, jak má. ()

Blerontin

Zase jednou parta hloupých mimozemšťanů dostala za uši od krásných,chytrých a skromných Američanů,kteří k vítězství použili dvě odstřelovačky a vyřazenou válečnou loď s partou důchodců na palubě.Předpokládám,že film byl financován náborovým oddělením strýčka Sama. ()

john.taylor

Průměrný film, Peter Berg není žádná extratřída, ale myslím, že dokáže natočit lepší věci. Ale na druhou stranu, Rihanna v maskáčích byla vážně sexy....... ()

KubaST

Tento snímek byl pro mě největší zklamání z návštěv kin roku 2012. Za pozornost stály maximálně efekty, ostatní naprostá sračka. Zlatý Transformers, ale pouze ten první díl. ()

Elles

Proti transformers jsem se úžasně bavil, nevim co lidi vidí na měnících se autíčkách na roboty. Bitevní loď je něco jako spásné podání moderních bojů (oproti už trošku staršímu dni nezávislosti) proti emzákům. Úžasné zpracování bitevní lodi třídy USS Iowa, její palba bylo něco brutálního. 4 hvězdy za film. 5 hvězd za další snobský názory "většiny csfd" ()

Kanal

Po vizuální stránce celkem zdařilé dílo. Musím pochválit zpracování emzáků, jejich technologie mě opravdu zaujala. Dále hudbu a Brooklyn Decker :) Bohužel nesnáším amerikanismus a ten Vám při sledování poleze z obrazovky. Největší trapas je nástup důchodců do akce. (40%) ()

czKarlos

Nejblbější blbost na světě... Ale za poslední dobu to byla ta nejlepší a nejvtipnější blbost, která mě vážně potěšila... ()

Janotta

asi nejsem američan abych to ocenil. mimochodem ti důchodci na tý starý lodi, kteří plní povinnsot, jsou větší masakr, než forest gump! ()

eexDon

Für mich - 60%, - /děj - co to jako bylo - takový polopokus o děj, to vyznění/salutování u americké vlajky/ - to bylo děsný, Rihanna - k čemu tam jako byla - total k ničemu, jen víme, že námořnický hadry ji moc nesluší, měla fasovat důstojnickou uniformu/, + /pár vtipných i sebeparodických poznámek, délka, hudba, triky a ukázka arzenálu/, hodnocení - oddechová náborová agitka US NAVY bez hlubšího významu, přesně takhle vypadá blockbuster na jedno použití, přehlídka mariňácké módy, ovšem chyběla nějaká číča na dívání, páč Rihanna to teda nebyla, poznámky - ten černoch na těch protézách vypadal docela mocně, asi nejlíp ze všech postav a Amíci ukázali, že uměj pěkně chrastit zbraněma, aspoň ve filmu ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu