Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

pajush.baraque

Darren napsal "Once a Nouzový východ v jednom." a vlastně má docela pravdu... Je zbytečné přemýšlet, ke kterému filmu se blíží více, protože je přes to všechno úplně jiný :). Gosling i Williams si mě naprosto získali nejen tím, jak přetvořili "obyčejný" životní příběh v něco neobyčejného, ale hlavně tím, co ve mě dovedli vyvolat... Ne jen obyčejné "filmové emoce", ale mnohá osobní uvědomění a vůli rozhoupat se. Chápu, že mnohým Blue Valentine moc nemusí říkat, ale já nemohu jinak, než 5*. _ You and me, baby.... :) ()

Sedliak

Ostal mi zlý pocit po dopozeraní Blue Valentine. Ostal a nechcel sa stratiť, myslel som na ten film este pár dní a neboli to pekné myšlienky. Postavy prechádzajú genézou manželstva od zamilovaného spoznávania sa, až po trpké vytriezvenie do rutiny a apatie každodenného života a nenaplnených snov . Nečakal som, že film s tak fádnou témou ma zasiahne tak, že úplne podkope moje naivné ideály o láske a manželstve. Neodporúčam pozerať čerstvo a šťastne zamilovaným. ()

Verunka84

Ha, videla jsem to uz davno, jen jsem to zapomnela ohodnotit. Ryan je super, Michelle je super, ale je to prilis depresivni a obcas bych postavy nakopala. ()

Coliseum

Je to nuda, A je to nudná, stereotypní, fádní pravda, opakující se všude, v každym z nás. A vlastně moc nebaví, obtěžuje a svým způsobem uráží. A otevírá oči. A muž je vždycky tím romantikem a žena pokaždý tou realistkou. A dojde k pobláznění, upnutí, přejedení, znechucení. A v koncích prosby, udržení za každou cenu, prodlužování agónie, nezvratná linie osudu (může to jít, když to dál nejde?). A i přes tu ukrutnou sivost to budem zkoušet dál, protože každej z nás v tom kus sebe najde. A tak to má bejt. Musí... ()

MyrnaAlec

Vidím to úplně naopak než je anotace. David ji pořád miluje a snaží se, ale Cindy je jako kus ledu. Naprosto ho ignoruje a proto se on chová tak jak se chová... i Ryan umí vypadat asexuálně s kouty a fousama:( ()

pridala

Tak já nevím, jestli jsem nějaká divná, když si tady čtu ty komentáře, jaká to byla nuda a jak je to o ničem a podobně....protože já jsem brečela snad od půlky filmu z toho, jaká je to síla a jak jsem těch pocitů uplně plná a to se mě vůbec netýkají. Michelle Williams je naprosto dokonalá a Gosling jakbysmet! ()

Adela9

Skvělý! Perfektně natočený ale ani náhodou bych takhle nechtěla dopadnout. Ryan mě opět nezklamal a hrál výborně. Michelle i když jí moc nemusim tak se mi taky líbila, ale v tom filmu bych jí nejradši někdy vlepila facku. Film kterej určitě doporučuju (5) ()

drtickaa

Myslím, že toto je povinné pozeranie pre každého, kto je v niekoľkoročnom vzťahu a možno len na chvíľočku, ale už zažil aj to, čomu sa vraví stereotyp. Lebo bohužiaľ, niekedy príde. Teda väčšinou príde. Ale niekedy príde až v takej intenzite, že máte chuť toho druhého zabiť. No viete, že si to nezaslúži, tak máte chuť zabiť seba, že ste to nechali zájsť tak ďaleko. Nakoniec to skončí "len" zabitím vzťahu, aj keď straty na oboch stranách budú rezonovať už navždy. 80% ()

gicous

Film, který nastavuje neúprosné zrcadlo všem, kteří byli a nebo jsou v déle trvajícím vztahu. Formou flashbacků ukazuje dva protipóly jednoho páru, který došel až na smutný konec. Už není co objevovat, není co řict ani čemu se smát. Jediné pojivo, jenž je drží pohromadě, je jejich dcera. Tenhle příběh nemá vítěze ani poražené. Oba dva nesou stejné břímě viny a příběh ani jednomu nenadržuje nebo je nezatracuje. Nechává na divákovi, kterou stranu si zvolí. Je to příběh dvou lidí, kteří šli do manželství naslepo, z náhleho popudu. Když odezněla zamilovanost, a nedostavovaly se obvyklé hodnoty, které drží vztah pohromadě, už zbyl pouze rozchod. Je to smutný film, na který není moc příjemné pokoukání. ()

kubilov

U Revolutionary Road jsem to bral, protože o šedé depresi 50. let moc filmů nevzniklo, jenže natočit film ze současnosti o rozpadu relativně spokojeného manželství do totálních trosek? Navíc film nemá tempo, hysterická Williams je otravná, Cianfrance se taky moc nepředvádí a vzteklý Gosling už to moc nezachrání. Tentokrát opravdu nechápu význam "based on a true story" klišé a neustálého, v současnosti asi hodně moderního, proklamování, že manželství je svazek, který v drtivé většině neodvratně musí skončí záhubou. Za 3*, ale jen proto, že v životě nikdy člověk neví kdy se to může posrat, tak jako tady těmhle dvěma. ()

Ukrizku

Nejvíc milostný příběh. Největší reálná hrůza lásky a nelásky v napětí a bez nadsázky. Nejpravděpodobnější vztahová trivialita a nejsilnější cit na pozadí manželské rezignace. Nejopravdovější herecké výkony. Pro mne od začátku do konce ve vysoké tepové frekvenci. ()

Marrianna

Příběh o tom, jak se to dovede všechno posrat i když se milejete. A tak nějak to mám s tímto filmem, na Goslinga jsem se vyloženě těšila, ale nezachránil to. ()

Dlo'h-osh odpad!

Film se snaží předat hlubokou myšlenku, ale dělá to velice nešťastným způsobem. Působí nesmírně amatérsky, jako domácí video z archivu onoho páru. Sráží ho zejména nesympatické hlavní postavy, do nichž se divák nedokáže vcítit a není mu jich líto. Ono když se dají dohromady infantilní budižkničemu a věčně otrávená nezodpovědná husa, dá se podobný konec očekávat. Uvažoval jsem o jedné hvězdičce za myšlenku, ale provedení je natolik příšerné, že nemůžu jinak než Odpad! Co nechápu je nominace na Oscara pro Michelle Williams, takové "oskarové" výkony předvádí při rozchodu každý druhý pár. ()

Pete

Docela chápu zdejší rozporuplné hodnocení, Romeo a Julie to zrovna není. Blue Valentine nám říká něco podstatného o vztazích, činí to však trochu nešikovným a hlavně nezáživným způsobem. Pohybujeme se zde totiž ve stejných sociálních a intelektuálních vodách jako Výměna manželek. Oba herci se snaží o sto šest, jenže postavy jsou (záměrně) tolik na pěst, že je to chvílemi k nepřežití. Scény ze slibně zamilovaného začátku se tu pravidelně střídají s těmi z hořkého konce. Body k dobru za snahu o realistické pojetí, ale je mi líto, až na samotný závěr to šlo emocionálně mimo mě. ()

yatan

Mozno som mal zly den, mozno som na film nemal dost trpezlivosti a tej pravej nalady, mozno som cakal nieco ine, ale Blue Valentine je pre mna len dalsi z radov Rabbit Hole a Revolutionary Road, akurat desat krat slabsi, bez fantazie aj ked spajaju ich vyborni hlavni predstavitelia. Ryan Gosling je talent. Ale nie je az tak dobry, aby ma nanho bavilo pozerat 120min a hodnotil to pozitivne. Nicim originalny vystrih vztahu dvoch ludi prechadzajuci cez vrcholy aj pady, ktore kazdy vztah ponuka..a..?? 5/10 ()

akcul

Všichni zažíváme stejné věci, jen my si uvnitř nich připadáme, že jsme na to sami ... Bohužel bych řekla, že tento film není příliš invenční a nic nového neukazuje. Takže jedna za dobré herecké výkony a druhá za hořký konec, který aspoň nějakou emoci vyvolal. Škoda. ()

Ruud36

Ze začátku jsem si říkal, co to je za obyčejný a nudný film, ale ejhle. Film sice nemá taková tempo, jaké by asi měl mít, to vše ale vynahrazuje silný příběh. Ten sice není nic extra, ale člověka určitě dovede k zamyšlení. Film ve mně zanechal velký dojem a to je asi nejdůležitější. Navíc parádní herecké výkony Ryana Goslinga a Michelle Williams. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper