Nákaza

• USA Contagion (více)

Podnikatelka Beth Emhoffová se vrací ze služební cesty z Hong Kongu, kde se nakazí neznámým virem. Brzy onemocní i její syn Clark. Bethin stav se stále zhoršuje a o dva dny později se zhroutí s těžkými záchvaty. Její manžel Mitch ji odváží do nemocnice, ale žena přesto umírá. Patologové konstatují, že byl napaden mozek a centrální nervový systém meningo-encefalitickým virem. Zdrcený Mitch se vrací domů, a nachází syna Clarka mrtvého. Mitch je okamžitě izolován, ale ukáže se, že je vůči nákaze imunní. Se svou dospívající dcerou se pokusí odjet z města, ale národní garda jim v tom zabrání. Nastává chaos, nepracují sociální služby a objevuje se rabování obchodů a domů. Smrtící, vzduchem přenosný vir, který nemocné zabíjí během několika dnů, se rychle šíří po celém světě. Lékaři se snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji než samotný virus. (TV Nova)

chrustie

Znova to samé dokolečka, dokola. Asi sem nezpozoroval onu nadprůměrnou kvalitu. 50% a za ten klišovitý konec jedna dolů. Nemůžu jinak. ()

Petrozkoz

Škoda, těšil jsem se na gradující drama, na hutný příběh. Nicméně nestalo se tak, je to takové rozbředlé, nekonkrétní, nedokázalo mě to vůbec vtáhnout do děje. Koncentrace mých oblíbených herců vysoká, bohužel očekávání nebylo zdaleka naplněno. :( ()

Jastřabík

Zvláštní film. Z části záměrně díky velkému množství významných herců v malých rolích a z části nezáměrně díky přílišnému utíkání mezi "subploty" bez častějšího globálního obrazu, který se z těchto malých příběhů ne a ne složit - a přeci je jisté, že dnes vůbec "globální vědomí" je nám naprosto vlastní a pokud chybí, tak nám film autentický nepřijde. Nemohl jsem se bohužel do filmu dostat a očekával jsem napínavější film, třeba trochu jsou Threads. Plus za problém konspiračních teorií. ()

DonBraso

Těžko soudit nebo psát rozsáhlé eseje na toto téma,kdy celkově vzato filmek uspokojil většinu z nás a někdo čekal více emocí,napětí a někdo zas tělesnou stránku věcí,problémů a více ze života.Soderbergh podle mě natočil čistokrevný dokument a né film! Detailně jak to všechno vypadá,co se děje v zákulisí a vzal pár světových destinací,ale všude to bylo stejnak jedno.Fakt to bylo jiné,emoce žádné.Damonovi zemře manželka a on jakoby se nic vlastně nestalo,je epidemie a to teprve v začátcích,ale jemu je to putna(chci tím říct,režisér se nedrží stylu,kdy rodina je napokraji a s ním soucítíme,aby to tedy bylo v žánru drama) a nebudu psát dál,to už by byl závěrečný spoiler,kde tedy aspoň člověk se dozví proč jsme tedy na ten film koukali.Film řekne to,co každej ví,hlavně si pořád neústale mít ruce,protože to ostatní stejnak už z nás nikdo neovliní,pokuď nejsem dostatečně imunní.70% ()

situs

Skvělá práce. Soderbergh sleduje několik - v dané situaci - pravděpodobných scénářů, z nichž žádný zbytečně emocionálně nepodbarvuje, morálně nevyzdvihuje či neodsuzuje. V tomto tématově vybalancovaném, minimalisticky silném a místy až dokumentárním duchu nechává na divákovi, aby si na události vytvořil vlastní názor, především však na nezbytnou rozporuplnost jednání jednotlivých postav, v čemž tví zárověň síla, tj. uvěřitelnost celého příběhu. ()

Cannonball

Možno nie každému sa bude páčiť spracovanie tejto témy Soderberghovským spôsobom ale určite si každý začne všímať ako často si umýva ruky a dotýka sa tváre. 75% ()

yatan

Mrazivy zaciatok filmu divaka pripravuje na vyssi level na akom sa film skonci, no je to blizsie k styrom hviezdickam ako k trom, a celkom doveryhodna studia kolapsu funguje s hudbou tiez slusne. 7.5/10 ()

CrazymanM

Rozhodně zajímavý počin,s poměrně aktuálním tématem,herecké obsazení také velmi slušné!Připadalo mi to skoro jako dokument. ()

Toxie

Já nevím co s tím. Výborní herci, skvělá režie, dokonalá hudba a zajímavé podání. Ale chybí mi tam trochu více emocí a napětí. Chvílemi se mi zdálo jako bych se díval na hraný dokument. 70% ()

Bazilich

Naivní předvídatelný děj, dialogy školometské a doslovné, příkladná ukázka toho, jak se dá slibné téma nevyužít. Ale mohlo to být i mnohem horší. ()

Vasyl

Dustin Hoffman s opičkou měli větší šťávu, tohle bylo asi opravdovější. Super bylo, že Gwyneth padla hned zezačátku a neotravovala celej film. Těch pár flashbacků se přežít dalo. ()

Psychotic17

Už mnohokrát opakovaný námět s globální pandemií smrtící choroby, tentokrát ovšem s miliardovým rozpočtem a narvaný hvězdami. Bohužel je to celé natočeno suše a roztahaně, jako by se tvůrci úmyslně snažili vás nudit, ale tak úplně se jim to nedaří. Film se skládá z několika částí, které mají pramálo společného - část L. Fishbourna je nepříliš záživná, slibná část Juda Lawa zůstane v podstatě neukončená a část Matta Damona se zdá, jako by ji tvůrci sesmolili za dvě hodinky jen proto, aby do filmu mohli vmáčknout ještě další hollywoodskou star a je ve filmu naprosto zbytečná. I přes snahy scénáristy i režiséra se u filmu přesto tak úplně nenudíte, ale zároveň dumáte, zda by to nešlo natočit o mnoho líp. 50%. ()

Luckyboy

Hm, o ničem. Apokalyptický film, nelišící se ničím od podobných variaci, není ničím originální. Herecké výkony nepřesvědčivé, nejspíš kvůli dějové útržkovitosti. Ne že bych byl na jednoduché filmy, ale film mne nechytl námětem, příběhem, ničím, na co bych se mohl zaměřit, co by mne bavilo. Bez emocí, bez napětí, díváte se na to jakoby z velké vzdálenosti. Škoda času. ()

jack_scott

Soderbergh ví jak natočit kvalitní fil. Takže žádné negativní překvapení, jen sám film je takový nezáživný...moc zábavy ani napětí nepřináší. Je to fakt jen "jako-dokument", podaní nicméně suché jak nějaká lékařská zpráva co by si o tom člověk mohl přečíst. *** a 65%. ()

lobo87

Tak takto by to vyzeralo keby... Priznám sa, že Soderbergha nemám príliš napozeraného, ale je to precízny režisér, čo ukázal v tomto filme. Skvelé hviezdne obsadenie vlastne len dopĺňa jeho chladnú a dokonalú réžiu. Nákaza je pre mňa najlepší film s podobnou tematikou. Nehrá nám na city, nesnaží sa nás vystrašiť, len sucho ukazuje reálne dôsledky a konanie jedincov... 75% ()

srolyma

Až zase poletíte na služebku do Hongkongu, tak si proboha odpusťte to podávání rukou s šéfkuchařem, ikdyby vám ty nudle s kuřecím chutnaly sebevíc. Nikdy nemůžete vědět, co měl právě v prackách a jestli to náhodou nebylo mrtvý prase nakažený netopýrem. To se pak totiž může stát, že bude do tří dnů po vás a během pár týdnů vás bude následovat třetina populace. Pořád mi vrtalo hlavou, co dělají áčkoví herci v takovýmhle amatérským pokusu o pseudodokument. Že by charita? Pomoc začínajícímu režisérovi? Ztráta soudnosti? Aha, Soderbergh. Takže umělecký záměr. Po tom co svou mírně řečeno neortodoxní režií zprznil poměrně slušný Zkrat, je to tady zase. Přitom to mohl být celkem slušný film, nebýt té statické kamery, podhledů, nadhledů, polopohledů, rychlých střihů, pomalých střihů atd. atd. ()

Facerr

Temné, depresivní, studené, ale i přesto vcelku napínavé. I vzhledem k tomu, že se to obešlo bez větších akcí a diváckou erekci jsem z toho neměl, koukatelné. Jako bonus i s roztomile objasňujícím závěrem:). ()

KateVonTee

Působí to trochu futuristicky dokumentárním dojmem.Aneb co vše se může stát? Naprosto skvěle zahrané role a velký palec nahoru za promyšlenost.A taky haleluja že tu je film který sice obsahuje nákazu virem,ale nepromění nikoho v zombie jak je známe. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech