Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

JARDAHONDA

Film mě neoslovil, troufám si říci, že je to Goslingův propadák.. Ušmudlaná role, i když podle skutečných příběhů. Koření filmu je pár intimních scén, jinak fádní a nudné.. 2 hvězdy za emotivní prožití, jinak slabota jako hrom !! ()

BaMia

Ryan zahrá čokoľvek a tu bol aspoň pre mňa dokonalý. Michelle mi je v akomkoľvek filme veľmi nesympatická, ale čo sa týka hereckého výkonu tuto jej to vyšlo na 1*. Netvrdím, že to bolo niečo dokonalé ale som v úžase z toho akého skvelé chlapa hral Ryan. Áno, také zo života - dievča si pokašle život, lebo od dobroty nevie s ktorým sa skôr vyspí a nájde sa chlap, ktorú si ju vezme, ktorý sa stará o jej dieťa, ktoré nadovšetko miluje - dosť bežné v dnešnom svete. A čo zato dostane on? Ako sa k nemu správa ona? Všetko to tu bolo veľmi zrozumiteľne a jasne vysvetlené. Štvrtú hviezdičku pridávam za dokonalú pesničku You and Me!!! ()

Coolie

Najviac ma vytáčala dĺžka filmu, ktorú by som hravo skrátila aspoň o 30 minút. Ryan aj Michelle boli výborní, ale nemohl zachrániť ten roztečený a chvíľami patetický dej. 3 hviezdičky za obsadenie, herecké výkony a miestami rozcítené dialógy. ()

adam7

Na začiatok by som rád citoval Galadriel, ktorá to vystihla perfektne : "Jako by vás někdo postavil před dva hádající se lidi a vy jste nemohli odejít...". Deprimujúci film, ktorý vo vám náladu rozhodne nezlepší. ()

Bruce0659

Film zobrazuje silný vzťah od vzniku, cez svadbu, zážitky, problémy až po začiatok konca. Obyčajný príbeh, bez väčších prekvapení alebo zvratov. Ale 5 * aj tak dám, lebo pri pohľade na nešťastného Goslinga v závere ma film chytli za srdce a ešte dlho mi bude rezonovať v hlave. Tvorcom tlieskam, určite sa im podarilo splniť cieľ... ()

laurinq

Tak ako ona nechápala ako môže láska k nejakému človeku vychladnúť, presne tak nakoniec skončila aj ona sama. Dokonalé zobrazenie toho, že láskaví muži ktorí urobia pre ženu neskonalé gestá si nájdu chladné citovo neschopné ženy. Mala som chuť jej natrieskať, keď sa on neustále ospravedlňoval a ona vedela len opakovať ako ho nemiluje. ()

lineker

Jedna setsakra hluboká sonda jedné převeliké lásky, která se jak již to někdy bývá postupem času trochu zvrtne. Žádná příčina, nebo objektivní důvod. Jen reálně podané velké herectví Ryana a Michelle v příběhu, který může potkat každého, kdo jednou silně miloval. ()

BStone

Výborné herecké výkony na pozadí ne až tak výborného snímku o lásce, která jak přichází, tak zase odchází. O nedodržených slibech, které dodržet nejdou, pokud tedy nezradíme vlastní srdce. Smutně pravdivý příběh, který opravdu píše sám život. Oba herci v hlavních rolích excelují a co se týče Michelle Williams, tak film "Take This Waltz" který točila o rok později, předčí "Blue Valentine" opravdu ve všech směrech. Průměrnější snímek který má skvělé chvilky. 60% ()

Marielka

Nedokázala jsem si nějak smysluplně uspořádat myšlenky po tomto dílu. Pár řeší pro mě velice těžký problém ve svém již dlouhém vztahu. Přimělo mě to zamyslet se nad vlastním stále ještě budoucím životě. Jak nahlížet na život? Která je ta správná cesta směřující ke spokojenému bytí na tomto světě? V obou postavách jsem našla kousky sebe, tak možná i proto se nemohu naklonit k jedné ze stran. V průběhu filmu stav kolísal, to ano, nakonec jsem došla k tomu, že někteří lidé se k sobě zkrátka asi nehodí. Neměla bych usilovat o vztah, ve kterém není znát jakýmkoli způsobem reciproční chování, o vztah, ve kterém toto nepociťuji. Zároveň bych před touto možnou skutečností v již založeném vztahu neměla zavírat dveře - čistě hypoteticky. Cítím ze svých myšlenek a slov jistý pesimismus, myslím, že mám štěstí, když jsem schopná relativně hluboce prožívat emoce a zároveň se také někdy zamyslet nad skutečností, kterou prožívám - z obou či vícera pohledů přítomných osob - od jiné strany. Tolik jsem nezamýšlela přemítat. Film jsem zhltla jedním dechem, i když poněkud „delším“. Hodnotím po prvotním zhlédnutí 5 hvězdičkami. ()

Sejkorka

68 % , skoro 70, čili červenej puntík. Stejně jako u mě. Krapet chybí do 4 * , dávám 3 a půl. Je to hodně civilní, bezprostřední, zajímavá kamera, střihy v časové linii, které neruší. Hlavní hrdinové jsou Dean a Cindy (Ryan Gosling a Michelle Williams, která byla za svůj výkon nominována na Oscara). A taky jejich dcera Frankie, která, jak se ukáže, není biologicky Deanova.Cindy je buď sestra, nebo doktorka, spíš to druhé, Dean je takový skorolooser, trochu magor, jak film pokračuje, ztrácí sympatie. Na úkor Cindy. Chudák holka .... ()

xterri

Neskutečná tísnivá depka, tak strašně reálná a odrážející dnešní dobu. Pro někoho silné drama, pro někoho předvídatelná nuda. V obou případech pravda. Minimálně pro skvělé herecké výkony se to vyplatí vidět. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper