Vlčí mládě

USA, (2011–2017), 70 h (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Hudba:

Dino Meneghin

Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Holland Roden, Colton Haynes, Tyler Hoechlin, Linden Ashby, JR Bourne, Melissa Ponzio, Keahu Kahuanui, Ian Bohen (více)

Série(6) / Epizody(100)

Vlčí mládě je napínavé drama o proměně a zakázané lásce současných teenagerů. Jde o svěží a odlišný pohled na stejnou látku jako ve filmu Školák vlkodlak z roku 1985 s Michaelem J. Foxem.
Šestnáctiletý Scott McCall, věčný outsider ignorovaný okolím, touží po alespoň minimálním uznání, které by jej vytrhlo z každodenní středoškolské anonymity. Když se jedné noci přidává v lesích k policejnímu pátrání po mrtvém těle, setkává se v temnotě s tajemným tvorem. Je pokousán a jen zázrakem vyvázne živý. Další den jej však ve škole čeká překvapení – z plachého outsidera se stane vlkodlak... a jeho život už nikdy nebude jako předtím.

PRVNÍ ŘADA (12 dílů) První, kdo na Scottovu proměnu přijde a vytrvale stojí při něm, je jeho nejlepší kamarád, spolužák a spoluhráč z lakrosového týmu Stiles. Ve městě se však objevují i další vlkodlaci a také nová atraktivní spolužačka Allison, k níž Scott nachází opětované zalíbení. Až později vyjde najevo, že celá její rodina patří k lovcům vlkodlaků. Scott se tak dostává do velmi ošemetné situace mezi nimi a nebezpečným „alfou", tajemným vůdcem vlkodlačí smečky, jehož kousnutí chlapcovu proměnu přivodilo. Protože se spolu s tím zázračně zlepšily i Scottovy tělesné vlastnosti a dovednosti, postoupí v lakrosovém týmu na místo druhého kapitána, čímž se stává trnem v oku dosavadního kapitána Jacksona, a ten dotěrně pátrá po původu Scottových úspěchů.

DRUHÁ ŘADA (12 dílů) Nový člen Argentovy rodiny přijíždí na Beacon Hills a Scott s Allison jsou nuceni i nadále tajit svoji lásku. Ve stejnou dobu je Derek Hale posedlý získáním síly jako nový Alfa a do své smečky přibírá nové členy, včetně čerstvě pokousaného Jacksona. Zatímco Derekovým cílem je získat Scotta do své skupiny, Argentova rodina začíná z Allison trénovat schopného lovce vlkodlaků.

TŘETÍ ŘADA (24 dílů) Studenti Beacon Hills High se vracejí z prázdnin, vztah Scotta a Allison skončil, a Scottův nejlepší přítel Stiles se společně s Lydií zapletl do detektivní práce. Lydia se mezitím vyrovnává s rozchodem s Jacksonem, který se odstěhoval do Londýna. Derek, Isaac a Peter zkoumají Alfa smečku, která přišla do Beacon Hills a unesla Boyda a Ericu. Isaaca, jenž byl také chycen, osvobodí neznámá dívka...

ČTVRTÁ ŘADA (12 dílů)
 Scott, Stiles, Lydia a Kira se stále vzpamatovávají z nedávných tragických ztrát a nastupují do nového semestru se starostmi, které jsou více lidské než nadpřirozené. Snaží se také pomoci své nové kamarádce Malie začlenit se zpět do společnosti.
Na scénu se v nové podobě vrací Kate Argent. Spolu s příchodem dalšího tajemného nepřítele známého jako Dobrodinec čelí celý Beacon Hills obrovské hrozbě. (AXN)

michalle9

Po zhlédnutí pilotu jsem se na další díly dívat nechtěl, ale po pár dnech jsem si řekl že zkusím další díl a jo je to dobrý :D ()

trojkolka

Strašná blbost, ALE.. A to ale, tam hraje velkou roli. Postavy naprosto připitomělý a protivný, děj jasný jako facka a efekty rovnající se vybuchlé petardě. Jenže je tam něco, co prostě nutí se člověka dívat dál a dál... Sama tomu nerozumím a zdejší hodnocení mluví za vše, asi nejsem jediná.... ()

Andy.222

Tenhle seriál mě velice překvapil hlavně tím, že když vám někdo popíše o čem to je: "Hele je tam kluk kousnutej vlkodlakem a je to o tom jak se s tím vypořádává, pak oživí strom, který je maják pro nadpřirozený bytosti a budou se tam objevovat démoni, pekelní psi a další takový, no a mezitím je loví Lovci, kteří se zapřísáhli, že budou lovit vlkodlaky..." tak (přiznejme si to) si každý řekne, že to musí být hrozná pitomost, buďto teen love story anebo hrozná fantasmagorie. ALE Tenhle seriál nejvíce ze všeho táhnou herecké výkony a scénář. Ani jednomu se nedá moc vyčíst, spíš naopak. První dvě serie jsou rozjezdové a slabší, ale mají stoupající tendenci. Třetí serie, obzvlášť její druhá polovina je naprosto luxusní. Čtvrtá je jediný slabší článek, ta mě opravdu moc nenadchla, ale vzápětí to zachraňuje velmi dobrá pátá a šestá je víc než dobré ukončení v duchu "V nejlepším přestat." Jinak mě až překvapilo co všechno za žánry se v jednotlivých dílech podařilo funkčně!! zkombinovat: komedii, horor, fantasy a dokonce i trochu romantiky a dojetí. Za mě vynikající seriál. ()

Larikazka

Po 3 sériích mohu říci, že se na další díly opravdu podívat nechci. Být vlhká třináctka asi ten seriál žeru.. bohužel nejsem, takže mě další hloupoučká romantika nezaujme a vlček se staženým ocasem už vůbec ne. ()

DK197

Teen wolf je seriál, jehož úroveň jde s každou sérií nahoru. A užíváte si to, ačkoliv to má logické mouchy. Nakonec mě mrzelo, že jsem už na konci. A má naprosto boží intro. Nejlepší, co jsem kdy viděla. ()

Thalin

Teen wolf je takové moje GP. Ze začátku je to hodně protkané takovým tím lehce pubertálním humorem, klišé typické pro americkou střední a sem tam nějaké to drama. Ale jak postavy stárnou a problémy se navalují, tak je ta humorná linka upozaděna na úkor té vážné. A seriálu to jen přidává. Možná mi tam občas vadí ta neuvěřitelně vysoká koncentrace nadpřirozených postav na jednom místě. Jako by v tomhle městě bylo pomalu divné být člověkem, protože jsou menšina. Nebo je to tam táhne, jako pekelná brána v Buffy? Těžko říct, ale od začátku až do konce mě tenhle seriál bavil. I když linka s kitsune a Stilesem mě nechytila tolik, ale nedá se čekat, že bude člověka držet takhle dlouhý seriál bez nějakých výjimek v ději. ()

DJ Laky

Tento seriál je podle mě hodně dobrej a vlkodlak je podle mě udělanej docela dobře. A herecké výkony nejsou tak špatný. Mínusy jsem zatim žadné nenašel. Dávám 70% ()

nogi

viděla jsem začátek první série, kterej ušel. bohužel mě to přestalo bavit, protože se z příběhu začala stávat klasická teenage telenovela. Chci mít na tenhle seriál hezký vzpomínky ;) -------------z nudy jsem si stáhla další díly a musím říct, jedu dál :) asi to nakonec nejde zas tak moc do háje, nebo možná měknu :D ()

gejby89

Ja môžem povedať, že týmto seriálom sa moja seriálová závislosť len ďalej rozrastá. Pre mňa je to seriál, ktorý má všetko, čo má mať, čo mám ja rada, čiže nadprirodzenosť, romantika, humor, fajní herci a herečky, herecké obsadenie, nemám čo vytknúť, a ten Colton Haynes ooooou jeee... Aj postava Derekovho strýka je geniálna :). Len škoda, že prvá séria má len 11 dielov :(. Neviete niekto, kedy bude ďalšia? A inak postavy super, asi najlepšia je postava Stilesa... :D Je fakt vtipný, no mám to rada, a neviem sa rozhodnúť, či tento seriál nebude u mňa v prvej trojke :))). ()

Arminbuuren

Na youtube jsem náhodně viděla fanouškovské video k tomuto seriálu, bylo pěkně zpracované, že mi nalákalo se na seriál mrknout, mimo jiné i proto, že nadpřirozená témata můžu :-) Upíry mám sice asi radši, ale i vlkodlaci zaujali, výsledek přeměny hlavního hrdiny je spíš takový usměvný, rozhodně nic děsivého, Alfa byl už trochu lepší. Hlavní pár je opravdu na způsob Romea a Julie, středoškolský vztah, spíš něco pro teen diváky, mě zas tak neuchvátili, to spíš vlkodlak Derek, bad boy, ten se jim povedl. Oceňuji pěkně vybrané songy, velké plus, Scottův kamarád Stiles nemá vůbec špatné hlášky, hodněkrát jsem se zasmála. Té mystice něco chybí, možná víc tajemství, propracovanost.......ale druhá série se mi zatím zdá lepší, i co se zápletky týče, teď mám dokoukáno 2x08 a rozhodně jsem zvědavá na další díl. ()

Hany66

Dám tomuhle seriálu plný počet. Sice je to přehnané, ale nemůžu jinak. Když jsem narazil na Vlčí mládě, radoval jsem se, že je konečně nějaký seriál čistě o vlkodlacích. Pilot mi ale moc dobrý nepřišel a efekty byly katastrofální. Nicméně každým dílem jde pořad nahoru a nahoru. Druhá série je už o mnoho lepší, ať už příběhově nebo efekty. A to nemluvím o třetí řadě, která se právě vysílá. Zápletka je vskutku povedená a těším se na další nové díly. Herci jsou velmi sympatičtí, hlavně excelentní je Dylan O´Brien a Tyler Hoechlin. Prostě a jednoduše - každým dílem jde kvalita nahoru. ()

kakttus

Trochu mě zklamal děj, zmatený a nastavovaný stylem "zmákli jsme jednoho bad-asse a teď se na scéně objevuje další, ještě horší", ale docela se mi líbilo, jak se v ději objevovaly stále další a další nadpřirozené bytosti, až jsem se v tom začala ztrácet. Ve třetí sérii se ale trochu ustálil a držel se víceméně stále stejné zápletky, i když velmi komplikované. ()

BPetra

Nečekaně sympatická oddechovka! Po prvních pár dílech jsem nebyla tak úplně nadšená (hlavní hrdina Scott mi nepřipadal jako dobrý základ - stejně jako jeho holka Allison), zachraňovaly to ale vedlejší postavy a super humor. Během druhé a třetí série se to ale rozjelo fakt suprově! Hraní se začalo zlepšovat, přibylo víc vtipu a akce (ubylo přeslazené romantiky alá "Romeo a Julie"). A konec třetí série mi téměř vyrazil dech. Nejoblíbenější postavy: Trenér, Stiles, Isaac! Nejlepší vývoj postav: Scott (překvapivě!), Lydia (tu holku začínám milovat!) ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021