Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

MajklCZsk

Neuvěřitelně intimní a upřímná mikrokresba vztahů a prozření na romanci prvního pohledu. Velmi křehká záležitost a důkaz, že Goslingovi to s těmi ženami prostě nějak nejde (ale v tom jsme zajedno, chápu ho). ()

René.girl

Tak krásně realistické, nepřibarvené, obyčejné a přitom vyjímečné. Michelle naprosto úžasná. Mě ten film prostě dostal! 95% ()

slunicko2

Nevýrazný scénář, dialogy i konec...co s tím? 1) Fakt, že příběh zřejmě věrně odráží zkušenost mnohých z nás, neznamená, že se mi bude líbit. Každý občas zvracel a přesto necítíme potřebu tento proces sledovat a natočit o něm film. Většina čtyř a pětihvězdičkových hodnotitelů se netají tím, že ve snímku našli kus vlastního života. Má snad tohle být důvodem vysokého hodnocení? Inu, každý svého štěstí strůjcem... 2) Spoiler. Co se vlastně Cindy na Deanovi nelíbí? Pracuje, snaží se, miluje ji i nevlastní dceru...co vlastně ona chce? Jejich vztah vyhořel, ano, to se může stát, ale proč ta ponorka? Že by její černé svědomí? 3) 35letý režisér a spoluscénárista Derek Cianfrance přizval mého oblíbeného herce a sexuálního idola 30letého Ryana Goslinga, který prakticky nesleze z obrazovky, a za něhož přihazuji hvězdičku navíc bez ohledu na to, jak se stylistům podařilo ho po šesti letech manželství brýlemi, kouty ve vlasech a příšerným tričkem s kohoutem zošklivit. ()

Remedy

Pěkné. Vlastně víc než to. Tenhle film je nádherný, protože dokáže působivě a nádherně vyprávět o věcech, které se do stejné kategorie povětšinou neřadí. Znám spoustu lidí, kteří podobné filmy odsuzují s odůvodněním, že jsou moc vážné a že je po nich vyžadováno, aby kromě očí a uší zapojili také mozek. Zrovna v případě Blue Valentine nemám ten pocit, že by šlo o bůhvíjak složitý film k přemýšlení, který by si člověk nemohl nějakým způsobem užít. Kouzlo tohohle filmu spočívá v jeho přirozenosti, civilnosti a intimnosti, což jsou atributy, které ve výsledku utváří film, který je „prostě ze života“ (nebo spíš o životě), i když si samozřejmě uvědomuji, že je příšerné klišé jej takhle charakterizovat. Faktem je, že na mě tak zapůsobil (a silně) a já si dovedl „užít“ film, který snad ani neskrývá nejrůznější poselství, ale je vkusným a citlivým portrétem milostného vztahu dvou lidí. Úchvatné závěrečné titulky. ()

Vampireman

Utahaná žánrovka zajímavá jen tím, že tu Michelle Williams dobře hraje, souloží, sprchuje se nahá, pěkně tancuje a souloží ... nahá. ()

Mr.Pumpkin

Michelle Williams je skvělá a nominace na Oskara je jistě zasloužená, ale při rozdávání pochval by se nemělo zapomenout ani na Ryana Goslinga, který je jí naprosto vyrovnaným partnerem. Blue Valentine se mě dokázal v několika scénách dotknout, ale v určitých okamžicích tápe víc, než by se mi líbilo. Škoda, ke čtyřem hvězdám stačilo málo. Rád se na to ještě jednou podívám a třeba půjdu s hodnocením výš. A nebo taky ne :) 70% ()

Stanislav_H

Myslím, že když je ženská úspěšnější než chlap, pak je příchod takových problémů velmi pravděpodobný. Takže ničím překvapivé. Na druhou stranu, už jen to, jakým způsobem je zde rozpad vztahu podán/zobrazen, stačí na plné hodnocení. ()

JohnMiller

Ide o parádny pochmúrny romantický film. Ryan Gosling si ma každým ďalším filmom získava. Je to neskutočne talentovaný herec, ktorému nieje problém zahrať hocičo. Snímka zachytáva mladý manželský vzťah tesne po rozpade a retrospektívnym pohľadom, ktorý nieje na začiatku úplne zrejmí, nám nádherne predstavuje jeden normálny, prirodzený, obyčajný vzťah od svojho začiatku až po jeho (možno nie definitívny) koniec. Film má svojho ducha a nepredstaviteľné čaro, dýcha, žije. Keby bolo viac takýchto romantických filmov, možno by som začal byť citlivka. ()

Dont

Neutěšený film tak nějak ze života. Kdo některým dialogům nebo scénám úplně nerozuměl, časem to možná pochopí… Někdy to v životě není vůbec lehké a o tom právě je tenhle film. Oba hlavní představitelé jsou postaveni do nezáviděníhodné situace a musí volit. Jenže ne vždy je budoucnost taková, jakou jsme si ji představovali. Pochopitelná oscarová nominace Michelle Williams, protože hrála neuvěřitelně přirozeně. Výborný byl i Ryan Gosling. Scéna, kdy Ryan Gosling hraje na kytaru a zpívá a Michelle Williams tancuje, byla úžasná. ()

kalap

Manželstvo, kde chlapíkovy stále niečo vadi až ho manželka nahradí aniž mu to prezradí aj keď časom to vyzradí a chlapíkovy to vlastne ani nevadí až skončí úplne v úzadí. ()

rastlinka

Ok, takže týmto smerom sa uberajú naše vzťahy? Tak teda - všetkým zaľúbeným - veľa šťastia!:)) Ideálny film na samotársky večer, keď nemôžete spať a chcete mať pokoj od celého sveta a rozmýšľať o všetkom... Tento film vám k tomu pridá ešte pár "chrobákov do hlavy" navyše, ale zároveň očarí krásnom, ktoré spoznáme iba keď objavíme a zažijeme pravú lásku. ()

fallangell

Osobní zainteresovanost režiséra byla cítit těžkou pachutí. Jinak si nedokážu vysvětlit ten kýbl nudy, kterou by každý normální člověk vystříhal. ()

Sheldra

Suprovej Ryan Gosling a ještě lepší Michelle Williams. Naprosto civilní a uvěřitelný drama o dvou lidech, který se do sebe zamlada bláznivě zamilujou, aby pak zjistili, že spolu nedokážou žít, aniž by měli každejch pět minut chuť zakroutit tomu druhýmu krkem nebo začít řvát: „Ty mi vůbec nerozumíš, co se to stalo?“ Nejlíp to vystihla filozofická debata s babičkou, která by mohla zodpovědět otázky života, vesmíru a vůbec – jak může člověk věřit svým citům, když se můžou z ničeho nic změnit? No, asi moc nemůže, ale na druhou stranu, co mu zbývá, že jo? ()

Eldrick

Což o to, pravdivý film o životě a vztazích to je bezpochyby, ale co mi to kurva řeklo novýho? Vůbec, kurva, nic! Typický klišé, promiskuitní ambiciózní holka, která (SPOLIER!) o to přišla ve 13 (!) a měla min. 25 píchačů (ano, z dnešního pohledu je to málo) se nechá napustit jednim typem, ale mezitim už šoupe s novym šamstrem - Ryanem Goslingem, jenž je přesně pravý opak jí. Flegmouš bez snů, který se jen tak protlouká životem... a ještě k tomu hodnej a naivní, až bych z toho blil. Ví, že to není jeho dítě, přesto vezme zodpovědnost na sebe a stanou se rodinou. No, jak tohle asi mohlo dopadnout? Přesně tak, jak to dopadlo, on se nezměnil, jen začal víc chlastat a proplešatel. Ona začla být nespokojená a chtěla od života něco víc.... 2 hodiny zabitýho času. Život je mnohem barvitější a zajímavější než tahle bezbřehá postupně umírající nuda. ()

Eržik

Trochu to bolí, hodně se chce věřit, dost čekám naději, ale skutečnost je taková, že láska sice kvete, ale i ta kytka jednou zvadne. Velmi zajímavě a pro mě poutavě vykreslený naprosto obyčejný milostný, lidský příběh a vztah. Dlouho si pokládám otázku, jestli všechna ta bolest stojí za tu počáteční krásu a štěstí, jak moc se misky převáží? Rád bych zde našel hlubší poselství a naději, ale pravda je taková, že tohle asi prožil každý a někdo má štěstí, že to vydrží nebo se to srovná a někdo zase skončí sám se vzpomínkami a bolestí. Mě Blue Valentine potěšil skvělými výkony herců, originálními romantickými momenty a překvapivě jedinečnými závěrečnými titulky, tím jakoby byl dojem ucelen. ()

KoRniky

Když se člověk konečně dočká lásky na první pohled, nemusí to bohužel znamenat, že to vydrží navždycky. Vcelku obyčejný film o rozpadajícím se manželství, kde flashbacky z počátků vztahu chvílemi navozují milou a romantickou atmosféru, takže z toho člověk není kompletně v depce. A ta jejich písnička, "You and Me", je dokonalá. ()

M.i.k.e

povedené a přirozené s výbornými hereckými výkony.Jak už bylo řečeno,je zarážející,že na Goslinga se celkem zapomíná.Na co sem relativně nebyl připraven je styl vyprávění.Není sice nikterak inovativní,ale to skákání v časových rovinách tady místy působí trošku rušivě.Ačkoliv na druhou stranu ve druhé polovině to přispívá k většímu napětí a díváka tak víc zajímá,jak to celé dopadne.poctivých 80% ()

Lischai

Doufal jsem v nějakou hlubokou sondu do vztahu, ale Blue Valentine jen ukazuje dvě polohy Ryana Goslinga. Jednu, která je přirozeně sympatická, vtipná, milá a pracuje -- a druhou, která nosí špinavé triko, kouří, pije a žije ve špíně. To, že s první je život fajn a s druhou ne, není moc překvapivé sdělení filmu. ()

SallyZen

Moje emoce u tohoto filmu na bodu nula. Nezáživné, nemá to hloubku ani sílu, herci dělají, co jim dech stačí(doslova), ale zkrátka nemají šanci. Scénář mě nepotěšil, proto se divím, že dostal i cenu a Zlaté maliny to nebyly. Prolínání je sice dobře zpracované, ale to je tak asi všechno. Hudba nebyla špatná, ale na celkovém dojmu mi to nepřidalo. A jelikož u těchto filmů vyžaduju především nějaký impuls, právě ta hloubka filmu, která mě rozčílí, rozesměje, rozpláče či udělá šťastným, jednoduše - něco mi dá, tak tady se to bohužel nekonalo. Odkazuju se na první větu. Moje emoce jsou na bodu nula. Nic to se mnou neudělalo. Proto tak nízké hodnocení. 15% ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper