V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

mapar

Je to tak nádherně bezelstně patetické, že to dokázalo proniknout moji tlustou cynickou kůži, a během několika scén jsem dokonce pociťoval něco jako hrdost, jak to ti amíci na plátně těm emzákům nandali. Tak echt "eeemerický" film tady nebyl nejmíň ode Dne nezávislosti. Děj je samozřejmě hloupoučký a vystavěný takřka výhradně z klišé z podobných filmů, ale film je natočen natolik zručně, že celou stopáž pěkně odsýpá. Čistokrevný americký blockbuster, radost koukat. ()

722018954

Prvních 15-20min sračka, pak se to rozjelo a pak od 3/4 do konce nerealistické "americké" béčko včetně konce. Jako že mimozemšťané udělají štít který zničí vše a všechny lodě krom jedné a ta zničí celou tu mimozemskou návštěvu? Ne, tohle neberu. ()

andykanadan

1* - nie "jednotka s hviezdičkou", ale JEDNA HVIEZDIČKA - aspoň za tú Rihannu... Film som dnes pozeral po necelom roku druhýkrát - a nejak tomu stále neviem prísť na chuť... ()

kralMiroslav

Dal som tri hviezdičky za dobré tempo a AC/DC. Film je plný nelogických situácii a akcií popierajúcich fyzikálne zákony. Bojová loď s výtlakom 46.000 ton bez problémov driftuje pomocou spustenej kotvy a reťaz sa pritom nepretrhne. 406mm delá pália každé 2-3 sekundy, za rýchlosť nabíjania by sa nehanbili ani špičkový biatlonisti. Reálne umožňoval nabíjací systém týchto diel vystreliť tak dvakrát za minútu. Tiež mi došlo čudné, že sa votrelci objavili už po 6 rokoch od vysielania signálu zo Zeme. To by museli mať kozmické lode s nadsvetelnou rýchlosťou a to by pre nich naše zbrane nemali predstavovať žiaden problém. Pri pozeraní tohto filmu proste treba vypnúť logické myslenie a zabudnúť na fyziku. Potom sa to dá pozerať. ()

Hansolo35 odpad!

Ty vole, to si snad dělají prdel, ne? Jako komedie asi dobrý, ale oni tohle mysleli vážně. Takovou hromadu melodramatických sraček jsem dlouho neviděl. A kde proboha poslední dobou berou ty hrozný černochy odněkud z nitra černého kontinentu? Tenhle má navíc supr trupr nohy z titanu, čumí pořád stejně "drsně", ničeho se nebojí a klidně pošle do akce jednou blondýnu, jindy vědce, co se bojí i myši, ale s emzákem si hravě poradí. Když už se ten zpocený, poďobaný mariňák naštve, tak rozmlátí i skeletona s tupounem z gumídků uvnitř. ()

sun.eagle

Když se nudíte a chcete jen tupě zírat na televizi za zvuku praskajícího popcornu tak je to dobrá volba. Nesmí vám ale vadit, že se tam dějou naprosto debilní věci a jsou tam naprosto debilní postavy a úplně debilní příběh, který je debilní mix Dne nezávislosti, Transformers, Tora Tora, Forresta Gumpa, Rihanny a  Terryho Foxe. Nechybí emerický patos, který dosáhl nového levelu bizarnosti, aneb jak 90 letí machři zprovozní za 10 minut 50 let odstavený námožní thirému jejíž pádla jsou zalita v betonu, a z kapsy vytáhnou tuny nálože a jdou nakopat prdel emzákům, tisíc let technologicky před náma. Jupííí. ()

TommyLeeK

Vizualne a zvukove skvely kousek. Ovsem dejove uz to pokulhava. Ale to proste americky akcni scifi se vsim vsudy. S klady i zapory. Divat se na to da. Film ma spad, odsypa to pekne. Za me 70 % ()

doom.cz

Šmarjá, to zas byla pčíovina. Ale jako guilty pleasure se na to dívalo moc pěkně. Banda ufounů doletí přes půl vesmíru až k Zemi a při přistání se srazí se satelitem? Ale no tak. Průserář outsider první jakosti jako hlavní hrdina? To už tu bylo. Banda artritických důchodců vezme plovoucí muzeum na plavbu? To nedává smysl. Borec bez noh nakope emzákovi drpel? Hoši, vole... Antimateriálová puška vs. emzácké zasklení můstku? Hehe, tak jo. Pokud ale odhlídneme od těch evidentních makotin, otevřeme si lahváč a budeme se bavit, tak má filmek parádní vizuál (nejen na svou dobu :)), celkem pěkně odsýpá... a myšlenka zahrát si Lodě s bandou emzáků mě taky bavila. Takže nazrat, já jsem si tu kokocinu fakt užil. ()

bratr_jezek

Klasický průměr na několikrát lépe zpracované téma o zlých "emzácích", kteří si klidně přilétli zotročit naši planetu.. Naštěstí jsou tu američtí vojáci, kteří se jim nebojí postavit i se starým muzejním kouskem. Navíc někteří umějí číst a pochopili klasickou knihu Umění války, takže jen čekáte na potřebnou akci a pár otřepaných klišé, abychom se prokousali na konec příběhu, který ani příběhem moc není, protože to šustí scénáristickým papírem na hony daleko.. ()

BigJohn02

Klasický americký přerod nezvladatelnýho spratka v národního hrdinu, který spasí svět před emzáky, tentokrát formou námořní bitvy muzeální bitevní lodě ve spolupráci s osmdesátiletými veterány. Ale slušná komedie s pěkným vizuálem. ()

Rajec

Příběh o ničem, dialogy jedno klišé za druhým, postavy tupé až to bolí, o totálním popření fyzikálních zákonů ani nemluvím. Dvě hvězdy dávám za efekty a triky. ()

Aceboris

V prvom rade sa určite nebudete nudiť, akcia strieda akciu a dokonca tu nájdeme aj vtipné úseky. Hudobne aj vizuálne pekne spracované. Herecky tam nikto extrémne nevynikal, ale všetci vrátane Rihanny  to slušne niekedy až naivne dali. Čo mne osobne dosť vadilo, bola neskutočná sebaprezentácia US ARMY ako tej naj na svete, tá ktorá ovláda svet. Čudujem sa , že nechali Japoncov v tom futbale vyhrať.  Američania sa opäť prezentujú ako národ čo na svojích zranených nedá dopustiť a krásne sa nich stará, budiž, verím, že tomu tak je. Že do bojov zapoja aj Veteránov z Vietnamu a vôbec si napríklad neuvedomujú , že historická bojová loď , bola viacej bojaschopnosná aj po 70 rokoch ako ich moderné bojové lode. Buď si neuvedomili, že znevažujú moderné lode, alebo sa chceli pochváliť , že ich 70 ročné lode sú tak skvelé, že môžu ísť do boja priamo z múzea. V celom filme je prezentovaná neskutočná vlasteneckosť , miestami až doterná. Kopec nelogickostí a nadlahčených situácii, ktoré by v reále ani nemohli fungovať ako driftovanie s lodov . Pokiaľ to budete pozerať ako oddychovku a nie ako mega blockbuster , ktorý musí byť dokonalý tak sa zabavíte ako ja. Za mňa celkom slušné, vôbec som sa nenudil. 6/10 ()

Negrus

Jee, tak rychle jsem snad film ještě přeskákaný neměl. Tohle bylo fakt zoufalé.. Tak tupé a nudné, že by jeden zaplakal. God bless America! ()

Mario_

Čím víckrát to vidím, tím více je to stupidní film, který hraje pouze na Americký válečný patriotismus. I bez nohou se postavit emzákovi a je to čest pane. Prostě hollywoodská možná asi určitě bollywoodská kravina, která bez efektů by byla pro zbytek světa propadák....., Krom našeho anděla U.S.A. ()

Hidoshito

Mělo to pár zajímavých nápadů, ale jinak dost stupidní sci-fi. V podstatě komplet celé na zeleném plátně, takže spíš počítačová hra než film. Neeson tam má roli úplně o ničem, jinak žádný výrazný herecký výkon. Ufoni hodně cáklí, vysazení na jakoukoliv mířící zbraň, ale krom toho k lidičkám velmi ohleduplní. Suma sumárum dost pošahaná invaze, hezky si všichni zastříleli, uplatnil se černý handicapovaný veterán i dědečci z muzeální (dříve bitevní) lodi a překvapivě všechno dobře dopadlo.:) ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu