Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

Xavi6

Děti moje nominovány na Oskar? A za co? Sice je tento film povedený (hlavně díky Clooneymu), ale opravdu si nominaci nezasloužil (stejně jako většina nominovaných filmů). Ten, kdo si ji měl zasloužit byl George Clooney, protože jsem jej konečně po dlouhé době viděl ve formě a to on táhnul celý tenhle film. ()

peetriss

Děti moje v sobě obsahují silné téma, které na diváka emočně funguje. Je to i zásluhou dobrého režijního vedení herců, pod kterým všichni podávají kvalitní výkony. Děj filmu plyne pohodovým klidným tempem, které jen občas proloží několik emočně vyhrocených scén a monologů s matkou ležící v kómatu, jindy naopak nenápadná odlehčení. Úplně největší zásluhu na kvalitě příběhu má vynikající scénář, který zasadil děj do prostředí exotické Havaje, proti čemuž nelze nic namítat, avšak obléci toto drama, do hávu laciné plážové oddychovky, která brání vyprávění zabřehnout do větší hloubky, již nebylo úplně šťastným krokem. Co filmu ublížilo snad ještě více, je nejhorší soundtrack posledních let plný otravné a rušivé havajské hudby, který je navíc necitelně naroubován k ději, a který totálně tlumí emočnost silných scén, což je velmi špatně (např. scéna oznámení neodvratné matčiny smrti mladší dceři, která mohla být vůbec nejsilnější, byla hudbou doslova zničena). Děti moje jsou i přes tuto nemilost krásným filmem. 70% ()

Mikino00

Tohle že je hlavní kandidát na Oscara? Rozhodně ne! Jedná se o příjemný film se smutným tématem, kde vše plyne v poklidném havajském tempu. A spíše než ocenění pro Clooneyho bych vyzdvihl Woodley, která otevřela dveře své kariéry. ()

laepus

Povedený snímek, ale musím se přiznat, že jsem čekal víc. Čekal jsem víc od filmu, který sbírá Zlaté glóby... Clooney je nezpochybnitelný pilíř a často jen díky jeho herectví drží film pohromadě... Příběh je zajímavý, emoce, které z něj vycházejí rovněž tak, ale přece jen tomu k absolutní špičce něco chybí... Třeba mi to dojde časem a tu pátou hvězdu přidám, momentálně prostě "jen" 4. ()

KatRi

Jak si zošklivit George Clooneyho? Sledovat ho 115 minut co chvíli v jiné strakaté havajské košili. Naštěstí to však neubírá na jeho schopnosti býti Pan herec, ať má na sobě cokoli. Děti moje jsou tak trochu psychologickou sondou do vztahu zaneprázdněný otec versus dcery a ještě trochu víc city ždímajícím pokusem ukázat, co je v životě "správné". Vždyť vyrovnat se se smrtí blízkého člověka, ale především s pravdou, kterou vám mrtvý už neřekne, je celkem fuška. Fuška, kterou zvládli George Clooney a Shailene Woodley se ctí (na rozdíl od scénáristů). ()

jasse

Režisér Alexander Payne je mistr lidské komedie, s vtipnými a dojemnými detaily, které definují omylný život. Ukázal to už v Bokovce, která se mi moc líbila. Ve filmu The Descendants (Potomci), nepřesně přeloženém Děti moje, řeší nadčasové otázky týkající se rasy, třídy, svědomí a identity. Proto není náhoda, že je umístěný právě do prostředí Havaje, jak si mnozí myslí, nebo se domnívají, že scenérii těchto krásných ostrovů použil jen jako laciné pozadí. Možná to jako Evropané nemůžem pochopit, ale tenhle motiv je ve filmu hodně důležitý. Také označení tragikomedie (nebo dramedie) je přesné, protože režisér tu dávkuje tragické i komické momenty s dokonalou rovnováhou. Tenhle film budou lépe chápat diváci ve středním, či starším věku. Možná proto tu má zatím tak špatné hodnocení. Mladým, svobodným lidem prostě ještě nedochází, co obnáší rodina, čítající nejen manželku a děti, ale taky tchána a tchýni, spoustu příbuzných z jedné i druhé strany, spousta rodinných přátel a známých. ...A pokud se v takové rozklížené rodině stane neštěstí, je trochu tragikomické, jak se k ní jednotliví aktéři staví. Když Matt po smrtelném úrazu své manželky zjistí, že nic není tak, jak si myslel (žena mu zahýbala, dcery jsou nevychované, tchán ho nesmyslně obviňuje, nejbližší přátelé nevěru jeho ženy kryli), chvíli mu trvá, než se naučí nečekané situaci postavit. Je bolestné sledovat ho v nemocnici, kdy mu řekne lékař nezvratný ortel, a přitom musí na každém kroku snášet účastné poznámky příbuzných a známých, jak je jeho žena silná a určitě se uzdraví. Navíc ho čeká oznámení celé skutečnosti nejen dcerám, ale i rozvětvené rodině a známým. I když to zvládne se skrývaným úsilím, jediný okamžik slabosti a zoufalství si dovolí, až když vypadne poslední příbuzný a on na chvíli klesne na kolena na svém pěstěném trávníku před domem.... Matt je prostě naučený se ovládat, a musí být silný pro své dvě dcery. Přesto si se starší dcerou neodpustí najít milence své ženy a vyříkat si to s ním. Je to pochopitelné a uvěřitelné. Celý film končí klidně, po rozloučení se s manželkou a rozptýlení jejího popela do oceánu, který měla evidentně raději, než svoji rodinu. Tragédie dokáže nefunkční rodinu zničit, funkční ještě víc stmelit. Tahle rodina, nebo aspoň její zbytek, už bude snad ten druhý případ. Herecké výkony v tomto filmu byly vynikající, celý film netáhl jenom Clooney, přesto je jeho výkon naprosto přesvědčivý a nejvíce citový v celé jeho kariéře. Jedinou výtku mám k té havajské hudbě. Ale to je zas jenom tím, že na ni prostě nejsme zvyklí. - Zajímavé komentáře: bubun, ScarPoul, alpeew ()

Ant_Antony

Kdyby v tom nehrál Clooney, tak je to laciný i pro českou televizi... Jestli to, že každý dvě minuty na plátně někdo brečí, mělo ve mě vyvolat nějaký emoce, tak jsem fakt už neskutečnej cynik - obzvlášť když za počet slz se hrnou oscarový nominace... Dalo se to sestříhat do jedné hodiny a výsledek by byl stejný ne-li lepší, ovšem tahle rozvláčnost se narozdíl od "Jeden musí z kola ven" nedá přežít ve zdraví... ()

katchi

Mrazivá atmosféra plná smrti, dokreslená tématickou hudbou. Takto bych shrnula film do jedné věty. Je až k nevíře, jak silně snímek působí, ačkoliv nemá v podstatě žádný složitější děj. Hlavní dějovou linii, umírání, dokreslují další linie, které se však povahou od té hlavní příliš neliší. Hlavní role ztvárňují bezmoc a zoufalství. Děti moje není film určený pro širokou veřejnost, ale spíše pro ty, kteří dokáži ocenit jeho jednoduchost. Silným článkem je herecký výkon George Clooneyho, který v průběhu fillmu, jakožto hlavní hrdina neudělal prakticky nic významného, ale i tak se mu povedlo neskutečně dospět. Co se týče George, je až k nevíře, jak se role Matta zhostil a jak brilantní herecký výkon podal. Opravdu se mu klaním, málokterému herci dokážu uvěřit každý pohled, každé slovo tak, jako jemu. ()

mazadlo

V podstatě velmi vážný a depresivní film, který obsahuje ale několik dobře umístěných hlodů u kterých se budete za břicho popadat. Aneb jedna zoufalá situace a halda nelogičností - přesně tak jak by to mohlo být v životě. Clooney je tady naprosto skvělý. Krásný film. ()

sona123

Clooney si vystřihl roli skoro ovdovělého otce, který navíc musí poznat pravdu o své ženě a svém manželství. A zvládá to s nonšalancí sobě vlastní. Je to poklidné, moc pěkně se na to kouká...je to "ze života." Nepřijde mi, že bych koukala na biják, přišlo mi, že žiju něčí život, sleduji něčí osud. Prostě to bylo autentické. A toho si cením a to na filmech mimo jiné miluji. Za mne lehce nad průměrem. ()

simply

Na jednu stranu oceňuju, že Děi moe není přehnaně sentimentální film, ale na drhou stranu jsou postavy až přehnaně chladné, někdy až vyloženě cynické...ani prostředí Havaje tomuto filmu moc nepomohlo, ale spíš uškodilo. ()

LuccinyFilmy

Ten Clooney, to je ale herec! Ta slze stékající po nose byla špičková. Ne fakt, všichni v kině brečeli. Kromě lidské to má i environmentální a postkolonialistickou tématiku - slyším Oscar? Slyším správně. (OK, nominace.) ()

toi-toi

Príjemný rodinný film, ktorý nemožno považovať za komédiou i keď sa o to z časti snaží. Clooney obklopený divnými deťmi sa snažil ako len mohol, ale dostať za toto Zlatý glóbus je trošku nadhodnotené. Každopádne, čo sa týka výpovednej hodnoty jedná sa o príjemný "ľudský" film. ()

IsaacNewton

Na tenhle film bych, musím přiznat, sama od sebe nikdy nešla- hlavně kvůli zařazení do žánru "komedie", ale přesto jsem na něj souhrou okolností nakonec šla- a rozhodně to nebylo tak zlé, jak jsem čekala. Předně nevím, kdo mohl tohle drama zařadit ke komediím- ano, čas od času se tam něco úsměvného vyskytlo, ale to z filmu rozhodně komedii nedělá. I přesto, že film trvá skoro 2 hodiny jsem se ani chvíli nenudila (což je u člověka jako já, který nemusí romantické filmy ze současné doby, hodně dobré), hudba byla docela příjemná- ne nic extra, ale nerušila, režie i scénář dobře zvládnuté, o hercích netřeba mluvit... Tenhle film rozhodně nezmění dějiny kinematografie ani se tam nezapíše, nicméně se u něj člověk nenudí, takže s přihlédnutím k mému vnímání romantiky dávám 4 slabší hvězdy... ()

Illy

Zklamání. Je to hezký filmek, ale čekal jsem víc a zanechal mě chladným. Oči mi nevlhli, nudle se nespouštěla.... ()

LukyNike

Odpočinkový rodinný film ve kterém se rozebírají dosti závažné věci a od toho se vlastně všechno odvíjí a na nic jiného se tu moc času nenajde. Pár humorných scén o které se většinou postará Nick Krause. Zbytek herců je ale taky velice příjemných. Konec je celkem povedený a zachraňuje tak nudné scény, kterých se hlavně v poslední třetině pár našlo. ()

embecka

Sa mi bijú dojmy. Neviem nazvať, akým spôsobom to bolo natočené, ale kamera bola úplne netradičná, akoby dokumentárna. A potom, prišlo viac tých momentov, že ááá, teraz mi bude smutno. A vždy tesne predtým mi prúdy sĺz a záchvaty ľútostivej triašky niečo stoplo. Boli chladní, všetci. Ale napriek tomu, sa mi niečo neidentifikovateľné aj páčilo. Výber hercov, no ich stvárnenie už menej. A ešte to havajské umiestnenie, mi aj sedelo, aj nie. No, veď vidíte sami, neviem, čo chcem povedať. Bolo to fajn. To je všetko. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)