Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

Vasyl

3 věci - Klůny stárne. Za chvilu někde bude hrát dědka. Jeho starší dcera je sen každýho prasáka. Doufám, že se jako hérečka uchytí a budu jí moct obdivovat i v dalších rolích. Po tomhle filmu nenávidím havajskou muziku. ()

megajalec

Americké nezávislé filmy ma nebavia, práve naopak, škrípem zubami pri ich pozeraní. Tragikomédia Deti moje ma pomaly vtiahla do seba. Príbehom, spracovaním, hercami. Je to však film na jedno príjemné pozretie. Humbuku okolo Oscarov nechápem. Slabšie 4*, veľké plus za Shailene Woodley (dokonca v plavkách!). ()

pafka

Zdaleka ne tak komedie, jako docela dusive drama, kde Clooney a Shailene Woodley hrajou vazne dobre a Shailene Woodley k tomu jeste Clooneyho misty docela valcuje. Drama s humornyma mistama , ale stale nevite, zda-li to je k smichu, nebo je to jen neco horkeho, co behem chvile zmizi, aby se to za chvili zase objevilo v jine forme. Takovych mist tam byla hromada, ale zasmat se tomu zkratka neslo. Dokonce to snad ani nemohlo byt jako odlehceni deje, spis ho to umocnovalo (to jsem snad jeste takhle nevidel). ()

ferouser

Všimli jste si, že George Clooney neumí vůbec běhat?? :-D Ale jinak v celku dobrý snímek s velmi dobrým obsazením dětských rolí a samozřejmě opět skvělý George Clooney. ()

srolyma

Film ve stylu Kaufland. Velký výběr, pochybná kvalita, každý si najde něco, nikdo se neurazí. Chcete komedii, máte ji mít, ale je v akci, takže nějakou extra zábavu moc nečekejte. Nebo se radši u filmu dojmete tak, že vám nestačí ani megabalení papírových kapesníčků? Taky se dočkáte (ale ten kapesníček bude bohatě stačit jeden). Pro puberťáky tady máme sedmnáctiletou rebelku a jejího pošahaného přítele, což je sama o sobě postavička pro film naprosto zbytečná, pro snílky je tu romantická příroda havajských ostrovů, pro hospodyňky George Clooney, pro seniory stařenka s pokročilou demencí. A pro filmové fajnšmekry? V Kauflandu nic, zajděte si na farmářské trhy. ()

blondboss

Typická americká melodráma, ktorá ničím neprekvapila, ale zároveň išlo o príjemnú víkendovú oddychovku. Aj keď je pravda, že mi to celé prišlo až moc melancholické, ale ľahký humor to zachránil. George Clooney bol skvelý a veľmi šarmantne mu sekundovala mladučká Shailene Woodleyová. 65 % ()

lobo87

Decentný film. Do slova a do písmena. Payne nám naservíroval decentnú dávku humoru, emócií, napätia, dojatia... Krásne prostredie Havaja nie je pre film samotný príliš podstatné, ale je veľkým plusom, podobne ako príjemná hudba. Príbeh je to silný, Clooney je vo svojej postave perfektný a Deti moje patrí vďaka tomu k miernemu nadpriemeru. Ale Oscarovú nomináciu si nezaslúži... 75% ()

swinevenca

Exteriéry, hudba, košile i ty miliónové pozemky - všechny havajské věci mě vůbec nebraly. Samotný příběh byl lepší, Clooney i Shailene hráli výborně postavy potloukající se hodně pestrým emočním spektrem a dělali z toho příjemnou rodinnou tragikomedii, jen mi tam nepasoval ten mladej tupec. Na(ne)štěstí se dobrý i špatný věci celou dobu prolínaly rovnoměrně, takže to nebylo zas tak špatný (dobrý). Závěrečná scéna v nemocnici a klišoidní vyřešení nezáživného prodeje ale patřily k tomu nejhoršímu a konec špatný, leccos špatné. ()

Muff

Trochu zdlouhavý a přece nenudící snímek postavený především na velmi věrohodných a realisticky zahraných postavách a situacích. Vlastně je to smutný film, ale přesto, stejně jako v životě, je okořeněný vtipnými okamžiky, které ho dělají tak uvěřitelným. ()

EliG

Pri pozeraní tohto filmu som sa nachádzala vo veľmi príjemnom kalifornskom prostredí, asi preto nemôžem ísť s hodnotím nižšie. Doslova som si ho užila a po ukončení som ešte hodnú chvíľku čumela na čiernu obrazovku (neviem či nevyšla aj nejaká ta slzička). Môj prvý film so Shailene Woodley a páči sa mi tu dokonca viac ako vo filme The Fault in Our Stars. ()

Prubner

Dost nudný snímek, ve kterém se skoro nic neděje. Jasně, měl to být psychologický film o tom, co prožívají manžel a jeho dcery v těžké situaci...Ale nakonec je celý film pouze o tom, jak se hrdina vyrovnává s faktem, že mu manželka zahnula. Nabízelo se soustředit pozornost na vztah otce a jeho dcer, ale to scenáristé zahodili hned na začátku. Když o tom tak přemýšlím, postavy dcer byly v ději skoro zbytečné (o Sidovi ani nemluvím, smysl jeho existence ve filmu mi unikl). A linie o prodeji půdy mířila taky do ztracena. Především jsem ale vůbec nevěřil tomu zármutku hlavního hrdiny. Kdybych já zjistil, že mi žena byla nevěrná a že je to tudíž hnusná děvka, tak bych ji nechal odpojit od přístrojů během pěti minut a už bych o ní v životě nechtěl slyšet. Možná to je důvod, proč ten rádoby dojemný konec nefunguje. Díval jsem se na to jenom kvůli své oblíbenkyni Shailene a ta je taky jediným kladem tohoto dílka. ()

vodkasesemte

Kolikrát se svíkla do plavek? - Whats wrong if you dont mind my asking? - Hottie with the tah - Tak tydle džíny jsou perfektní - Dont be a pussy - Stop and say howdy - Super mad - Super involved - Met in passing - Walk down memory lane - She got carried away with the whole thing and I went with it - At leastI didnt say no to things that I should have - You could have had the decency to lie about that one (exactly) - Okey, twice - Clooney mi hrozně připomíná jedno moje já než nad sebou ztratí kontrolu - Otherwise shes just gonna be a gumb bitch the rest of her life - No need to get creepy about it - Ta prdelka by se mi íbila v hororu - Ji neměl vyhazovat, byla v šoku - Ty záběry na tu zdechlinu, z toho se poseru - Trochu šáhlej film, o ničem - Proč to sypou do tý vody, prasata? To ji nemužou normálně zakopat? Kdo se v tom má potom koupat! - Im ready to talk. Im reagy to change - Ne, to nejsi. Pořád to budou ty samý sračky - Wake up - Tvl, jak mu dvě kurvy vysvětlují, co by měl dělat se svým životem - Jsou na pěst - We will talk about merriage. Buy her whatever she wants. A big boat. A house in France (prasata) - We will také a trip around the world - Ne, že bych záviděl, ale jsou tady duležitější věci, co s penězi - Malej spratek, co si to dovoluje, bych jí zmáčknul tu palici - Fuckhead ()

Stepka.T

To bylo strašně o ničem. Ještě to možná kleslo dabingem, ale spíš to bylo o ničem i tak. A ta linka s prodejem pozemků tam byla proč? ()

Don Martini

Musím obdivovat, že jde o odvážný film se silným příběhem, jak má být. I menší děti dokážou být takové, o tom jsem se přesvědčil i osobně u starého kamaráda, který má inteligentního syna. Nezní kýčovitě jako u ostatních filmů. ()

oSiSko

Nič revolučné v tomto filme nebolo, neviem prečo tu niekto píše o Oscaroch, nevidím jeden dôvod prečo by si toto zaslúžilo Oscara, Clooney bol dobrý, ale že by ma až tak chytil jeho výkon za srdce sa nedá povedať. Bol to dobrý film, v podstate som sa nenudil, ale zase robiť z toho "nad"film tak to vôbec. ()

MorraEddie

Pro mě příjemným překvapením. Film jsem si pustil jen z čisté zvědavosti na herecký výkon George Clooneyho,protože mi nedošlo do hlavy za co,že si zasloužil takové ocenění. Po skončení tohoto bez mála dvouhodinového dramatu jsem dostal jasnou odpověď. Silný příběh na kterém Děti moje staví a role šitá na míru pro Clooneyho dělá z toho filmu úžasnou podívanou,která vás jen tak nepustí. Sledovat snahu otce zvládnout svou těžkou životní situaci a postarat se o své dvě dcery je podané velmi milým a upřímným způsobem,kde nechybí trocha dojetí a humoru. Jasné čtyři hvězdičky,na kterých má největší podíl role Matta Kinga v podání Clooneyho. ()

Elsinor

Payne proti Bokovce a hlavně vynikající (a podceňované) satiře Kdo s koho natočil uhlazenou hypermarketovou podívnou, která ztrácí dech a záblesky geniality prokládá až melodramatickou (a ke konci stále bobtnající) nudou. Děti moje jsou zapamatovatelné jako Clooneyho havajská košile. Přesně taková, jakou jste zahlédli po cestě z multiplexu v druhém patře nákupní galerie. ()

Rodriguess

Paradny filmik velmi som sa pri nom bavil, brilantny vykon georga a super cele. Dej ma uplne dostal a herecke vykony boli tiez paradne. Dokonale som si vychutnal aj hudbu v tomto filme. Najlepšia veta z filmu: Tu tu ležís a kurvis mi zivot! ()

metztlimoon

Dammit, to bola NUDAAAA!! Pacient aj pozostalí čakajú celý čas na smrť skoro ako na Godota... to je silný a dobrý námet, ale tu je rozhodne blbo spracovaný. Ak to môžem z tohto hľadiska porovnať (a možno to je aj dobre odveci), podobný mi príde film My Sisters Keeper, kde sa potenciál využil nadoraz. Anyway, netuším, na čo mysleli tí ludia, keď tomu dali 5 nominácií na Oscara. Takto zle štruktúrovaný a odveci film som už dobre dlho nevidela. Nuda. Bohužial ale nie až taká velká, aby ma mohla uspať ( je 4:40 ráno). --- CHYBA: Ten obsah hore je totálne zavtádzajúci a nepravdivý: "A to pro člověka, který doposud výchovně nefungoval, bude přetěžký úkol, který mu „dětičky“ rozhodně neusnadní. Spíš naopak. Během jedné ostřejší výměny názorů Alexandra konsternovanému otci prozradí, že matka havarovala během romantického lodního výletu s milencem." Seriously? Deti boli ako andelíci a Clooney vyzerá byť ako rozumný a dobrý otec. Jediná neposlušná scéna bola na začiatku tá s pubickým ochlpením a rozhodne nenavodila dojem, že decká sú vyslovene a permanentne zlé. Pokiaľ ide o milenca, ten o tej nehode nevedel, kým mu to Clooney nepovedal. A že to bola ešte aj zábavná cesta, to sa tiež nedá povedať. ()

Vozataj

Líbilo se mi, že to působilo jako reálný příběh, atmosféra Havaje tomu napomáhala. Nějak si neumím představit, kdyby se ten samý příběh odehrával v např. v NYC, i když samotný příběh by to zřejmě utáhl a když ne příběh, tak Clooney určitě. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)