Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

Jamall

Překvapivé zklamání. Pořád je to fajn film o rodině s problémy, fajn prostředí, fajn hudba, skvělý Clooney, krásná Shailene Woodley, zajímavé vedlejší postavy. Ale v podstatě to ve mě nic nezanechalo. ()

Bellgirl

Hned první co mě po shlédnutí napadlo, proč je to řazeno ke komediím. Já jsem se vlastně nějak nesmála, ani nezasmála a celkový námět mi taky nepřišel příliš úsměvný. Ano, možná dva tři vtípky, ale tím to asi končí. Opravdu je to drama, rodinné drama. Ale příběh mi nepřišel nijak zvláštní, takových podobných už tu bylo. Film samozřejmě staví na hereckých kvalitách George, ale myslím to je tak vše. Stojí za vidění už proto, že ze svých 5 nominací na Oscara minimálně jednu promění. Sečteno podtrženo - 65%. ()

benqsiemens

Už hodně dlouho jsem si nepustil tak neskutečně nudnej film. Fakt jsem myslel, že se pobavim u nějaký slušně hodnocený komedie, ale tohle mě opravdu dostalo a to ve špatným slova smyslu.. Strašná kravina. ()

david666

No Paynovec ze mně asi nebude - Bokovku jsem taky neocenil a ani tady se nekonal zázrak. Kdyby tam nebyl Clooney a kdyby film nekončil scénou u televize, která řekla mnohem více než veškerá slova a dostala mě, tak bych dal ještě horší hodnocení. ()

kverula

Rodinné vztahy, tj. láska, nenávist, (ne)pochopení, vztek, závist, hamižnost, potřeba jeden druhého, komunikace. Clooney v citlivém scénáři o workoholikovi, který ze dne na den čelí roli zodpovědného otce a manžela. Vypjaté životní situace podané jemně a citlivě, zasazené do pohádkového prostředí, kde bychom si tragédii jen těžko mohli představit. Dějová linka je dopředu jasná, jde spíš o prokousávání si cesty za vnitřním klidem, za sebepoznáním, za smířením. ()

gezper

Zajímavě a ještě únosně namixované drama a komedie dohromady posazené kapku uměle do ráje (=rozuměj Hawai). Celé to táhne na svých bedrech Clooney a trochu mu pomáhá jeho starší filmová dcera. Zbytek nestojí za zmínku, snad krom příblblé role Sida, kteroužto nechápu že nezmlátila každá postava co ho potkala. No dobře, museli tam dát otloukánka blbečka, aby snáze naředili jinak těžší motiv umírající manželky a matky. Hawai jako taková působí na jednu stranu zajímavě v kontrastu s ústřední linkou, na stranu druhou rušivě opět v kontrastu s tím samým. Aneb exkurze cestovní kanceláře, že i na Hawai to mají někdy těžké. Jako celek to však příjemně funguje, ale 5 nominací na oskara ? Kdepak .. [70%] ()

Misterioso

George Clooney se prochází po Havaji, proklíná svoji nevěrnou, polomrtvou ženu a snaží se vychovávat své dvě otravné dcery. Co z toho? Nic. Snad pouze poznatek, že v USA umějí poslední dobou teenagery zobrazit jen jako nevychované, rozmazlené a drzé spratky. To je v Émerice opravdu většina náctiletých takových, a nebo se jenom vaří z vody a vymýšlí se tak zápletka? Jedním uchem (a okem) tam a druhým ven... ()

DjLibnei

Pro mě film na * * * , ale musím dát 4, protože výkon Clooneyho opravdu skvělý, dokonce i ženu rozbrečel :D Šlo z něj cítit, že tu roli opravdu prožíval a neodflákl ji. Dále- neskutečná pohoda a krása z prostředí filmu dodalo příjemné podívání, které mě zkazila jen na můj vkus dlouhá délka filmu ala natahovačka a chování dětí (hlavně té mladší), která je nepřirozená! ()

kikin01

Celkem slušné drama, ale neoslovilo mě to tak, jak jsem očekával. K hereckému výkonu starší dcery nemám výhrady, a film mi tlačil slzy do očí, nebudu lhát, ale pro Clooneyho mi role táty, který se chystá pochovat svoji manželku, která ho podváděla moc neseděla. Ale každý má na to jiný názor, a já to beru. ()

bonovox

Film, ktorý som si zamiloval po prvom zhliadnutí. Po Bokovke ďalší skvelý film od Payneho, skvele napísané, výborne podané a hlavne George Clooney zreje ako víno, je perfektný v každom detaile a dokonale tiahne celý film. ()

MUNRO

Totální zklamání.Bezduchá,nepochopitelně zdlouhavá NUDA,kterou nezachránilo ani atraktivní prostředí Havaje(kterému se ale Alexander Payne stejně příliš nevěnuje). ()

tucnakova

Rozděleno na třetiny, líbila se mi ta prostřední. Pak taky ten chytrý chlapec, co si ho přivedla dcérka a bomba, kterou dostal na oko - dále pak polibek na verandě, havaj kulisy a podklad pod titulky.... ( a Clooneyho kalhoty byly naopak hodně těžko snesitelný ). ()

zodiak217

Príjemná oddychovka na nedeľné popoludnie, ale emočne to so mnou nezalomcovalo ako by som čakal. Konečne fakt film s Georgom Clooneym, ktorý mal zmysel a bol dobre urobený. Už som myslel, že sa ani nedočkám. Určite náročná úloha pre otca zvládnuť dve dospievajúce dcéry, naviac keď má manželku v kóme a dozvie sa, že ho podvádzala a chcela sa dokonca rozviesť. Ďalší ťažký fakt, že jej milenec stojí za developérskou firmou, ktorej sa on a jeho rodina rozhodli predať rozsiahle pozemky na Hawaii za viac ako pol miliardy dolárov. Nuž, herecké výkony boli fajn, ale nič ma nedonútilo zamyslieť sa pre čo je to tak. Nebola tam žiadna scéna, ktorá by sa ma dotkla a mohol by som si z nej niečo odniesť a zamyslieť sa nad ňou. Mal som pocit, že je to celé na míle vzdialené od mojej reality a možno práve preto, to na mňa pôsobilo chladne i keď určite nie umelo. Tvorcom nemožno uprieť snahu o vytvorenie emočne nabitej snímky i keď výrazovo nie až tak dotiahnutej. Určite sa však dalo na to pozerať a patrí to k tomu lepšiemu, v čom si Clooney zahral za posledné obdobie. ()

kolodej1

tak nevím, nebyl to špatný film, ale zase mi přijde, že na to, jak bylo to téma papírově silné, tak se mě až tak moc nedotklo, žádní silné emoce se mnou necloumaly. Možná je chyba i ve mě, že mě film zastihl v mírně otupělém stavu, těžko říct. Jinak se tomu nedá moc vytknout, proto hodnotím na 70% ()

wick

Průměrný příběh, který nevyvolal žádné emoce a jeden z nejhorších Clooneyho hereckých výkonů. ()

CAR0DEJ

Relevantne tak 4*, ale za prevedenie jednoduchosti (prirodzenosti) ako celého vyznenia, tak aj rozhovorov medzi Clooneym a deťmi. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)