Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

kaylin

George Clooney si tímhle snímkem říkal o nominaci na Oscara, kterou nakonec získal, ale pro mě byl v minulém roce lepší Brad Pitt v "Moneyballu". George byl ale dobrý, především lidský. V posledním snímku, co jsem s ním viděl, "Lítám v tom", měl přece jen docela odstup, ale tady nám ukázal všechny emoce, kterých je schopen. Ale není to on, kdo jediný vede film, jsou to i jeho děti. Vlastně celá jeho rodina. Alexander Payne a jeho tým si naprosto zasloužili Oscara, protože příběh, který stvořili, to je skutečně unikát. Silný, komplikovaný, skvěle propracovaný. Vývoj postav výborný, některé postavy skutečně jedinečné, žádná není stejná, všichni jsou unikátní. Takový Sid, to je skutečně prímový debil. Kvůli hereckým výkonům jednoznačně stojí za zhlédnutí, pro mě i silný scénář. Je pravda, že jsem možná čekal ještě malinko víc. Jen nevím, jak to pojmenovat. Možná ještě víc emocí. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/diar-milovnika-filmu-c-0002-zajimave.html ()

René.girl

Moc nechápu, jak může být takový průměrný film nominován na Oskara za nejlepší film a už vůbec nechápu, jak může být Clooney nominován na Oskara za nejlepšího mužský herecký výkon v hlavní roli??? Vysvětlete mi to někdo prosím... 65% ()

slunicko2

Být boháčem na Havaji není zárukou štěstí. 1) Překvapivě zajímavě a citlivě zpracovaná poněkud povrchní psychologicko-dramediální kalkul trochu pobaví i trochu dojme. 2) Zaujal mě pěkný 21letý Nick Krause (dceřin kluk Sid). ()

Philcze

Když má dojít na srdceryvné pobrekávání, tak se Payneovi Descendants začínají bohužel trochu rozpadat pod rukama, což je vlastně jediný důvod proč nejdu s hodnocením výš. Famóznímu Clooneymu, chytrému a vtipnému scénáři a velké většině scén totiž není co vytknout. 85% ()

MATADOR

Já jsem jednoduše tušil, že ta nominace na Oscara je přespříliš. Přesto jsem měl nutkání se utvrdit ve svém názoru a vypravil jsem se ... . Po shlédnutí nezbývá než konstatovat, že jsem to vytušil dobře. Drama bez emocí, bez jakékoliv hloubky a především bez postav, které by Vás zaujaly. I tak se na The Descendants kouká příjemně, jen nehledejte žádnou hloubku, od toho jsou jiná dramata! ()

Raketka29

Klasický film o tom jak se poperete z životem. Bohužel jsem ve filmu nenašla nic hlubšího. Film je prostě jen příběhem o tom "jak si poradit s manželčinou nevěrou". Žádný srdcervoucí příběh o hledání cesty k dcerám či jiném vztahovém dramatu. Pro mě glób pro Clooneyho zcela nepochopitelný. ()

salalala

Opravdu takřka dokonalý a skvěle zrealizovaný film. Payne tu dokázal najít tenkou hranici mezi (někdy černým, jinak ale dost jemným) humorem a tragikou a úžasně to vybalancoval, že nic z toho nepřevažuje. Nejsilnější jsou Descendants v momentech, kdy se divák směje a v další vteřině přijde naprosto vážná a tragická věta, která úsměv lehce zmrazí. Clooney je vynikající (Oscar je dost možný), ztrhaného otce rodiny zahrál skutečně perfektně a dokázal svou postavu oživit a nesklouznout ke karikatuře, což je jedině dobře. Obě dcery jsou mu důstojnými partnerkami a možná máme co do činění s novými objevy. Přiznám se, že mě to dostalo docela dost. Že bych byl dojat, to zas ne, ale trefilo se mi to přesně do nálady a celkového pohledu na život. Pro tenhle druh filmu mám velkou slabost a Payne tak nějak zabrnkal na tu moji strunu, myslím ale, že Descendants budou fungovat i na více zhlédnutí, což se ne vždy daří. Navíc je tu ta pohodová havajská muzika. Silné čtyři hvězdy, 85%. ()

togaf

Ději moje není špatný film, ale nefunguje. S postavou Matta jsem nijak nesoucítila, nechápala jeho jednání a bylo mi fuk, jak to skončí. Zpestřením byly obě dcery, zvlášť Scottie se mi moc líbila. Kdyby byl film ještě o dvacet minut kratší, byla bych spokojená. ()

Duotone28

Ľahkosť zo Sideways sa nezaprie. Konečne opať movie, kde sa pri závere každej klapky nikdy nekecalo navyše a zbytočne! Už som unavený, ako sa nám réžia a scenáre vždy snažia naplácať toho čo najviac, a vždy mať "posledné slovo"! nazdar ()

Aiax

Příjemná, úsměvná, odpočinková, milá a skrz naskrz plytká záležitost se solidním Clooneym a vynikající Woodleyovou. Prostě taková filmová havaj. ()

Mr.Pumpkin

Na mě tenhle film působí jako hrozný kalkul od začátku až do konce. Děj filmu tak nějak plyne a v jeho průběhu tvůrci pečlivě dávkují tu trochu dojetí a sentimentu, tu vtípek, tu trochu toho dramatu - zkrátka a dobře tak, aby se zavděčili všem a všemu a dokráčeli si společně pro pár oscarových nominací, což se jim nakonec i podařilo. Ano, Clooney hraje jak o život a i mladá Shailene Woodley mile překvapí, ale to mi prostě nestačí. 50% ()

FilmFan24

Děti moje styďte se! Tady aspoň vidíte, jaké filmy Akademici preferují. Ne že by to byl špatný film, ale byly lepší alespoň v mých očích jako třeba Stud, Drive či Warrior, které v nominacích na nejlepší film nebyly. Jednoznačným kladem je v hlavní roli George Clooney, ale zase na Fassyho výkon (Stud) či Goslingova řidiče (Drive) podle mě nemá. Ale dost už polemik. Tady je všechno jemně, decentně a v teplých barvičkách podané, ale jaksi bez nějakého momentu překvapení a tudíž místy dost zdlouhavé. Plusem ale jsou herecké výkony. Shailene Woodley v roli dcery stojí za povšimnutí a hlavně její přítel (Nick Krause) dodával filmu tolik potřebný humorný náboj. A to byl na ne jednu ránu, kterou dostal. No ale zase dbal na hygienu...Minus vidím hlavně v té havajské otravné hudbě, která se linula snad z každého záběru... A nominace na Nejlepší film roku? Ani náhodou! ()

runner85

Aj keď mojím najobľúbenejším ročným obdobím je Zima, nepohrdnem ani letným príbehom z prostredia Havaja. Pár užívateľov tu píše o nejakej citovej vydieračke no ja som tam žiadnu nevidel, a čo treba podotknúť ta indiánska hudba sa mi páčila, je to trošku zmena pretože čím ďalej tým viacej počuť vo filmoch ten "hlúpy" rap ! :( a ešte pripomeniem že na slečnu Woodleyovú sa dobre pozeralo ! :) ()

Vědma

Banální příběh, zasazený do líbivých destinací. Já vím, že smrt ani život nejsou banální, ale těchto příběhů o nevěře až za hrob a o těžké cestě za vlastními dětmi už bylo natočeno moc. I tenhle vymačkaný námět by určitě šel natočit oslnivě, ale tohle není ten případ. George hraje dobře, civilně a uvěřitelně, docela dobře se na to dívá, ale příliš to člověka nezasáhne. Pokud nám to mělo sdělit, že i na Havaji lidem lidé umírají, tak to jistě víme, a tady to vypadá, že se aspoň během toho můžou koupat v moři. ()

Dont

Nečekal jsem žádný zázrak a asi i proto jsem nakonec docela příjemně překvapen. Film na vážné téma ztráty jednoho z nejbližších s několika velmi zábavnými scénkami a pravda, také s nějakými těmi slabšími momenty. Celkově to ale byly příjemně strávené 2 hodiny, takže na čtyři hvězdy to stačí. Z hereckých výkonů se mi kromě George Clooneyho líbila Shailene Woodley. ()

Aleee89

(viděno 19. 1. 2012) Na Děti moje s Georgem Clooneym jsem se těšila už dlouho. Zaprvé kvůli samotnému Clooneymu, zadruhé kvůli všem těm cenám a nominacím (a kladnému přijetí) a zatřetí kvůli příběhu, protože ten mě zaujal. Tušila jsem, že pohodovka s dramatickou linkou a specifickou atmosférou mi bude po chuti. Byla. Clooney nezklamal, film rozhodně taky ne, dcerky byly sem tam na zabití spolu s dědou i Sidem, ale taky ve filmu bylo spoustu vtipu, černého humoru, pohody (jak jinak, byla to Havaj)... Emocí se mi dostalo, některé scény mě dojaly. Bomba to sice není, ale snímek rozhodně nezklamal, strávila jsem u něj příjemné dvě hodiny. ()

Skip

Rodinné drama, které zas až tak dramatické nebylo. Spíš jen vcelku průměrný film s tím, že některé momenty jsou velmi blízko k hranici trapnosti. ()

Chrysopras

Zhutněná dávka strastí lidského kvaltování životního, přesněji vztahového v kontrapunktu k prostředí "ráje", tj. Hawaie. Kruciální konflikt otce ( a vlastně i dcery ) s manželkou/matkou je bezesporu sžíravý a velmi nosný. A jeho průběh, řekl bych, velmi obstojně vedený. Herecké výkony pana Clooneyho a jeho "dětí" jsou největším kladem filmu, zvlášt když do tohoto atributu zahrnu i vysoké, řekněme, estetické kvality slečny Woodleyové. Přes zmíněné plusy mi ale film nepřinesl nějakou extra momentku či emoci, která by ho posunula do pater nejvyšších. Nejspíš se dalo jít víc na dřen či jak to nazvat. Takové téma si ( dle mého skromného úsudku ) například zaslouží i jakousi transcendentální katarzi, když už na diváka naloží tolik nepříjemností. A možná i konec je jaksi příliš smířlivý. A největší zápor? Havajská hudba... ()

Sheldra

Zase jednou jsem za mimoňu – co že to na Descendants všichni vidí? Já jsem pro netradičnost, civilnost a „věci“, ale tahle směsice komorního dramatu, havajský přírody, morálních cavyků a Clooneyho vytřeštěných očí mi moc nesedla. A hlavně: přes všechnu snahu o cynismus, který čišel hlavně z obou dcer, se nakonec rejža nevyhnul rušivě smířlivými závěru. Potenciál by byl, ale obávám se, že zůstal poněkud nevyužit... ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)