Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

kubilov

To je tak, když jsou miliony na kontě a podvádivá manželka v kómatu, na krku dvě dcery, obě na zabití, a retardovanej kluk z vedlejšího ostrova. Havajský košile a George Clooney, pro mě naprosto nepředstavitelná kombinace, která ale nakonec nějak proběhla, George je fajn, zbytek průměr. ()

Guran

Film začíná špatným žánrem. Tragikomedie mi rozhodně nedává smysl. Námět ujde, ale rozhodně by mi zde líp sedělo, že by Clooney hrál otce, který si se svými dětmi bude chtít užívat na pravit svou pověst nedobrého otce, ale místo toho se vlastně celý děj filmu opírá o roli Matthew Lillarda, aby Clooney zjistil, co provedl s jeho ženou. Film tedy není nějak vyjímačný, je v něm spostu nudy a nezajímavých scén. Stejně tak Clooney mě nějak neoslnil. Stále tohoto herce beru za nejpřeceňovanějšího herce na světě. V každém jeho filmu se mi jeho výkony nějak nezdaj, zde to není žádná vyjímka. Jediná Shailene Woodley mi do své role dobře sedla. Troufám si říct, že má před sebou hereckou budoucnost. Z filmu vlastně ani necítíte žádný smutek a už rozhodně ne srandu. Rodinný snímek se moc nepovedl. Film jsem vydržel dokoukat díky Shailene. ()

huzgi

Filmy Alexandera Paynea mi nesedí a osobně je považuji za přeceňované. K zajímavé myšlence scénáře schází plynulejší provedení. Film má spoustu rušivých švů, nelogičností. Postavy jednají příliš vymyšleně. Režisér podle mne více chce než umí. ()

Mire

Na tento film som bol zvedavý, lebo Jim Rash, predstaviteľ ujebaného dekana z môjho obľúbeného seriálu Community, za tento počin vyhral spolu s ďalšími dvoma kolegami Oscara za najlepší adaptovaný scenár. Po zhliadnutí tohto diela tomu nerozumiem. Nemastný a neslaný film, ktorý nefunguje na všetkých frontách. Srala ma linka s predajom pozemkov, sral ma ten šašo ktorý sa vláčil s tou babou, srali ma tie prijebané odtrhovačky v havajskej krčme s jódlovaním, sralo ma to, že za celý ten film sa nestalo nič, čo by so mnou aspoň trochu zalomcovalo, srala ma zbytočne dlhá stopáž. Clooney? Nebavil ma. Emócie? So mnou nepohli ani o milimeter. Neviem, možno ten film vyzeral lepšie na papieri ako jeho výsledok na celuloide. Toto je max. na dve hviezdy, za snahu a za sympatickú Shailene Woodley. Inak ťažké sklamanie a obrovská nuda, Jim. ()

PlysovyMacko

Rodinná dráma o komplikovanej situácii, do ktorej sa dostane manžel a otec rodiny, keď zistí, že ho jeho žena podvádzala. Háčik je v tom, že ona je po nehode v bezvedomí v nemocnici. Najlepšia scéna je stretnutie hlavného  hrdinu s milencom jeho ženy v očakávaní vysvetlenia a konfrontácie. Emócie celý čas oscilujú medzi smútkom a hnevom. Príbeh sa odohráva v krásnom prostredí Havaja. ()

yatan

Celkovo hodnotim Descendants ako pomaly, neoriginalny az priam nudny film nebyt tej jednej humornej scenky..Payne kope ovela ovela nizsie ako Reitman, ktory riesi podobnu problematiku vo svojich filmoch, ale hra uplne inu ligu..Nikde nezasiel film hlbsie ako priemerny plytky american so zivotnou skusenostou. Chybal mi tu artistic touch..The Descendants je zatial v top 10 najvacsich sklamani roka a nadherny priklad nadhodnocovaneho priemeru. O Shailene Woodley,ale este budeme pocut..7/10 ()

Carpe.Diem

Příběh ze života, který mě teda často dostal do úzkých. Pár slžiček ukáplo, co kecám, docela dost. Clooneyho nejlepší výkon...Shailene nádherná a velmi talentovaná herečka, myslim, že o ní ještě uslyšíme. A samozřejmě jako vždy krásná, ale se svou kratičkou rolí Judy Greer...Takže to zhodnotím tak, že pokud chcete doják s prvkama humoru, tak je to film přímo pro vás. ()

ni.na29

One man show George Clooneyho? Tak v tom případě jsem to asi měla dokoukat, ale to vážně nešlo. Neskutečný patos. Citově ploché a nehorázně nudné. Zkrátka naprosto zapomenutelný příběh, u kterého akademici vážně zaspali... ()

x_ander

Komediální drama, na kterém je občas vidět jeho prvoplánovitost, ale při takto pocitvém filmařském řemeslu mu to rád odpustím. Potěšily obě dcery, svým herectvím rozhodně nezůstaly pozadu za Georgem Clooneym. Otázkou je, jestli by bez jeho účasti na sebe film vůbec upoutal pozornost, ale nad tím nemá smysl dumat :) 4*. ()

psychohippo

Mnozí žehrají na přemíru sentimentu... Na tu Havaj... Na kontaktování hranice kýče... Někteří píší že "že skutečná důstojnost smrti ve filmu vypadá trochu jinak než tahle předžvýkaná hřejivá road movie". Jaká je ale ta skutečná důstojnost smrti v našem běžném životě, podřízeném tolika pravidlům a plným klišé. Je něco víc kýčovitého, než ty pohřební tanečky, soustrasti od známých a hlavně "o mrtvých vše dobré!" A sakra, co je na tom patologického, když otec, který jasně reflektuje svoji rodičovskou bezmoc a bezradnost, využije pomoci odborníka v situaci, kterou by jen málokdo dokázal zvládnout... A že lidi v tak krizových situacích mají tendenci být patetičtí, dělat velká rozhodnutí, razantní zvraty či vysílat poselství pro další generace? Vždyť je to adekvátní. Zažil to z kritiků někdo? Koukal na displeje přístrojů na JIPce u postele blízkého člověka, probděl mnoho nocí, když třeba jeho dítě mělo bolesti, nebo mu umíral třebas "jen" pes? A je si jist, že v ty chvíle jej nenapadaly různé patetické myšlenky, jako sliby, co všechno změní, když to dopadne dobře, nebo slova prosící o odpuštění, nebo jen záplavy slz z bezmoci? Dřív se stavěla boží muka a kapličky, dnes možná místo nich potřebujeme takové filmy... ()

BVA

G. Clooney pre mňa v poslednej dobe znamená záruku kvality. Americký film, ktorý bol ne-americký... Kiež by takých bolo viac. ()

Anarion

Ano, tahle role George Clooneymu opravdu sedí, to ale ani zdaleka neznamená, že se jedná o film, který se vryje pod kůži, vždyť je to vlastně jen takové lepší drama o tátovi s dvěma dcerami a funkčně i fyzicky umírajícím manželstvím. ()

Dextwer

Jako film, který je nominován na oskara za nejlepší snímek, opravdu nevím. Prostředí Hawaiských ostrovů nádhera, George Clooney, taky není k zahození, děj smutný, ale že by to bylo dílo hodné oskara, to bych si pořádně promyslel, být na straně poroty. Chystám se i na další nominované snímky, tak třeba mě přesvědčí o opaku. Zajímavosti: * Snímek získal Zlatý glóbus v kategorii nejlepší drama. George Clooney si pak odnesl stejné ocenění pro nejlepšího herce v dramatu. Moje hodnocení: 65 % ()

Formanovec

Průměr. Další vydíračka, která je vcelku hezky natočená a s přijemným hereckým obsazením. Neurazí ale ani nedojme, což není úplně spravné. Oscar za nejlepší film určitě ne, herecké výkony možná. 65% ()

Cannonball

Celkovo to funguje od začiatku dobre ale skôr priemerne než výnimočne. Asi to bolo robené len pre amerických divákov, ktorý si myslia že v Havajskom raji je všetko bezchybné. Štandardná sila témy umierajúcej matky/manželky zostane na konci nevyužitá, čo je škoda lebo potom aj celkový dojem je poslabší a rýchlo vyprchá. ()

Tom3

Ani komedie, ani drama...a člověk žasne jak tohle může být nominované na Oscara. Pátrání po milenci umírající manželky mě nijak neoslovilo a Georgovi jsem to tak nějak nevěřil. Jediné kladné body za pohled na starší dceru, díky které se film dal přežít. Vtipné to není ani trochu. Neustálé dlouhé pohledy na pomalu se rozkládající manželku a naprosto předvídatelný konec srazili i tu třetí hvězdičku. ()

DonBraso

Další z řadu filmů,co vytáhne z bahna jenom reklama a Clooney v košilce.Naprosto plytkaví děj,sice ze života,bez nějakých velkých zvratů a událostí,ale na dvě hodiny je to zatraceně málo.Ke konci nehraje nic jinýho,než Havajská divná smyčka či hudba,který jsem měl pokrk,protože ono ukaž George,řekni něco dcerám a pusť tam muziku aby jsme se dostali do konce filmu,vážně není dechberoucí.Jediný snad co,tak jestli to fakt bylo na Havaji, tak super podkres,kde konečně nejsme v luxusní vile,bikiny a nesmrtelný slunce,ale čistě v zeleným háji,kde na Havaji stejnak nic není,jenom George,jeho parcela,žena na srmtelný posteli a jeho Děti moje. ()

situs

JIstě, není to dokonalé. Kdo čeká druhou Bokovku bude pravděpodobně zklamán. Když pominu vedlejší příběhovou větev prodeje půdy, bez které si dokážu celý snímek představit (včetně povinné idealistické tečky), tak je to především hlavní téma rodinných vztahů a vypořádání se (soukromé i příbuzenské) s rodinnou tragédií, které drží snímek svou umírněnou afektovaností a pouze sporadicky prostupujícím situačním humorem na vysoké úrovni. ()

madame.Hi

Takove nemastne neslane. Clooney se do role zlomeneho otce dvou dcer vubec nehodi a misty je hodne nepresvedcivy, ale snazi se jak se da. Vic nez on me bavi jeho dve dcery a vzdy cekam co z nich zase vypadne. Ale z filmu si nic moc neodnasim. Docela zajimava hudba, ktera uz na konci zacne lezt na nervy a atraktivni prostredi. Jedine co by se dalo kladne ohodnotit je originalni scenar, ktery vsak nebyl dobre natocen. ()

Blazis34

Prvky komedie v spíše smutném tématu mi úplně nepasovaly. Co na to, že George Clooney se výborně dokázal vcítit do role Matta Kinga, ale smát se u takového filmu mě prostě nepřinutil. Líbilo se mi ale, jak se postupem času vyvinul vztah mezi otcem a dcerou a že je vlastně znovu stmelila paradoxně nevěra v rodině. Celkově mi film prišel takový ponurý a smutný, ale s tím tématem, kterým pracoval, je to pochopitelné. Dávám 60% - tři hvězdy. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)