Vlčí mládě

USA, (2011–2017), 70 h (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Hudba:

Dino Meneghin

Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Holland Roden, Colton Haynes, Tyler Hoechlin, Linden Ashby, JR Bourne, Melissa Ponzio, Keahu Kahuanui, Ian Bohen (více)

Série(6) / Epizody(100)

Vlčí mládě je napínavé drama o proměně a zakázané lásce současných teenagerů. Jde o svěží a odlišný pohled na stejnou látku jako ve filmu Školák vlkodlak z roku 1985 s Michaelem J. Foxem.
Šestnáctiletý Scott McCall, věčný outsider ignorovaný okolím, touží po alespoň minimálním uznání, které by jej vytrhlo z každodenní středoškolské anonymity. Když se jedné noci přidává v lesích k policejnímu pátrání po mrtvém těle, setkává se v temnotě s tajemným tvorem. Je pokousán a jen zázrakem vyvázne živý. Další den jej však ve škole čeká překvapení – z plachého outsidera se stane vlkodlak... a jeho život už nikdy nebude jako předtím.

PRVNÍ ŘADA (12 dílů) První, kdo na Scottovu proměnu přijde a vytrvale stojí při něm, je jeho nejlepší kamarád, spolužák a spoluhráč z lakrosového týmu Stiles. Ve městě se však objevují i další vlkodlaci a také nová atraktivní spolužačka Allison, k níž Scott nachází opětované zalíbení. Až později vyjde najevo, že celá její rodina patří k lovcům vlkodlaků. Scott se tak dostává do velmi ošemetné situace mezi nimi a nebezpečným „alfou", tajemným vůdcem vlkodlačí smečky, jehož kousnutí chlapcovu proměnu přivodilo. Protože se spolu s tím zázračně zlepšily i Scottovy tělesné vlastnosti a dovednosti, postoupí v lakrosovém týmu na místo druhého kapitána, čímž se stává trnem v oku dosavadního kapitána Jacksona, a ten dotěrně pátrá po původu Scottových úspěchů.

DRUHÁ ŘADA (12 dílů) Nový člen Argentovy rodiny přijíždí na Beacon Hills a Scott s Allison jsou nuceni i nadále tajit svoji lásku. Ve stejnou dobu je Derek Hale posedlý získáním síly jako nový Alfa a do své smečky přibírá nové členy, včetně čerstvě pokousaného Jacksona. Zatímco Derekovým cílem je získat Scotta do své skupiny, Argentova rodina začíná z Allison trénovat schopného lovce vlkodlaků.

TŘETÍ ŘADA (24 dílů) Studenti Beacon Hills High se vracejí z prázdnin, vztah Scotta a Allison skončil, a Scottův nejlepší přítel Stiles se společně s Lydií zapletl do detektivní práce. Lydia se mezitím vyrovnává s rozchodem s Jacksonem, který se odstěhoval do Londýna. Derek, Isaac a Peter zkoumají Alfa smečku, která přišla do Beacon Hills a unesla Boyda a Ericu. Isaaca, jenž byl také chycen, osvobodí neznámá dívka...

ČTVRTÁ ŘADA (12 dílů)
 Scott, Stiles, Lydia a Kira se stále vzpamatovávají z nedávných tragických ztrát a nastupují do nového semestru se starostmi, které jsou více lidské než nadpřirozené. Snaží se také pomoci své nové kamarádce Malie začlenit se zpět do společnosti.
Na scénu se v nové podobě vrací Kate Argent. Spolu s příchodem dalšího tajemného nepřítele známého jako Dobrodinec čelí celý Beacon Hills obrovské hrozbě. (AXN)

Kakashi_kage

Vlastně ani nevím proč jsem se začal na Vlčí mládě(uvádím to takhle záměrně, protože překlad názvu je debilní jako vždy), po prvních pár dílech jsem zjistil přesně co jsem čekal seriál je hlavně pro dívku ve věku 15 let, dokoukal jsem první série(50% - hlavně za Stilese) a z nějakého zvráceného důvodu jsem šel na druhou sérii a pak třetí atd... Ve druhé sérii se to začne lámat a ve třetí se to definitivně zlomí a vy pochopíte že to není seriál jen pro dívky ve věku 15 let. Ano seriál je cílený hlavně na teenagery,ale to mi nevadí, protože jedním stále jsem a proto 75% ()

Ludinecka

Celkom podarena zalezitost, jedina vec co mi prekaza je vizual tych vlkodlakov-to sa im tak trochu dost nepodarilo. Ale inak vcelku pozeratelne ;) ps: the best friend hl. hrdinu je dost vtipny. ()

weris

Do cca 6.dilu celkem normální pohodovka na sobotní odpolko, když není zrovna co delat..Pak se to rozjdede a nakonec jsem se zklamáním zjistila, že už je konec??..Vážně jenom 12 dílů??..a zrovna to začlo být tak zajímavý..A Stilese prostě žeru :D ..mno nic..naštěstí se točí 2.sezóna, tak je na co se těšit :) ..takže nashle u druhé sezóny....8/10 ()

numan

Po 1. sérii: Další puberťácký seroš, vezoucí se na momentální popularitě upírů a vlkodlaků - ale hodně slaboučký. Vzhledem k cílové skupině a produkci (MTV) je plný nablblého emopopu (sem tam se objeví jedna dobrá, třeba Kids of 88 - Universe), všechno je v něm strašlivě přehrávané, až přímo přepí*ené - ovzvlášť mladí herci se překonávají. Stiles je v podstatě v permanentním epileptickém záchvatu. Samozřejmě dojde i na očekávatelné puristické lapsy (vlkodlak má i po přeměně slušivá spodní kaťátka atp...), dějové zádrhele, takové to adolescentní pohihňávání a oslintávání jako v Twilight Saga a další běžné neduhy podobných veleděl - včetně faktu, že sedmnáctiletou hlavní hrdinku hraje pětadvacetiletá baba. Efekty a masky nestojí za řeč - Teen Wolf po přeměně vypadá spíš jako čertík Bl-l-lm. Roztleskávačky sice chybí, ale zase je to v podstatě taková dlooooooouhá reklama na lakros. Fakt nic, bez čeho by se nedalo žít. Po 3. sérii: Snad žádný seriál po hodně uhozeném rozjezdu nejde tak strmě nahoru. Znatelně ubývá lakrosu a naopak přibývá všelikých roztodivných bubáků a horrorové temnoty na "akční pohádku" dosti drsné. Jestli první série byla tak na jednu hvězdu, ta třetí je za čtyři. Ne že by to nebyla v podstatě blbina, ale díky videoklipovému střihu skvěle odsejpá a je dooost zábavná. Další seriálová "guilty pleasure" nejen pro děti, která disponuje silným návykovým potenciálem. ()

martinexa

Po první sérii musím dát 4* bavilo mě to a hlavně, tam nebylo tolik nudných pasáží jako TVD a hlavně nechápu, proč se tohle dílko přirovnává ke stmívání. Stmívání má k tomuhle strašně daleko. ()

Anatar

Obrovský překvapení pro mě, druhá série je lepší, temnější. Ačkoli nejsem teenager, fakt se těším na každý díl. A Tyler Hoechlin je k sežrání :) ()

xxxLussyxxx

Tak tento seriál je snad ještě lepší než Upíří deníky. Pilot je dokonalej, není nic co bych vytknula. První řada byla výborná a stejně tak druhá. Ani na vteřinu jsem se nenudila. Třetí série sice nemá na druhou a první, ale zase je tam víc tajemna a je to víc napínavější. Za mě je to rozhodně nejlepší seriál :) ()

Punkies

Tenhle seriál mě upřímně nadchnul a všechny tři série jsem shlédla lusknutím prstu.. Nechybí tam napětí, ale ani humor. U první série jsem se i občas opravdu zabála. Samozřejmě co se týče pokračujících sérií, jsou sice slabší, ale můj celkový názor na seriál se tím nemění. A otevírací intro taky jedno z nejlepších. ()

Olafa

Název? Hrozný, ale všeříkající. Efekty, hlavně pak v první řadě? Srandovní parkourující vlkodlaci a dost hnusná manikúra/pedikúra. A ta rádoby strašidelná hudba z klasických hororů naštěstí po první sérii skončí. Ale postavy, příběh a dynamika jsou supr od začátku. Z nějakého důvodu jsem u toho seriálu vydržela a teď se na něj každý týden dokonce těším a můžu ho všem, co mají tuto tématiku rádi doporučit. ()

Unrealik

Zatím jsem viděl dvě série, je to takový průměrný seriál, hodně podobný Buffy. Viděl jsem i třetí sérii, kde se "Villou" tohoto seriálu promění ve zlou (tedy zlého). A rovněž viděna i čtvrtá série. Pořád zůstávám u třech. Originální Buffy byla prostě lepší.:) Tak už jsem viděl i pátou sérii, připadá mi, že tvůrci se začali inspirovat i X-Meny, takže mi to už přjde lehce přeplácané, ale tak pořád dobrý průměr. A již jsem viděl i celou šestou sérii. ()

jenHonza

Je až neuvěřitelné co se z toho seriálu stalo! Z průměrné první a docela slabé druhé série. Přišla na scénu doslova "kulervoucí" třetí série. Čtvrtá byla taky povedená, ale už ne tolik, jako ta třetí, ale to bude tím, že měla zase jen dvanáct epizod. O tomhle seriálu se dá říct, že zraje jako víno a já už se nemůžu dočkat prázdnin, ale ne kvůli volnu, nýbrž kvůli páté serii. ()

Vlkodlak13

No, radši to ani nebudu hodnotit..jednak proto, že jsem viděl pouze první díl (což mi stačilo) a pak, že bych nedal ani jednu hvězdu. Jo, kdybych to měl brát jako komedii a vystříhat z toho všechny ty hověziny, tak jo, trochu jsem se u toho zasmál a spíš i u těch věcí, které měly být "dramatické". Pak ještě asi poslední klad a to pár sekund dobré hudby, avšak tento pocit z trochu dobré hudby přebil hnedka ten "teenager" styl, kde to musí být všechno strašně "hustý". No a teď zápory, a že jich je.. Hned z počátku mě nas*al fakt, že tu bude jedno klišé za druhým - vlkodlak je zrůda co se neumí po proměně ovládat a vypadá jak debil (s čímž jsem tak nějak počítal a nevím jestli mě to jako milovníka vlkodlaků mělo naštvat nebo rozesmát), že se mění jen při úplňku, že musí zabíjet a to kohokoli, že se zabije stříbrem atp.. Dále mě dost vadilo, že pořád musím koukat na polonahý puboše, kteří se jen musí předhánět, kdo je "hustější" - nebýt těch naháčů, tak je ten díl asi o polovinu kratší. Co dál..trapně a nepřirozeně velký měsíc, zřejmě celoseriálová zápletka - holka, se kterou chce chodit má otce, který loví vlkodlaky, kterým má být on.. Na ten první díl jsem se koukl jednak proto, že se to týká vlkodlaků (i když jsem počítal s těma cypovinama, které jsem uvedl výš) a taky proto, že jsem tu zahlídl herce "Colton Haynes", kterého znám ze seroše Arrow, jenže tady hrál toho "ošklivého / bakaného" či jak to nazvat.. Jak tak na to koukám, tak je toto zřejmě obšlehnutý z té série sra*ek Stmívání atp..teď bych se vážně hodně divil, kdyby někdo dokázal natočit něco pořádnýho o vlkodlacích, kde nebudou za nějaké obludy s ksichtem, jak kdyby se rozběhli držkou proti zdi, vlastně nemluvě o celé postavě a fámách, co vlastně vlkodlak je zač. Jo a sice nejsem ženská, tak to nemůžu hodnotit (i když po tom prvním dílu bych se ani nedivil, kdybych "zteplal" ☺), ale obsadit ksichtem tak divnýho puboše na hlavní roli, to jim taky nějak nevyšlo.. No, ale ať to tolik nepomlouvám, tak jediné s čím bych mohl v tomto podivném seriálu souhlasit byla hláška, že být vlkodlakem není prokletí, ale dar, jenže to jak ten "dar" zobrazovali se tu celkem silně hádá (asi tak jako tvrdit, že 5% se rovná 100%). ()

breebee

Tenhle seriál byl jeden z mých dárků k maturitě a můžu říct, že to se teda vydařilo. Už jsem ho jednou sledovala, přestala jsem, ani nevím proč, nejspíš protože první série je nečekaně nejslabší, ale to co přijde potom je prostě paráda. Akce a zápletka naprosto geniální, furt je tam něco nového, nečekaného, člověk se rozhodně nenutí. Vlčí fighty jsou perfektní, postupně se opravdu vyladily a taky jich přibylo a to rozhodně není na škodu. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, nejlepší postava ever je rozhodně Stiles, toho nejde nemilovat. Zejména kvůli jeho hláškám, které jsou nepřekonatelné. Je to jediný seriál tohoto rázu, u kterého se opravdu skvěle bavím. Teprve finišuju třetí sérii a jsem zvědavá, co na mě ještě čeká. -upgrade 5 série- musím říct, že jsem zklamná. Na to, že nějakým způsobem zmizela polovina zajímavých postav, se dá zvyknout, ale že se vytratil humor prostě nepřekousnu. Pro mě už TW není co bývalo, jsem zklamaná a znuděná. ()

Jady

Je to velmi dobře koukatelné, protože příběh stále něčím táhne a jsou zde poměrně netradiční nadpřirozené postavy a vůbec jejich pojetí. Efekty byly ze začátku trošku trapné, i když ne zas moc, ale jednak se postupně zlepšují a hlavně jich přibývá. V prvních 2 sériích byl taky špatný výběr hlavní ženské postavy a jejího otce - poměrně nesympatická herečka, která ani hrát moc neumí. Ve 3. sérii se toto ale napraví příchod neskutečně pěkné asiatky (jak svým vzhledem tak i něčím jiným, ale to nebudu prozrazovat). Na to, že má seriál v názvu TEEN, není úplně vypatlaný, je prostě jenom hozený do sociální skupiny teenagerů a mladých lidí a jejich problémů (ale skutečně to NEJSOU problémy typu "dostala sem to") ... Má dost zajímavých postav, zajímavý příběh a i nějakou tu psychologickou hloubku... Od 3. série to (nejen kvůli asiatce) dostává pořádné grády, i nesympatický otec se stává sympatyčtější. 1. & 2. série 75% od 3. 80-85% ()

Katerhro

1. serie nic moc, ale pak se to najednou rozběhlo. Neustále se děje něco nového. 5. serie je pro mě už pěknej mazec. Těžké držet krok s režisérem. Jinak moc jsem si oblíbila postavu Stilese (Dylan O'Brien). Je zábavná a rozhodně spestřuje seriál. ()

Euros

Tento seriál si mě získal překvapivě rychle. Vždycky jsem ve filmech fandil vlkodlakům, tak to nebylo asi zas tak těžké. Chvilkama je seriál hrozně zamotaný, ale alespoň je zde neustále nějaká akce. Herci předvádí dobré výkony a hudba z MTV je také dobrá. Na nové postavy v 5 sezóně jsem si ještě nezvykl, dost mi chybí Derek, Isaac a hlavně mě mrzí rozdělení dvojčat, Ethan a Aiden byli nejlepší. ()

Kobrda

Po pilotním dílů jsem si myslela, že na to zanevřu a už nikdy na to nebudu mít chuť se podívat a tak jsem dala 3 hvězdičky především za výkony herců. Ale posléze jsem se k tomu jaksi dokopala a koukla jsem na další díly a hvězdičku přidávám ještě jednu! Sice je hlavní hrdina ne až tak sympatický, ale našla jsem si favority ve vedlejších postavách. Od tak 5. dílu získá seriál ohromný spád, který vás přiková k obrazovce. Uznávám že anglický název TEEN wolf opravdu vypovídá o všem a seriál je spíše pro náctiletý holky. Každopádně mě se líbí a ty 4 hvězdičky dávám s čistým svědomím! ()

Lucka07

Zřejmě prožívám druhou pubertu, ale po práci se vždy těším na to, až si pustím dalši díl Vlčího mláděte. Má to svůj styl, grády, Stilesův úžasný smysl pro humor. Chvíli se klepu strachy, hned na to se směju od ucha k uchu. Prostě fajn oddechovka s vlkodlakem :-). ()

agentkenny

Konečně něco, co může bavit i druhé pohlaví, a ne furt nějaký ty upíří sračky typu Twilight pro holky. Mysteriozní, akční, humorné, nějaké ty hlášky a nějaká ta romantika tomu vůbec nevadí. Za mě 4* po první sérii. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021