Vlčí mládě

USA, (2011–2017), 70 h (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Hudba:

Dino Meneghin

Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Holland Roden, Colton Haynes, Tyler Hoechlin, Linden Ashby, JR Bourne, Melissa Ponzio, Keahu Kahuanui, Ian Bohen (více)

Série(6) / Epizody(100)

Vlčí mládě je napínavé drama o proměně a zakázané lásce současných teenagerů. Jde o svěží a odlišný pohled na stejnou látku jako ve filmu Školák vlkodlak z roku 1985 s Michaelem J. Foxem.
Šestnáctiletý Scott McCall, věčný outsider ignorovaný okolím, touží po alespoň minimálním uznání, které by jej vytrhlo z každodenní středoškolské anonymity. Když se jedné noci přidává v lesích k policejnímu pátrání po mrtvém těle, setkává se v temnotě s tajemným tvorem. Je pokousán a jen zázrakem vyvázne živý. Další den jej však ve škole čeká překvapení – z plachého outsidera se stane vlkodlak... a jeho život už nikdy nebude jako předtím.

PRVNÍ ŘADA (12 dílů) První, kdo na Scottovu proměnu přijde a vytrvale stojí při něm, je jeho nejlepší kamarád, spolužák a spoluhráč z lakrosového týmu Stiles. Ve městě se však objevují i další vlkodlaci a také nová atraktivní spolužačka Allison, k níž Scott nachází opětované zalíbení. Až později vyjde najevo, že celá její rodina patří k lovcům vlkodlaků. Scott se tak dostává do velmi ošemetné situace mezi nimi a nebezpečným „alfou", tajemným vůdcem vlkodlačí smečky, jehož kousnutí chlapcovu proměnu přivodilo. Protože se spolu s tím zázračně zlepšily i Scottovy tělesné vlastnosti a dovednosti, postoupí v lakrosovém týmu na místo druhého kapitána, čímž se stává trnem v oku dosavadního kapitána Jacksona, a ten dotěrně pátrá po původu Scottových úspěchů.

DRUHÁ ŘADA (12 dílů) Nový člen Argentovy rodiny přijíždí na Beacon Hills a Scott s Allison jsou nuceni i nadále tajit svoji lásku. Ve stejnou dobu je Derek Hale posedlý získáním síly jako nový Alfa a do své smečky přibírá nové členy, včetně čerstvě pokousaného Jacksona. Zatímco Derekovým cílem je získat Scotta do své skupiny, Argentova rodina začíná z Allison trénovat schopného lovce vlkodlaků.

TŘETÍ ŘADA (24 dílů) Studenti Beacon Hills High se vracejí z prázdnin, vztah Scotta a Allison skončil, a Scottův nejlepší přítel Stiles se společně s Lydií zapletl do detektivní práce. Lydia se mezitím vyrovnává s rozchodem s Jacksonem, který se odstěhoval do Londýna. Derek, Isaac a Peter zkoumají Alfa smečku, která přišla do Beacon Hills a unesla Boyda a Ericu. Isaaca, jenž byl také chycen, osvobodí neznámá dívka...

ČTVRTÁ ŘADA (12 dílů)
 Scott, Stiles, Lydia a Kira se stále vzpamatovávají z nedávných tragických ztrát a nastupují do nového semestru se starostmi, které jsou více lidské než nadpřirozené. Snaží se také pomoci své nové kamarádce Malie začlenit se zpět do společnosti.
Na scénu se v nové podobě vrací Kate Argent. Spolu s příchodem dalšího tajemného nepřítele známého jako Dobrodinec čelí celý Beacon Hills obrovské hrozbě. (AXN)

mata77

Prvá séria, so zápletkou okolo vlkodlakov a teenedžerskými záležitosťami, je dejovo jednoduchšia a priamočiarejšia. V druhej sérii cítiť akúsi komerciu a zápletka je viac komplikovanejšia, pridáva jej to ale na gýčovitosti. Seriál ma príjemne prekvapil svojím morálno-výchovným kódexom pre cieľovú skupinu mladých divákov MTV. Na otázku alkoholu, drog ako aj sexu u mládeže odpovedá rešpektujúcim a zodpovedným prístupom. Herci sú talentovaní a vôbec nie afektovaní. Sarkazmus v niektorých hláškach ma dokonca pobavil. ()

hoffman.jan

Na oddech je to použitelné, ale ne takovým způsobem jako třeba TVD nebo Originals. Děj není moc propracovaný, není zde žádný silný ústřední motiv. Jediné, co to jakž takž zachraňuje, jsou sympatické postavy. Když je na seriálu to nejlepší znělka, něco nebude v pořádku. ()

DonBraso

1.Sezóna zde uvedeného seriálu byla velmi příjemným překvapením narozdíl od Upířích deníků,která spadávala do hrozného slaďáckýho poplácávání po zádech.Tohle je teenegerský a od MTV sakra parádní rozjezd.Tyler Posey není zrovna moc přesvědčivý herec,který mi to trochu kazí,ale nakonec se na to dá zvyknout.Triky velmi zdařilé a hudebně je super,ale to jiného čekat od MTV.Máme romantiku a máme děj,dva kámoše,pár vlkodlaků a show může začít.Co doopravdy oceňuji,že tvůrci jedou neskutečný tempo,pořád se něco děje,zvraty jsou neustále a každý díl slušně rozjíždí na ten další.Uvidím co další příběhy a podle toho změním hodnocení,ale myslím si,že čtyři hvězdičky obstojí stále.Velmi milé překvapení,které jsem opovrhoval,MTV dám šanci stále a nejspíš to i baví,když je ohlášena už 5 sérka. ()

IZFNP

Veľmi príjemne prekvapená som zostala z faktu, ako sympatický seriál sa Teen Wolf ukázal byť. Oveľa menej stupídny, ako by slovíčko "teen" v názve napovedalo, s hrdinami, ktorým nie je ťažké fandiť, so soundtrackom, ktorý nevadí ani na repeate a s humorom, ktorý neomrzí. Slabší boli záporáci prvých sérií a taktiež záplietky patrili skôr do kolónky "neurazí" (česť výnimkám aka Dread Doctors či Storm Riders). Seriál sa musel potýkať s nedostatočným rozpočtom, takže triky boli často žalostné, ale vždy to vyrovnával zdarenými motívmi o sile odvahy, priateľstva, lásky a o tom, že niekedy jednoducho stačí sa nevzdať. Jasné, slabšie epizódy či slabšie série sú súčasťou každého seriálu, ale napriek svojej brakovosti predstavoval Scott, Stiles, Lydia a spol. vždy slušné odreagovanie, fungujúce i v maratóne. Škoda len zmršeného konca, nakoľko druhá polovica poslednej série napriek super záplietke obsahovala kvantum scenáristických barličiek a nelogickostí - a posledný diel bol presne tak stupídny, ako som sa bála, že bude celý seriál, pôsobiac zostrihane do 40 min z materiálu na niekoľkých epizód. Nuž nebudem plakať pre skončenie seriálu, konca bolo už treba, ale seriál si budem pamätať vďaka jeho nekonečnej sympatickosti. Chvála Dylanovi O'Brienovi, až tu som si tohto herca skutočne zamilovala. Stiles rulez. ()

AndrewNewman

Pre mňa na rovnakej úrovni ako Upírske denníky. Tvorcovia to síce v prvých troch sériách rozohrali dobre, no s odchodom Crystal Reed to akosi stratilo iskru. Stále je to ale pomerne zábavný a celkovo príjemný seriál, na ktorý sa dobre pozerá. ()

Katy19

1.série průměrná a dějové situace jsou občas velmi lehce předvídatelné. Dala jsem tomu ale šanci a docela se to vyplatilo. V 2.sérii se to hezky rozjede a člověk se i těší na další díl. Pěkně je to otevřeno pro 3.řadu, na kterou jsem hodně zvědavá. ()

Hookins86

Vydržel jsem čučet na 4 díly z první série (nevím kolik jich je) a stačilo mi to k tomu, abych se na další díly vys... ()

Esinti

Seriál stihl podchytnout dobu kdy ještě nebyla tématika vlkodlaků úplně všude a je relativně koukatelný díky slušnému příběhu a solidním převratům. Avšak se stále jedná o teenagerovský seriál protkaný nesmyslnými románky a stupidními scénami nemluvě o slabších efektech a jedné z nejsměšnějších přeměn co jsem kdy viděl. Velké plus má ode mě Dylan O Brien, který ukazuje že hrát umí. ()

vikuka5

Teen Wolf- tak špecifický seriál že ani neviem k čomu to mám prirovnať. Herci síce neznámi ale výborný. Hudba je priam skvelá a kamera sa tiež dá. Réžia je super. Jediné čo mi trošičku na tomto seriály vadí je slabší scénar ale nejakú úroveň to má. 97% ()

mima33

Prvá séria bola taká pohodová, nič nebrali príliš vážne. S príchodom druhej série scenáristi pritvrdili a v tretej sérii to rozbalili naplno. Úžasné! 1. séria 75% 2. séria 90% 3. séria 100% 4. séria 85% 5. séria 90% ()

Richi007

Ze začátku jsem se bál, že to bude podobná kaše jako Stmívání. První řada tomu i trochu napovídá, ale dva díly z celé řady si to dobře potahali. Night School a poslední díl. Cítím lehký nádech hororu a dle trailerů tak vypadají i další řady. Že by se scénáristi polepšili? Uvidíme. Skončil jsem u první řady a půjdu dál, pak dopíšu UPDATE: po shltání druhé, třetí a čtvrté série už se nemůžu dočkat páte. Prostě jsem se do toho zažral. Nejsmutnější je, že mám raději Stilese než Scotta! ()

kyrysar

Tento seriál jsem delší dobu přehlížel, páč jsem se nachtěl koukat na nějaký metrouše, co se mění na vlkodlaky... Pak jednoho deštivého blátivého dne jsem si řekl, proč bych nezkusil alespoň pilot. A po pilotu byl díl druhý, až jsem před pár týdny dokoukal letošní čtvrtou sezonu a celý se třepu i se ženou (jež jsem na to nalákal) na sezonu pátou, která bude za tak dlouho. Oni tam sice rádoby metroušové jsou (v americkým seriálu to snad ani nejde), ale neskutečně mě překvapilo, jaký má tento seriál děj. Oni se tam totiž prolínají báje a mystika, detektivka, horor, což ze seriálu dělá něco velmi speciálního a dobře udělané. Každá serie má dvanáct dílů (třetí je dvoujitá) a to je tak akorát, aby člověka nic nenudilo. Čímž se stalo, že tam opravdu není žádný díl, který by s dlouhodobým dějem vůbec nesouvisel, jak je to např. u Supernaturalu. A abych se tady nerozepisoval zbytečně dlouze, tak jen dodám, že tam vlkodlaci (ne)jsou takový jaký známe. :) ()

Deeus

Totální béčko první sezóny se proměňuje z náctiletého šrotu na horůrek, kterým se výborně zabíjí čas a který asi neohromí ty, co horor šňupou každý den, ale mně to bohatě stačí. Fandom jásá, Dylan O'Brien krade hlavní roli a vzhledem k tomu, co se pořád ještě po Stmívání rojí za vyblýskané upířiny, to má něco do sebe dokonce i s (pro mě nepříliš uchvacujícími) maskérskými kousky ráže Buffy a Grimm. Některé díly mají překvapivou hloubku, nic tu není černé nebo bílé. Doporučuji kouknout na první sérii ze zvědavosti a na druhou už se natěšit víc, protože od té úroveň stoupá vzhůru. ()

bmx6

Tohle mě opravdu chytlo,nečekal bych,že zrovna toto téma se mi bude zamlouvat,ale líbilo se mi.Některé díly byly sice slabší,ale jako celek perfektní jízda. ()

Elilast

První série se jeví od začátku mnohem slabší než další, která, protkaná řadou lepších a lepších dílů (přízrak Petera) vyústí v sérii třetí (Stiles), jež se mi jevila snad jako nejlepší. Čtvrtá byla dost napínavá, ale byla také příliš zaměřená na nové postavy z mého subjektivního pohledu nezajímavé. ()

Optical odpad!

Další pubescentní klenot v seriálových vodách, kde vlkodlak vypadá jak kříženec Spocka s Legolasem. Příběh je plný klišé, což se dá vzhledem na cílené obecenstvo čekat. Triky a masky jsou vyloženě trapné. Až Vlčí mládě vyroste, možná dosáhne i na jednu hvězdu, zatím je to odpad. ()

JoKKeR

Takže pěkne po pořade... 1 Sezona:seznamení s hrdiny jejich vrtochy a problemi, první laska, nejakej ten lacross,a nepritel Alpha seozní zaporaci alias buffy /arrow atd.. mam jaksi radeji. a celkove pro me první sezona ikdyž nebyla uplne to nejlepší se mi líbila víc než dost takže za me 7/10 2 sezona: kalima is here.. no prostě o stupen lepší , nejde si ten seriál nezamilovat :) a colton haynes se mi zde líbí daleko víc než jeho role v arrow. prostě mu to víc sedne než tam. a celkove i nové postavy mi sedí dost 8/10 . 3 sezona: tak ta je rozdelena na dvě pulky, každá nabízí jinej pribeh a zaporáka.. v té první a možná i lepší pulce je opět dostatek nových postav. jelikož hrdinové narazí na smečku alph. 9/10 druhá pule sezony nabízí pomrknutí do vychodní kultury a me se to opět moc líbilo :) 8/10 . 4 sezona: je o polovinu kratší jako třetí a vyrovnava se opět prvním dvema v počtu epizod ale to nevadí jelikož dostavame opět skvelou podívanou když na nase abnormalní hrdiny je vypsana odměna a s predatoru se stava kořist. plus se vrací stará známa :) 8/10 5 sezona zatím pouze první půle 9/10 ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021