Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

lucijelucije

Ve mě Blue Valentine tak silné emoce nezanechal. Pravdivé možná, ale vztah dvou lidí v různém časovém pásmu, je unavující. Sledujete vzestup a spád zároveň, nevíte na co se dřív soustředit. A tak tu krásu počátku sledujete stejně tak, jako katastrofu konce. Láska je složitá věc, rodina, možná ještě složitější, ale koncept příběhu je jednotvárný. Jeden chce víc, než ten druhý, ale každý v úplně jiném světle. ()

lareinna

Tento film si zaslúži omnoho viac. Je možno až tak uveriteľný, prirodzený a skutočný, že to niekomu mohlo vadiť, pretože toto je film, prostredníctvom ktorého veľmi od reality neutečiete. Je tu taká obyčajnosť všedných dní (nie american dream) prenesená do filmu skvelými hercami, ktorý hrali tak akoby im šlo o život. Michelle a Ryan v tomto prípade u mňa nezabudnuteľná dvojka.. ()

chessbeer

Výtečně! Romantické drama o lásce, ve kterém vyniká Ryan G., mě od začátku uchvátilo a čekal jsem jak se to vyvine. Nakonec se to "vyvinulo" dobře, především bloňdatá CIndy. Postupem času se stává stále nesympatičtější a jejich idylický vztah s Deanem se musí zákonitě rozpadnout. To vše je prolnuto příběhem před, kde Dean (neskutečný fešák) postupně získáva srdce Cindy. Na konci už už to vypadá, že to skončí filmově, ale naštěstí se tak nestalo. A tak táta odcházi od rodiny, všichni jsou nešťastní, konec špatný - tak to má být, přesně jako v životě. Váham mezi 4* a 5*, je to tak na pomezí a protože jsem při filmu prohral nějaký ty love v pokeru, dávám 4*. ()

Mikino00

No dobrá, po počáteční lásce, přichází krize v manželství a projevuje se odlišnost obou aktérů, sledovat to není, až tak příjemné, což byl jistě záměr, ale prostě více se tam nestane, nějaký dějový zvrat či neočekávaný zvrat se nekoná, na konci mi tak vyvstanula otázka "A to je všechno?". Oba herci předvádí věrohodný výkon, ale získat si na svou stranu jakékoliv sympatie, se nesnaží, jedním slovem, je to odtažité. ()

dosig

Film mi mluví z duše, co se vztahů týče.....A ne každý film musí být o tom,jak se dva zamilují a milují se až do konce života,což je kýč. ()

panmroz

čtyři až pět - smutnější podobenství o dospělosti dvou dříve zamilovaných jedinců si vybavuji jen Před soumrakem Richarda Linklatera. A možná sérii Manželské etudy po letech. Svým stylem neoslní, nelinearitou nepřekvapí - herecký projev Michelle Williamsové ve mě vyvolal matné vzpomínky na bláznící hrdinku Cassavetesovi Ženy pod vlivem. Hudební podklad Grizzly Bear dodává na intimitě sdělení i dojmu buranského amerického vnitrozemí. Určitě viděníhodné. ()

toi-toi

Chápem nízke hodnotenie tohto filmu, i keď je nezaslúžené. Je málo filmov takto úprimných a reálnych. Veď príbehov ako ten opísaný v Blue Valentine je nespočetne množstvo, v blízkom okolí každého človeka. Ľudia sa menia, milujú, opúšťajú. Cianfrance sa rozhodol nehrať na city ale byť reálny. Skvele pracuje s detailom, kamerou a chameleónskym Goslingom, ktorý sa stáva kráľom komorných drám. ()

Illy

Povinnost pro všechny zasnoubené. Ano, takhle to opravdu chodí. Vynikající herci a režie, mohu jen doporučit! ()

kristynca

Tři hvězdy... a všechny v úctě ke Goslingovi za to, že dokáže zahrát muže, který touží po někom jako je Michelle Williams. End of story. ()

Silviaxx

Blue Valentine je veľmi trefným vyjadrením toho ako vzťah môže dopadnúť po mnohých odžitých rokoch. Keď už dvaja ľudia nie sú len dvaja, ale musia rozhodovať za troch, kedy už prichádzajú na rad iné starosti a nie len ich spoločný vzťah a všetko to visí len na tom ako sa s tým vysporiadajú. Niekedy horšie, niekedy lepšie, často tak veľmi bolestne ako to bolo v tomto prípade. V podaní Goslinga naozaj skvelý, veľmi citlivý, intímny a smutný príbeh dvoch ľudí, medzi ktorými ostalo aj po takom čase to "niečo", ale už to asi nebolo to, čo by stačilo. Pravdivé, priamočiare, jasné, tragické a zároveň istým spôsobom stále krásne. ()

Klara

Když jsem si hledala žebříček nejsmutnějších filmů tohoto století, všude mi naskakoval film Blue Valentine. Blue Valentine... To už jsem určitě někdy slyšela, ale nevěnovala jsem mu větší pozornost. Tedy, až doteď. A to, co přišlo, mě naprosto dostalo. K filmu jsem byla docela skeptická, a to i z toho důvodu, že má hodnocení jen 68 %. Možná i to byl nakonec jeden z faktorů, proč mě film tolik dostal. Ryan Gosling je neskutečný a věříte mu vše. S Michelle Williams tvoří skvělý pár, jeden ze skvělých momentů filmů je, když před ní Ryan hraje na ukulele a zpívá (La La Land vibes?). Bylo pro mě opravdu bolestivé a psychicky náročné vidět, jak moc se jim jejich zpočátku krásný vztah rozpadá. Poslední záběry, kdy už starší Ryan brečí, mě naprosto odrovnaly. A to, že jsem se na film musela hned druhý den podívat znovu, už o něčem svědčí. Navíc, věděli jste, že Ryan a Mischelle spolu po natočení ,,zamilovaných'' scén bydleli v domě i s jejich filmovou dcerou a museli předstírat, že jsou rodina? Slavili Vánoce, narozeniny, aby si opravdu utvořili vzpomínky, což mi přišlo jako velmi zajímavá příprava na roli. ()

KOZEL84

S filmem je to stejně jako s tím vztahem.Části kdy vztah začíná sou fajn a části kdy jde do hajzlu,jde film s ním a to tak,že mi dokonce i Gosling lezl na nervy.Lidi se holt rozcházejí a život není romkom!Třetí hvězda jen za to fajn hudební číslo. ()

adriane9

Děsivě pravdivé....mrazí mě i druhý den po shlédnutí filmu a nemám k tomu jedinou vítku. A možná, že mě to rozsekalo víc než by mělo. Skladba Penny & The Quarters - You and Me je pro mě legendární...// komentář uživatele Tomeš vystihuje naprosto přesně tento vynikajicí snímek.. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper