Vlčí mládě

USA, (2011–2017), 70 h (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Hudba:

Dino Meneghin

Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Holland Roden, Colton Haynes, Tyler Hoechlin, Linden Ashby, JR Bourne, Melissa Ponzio, Keahu Kahuanui, Ian Bohen (více)

Série(6) / Epizody(100)

Vlčí mládě je napínavé drama o proměně a zakázané lásce současných teenagerů. Jde o svěží a odlišný pohled na stejnou látku jako ve filmu Školák vlkodlak z roku 1985 s Michaelem J. Foxem.
Šestnáctiletý Scott McCall, věčný outsider ignorovaný okolím, touží po alespoň minimálním uznání, které by jej vytrhlo z každodenní středoškolské anonymity. Když se jedné noci přidává v lesích k policejnímu pátrání po mrtvém těle, setkává se v temnotě s tajemným tvorem. Je pokousán a jen zázrakem vyvázne živý. Další den jej však ve škole čeká překvapení – z plachého outsidera se stane vlkodlak... a jeho život už nikdy nebude jako předtím.

PRVNÍ ŘADA (12 dílů) První, kdo na Scottovu proměnu přijde a vytrvale stojí při něm, je jeho nejlepší kamarád, spolužák a spoluhráč z lakrosového týmu Stiles. Ve městě se však objevují i další vlkodlaci a také nová atraktivní spolužačka Allison, k níž Scott nachází opětované zalíbení. Až později vyjde najevo, že celá její rodina patří k lovcům vlkodlaků. Scott se tak dostává do velmi ošemetné situace mezi nimi a nebezpečným „alfou", tajemným vůdcem vlkodlačí smečky, jehož kousnutí chlapcovu proměnu přivodilo. Protože se spolu s tím zázračně zlepšily i Scottovy tělesné vlastnosti a dovednosti, postoupí v lakrosovém týmu na místo druhého kapitána, čímž se stává trnem v oku dosavadního kapitána Jacksona, a ten dotěrně pátrá po původu Scottových úspěchů.

DRUHÁ ŘADA (12 dílů) Nový člen Argentovy rodiny přijíždí na Beacon Hills a Scott s Allison jsou nuceni i nadále tajit svoji lásku. Ve stejnou dobu je Derek Hale posedlý získáním síly jako nový Alfa a do své smečky přibírá nové členy, včetně čerstvě pokousaného Jacksona. Zatímco Derekovým cílem je získat Scotta do své skupiny, Argentova rodina začíná z Allison trénovat schopného lovce vlkodlaků.

TŘETÍ ŘADA (24 dílů) Studenti Beacon Hills High se vracejí z prázdnin, vztah Scotta a Allison skončil, a Scottův nejlepší přítel Stiles se společně s Lydií zapletl do detektivní práce. Lydia se mezitím vyrovnává s rozchodem s Jacksonem, který se odstěhoval do Londýna. Derek, Isaac a Peter zkoumají Alfa smečku, která přišla do Beacon Hills a unesla Boyda a Ericu. Isaaca, jenž byl také chycen, osvobodí neznámá dívka...

ČTVRTÁ ŘADA (12 dílů)
 Scott, Stiles, Lydia a Kira se stále vzpamatovávají z nedávných tragických ztrát a nastupují do nového semestru se starostmi, které jsou více lidské než nadpřirozené. Snaží se také pomoci své nové kamarádce Malie začlenit se zpět do společnosti.
Na scénu se v nové podobě vrací Kate Argent. Spolu s příchodem dalšího tajemného nepřítele známého jako Dobrodinec čelí celý Beacon Hills obrovské hrozbě. (AXN)

Nix

No musím říct, že jsem byl překvapen, jak mne seriál chytl. Z počátku jsem tomu fakt nedával naděje a říkal jsem si, co to zase je za teenage brak s fantasy světem, ale pak se z toho vyklubovalo příjemné překvapení. Dylan je tady boží a toho jsem si fakt oblíbil, hlavní hrdina není tolik sympatický, ale jeho postava už celkem jo, zvykl jsem si na ni. Ale svět byl fakt vymyšlený na jedničku, dokázal jsem u toho opravdu vydržet. ()

Lavinia

Stmívání není seriál, ale bezduchá série 4 filmů, horší a horší s každým pokračováním. Podle mě nelze srovnávat s tímto. Zatím jsem potěšena, hlavně tím vlkodlačím obličejem místo nekonečného vytí a přeměňování za zdlouhavého praskotu kostí a růstu chlupů a zubů a protahování čenichů ... , což mě na všech vlkodlačích filmech vždy nudilo. Laskavě se měňte rychle a zachovejte hmotnost. Doufám, že se to vyvine slibně, vtip a akce dobré. ()

Axela

Ja vám teda netuším, čo na tom podaktorí vidíte. Nudila som sa minimálne polovicu každého dielu. Dosť často som sa musela nútiť vôbec dopozerať ten diel. Dobre, česť výnimkám- nebola zlá úplne každá časť, ale jednoducho nemáto čo robiť na 70-tich percentách. Aj keď uznajme- bolo to aj vtipné! Keď sa premenili na vlka (alebo sa len polovične premenili) a bežali po štyroch- vtedy som nevedela, či sa mám od smiechu chytať za brucho, alebo si búchať hlavu o stôl. Edit: pozrela som si zvyšok. Stojím si za svojim prvým názorom, ale druhá šanca zachránila moju mienku o tomto seriále. Konečne sa to rozbehlo! :D ()

viky13

Teen Wolf se pro mě stal během let opravdu srdcovou záležitostí. Z té vtipné oddechvky se špatnými efekty se časem stal vysoce kvalitní, komplexní seriál, kde si každý něco najde. Jak sérii od série zvyšoval pomyslnou příčku kvality, kterou je nutno s každou další sérií překonat, uvědomila jsem si, že nic podobného už tu nikdy nebude, protože TW má opravdové bijící srdce. Každá postava, každý důležitý moment a každý vtip se mi vplížil do paměti a do srdce. A jakmile skončily i poslední minuty této fantastické šestileté show, došlo mi, že finále mělo přesně to, co mělo mít. Dalo nám důstojný konec téměř všech postav a já jsem spokojená. ()

speedy7929

Po vizuálnej stránke seriál spracovaný nič moc. Pohyby vlkolaka boli ako keby bežala postihnutá srna naprieč lesom. Po dejovej sa mi celkom páči, zobrazenie študentskej lásky, úspechy v športe, neúspechy v škole, priateľstvo a podobne. Nebolo to to najhoršie čo som kedy videl na túto tému a v kľude tomu dám 3* ()

wOOzIe

Už sám název napovídá, že půjde o nějakou sračku alá tvajlajt... No a to se tak stane , že nevíte co byste si pustili tak si pustíte něco jako je tohle od čeho nic neočekáváte a nakonec můžete být příjemně překvapení zábavností. Za sebe musím říct, že sem se bavil. Bavil mě spád příběhu v první sérii, bavil mě Stiles dokonce občas některé akční scény byly koukatelné se slušným soundtrackem. Na to, že v pozdější fázi evidentně dochází nápady, alespoň je tam víc fórů a žánry se střídají co minutu. Navíc s postupem času to co chybí v příběhu doplňují dobře rozepsané postavy. První dvě série - Sračka, která je vtipná a zábavná, třetí série bohužel už tolik zábavná není, hlavně závěr už je předimenzovaný. Joooo občas je to fakt OMG, ale já sem se zabavil na nějakých 32 hodin a několikrát i hodně zasmál takže takový trochu Guilty Pleasure. ()

Denila

Kdybych seriál sledovala o trošku dříve v éře kdy šíleně letěli upíři a vlkodlaci, věřím že by mě tento seriál zaujal mnohem více. To se však nestalo a seriál jsem začala sledovat až kvůli Dylana O'Briena.. proto budu hodnotit tak jak to vidím teď. Seriál mi připomíná Upíří deníky. Pouštěla jsem si ho dabovaný spíše na pozadí obrazovky, když jsem rýsovala. Ve druhé řadě se místo rýsování stávalo spíše koukání, jenže už okolo třetí série člověk koukal a přišlo mu to přehnané, absurdní a celkem se u toho i nasmál. Dabing tomu moc nepomohl a zase se rýsovalo. Na práci na pozadí fajn. Co je plus jsou efekty, které se postupně lepší a je vidět, že seriál úspěch určitě má/měl. S01 ★ S02 ★★★ S03★★/★ ()

nejmka

V poslední době jsou všechny seriály o partě totálních idiotů, a tenhle se stereotypu fakt nevymyká. Možná proto, že cílovou skupinou mají snad být blbci, ale vážně nechápu kdo ty postavy vůbec může napsat. A hlavně kdo se nestydí se pod to podepsat. Nejen, že jsou úplně dementní, ještě k nemají ani špetku charakteru. Kladné postavy se vyznačují výraznými lícními kostmi a čelistí. Ono to vlastně není tak hrozně špatný, až na to, že mám celou dobu pocit, že by všichni potřebovali nakopat do zadku. No, asi ve sledování pokračovat nebudu. ()

jafuska

Nejsem už náctiletá, ale to vůbec nevadí, ono je to dobře natočené, navíc sympatičtí lidé, a tak se těším na další díly, a uvidím, jak si dál povede, ale už ted za mě můžu říci jen tak dál ()

boumik

Tak tohle mě velice překvapilo.Myslel jsem že to bude nějaké ta sračka pro mladé pubertalni nadržence ale omil docela zajimavi příběh který se každou řadou rozjiždi víc a víc jednu hvězdu nechám v záloze . ()

uodevr

Když se člověk s utrpením a velkým úsilím prokouše otřesnou první sérií (byť i ta už v druhé půlce začíná být vcelku návyková), odměnou mu bude parádní druhá a především pak třetí série, na které tvůrci měli nejen víc peněz, ale hlavně lepší scénáristy. Nemluvě o hercích, na kterých se později získaná zkušenost opravdu projevuje. Takže zatímco první série je v podstatě jen takový ohyzdný experiment, jehož hlavní náplní je v prvních několika epizodách romantika tak kolosálně průjmová, že i Twilight může ohrnovat nos, v druhé a třetí sérii již hraje teprve až druhé housle, zatímco prim má na starost hororový prvek v čele s upřímně zajímavou a neotřelou mytologií. Momentálně hrající 3Béčko, ze kterého jsou venku zatím pouze první dvě epizody, má už teď našlápnuto k nejlépe zpracovanému hororu, jaký jsem v seriálové formě kdy viděl. A vzhledem k tomu, jak spolehlivě rostoucí tendenci celková kvalita zatím měla, nemám důvod pochybovat, že tomu tak vskutku bude. A kdoví, u čtvrté série si možná budu chrochtat blahem natolik, že i tu pátou hvězdu tam budu muset vpálit. ()

Felisr

První seriál, u kterého nevím jak hodnotit. Dala bych i 4 hvězdy, nebýt těch hrozných vlkodlačích masek, s nimiž někteří herci totálně postrádají mimiku. Uvidíme, co zlepší 3. série. Stiles rulez ;) (jen škoda, že vypadá jak syn Jima Carreyho) ()

LadyD

Teď už mohu říct, že Teen Wolf je moje srdcovka. Nejdřív jsem to viděla dost bledě, zkoukla jsem prvních pár dílů s tím, že to není špatné a že uvidím co se bude dít dál. Takto jsem zkoukla celou první sérii a kupodivu jsem se těšila na druhou. A pak přišla .. páni, druhá série si mě naprosto získala. Skvělé postavy, úžasná zápletka, prostě dokonalost. Dalších 12 dílů jsem měla za sebou ... zbývalo už jen dlouhé čekání na 3.řadu, která má dílů dokonce 24. Takže jsem zhltla 3.sérii plnými doušky :) A dnes je tu první díl 4.série, po zhlédnutí jsem vážně zvědavá, jak to bude pokračovat . Snad nebudu zklamaná ... ()

Brano

Veľmi vydarený seriál, ktorý sa s každou sériou zlepšoval. Bohužiaľ štvrtá séria ostala za očakávaniami. Dejovo to bolo trochu slabšie oproti predchádzajúcim dielom. Tiež mi tam chýbali niektoré staré postavy a tie nové ich nedokázali prevýšiť. Aj cez to všetko patrí tento seriál k mojím TOP10. Keď trochu počítam len série 1,2,3, tak seriál neustále napredoval. Už úvodná séria zo stredoškolského prostredia si ma hneď po prvom zhliadnutí získala. V druhej sérii mi prišli niektoré masky trochu vtipné vzhľadom nato akú mali nabudiť atmosféru, hlavne čo sa týka Jacksona a záver tiež nebol najlepšie zvládnutý. To oživenie zápornej postavy mi trochu skazilo celkový dojem. Ale už tam boli aspoň nejaké náznaky, že by sa mohlo jednať o hororový seriál. Najmä narodeninová časť nemala chybu. Tretia séria mala neskutočne mrazivú atmosféru, s výbornými hercami. Stiles ako "dark spirit" bol výborný. Celkovo legenda o Nogitsune bola skvelá. Veľmi sa mi páčil herecký výkon Holland Roden a v tretej sérii sa naplno ukázal aj Dylan O´Brien. Skvelá hudba, strih, kamera, scenár. 5 séria ma opäť dostala. Geniálne záporne postavy v podaní hrozivých doktorov. Od začiatku to malo slušnú hororovú atmosféru, dej sa stupňoval. Bohužiaľ približne v polovici tejto sérii prišiel obrat a tieto postavy išli výrazne do pozadia a na slnko sa dostala nová záporná postava "beštia", ktorej príbeh ma už tak nezaujal. Ak by som mal ohodnotiť polku série tak je to rozhodne 100%, druhej polke už chýbala atmosféra a časť kedy Beštia naháňa tínedžerov vškole po lacrosovom zápase bola hrozna, takže okolo 80%. Potešili ma ešte nové postavy, ktoré príjemne zapadli do kolektívu aj jedna staro nová (Allison) . Naopak chýbal mi tu Derek a Peter. 1. séria: /75%/, 2. séria: /85%/, 3. séria: /100%/, 4. séria: /60%/ 5. séria: /90%/ ()

Kimkong

5. série - Mám pocit, že kdybych tuhle sérii neviděl, o nich bych nepřišel. Hlavní linku s listinou smrti na závěr úplně zazdili. Přibyly dvě nové postavy, z Dereka bude OP a Scott vypadá zle jak obvykle. A samozřejmě nechybí spomalovačky na každém kroku a hlavně v naprosto zbytečných situacích. ()

Marttas

SEASON I - 75 % || SEASON II - 80 % || SEASON III - 100 % || SEASON IV - 80 % || SEASON V - A 85 % || SEASON V - B 92 % II OBLÍBENÉ POSTAVY: Stiles Stilinski, Derek Hale, Isaac Lahey ()

eFOXsize

První série se musí překousnout. Seriál z prostředí střední školy, takže vztahy mezi puberťáky, první lásky a hormonální výlevy, to je nutnost, kterou lze očekávat. Další série? Super pro milovníka fantasy. Mě to extra moc příjemně překvapilo. Yop. Koneckonců, má to slušnou akci, po první sérii jsem si zvykla na ty little pretty faces a mohla se nerušeně soustředit na děj a akci. Nic nepředvídatelného, ale pěkné zpracování. Líbí se mi rozpracovanost (a zároveň otevřené konce pro další rozpracovanost) světa, do kterého to je zasazené. A světe div se - i postavy samotné a jejich vývoj. Co mě mrzí jsou masky a efekty, je jich pomálu a nejsou zrovna okouzlující (asi proto jich je pomálu). 4* ()

AgnesDee

Představovala jsem si trochu jiný konec, než takový motivační žvásty, který se objevují v každým druhým seriálu, ale jinak je konec naprosto skvělý. Důstojné zakončení tak dlouho trvajícího seriálu s úžasnou nervy drásající zápletkou pro poslední část poslední série. Seriál jako takový zbožňuji, je to konečně něco jiného pro teen drama, pěkně krvavý a nechutný, děsivý i zábavný. Doporučuji každému. ()

Snilek1379

Nápad nebyl špatný, ale bylo tam příliš mnoho logických děr a nesympatických postav, které se napříč jednotlivými díly chovaly naprosto nekonzistentně a nepravděpodobně. Jediné, co zde mohu vyzdvihnout, je výkon Dylana O'Briena, který pozvedal úroveň každé scény, které se účastnil, a jeho vtipné sarkastické poznámky nikdy nezklamaly a dokázaly mě rozesmát. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021