Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

nash.

Pro mě bohužel neslananá nemastná nezáživná nuda, kterou nedokázal zachránit ani šarm Johnnyho Deppa. Chybí tomu napětí, švih, lehkost, energie i smysluplný scénář. A navíc to Johnnymu s prkennou Angelinou vůbec neklape, což je u tak těžce protežovaných hvězd poněkud problém, protože tu kromě nich a Benátek nic dalšího k vidění není. ()

Arsenal83

Ani si už nepamätám, koľko krát hrala Angelina Jolie nejakú agentku. To jej fakt prischlo, pritom s postavou pripomínajúcou skelet v školskej triede to teda na žiadnu slávnu špiónku nevyzerá. Turista je film s pekným prostredím, hudbou, ale neponúka nič len to. Chémia medzi Deppom a Jolie na úrovni hydroxidu sodného ()

eLeR

Celé zle ... neviem ani čo napísať. Počnúc prekladom názvu filmu, cez strašnú muziku, Jolie ja nemusím, takže radšej nič nepíšem a ostatné? ... hádam len tie Benátky boli fajn ... jedna hviezdička odo mňa ale moja 12 ročná dcéra povedala, že to bol celkom dobrý film. ()

dopitak

Krásný příklad, jak distribučním textem nalákat lidi na něco, co by se jinak těžko prodalo. I když Cizinec naláká kolonkou Cast, a produkt je už vedlejší. Ještě markantnější je to v distribučním listu, který Falcon k filmu poskytuje na svém webu. ()

Chrustyn

Režisér se jménem, které je delší než moje jméno včetně adresy bydliště a data narození nám po oskarovém úspěchu se "Životy těch druhých" přináší komerčnější a pro masové diváky, alespoň napohled zajímavější film, který se snaží tvářit strašně tajemně, ale bohužel neví čím by chtěl být. Ani já jsem pořádně nevěděl, jestli to je vážně míněný thriller, odlehčená variace na špionážní filmy s romantickým nádechem nebo jen romantický film o dvou tajemných lidech. Každopádně se jedná o slabý film, ve kterém se mnoho neděje, (o akčních scénách ani nemluvě) stále se povídá a herci nemají co hrát. Depp i Jolie jsou jen taháky tohoto nevýrazného filmu, který by se bez nich v klidu obešel. ()

iamek odpad!

Jednoznačně nejhorši film jaký jsem v tomto roce viděl. Angelina Jolie je naprosto tragická herečka co maximálně se umí svůdně tvářit, špulit rty a prdel. To je tak vše co tahle osoba umí. Je mi líto, že Depp si vybral takovou roli a potvrdil mi akorát to, že už pomalu zapadá taky do průměru. Ricky Gervais tenhle hnus vystihl dokonale. ()

klerik

Myslím, že tento film nikdy nechcel byť ničím extra. Žiadne napätie, žiadne dramatické momenty. Dovolenková srandička s dvomi sexsymbolmi. Scenár je úsmevný, občas až smiešny - nemyslím vtipný. Ale občas je aj vtipný. S vypnutým mozgom sa na to nepozerá zle, ale ja radšej siahnem po Brosnanovych oddychovkávh (PO ZÁPADE SLNKA, MATADOR). Pozlátko... ()

SeBig

Přijemnej neškodnej dobrodružnej filmeček ve fajn prostředí a super obsazení. Začátek se mi líbil hodně a pak už to bylo slabší, ale i tak jsem se nenudil a celkem se i bavil. ()

mcb

Divná patlanina různých stylů a žánrů, která překvapivě nefunguje ani v jednom z nich. Nevíme, zda chce režisér natočit odlehčenou podívanou, seriózní thriller, romantické drama nebo akční film. Výsledek pak neobsahuje ani špetku humoru, náznak osudovosti, odlehčenosti nebo akce, jen střídmě pluje k finále s (ne)předvídatelnou pointou. Cizinec je patlanec, který mnoho lidí znechutí, ale díky atraktivnímu hereckému duu (které vlastně nedělá nic jiného, než "je" na plátně) a benátským lokacím se dá bez ujmy na zdraví přežít. Trpět se dá u mnohem horších kousků. 5/10 ()

Yardak

"Turistický" thriller zamotaný až na půdu! Opravdu je to tak zamotané, že doporučuji občas u scénáře přivřít oči. :o) Oddechový dobrodružný filmek se nejspíše snažil být dobrou žánrovou akcí, ale to se mu teda nepovedlo, neboť na podobné téma bylo natočeno mnoho jiných skvělých filmů. Na snímku je i lehce cítit snaha o vytvoření určité pocty k špiónským akčním filmům - samozřejmě mám na mysli hlavně filmy s Jamesem Bondem, ale i toto se úplně nepovedlo. Jak se říká "snaha se cení." Díky skvělému Deppovi ještě zůstanu u velmi slabých 4. ()

jojinecko

Platí presne to, čo som napísal pri francúzskom originály Anthony Zimmer - dobre sa na to pozerá, nič viac a menej. Angelina je lepšia femme fatale ako Sophie Marceau, Benátky sú fetišistickejšie a krajšie nasnímané ako riviéra a Donnersmarck je nesporne lepší režisér ako Salle. To všetko okolo toho je pekná ozdoba, viac sa vsádza na efekt ako na serióznosť a sofistikovanosť, aj Angelina a Johnny sú marketingovo účelovo vybrané prostriedky k zabezpečeniu divákovej pozornosti. V rámci žánru je to pohodová vec, ktorá neuráža...Len dúfam, že toto bude pre FHVD len prestupná stanica a začne točiť filmy kvalitou sa aspoň približujúce k pecke Das Leben der Anderen a nenechá sa strhnúť Hollywoodskym prúdom. ()

Flego

Žánrovo sme niekde kdesi medzi komédiou a špionážnym filmom, dvojica Depp-Jolie je nefunkčná a príbeh sa utápa vo vlastnej samoľúbosti. Turista nie je zlý, ale rozhodne dieru do sveta neurobí. ()

Flakotaso

Ojojoj, tak tenhle "megafilm" stál 100(slovy sto) milionů doláčů! Otravná a neustále hrající sladkobolná hudba je jako pěst na oko a obě hlavní hvězdy hrají a hlavně mluví jako roboti. Navíc špionážní filmy, kde každý sleduje každého, už dávno vyšly z módy. Dokonce v Benátkách, jak originální. Kolikrát jsme to proboha už viděli? "No jo, ale Bez Deppa a Jolie!!!" křičí na obranu film. Opravdu nevím, co si o tomto prapodivném pokusu mám myslet. ()

Pejpr

Komedie bez vtipu, romanťák bez jiskření a akční jízda bez přestřelek - takový je Cizinec. Mix žánrů ostrouhaný struhadlem. Film má sice logickou návaznost (krom jednoho momentu) a obsahovou kontinuitu, ale chybí mu smysl, to proč se děje právě tohle, když by to šlo vyřešit daleko jednodušeji a uvěřitelněji, jenže to by pak film vůbec nezačal. Proto se nemůžu ubránit pocit neuvěřitelné našroubovanosti, která sice na sebe pasuje, ale daleko smysluplnější by bylo místo točení šroubem zatlouct hřebík. Johnny se stává Deppem až posledních 5 minut filmu, do té doby paroduje sám sebe, na což nejsem u něj zvyklej. Taky mi dost vadí, že půlka filmu se točí jenom kolem toho, jak všichni slintají z Angeliny, takže pokud ji máte rádi tak přidejte hvězdu navíc. ()

Roman.Ticka

Nebudu to protahovat, půlku filmu jsem tápala, jestli jde o parodii na akční filmy nebo komedii. Angelína dojáky a úsměvy zahrát umí, šak jí na to Brad skočil, ale stejně bych šla do mínusu. Takže jednu * za topornost záporáků, chaos i rozuzlení, další * za scenérie, jednu velkou * za jiskřícího Timothy Daltona a plně zaslouženou * Johnnymu za nejlepší větu, i když poslední: "20 million $ for plastic surgery and that´s the face you choose?" :-) ()

honajz

Asi jsem na to zrovna měl náladu a sedl mi ten jemný humor s mírným nadhledem. Plus kulisy samozřejmě. Že Depp vypadá jako začínající předloha současného Val Kilmera, to se dá přičíst k roli. Ale Angelina, která kdyby neměla řasenku, tak ji není vidět (tak kostnatá a antisexy tyčka to je), skutečně na femme fatale nemá. Když rozhýbe své kyčelní kosti a pánevní kost, je to spíš k smíchu. Taky bych chtěl vidět vlak, co to z Paříže do Benátek vezme ani ne za den - pokud vím, Shinakzeny jezdí v Japonsku. Atd., atd., ale prostě mi to sedlo. Škoda, že neměl větší prostor můj oblíbený Rufus. Btw, kterého pitomce napadlo dát tomuhle český distribuční název Cizinec? Když jde o skutečně turisty (o dva dokonce). http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/cizinec.html ()

HellFire

Proč točit filmy, ve kterých je napětí nulové, hudba přehnaná, kde nefungují hlavní hrdinové (o vzájemném jiskření nemůže být řeč) ani akční scény a všechno se tváří tak pomalé, unylé a nudné? Ke konci filmu už mě začalo štvát, že pokaždé, když Angelina vstoupí na scénu, každý na ni hledí jako na svatý obrázek. Jediným světlým bodem filmu je díky svému charisma Rufus Sewell, a toho bohužel na plátně uvidíme velmi krátkou dobu. ()

Pítrs85

Na celém filmu je nejzajímavější písnička od Muse v závěrečných titulcích a prdelka Angeliny v šatech bez kalhotek... Co dodat, rádoby šmrncovní příběh s nablblou pointou a s herci, co tak nějak hrajou nehrajou... Jak se povedlo režisérovi s dost možná nejoblíbenější hereckou dvojicí současnosti natočit takovou srágoru, to je otázka za milion tureckých dukátů. Navíc se skoro celej film odehrává v jednom z nejkrásnějších měst na světě... Scotland Yard by měl spíš hledat odpověď na tuto moji otázku, než se honit za (!!spoiler!!) Johnny Deppem po plastice... ()

Larky

Naprosto nenáročný, akčně-komediální-krimi výlet po Benátkách.Výběr lokace byl rozhodně dobrý tah, stejně tak i výběr herců...faktem je, že mezi duem Depp-Jolie to zrovna dvakrát nejiskří, až tak mi to nevadilo, protože jinak tihle dva i ostatní odváděli slušnou práci.Víc než *** nicméně dát nemůžu, protože jsem postrádal nějaký hlubší záměr filmu a přišel mi v některých fázích až moc povrchnní...62% ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)