Podnikatelka Beth Emhoffová se vrací ze služební cesty z Hong Kongu, kde se nakazí neznámým virem. Brzy onemocní i její syn Clark. Bethin stav se stále zhoršuje a o dva dny později se zhroutí s těžkými záchvaty. Její manžel Mitch ji odváží do nemocnice, ale žena přesto umírá. Patologové konstatují, že byl napaden mozek a centrální nervový systém meningo-encefalitickým virem. Zdrcený Mitch se vrací domů, a nachází syna Clarka mrtvého. Mitch je okamžitě izolován, ale ukáže se, že je vůči nákaze imunní. Se svou dospívající dcerou se pokusí odjet z města, ale národní garda jim v tom zabrání. Nastává chaos, nepracují sociální služby a objevuje se rabování obchodů a domů. Smrtící, vzduchem přenosný vir, který nemocné zabíjí během několika dnů, se rychle šíří po celém světě. Lékaři se snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji než samotný virus. (TV Nova)

nightstalker

Dost neobyčejný film s atmosférou, která by se dala krájet. V průběhu filmu jsem stále kolísal mezi 3 a 4 hvězdami, ale konec mě přesvědčil, že tento film si 4 zaslouží. ()

escaf

Emočne to bolo na úrovni, ale príbehov o víruse bolo už natočených viac než dosť a hlavne lepšie. Dokumentaristický ,,look,, ktorý nemožno tomuto filmu odoprieť možno niekoho nadchne, môj prípad to ale nie je. Spôsobuje na viacerých miestach hluché pasáže, ktoré dokonale odpútavajú pozornosť. Potom už len divák čaká na vopred predpokladaný ,,happy end,, , ktorý neprinesie nič nové. Nebyť dobrého výkonu hercov, s kľudným srdcom dám 2 hviezdy. ()

IvanKovar

Vynikajúce herecké výkony a realistický pohľad na pandemickú vírovú epidémiu. Ale čakal som od toho ešte viac. Na takú celosvetovú katastrofu to bolo pre mňa málo emočné. Taktiež vysvetlenie počiatku epidémie v závere filmu bolo docela strohé. Moje očakávania film nenaplnil ale najhoršie to nebolo. ()

mouzi

naprosto chladny, sterilni, nekonzistentni, zbytecne "prehercovany" a celkove zbytecny a predevsim nudny snimek.. pokud bylo umyslem natocit takovy minimalisticky majstrstyk, co tam ku*va delala ta kycovita scena "help me!" v supermarketu?! hudba samotna je skvela, mraziva, v tomto filmu vsak naprosto idiotska a co se zaveru tyce, ten to ZABIL.. fuj ()

Venceslao90

Čekal jsem nadprůměrnou podívanou o šíření smrtelné nákazy, ale nedočkal jsem se. Celý děj se převážně orientuje na osudy jednotlivých postav, které, i když jsou pohnuté, tak mě nedokázaly patřičně zaujmout. Naopak scény, ve kterých je prezentována hromadná panika lidí a vzrůstající obavy, byly skvělé. Škoda, že se v tomto duchu nenesl celý film. ()

aannemer

Obsazení více než hvězdné, ale příliš se to vleklo a nic moc se tam nedělo. Porovnám-li tento snímek s dnes již legendární Smrtící epidemií, jsou dvě hvězdičky ještě nepřiměřeně vysoké hodnocení. Po druhém shlédnutí rád jednu a půl hvězdy přidám. Asi jsem při prvním kouknutí neměl tu pravou náladu. Moc dobrá atmosféra! ()

B3njamin

Mám rád Soderbergha ale tohle mu nesedlo. Přišlo mi to velice zdlouhavé a chvílemi jako nějaký TV film a dosti podobné Smrtící epidemii s D.Hoffmanem. více jak *** to nevidím... ()

Enzo555

Prekvapivo málo atmosféry, ani na moment som necítil reálnu hrozbu, i keď novú nákazu niekoľkokrát prirovnali k moru a pod.. Nepochopil som vedľajšiu dejovú linku s Marion,možno na zdôraznenie márnosti ľudskej snahy ak sú okolnosti proti. Zaujímavé bolo jedine priznanie moci blogerov a pátranie po "vinníkovi" a jeho vyústenie ()

david666

líbí se mi ten reálný pohled na celou věc - oproti často sladkobolným scénám, které jsou u podobných filmů klasikou, ukazuje Soderbergh pohled, který asi odpovídá situaci, která by nejspíš nastala v podobném případě ()

bonovox

Stiesňujúci film plný skvelých a mrazivých okamžikov, ktorý veľmi reálne vykresľuje správanie sa obyčajných ľudí aj odborníkov na vznik epidémie. ()

gezper

Hvězdami nadupané komornější drama o i uvěřitelně reálném průběhu jedné globálnější epidemie. Co jsem velice ocenil je, že režisér se s tím moc nepáře a nemilosrdně dává všem, jinak hollywoodským hvězdám první kategorie, na place prostor jen co je nezbytně třeba a šup k další části skládačky. V podstatě absence hlavní role je sympatický úkaz. Nakažlivá, ale i dosti chladná, elektronická hudba tomu dodá ten správný všudepřítomný depresivně bezmocný apokalyptický nádech. Škoda že film ztrácí v průběhu na svižnosti a konec je takový, ehm - rychle uzavřený ? Zbytečně rychle uzavřený ? Vůbec je to celé nezúčastněně odvyprávěné místy až dokumentární a to s ohledem na aktuálnost celé dějové linie. Ovšem tím si snímek zároveň udržuje zdravý rozum a nepouští se do zběsilých scénaristických orgií. Díky bohu za to. Jdu si umýt pořádně ruce a zítra v metru běda tomu, kdo tam zakašle ! [70%] ()

burton-ka

Poslední snímky S. Soderbergha jsou tak nějak bez Soderbeghovské chuti a zápachu jedinečnosti tohoto režiséra. Nebylo to špatné ale stejně tak ani vyjímečně perfektní. Pozoruji, že takových to filmů je poslední dobou jak hub po dešti. Přeobsazeno hvězdy at už vyhaslími či zářícimi, příběh tak nějak neurazí a ani nepřekvapí a ktomu všemu zjistíte, že ikdyž si umejete ruce třikrát a jídlo pětkrát stačí jedno hovno od netopýra a jste v prdeli :D ()

Misterioso

Soderberghovi jsem nikdy úplně tak nepřišel na chuť a nezměnilo se to ani po tomhle filmu. Hvězda vedle hvězdy, ale nic moc z toho, což docela zamrzí, protože námět je nepochybně zajímavý. Věřím, že bylo třeba i účelem natočit o takovémto tématu chladný, emočně takřka prázdný film, ale můj šálek kávy to nebyl, a to jsem se přitom docela těšil. Což o to, natočené je to hezky, ale místo toho abych si hryzal nehty napětím, jsem spíše zíval a kontroloval má přivírající se víčka. Zklamání. ()

retrix

Skvěl režírované, skvěle zahrané, Jude Law mě iritoval, ale byla to jeho role. Realisticky natočené, nerealisticky ukončené. ()

halberdier

O něco slabší,méně akční a odtažitější než Smrtící epidemie, za to realističtější a hvězdně obsazené. Takhle nějak si to představuji, až jednou propukne světová pandemie nějakého viru. (7/10) ()

DansteR

"Someone doesn't have to weaponize the bird flu.The birds are doing that."...No řekl bych, že je to spíš skoro dokument :-)...Vznik, vývoj a zánik jedno nákazy. Herecky zvládnuté dost dobře, jen mám pocit, že z toho všeho se dalo vytřískat mnohem ale mnohem víc. Možná je to jen tím trochu proflaklým tématem, ale jak říkam s tím co měli všechno za herce a jiné trumfy měli v ruce to mohlo být lepší. 60% ()

Nerajohn

Bylo by to na čtyři. Ale závěrečné dvě minuty podtržené strhujícím soundtrackem mě nutí dát pět hvězd. PS: Není ten Matt Damon nějaký tlustý? V první scéně vypadal jako Mark Wahlberg. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech