Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

surprise

Milé dámy, chcete být hudbou, která vždy roztančí vašeho prince, chcete, aby váš vyvolený měl jedinou ambici a to být vaším manželem a zodpovědným otcem vašich dětí, chcete, aby vydělával jen proto, aby vás mohl někam pozvat ?...pak musíte vidět tento film. Sice vám neřekne jak takového prince s tváří Ryana Goslinga najít, ale spolehlivě vám řekne, jak ho ztratit. Tohle totiž není romantický film, ale krute realistický s milosrdnými kapičkami romantiky. Komu se zavrtal do hlavy Nouzový východ, má tu další šroub. S nominací na Oskara. ()

chlievik

Súhlasím s tým, že film je to veľmi autentický, prirodzený, kamera najprirodzenejšia, film pekne časove pomiešaný, ani nie príliš, ani nie nezrozumiteľne, ani nie chaoticky ani sekane, takže sa s tým človek nemusí párať ani príliš o tom premýšľať, a môže sa sústrediť na emócie. Je to o mužovi a o žene, a o ich každodennej realite, realite bežných ľudí, bežnej rodiny, ktorá sa trápi, kde dcérka miluje ocka, a ocko nie je jej :-/ O ilúzii všetkých manželstiev, ktoré vyrástli z lásky, a o nemožnosti ísť na to všetko rádoby doživotné inak, než láskou. O nervoch, ktoré povolia, a ktoré v rieke života asi nikto ešte nikdy nevyriešil. Stojí to za to si to pozrieť v utorok, keď zjete dve hrušky, a popíjate čaj, spolu s manželkou, ako varovanie, kam sa nedostať, ale nie je to nič strašného,je to bežný problém, bežný ľudia. Akoby takmer európsky film, alebo možno americký vidiecky film z malého mestečka. Všetky film yo od Goslinga, ktoré majú romanticko-realistický podtón lásky majú niečo spoločné, jeho lúzerstvo, jeho obyčajnosť, a krásu jeho stratenia v stratenej Amerike, jeho bežný chalanský pohľad na svet, na facku na križovatke so semafomi, kde má každý každého v pi*i, na kľúče od lacného auta, ktoré kúpil od černoch od ruky, akoby mi Gosling úlohami vo filmoch kde hral vravel "Tu by som bol,kebyže som nemal to veľké šťastie, ktoré som mal." a veru, je to tak. Prirodzený film - to je asi najvýstižnejšie slovo k tomu. 4**** (Vidím,že sú tu ľudia, čo tomu dali 1* alebo dokonca "odpad", ach neviem potom čomu dajú 5*??) ()

mb.hk

O tomto filmu jsem nikdy neslyšel, dokud jsem na něj nenarazil jednoho večera náhodou v TV. Původně jsem chtěl jít spát a myslel jsem, že to za chvíli vypnu. Ale ten příběh mě nějak nechtěl pustit. Je strhující, dojemný a pravdivý, jen to skákání ze současnosti do minulosti a zpět může někoho mást. Není to klasická americká slaďárna a to hlavně z jednoho důvodu: nemá očekávaný happy end! Prostě skončí a to je přesně ta chvíle na vaše zamyšlení... ()

K.E.J.T.K.A.

Tento film řadím do mé TOP 10 filmů. Úplně náhodou jsem na Blue Valentine narazila na internetu a z nudy se na něj podívala. Po shlédnutí jsem o filmu ještě dlouhou dobu přemýšlela. Vztahy jsou těžké a Blue Valentine přesně ukazuje, jak to v realitě je. Mnoho vztahů neztroskotá kvůli nevěře, ale kvůli nerespektování toho druhého...až dostaneme tzv. alergii na svůj protějšek a nemůžeme dál. Blue Valentine je mrazivě přesný a neskutečně dobře zahraný. Věříte Ryanovi i Michelle každé slovo a každou slzu. Závěrečná hádka ve mě vyvolala smršť emocí. Tento film mi vždy připomene, jak je důležité vybrat si svůj protějšek a respektovat ho takový, jaký je. ()

weca

Tak tohle mě docela dostalo, slušná deprese to byla. Možná to bylo tou kocovinou, kterou jsem při sledování měl, nicméně mě to prostě nezvykle rozhodilo. Výkony obou hlavních hrdinů jsou geniální, věřil jsem jim všechno. ()

JB001

Takhle to dopadne, když sympatický a empatický chlap hledající lásku potká ženskou, která neví co chce. Vztahová depka, kterou je lepší nevidět ()

J.M.Kubik

Dejte mi láhev vodky a volný víkend! Se stejnými i menšími materiálními prostředky, se stejně velkým či menším a stejně vyhuleným štábem udělám stejně nudný, nic neříkající film. ()

madline24

Těžko stravitelný skoro 2 hodinový příběh manželství dvou lidí, co se k sobě vlastně vůbec nehodí a kromě společného dítěte je těžké najít důvod, proč spolu zůstávat. Chladná, odtažitá Michell Williams stále plná melancholie a (z mého pohledu) nevyrovnaný floutek Ryan Gosling (proč má na sobě většinu filmu ty frajírkovské zabarvené brýle, to jsem taky nepochopila) se snaží v pomalém tempu zachraňovat své manželství, i když někdy to vypadá, že se ho snaží spíš jen nějak přežít...nezáživné, nezapamatovatelné, nezajímavé. ()

zuzadamoby

Film, ktorý zobrazuje realitu veľmi presne a až zarážajúco pravdivo. Možno to vidím o hviezdičku vyššie , lebo som sa v postave ktorú hrá Ryan Gosling absolútne našiel. Smutne pekné. ()

stuj

Kousek ze života. Toho opravdového a né filmového. O tom, kam možná hodně vztahů často směřuje. Nízké hodnocení mě trochu zaráží. P.S.: Interupce byla "dobrá". ()

symbiotic

Na první pohled explicitně emocemi předávkovaný obyčejný příběh obyčejného páru. Ale třetí rozměr filmu je variabilní a jeho obraz si vytiskne divák podle matrice vlastních zkušeností. To vysvětluje i rozptyl hodnocení i jinak dost jednotných hodnotících. Ze skvělé herecké dvojice ve velice benevolentní režii ve stylu "hrajte jak umíte" zářila hlavně Michelle Williams. Marně jsem čekal kdy vypadne alespoň na chvilku ze svého soustředěného výkonu. ()

Montmorency

Krásný příběh o konci jedné lásky, která nepřežila pominutí zamilovanosti.....opravdu velké indie-kino, nemám absolutně co vytknout, minutu po minutě mě to vtáhlo do děje a vyžívala jsem se v hereckém koncertu M+R... ()

Evziiik

Omlouvám se všem, kterým se film líbil, že kazím hodnocení. Každopádně já jsem po celou dobu myslela, že umřu nudou. Ani prolínání časových rovin mě nijak neupoutalo. Možná, kdyby byl film o polovinu kratší, dokázal by říct to samé, jen by to nebylo tak jednotvárné. Takže i ony 2* jsou ode mě celkem štědré. ()

Maryo

Film je založen na kontrastu jedné osoby (Ryan Gosling), který je zamlada sympaťák a romantyk, který na počkání skládá písničky a rovnou je i zahraje na kytaru, protože každý správňák prostě musí umět hrát na kytaru. O pár let později kytaru vymění za brýle středního věku a neodolatelný šarm vymění za dilema, jestli objednat hotelový pokoj s kýčovitým názvem Budoucnost nebo Amorův šíp. Je to film o tom, jak se vztah mezi dvěma lidmi může posunout. Film má silné momenty, kdy na tebe padají emoce a atmosféra by se dala rozetřít na chleba jako třeba rozhovor s babičkou a následnou rodinnou večeří, nebo scény z hotelového pokoje, kde se tne do živého. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper