Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

R.A.D

No samozřejmě.. Ulítlá JůEsEj póza, všichni hrdě umírají pro vlast, staříci se starou rachotinou sundají největší emzácké eso na hladině, milion neskutečných nesmyslů a klišé.. jenže víte vy co? Já se fakt skvělě bavil a zdá se, že hodně lidí zapomíná na to podstatné - že u takových filmů máte vypnout mozek a.. prostě všechno a jen se skvěle bavit :o) Jasně, že v reálném lajfu by se s náma emzáci nesrali. A už vůbec by s námi ani nebojovali, takže všechny tyhle "BlokBááástry" jsou opravdu jen filmová fantazie a imaginární poměřování jistých částí těla s emzákama, kteří zase mají jiné části těla "o) je vám jasné, že taková extraterrestriální hovada by nás nejspíš nechala vychcípat dřív, než by sem dorazili jejich první "osadníci", že? Stačil by jim jediný nepozemský agresivní virus.. Ale k filmu - i přes ty všechny pozérské úsměvné srandičky má tohle dílko říz. Na nic si nehraje a je to téměř komicky komiksově dokonalé. Hrdinští pozemšťané opět zvítězili, důchodci dokázali, že se s nimi dá počítat, burritový cvok sbalil největší kočku z filmu a člověk se najednou cítí aspoň chvilku spokojeně, že všechno dobře dopadlo a že dobro opět zvítězilo, jak to má ve správné pohádce být. Ano, jsou lepší filmy. Ale za tu srandu tohle stálo a už za to pozitivní nadšení pozemšťanů přežít - dávám plný počet. Prostě nádhera a díky! ()

d-nao odpad!

To nebolo zlé, to bolo čosi neskutočné, Logika postáv, kde každý vie všetko, hotová posádka vedcov a superhrdinov a ten strih, plus dej na zemi s nesmierne nesympatickým veteránom bez nôh. Len tak tak som to dal až dokonca. PS: Záverečná scéna blbcov nesúcich 500kg bombu a kickbox mrzáka vs. ET.. Bol to veru boj! ()

JurajKa odpad!

Peter Berg nie je len zlým hercom, on je aj veľmi zlým režisérom. Táto sračka piatej cenovej skupiny je ODPAD... Scenár je vykradnutý z každého zlého akčkáku osemdesiatych rokov. Hereckým výkonom dokáže konkurovať snáď každý československý "sitcomový herec". Zápletka v tomto filme je tak hlúpa tak, že až v 52 minúte sa dozvedáme, že "na nás útočia mimozemšťania" :) :) :D :D Akému braku sa chce táto blbosť vlastne rovnať? Lucy? Pablbým Trasformers? Alebo čomu? No a tá bjonda s beznohým špatným negrom :D... Skutočne multikulti budúcnosť sveta :D Vážne ma naštvala táto strata času. ()

vince_c

Neskutečná hovadina. Nemůžu uvěřit, že jsem za to v kině před 6 lety platil peníze. Hvězdička za hezké efekty. ()

vanTrilobit

Paródia je v podstate ťažký žáner, keďže potrebujete veľký nadhľad. Pre Američana je to náročná úloha, preto celkom neuveríte, že to nemyslel trochu aj vážne. Recesia za 200 miliónov? Ja dúfam, že tie peniaze nikomu nechýbajú. ()

BranuliQ

Veľmi by ma zaujímalo, ktorý idiot vysolil toľké prachy na takú blbinu. Z toľkých facepalmov ma normálne bolela hlava. Trápne a "americké" v každom ohľade. Aj keď triky boli úchvatné, to veru áno. No druhýkrát sa tomu vyhnem oblúkom. 30% ()

LEFTFLANK

Až do záverečných titulkov som mal pocit, že to proste musel mať na svedomí Emerich a predsa nie :) . Ten začiatok bol hrozný...desivý... mučivý!! Fakt je, že film začne ako tak byť pozerateľný až v poslednej tretine a nechýbalo veľa aby som to nasraný zavrel a hodil do koša hneď. Ono pri predstavení študií vybehlo Hasbro a to som vedel, že to nemusí dopadnúť dobre ale aspoň bohu vďaka za záverečné akčné tiriády alá transformers s tým že boli prehľadnejšie tak z toho neboleli oči. Neesona ťažko hodnotiť, neviem ako sa tu vôbec ocitol ale tá postava admirála mu sedela, scenár mu však veľa miesta neposkytol. Hviezdu dávam síce za digibordelakciu ale páčila sa mi a druhú za AC/DC ()

BlackBarron

Neočekával jsem vůbec nic, ale bylo to překvapivě dobré (ikdyž nedostatek posádky na lodi mne dost štval). Otočka na kotvě tomu přidala 1 hvězdu navíc. 65% ()

serbero

Jedna hviezda za špecialne efekty inak je to riadny blud. Najväčšia sranda je ten koniec, keď nastupi partia dedkov a naštartuje loď z 2 svetovej vojny 😁 ()

darius1706

Poslední dobou tu mám "štěstí" na strašně přepálená hodnocení. Jako prvních pár minut to ještě vypadalo, že by to mohla být další tuctovka, kdy přiletí zlí mimozemšťané a začnou tu tropit nějakou neplechu a lidstvo (rozuměj amíci, protože nikdo jiný na světě neexistuje - jen tentokrát přibrali pár turistů z Orientu) bude zase pěkně v háji a objeví se hrdina, který to za pomoci pohrabáče a křídy vyřeší s prstem v nose. I herecké obsazení slibovalo, že by to na ty tři hvězdy v klídku být mohlo. Jenže ouha, už mě mělo varovat, že když se objeví jako jedna z relativně hlavních rolí zpěvačka, nedopadá to obvykle dobře - a té tradice se tvůrci drželi i u tohoto dílka. Nebudu napínat - vyslali jsme signál do kosmu a alieni ho vyslyšeli. Takže skočili do kočárů a hnali se pár světelných let k nám, aby si od nás zavolali zase domů, ale pomocí, bůh ví proč, naší techniky (americký samozřejmě). No a zabrání jim v tom invalida, nějaká bloncka, důchodci, vyřazená loď, japonec a samozřejmě rebelující voják, který se za pár měsíců od vstupu do armády dostal na kapitánské místo a zachránil svět. Kdyby z toho na všechny strany neřvalo, že to celé bylo jen pí árko US Army a někdo se nad tím scénářem alespoň chviličku zamyslel, mohlo to být s herci a rozpočtem i zajímavé dílo, ale tohle byla prostě kravina. Váhal jsem i o dvou hvězdách, možná to ještě překliknu z té jedné, je to někde mezi, ale víc určitě ne. Aktuálních 61 % mi přijde jako fakt omyl. ()

Lanco

Strašná hovadina. Bol by to priemerný klon transformers nebyť infaltilneho záveru. Film je primárne určený pre divákov asi niekde do 16-18 rokov a zabalený do amerického nacionalizmu nahrubšieho zrna... keď na to nemáte žalúdok, filmu sa vyhnite. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu