Vlčí mládě

USA, (2011–2017), 70 h (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Hudba:

Dino Meneghin

Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Holland Roden, Colton Haynes, Tyler Hoechlin, Linden Ashby, JR Bourne, Melissa Ponzio, Keahu Kahuanui, Ian Bohen (více)

Série(6) / Epizody(100)

Vlčí mládě je napínavé drama o proměně a zakázané lásce současných teenagerů. Jde o svěží a odlišný pohled na stejnou látku jako ve filmu Školák vlkodlak z roku 1985 s Michaelem J. Foxem.
Šestnáctiletý Scott McCall, věčný outsider ignorovaný okolím, touží po alespoň minimálním uznání, které by jej vytrhlo z každodenní středoškolské anonymity. Když se jedné noci přidává v lesích k policejnímu pátrání po mrtvém těle, setkává se v temnotě s tajemným tvorem. Je pokousán a jen zázrakem vyvázne živý. Další den jej však ve škole čeká překvapení – z plachého outsidera se stane vlkodlak... a jeho život už nikdy nebude jako předtím.

PRVNÍ ŘADA (12 dílů) První, kdo na Scottovu proměnu přijde a vytrvale stojí při něm, je jeho nejlepší kamarád, spolužák a spoluhráč z lakrosového týmu Stiles. Ve městě se však objevují i další vlkodlaci a také nová atraktivní spolužačka Allison, k níž Scott nachází opětované zalíbení. Až později vyjde najevo, že celá její rodina patří k lovcům vlkodlaků. Scott se tak dostává do velmi ošemetné situace mezi nimi a nebezpečným „alfou", tajemným vůdcem vlkodlačí smečky, jehož kousnutí chlapcovu proměnu přivodilo. Protože se spolu s tím zázračně zlepšily i Scottovy tělesné vlastnosti a dovednosti, postoupí v lakrosovém týmu na místo druhého kapitána, čímž se stává trnem v oku dosavadního kapitána Jacksona, a ten dotěrně pátrá po původu Scottových úspěchů.

DRUHÁ ŘADA (12 dílů) Nový člen Argentovy rodiny přijíždí na Beacon Hills a Scott s Allison jsou nuceni i nadále tajit svoji lásku. Ve stejnou dobu je Derek Hale posedlý získáním síly jako nový Alfa a do své smečky přibírá nové členy, včetně čerstvě pokousaného Jacksona. Zatímco Derekovým cílem je získat Scotta do své skupiny, Argentova rodina začíná z Allison trénovat schopného lovce vlkodlaků.

TŘETÍ ŘADA (24 dílů) Studenti Beacon Hills High se vracejí z prázdnin, vztah Scotta a Allison skončil, a Scottův nejlepší přítel Stiles se společně s Lydií zapletl do detektivní práce. Lydia se mezitím vyrovnává s rozchodem s Jacksonem, který se odstěhoval do Londýna. Derek, Isaac a Peter zkoumají Alfa smečku, která přišla do Beacon Hills a unesla Boyda a Ericu. Isaaca, jenž byl také chycen, osvobodí neznámá dívka...

ČTVRTÁ ŘADA (12 dílů)
 Scott, Stiles, Lydia a Kira se stále vzpamatovávají z nedávných tragických ztrát a nastupují do nového semestru se starostmi, které jsou více lidské než nadpřirozené. Snaží se také pomoci své nové kamarádce Malie začlenit se zpět do společnosti.
Na scénu se v nové podobě vrací Kate Argent. Spolu s příchodem dalšího tajemného nepřítele známého jako Dobrodinec čelí celý Beacon Hills obrovské hrozbě. (AXN)

fmash

Docela vydařený seriál, ale s mnoha těžko odpustitelnými nedostatky. Zpočátku velmi naivní, ale předvídatelně béčkový příběh, kde jedinými sympatickými postavami jsou Stiles a trenér lakrosu. V první sérii trapně zoufalé triky, které se hned v té následující změní o milion procent na ucházející. Stejně i příběh je docela zajímavý, tedy v rámci teen tématiky, ke které se série hlásí i názvem, takže to nikoho nemůže urazit, když už se rozhodne dívat. Představitelé možná i chodili do hereckých kurzů, což se na nich sice zas tak moc neprojevilo, ale viděl jsem i horší věci. Pubertální lásky se zajímavě přesouvají, což je oproti podobným příběhům docela příjemná změna, a celkové ladění do mírné komedie ujde. Horší je to s udržováním konzistence schopností potvor i celkově. Jediná konstanta napříč všemi díly je chabá inteligence hlavního hrdiny (považujeme-li za něj Scotta McCalla), jenž je opravdový blb. Jinak se zápletky vyvíjejí zcela náhodně, nic pořádně nefunguje, co se zrovna hodí do krámu, to se vrazí do scénáře. I tak mě to ale celkem bavilo a trojka by byla jistá, jenže poslední série je čistý odpad (přinejmenším první díly), kde už si nikdo s ničím neláme hlavu. Vydržel jsem to do konce, ale jen tak tak. ()

buchli

A dívala jsem se na to proč? Nejspíš proto, že někdo se musí obětovat a oddělit zrno od plev... takže odděluju. Za zrno se Teen Wolf dá počítat maximálně tak pokud vám je do 15ti a nikdy jste neviděli žádný hororový seriál z prostředí střední školy. Nebo pokud jste sběratel. Ne, že by to bylo inherentně špatné, ale prostě... když máte neustále pocit deja vu a všechny postavy, ač obstojně vypadající (jak jinak - dnes už nám v televizi ošklivé lidi jen tak někdo neukáže), jsou hloupé, nesympatické a naivní, asi nemá smysl se dál trápit. I'm too old for this... stuff. ()

mahler

Teen Wolf překvapil - trochu temný teen seriál se s s každou řadou stále zlepšuje (jako rozuměj ,,zlepšuje" - je to blbost ale mám slabost pro vlkodlaky, kdyby to bylo o upírech nebo UFO tak bych na to nekoukal), postavy se zrazují, udobřují, vraždí a vstávají z mrtvých jak na běžícím páse. Jediné co mě trochu trápí jsou ta velice nejasně stanovená pravidla - kdo vlastně co přežije aneb vše je pokaždé jinak. Tím pádem nic není tak jak se zdá :-) SEASON I (80%): Pomalejší rozjezd, jednoduchá pravidla na úvod, rodina lovců vlkodlaků a jedna obrovská (na TV poměry ne špatná) vlčí stvůra. Od posledního dílu pořád přemýšlím nad tím, jestli byl Peter Hale vlastně taková svině ... SEASON II (80%): Gerard, Kanima, šílený stalker, hromada nových postav, hlášky trenéra a pana Harrise a jedna obzvlášť překvapující sebevražda a nepřekvapující zmrtvýchvstání. Ten ještěr mi tam ze začátku vůbec nesedl, ale při odhalení jeho identity bylo odpuštěno. SEASON III - A (80%): Deucalion, Darach, Kali, smečka ALF, lidské oběti a koncovka mé oblíbené postavy. Cesta do motelu a události v něm patří mezi dva nejlepší dílky seriálu. SEASON III - B (60%): Kdykoliv se do nějakého seriálu či filmu připlete nějaký ninja, démon nebo godzilla, zkrátka cokoliv z orientu mám s tím problém - a tato řada (zejména její závěr) utrpěla překombinovaností a i přesto že mám vynikající paměť už ani nevím kdo byli ONI. SEASON IV (zatím 80%): Pořídit si štěně? Scott si pořídil malou, vzteklou, metrosexuální betu. Další persona vstala z mrtvých. A je z ní jaguárodlak. Nové postavy které se zdají být zajímavé (spoiler: windigo, mute, sirotci, japonská matrix alfa Satomi) se sotva objeví a už jsou vlastně mrtvé. Finále nic moc a s Peterem to jde z kopce. Co bude chudák v tom Arkhamu dělat? (pardon Ajchn Hauzu nebo tak) SEASON V: A kdo že vstane z mrtvých tentokrát? ()

Marqta

1. série Tak napůl no, na jednu stranu vtip, akce, překvapení a celkem dobrá love story, ale na druhou stranu to není dotažené a hlavně vlkodlačí zápletka a historie není moc promyšlená.(***) 2. série- wow, tak to mě šokovala, protože ta průměrná show o ničem se změnila v něco na co se dá fakticky dobře dívat- vážně mě to mile překvapilo (****) ()

Chen

Upřímně mě nejdříve spojení MTV a vlkodlaci vyděsilo a čekal jsem něco přeslazeného, z čeho mě rozbolí zuby. Ale byť na romanci ve stylu "Romeo a Julie" dojde, tak je Teen Wolf také příjemně brutální podívanou, která občas zamíří do žánrových vod hororu. Ale současně nechybí i humor a docela zajímavá mytologie. A navíc i herci, kteří nejen dobře vypadají, ale i dobře hrají, takže u mě spokojenost. ()

Vojťas

U VD jsem vydržel shlédnout sotva první díl a většině se toto zdá jako slabý odvar? .... Zajímavé. Asi si zmiňovaný seriál pustím celý, abych to zjistil, ale jestli bude schéma i dále (stejně jako v prvním dílu) podobné Twilightu, tak budu opravdu naštvaný! :-D ... TEEN WOLF mě přijde takový jinačí než ostatní seriály - v pozitivním slova smyslu. Sice trochu bije do očí jaksi vyprodukované "dynamičtější" pohybování (a vlastně i mluvení) postav, ale postavy jsou příjemně zvolené a vybrané songy, hrající každou možnou chvíli, jsou také parádní. ... Pro mě osobně překvapení léta a jsem zvědav, jakým směrem se bude seriál (nyní od 4. dílu) ubírat dál! ()

Kempe

Tohle je tak super seroš. Neuvěřitelně lehce si dokážete zamilovat skoro všechny postavy(dokonce i někoho tak temného, ale přece famózního, jako je Peter Hale). Jediné co bych vytkl je výzor postav v podobě vlkodlaků(SPOILER: představoval bych si tu úplnou proměnu, ve které byl viděn později Derek). Jinak fakt paráda, zejména 2., 3. a první půlka 6.série. ()

carly

nalákali ma na Dereka a Stilesa, ktorí sú ešte lepši, ako mi sľubovali. a okrem toho je to zábavne a návykové a pekné a triky sú tak milo lacné a hudba je skvelo vybraná a miestami je to prijemne netypické (lakros) a herci sú úžasní. zatiaľ som videla 6 dielov a je to jazda. na konci každého dielu sa naozaj teším na ďalší. prvá séria bola užasná, a druha je ešte lepšia. tak trochu sa tých posledných 2 dielov bojím. najviac sa ale obávam, co budem robiť, kým začne tretia séria. ETA: Po tretej sérii som to zabalila, lebo to s nimi išlo dole kopcom rýchlejšie ako jamajským bobistom. ()

Laerry

Člověk, co se letmo podívá, o čem tenhle seriál je, musí být zaplaven vlnou předsudků; a není se čemu divit: je to seriál o vlkodlacích, zaměřený na náctileté (čímž už je nešťastně označkován přímo v názvu) a je vysílán na MTV... MTV! Co k tomu víc dodávat? Snad jen, že předsudky jsou špatné nejen v životě, tak i v televizním světě. Nejenže je TW překvapivě slušný počin, ale je dost zábavný (hlavně první série) a kreativně nápaditý – protože by vás při čtení úvodního popisu hned napadlo, že zde musejí být zákonitě upíři (protože emo vamp vlna je na svém momentálním vrcholu), ale nenechte se zmýlit. Kromě obligátních vlkodlaků (kteří vypadají směšně, ale ti vypadají směšně úplně ve všem, pokud nejsou zobrazeni jako normální vlci) tu je spousta neokoukaných potvor a příšer... ale na druhou stranu – je to pořád MTV (otravný playlist u každé písničky!) a je to TEEN seriál, takže jsou zde puberťáci, jejichž hormony vřou na plné obrátky... nic nemůže být dokonalého. ()

uiu

Vyrůstala jsem na Supermaxu, kde mi učaroval Vlkodlak Tommy (http://www.csfd.cz/film/161510-vlkodlak-tommy/) a v tomto počinu MTV vidím jen stylovější a na fanoušky Twilight zaměřenější kopírák :) Scotta kousne vlkodlak, začne se měnit, má nadliskou sílu, nejlepšího kamaráda Stilese a lásku Allison. Stejně jako ve zmiňovaném Twilight je tu Scott často bez trička a řeší se především jeho puberťácké problémy. Takže naprosto to samé, co se dělo s mými oblíbenci Tommym, Mertonem a Lori :) ()

MikyAff

1. série - No tak nevím.. Příběh celkem už stereotypní, hlavní herec někdy až moc umělej a graficky udělaný Alfa stál fakticky za starou belu. Ani masky vlkodlaků nejsou moc vydařené. Ale přesto se najde několik pozitivních věcí. Třeba sympatičnost některých herců, nebo že do poslední chvíle jsem fakticky netušila, kdo Alfa je. Některé hlášky třeba taky stojí za to. Hlavně Stiles perlí. Takový pěkný oddechový průměr, když nemáte na co kouknout, ale že bych se těšila na každý další díl, co se stane, to ne.. Na další sérii se moc netřesu, ale třeba se k ní taky dostanu. ()

MiGi87

Po první řadě jsem dal 4*, v půlce třetí se z toho ale pomalu stává srdcovka a zvedám na 5*. Perfektní přístup Jeffa Davise, skvělý herecký tým, hodně dobré scénáře. Dokonce třeba u absolutní kultovky jako byla SG1 se vyskytla řada hodně podprůměrných dílů, tady zatím po šestatřiceti ne a už se těším na zimní sezónu. ()

andalin

Tenhle seriál má asi největší kvalitativní výkyvy ever. Je to takové moderně americké v tom, že všichni protagonisti jsou krásní, mladí, mají dokonalé outfity a mají vlasy jak od kadeřníka jen, co se probudí. Postavy jsou zpočátku plytké a nezajímavé. Čím dále se ale dostáváme, tím víc se jejich osobnost rozšiřuje, jejich příběh prohlubuje a prostě si je oblíbíte. I přesto však jsou některé příběhové arcy slabší a jiné silnější. Skvělým příkladem je pro mě poslední sezóna, kdy část první (6A) byla s druhou (6B) prostě nesrovnatelná. Bylo tam napětí, drama, originální zápletka se zdánlivě neporazitelným nepřítelem, rivalita mezi hlavními postavami, neočekávaná spojenectví. V druhé části sice potěšila spousta návratů, jenže ty byly z velké části nevyužité, zápletka nedotažená, všechno takové uspěchané. Mělo to být asi grandiózní, ale mě to celkem zklamalo. :( Nicméně za Nogitsune, Dread Doctors a Wild Hunt dávám celkově solidní 4 hvězdy, protože mě to dost bavilo. Za Lydiu, Stilese, Hellhounda, Petera, Maliu a Liama bych dala 5. Jak je poslední dobou zvykem tak se vsadím, že brzo můžeme očekávat nějaký ten spin-off. ()

eagle-eye

U mě překvapivě dobrý, s ohledem na jakoou cílovou skupinu je seriál zaměřen říkám dobrý. I mě to bavilo, těším se na druhou serku... ()

danielosbourne

Pilot je chvílemi vážně blbej, ale ke konci se ukazuje, že když se do toho tvůrci opřou, tak by z toho mohli vytvořit něco, na co se bude dát koukat. Ale to se budou muset přestat zajímat o život na střední a lacrosovej tým a zajímat se spíše o proklení a bratrství Scotta s Derekem. Pak by se z toho mohl vyvinout ten koukatelnej seriál. Zkusím dát šanci a uvidíme jak to bude dál. Zatím 3 hvězdy. ()

chaometic

No, uvidíme jak se ten seriál rozjede. Zatím to vypadá na tři série a pokud tam dorostou herci a přidaj tmnou atmosféru. Tak už to bude jiná pecka. 4 hvězdy za zabijáky vlkodlaků. ()

Prochy38

Ne, rozhodně ne. Omlouvám se všem fandům, ale tohle fakt nikdo nemůže brát vážně. Ano, jsem na to už starý, ale jsem fakt hodně velký fanda všeho, co se vlkodlaků jen lehounce dotýká a upřímně teda zlatý Harry Potter.... Je to tupé, neuvěřitelně okaté, lehce předvídatelné, plné klišé. Nefunguje žádná složka. Akce blbá a choreo katastrofální, hudba debilní, jak ve všech teen záležitostech, komediální prvek trapný (D. O´Brien je ubohý, ne vtipný), romantická stránka strašná - nikde žádný vývoj, vše jde jako po másle - jako v životě, že??, horor? to ani omylem - napětí nulové, krví se nešetří, ale tak hloupě, že to ani nejde brát vážně a drama? to fakt rozhodně ne! Takže proč? Proč bych se na to díval dál? Nebudu.... Herci jsou opravdu špatní... Podívejte se T. Posey-ovi do obličeje a na postavu... Tohle byl někdy outsider??? Trapas, co? Chybí mi tam ten přechod - vývoj, kdy se z outsidera stává miláček davů. Vše stihnout za první díl?? Proč?? Největší chyba!! A ten Lacros... to je tupé, jak něco... a teen wolf si tam skáče salta a nikdo s tím nic neudělá a všichni tleskají ve stoje. Bože, to je tak hloupé. Chtěl bych dát odpad!, vážně moc chtěl. Ale snažím se být fér. * jen a pouze za nádhernou C. Reed. ()

TeraBum

Nenechte se zmást názvem. Teen Wolf není blbostí pro náctileté. Každá řada má zajímavý příběh, postavy jsou zajímavé a procházejí opravdovým vývojem. Už jen kvůli dokonalé postavě Stilese se seriál vyplatí sledovat. PS: Vážně začínám uvažovat o přidání páté hvězdy. Story arc první půlky třetí řady možná někde ztrácí na logice, ale to co ztrácí nabírá na vtipu a originalitě. To jde vidět třeba v epizodě, která se celá odehrává v autobuse (nemluvě o té následující, která se odehrává v motelu a je snad nejlepším dílem vůbec). PPS: Přidávám pátou hvězdu. Kdo by to byl řekl, že seriál o vlkodlačích teenagerech mě přinutí u jeho sledování řvát. Druhá půlka třetí řady je bezchybná a i po dvou dalších řadách zůstává 3B naprostou špičkou. ()

sona123

Miluji tyhle seriály, zejména když je u nich logo MTV. Ne, vážně...není mi už bohužel náct, ale pro všechny ty upíří a vlkodlačí story s pěknými herci, svižnou muzikou a líbivou kamerou mám prostě slabost. Nejspíš to útočí na mé nejnižší pudy a potřeby, ale co už. Čas u nich úžasně uteče a mně je tak nějak lehčeji. Je to asi brak, ale mně se líbí. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021