Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

V.Silver

Perfektní zábava, opravdu. Krásný obraz, záběry, práce s kamerou, efekty, herci... ty 2 hodiny v kině jsem si opravdu užíval. Navíc Stephen Fry jako Sherlockův bratr Mycroft neměl absolutně chybu :) 88% Zajímavé komentáře: Marigold ()

Gerret

Prozatím se plně ztotožňuji s místním hodnocením, 80% bych dal filmu i já. Je dobře, že je film i místama zábavný, nechybí dostatek akce a příběh je na dobré úrovni. Pro mě je Hra stínů asi tak na stejné úrovni jako předchozí díl. Robert Downey Jr. je velice dobrý herec a pokud bude pokračování určitě se na něj podívám. Hodnocení 80%. ()

blackJag

Byl jsem spokojen. Takto podle mě vypadá dobře odvedená práce na správném, dostatečně středoproudém, blockbusteru. Příběh je podle mě o něco lepší než v prvním díle, Moriarty získal dobrou tvář, parťácká dvojice Downey - Law funguje skvěle (nejlepší buddy dvojka v pokračující sérii od dob SMRTONOSNÉ ZBRANĚ), výborná je výprava i dokreslující triky a režie? Ritchieho styl nastříhaných intermezz a zpomalovaných záběrů prostě funguje. Těším se na pokračování, které jak pevně věřím (už dlouho jsem nebyl v kině na tak naplněné projekci) bude brzo následovat. 85% ()

svobik

Dvojka svým stylem, jakým mě (ne)oslovuje, pokračuje přesně tam, kde skončila jednička, aneb dobrou hodinu a půl se opět jedná o řemeslně zručnou, několika bonmoty protkanou změť scén, která mě naprosto míjí. Opět to není nějaké utrpení, jen je mi prostě bytostně jedno, co se na plátně děje, a když už např. skoná nějaká důležitá postava, o nic vlastně nejde, vždyť Sherlock to stejně vždycky všechno rozlouskne. O to víc mě ale překvapilo finále, které má v sobě nádech jisté osudovosti, díky čemuž dojde i na ono tolik kýžené napětí (partie Sherlock vs. Moriarty je pak rovnou vynikající). Ritchie z toho tentokrát vyvázl o chlup lépe, ovšem žádná výhra se rozhodně nekoná. Pravý Sherlock totiž dominuje na ostrovech, a to jak režijně, tak scenáristicky... tak vlastně i herecky, protože Cumberbatch si dává Downeyho k snídani. 6+/10 ()

R´Hell

Vizuální stránka, Robert Downey Jr. a pár opravdu povedených vtípků jsou jediné aspekty, které mi zabránily, abych dala pokračování filmového Sherlocka smutné 2*. Při porovnání s prvním, vtipným a inovativním dílem je tento díl prostě slabý. Líbí se mi rozdílná zpracování Doylova hrdiny, nicméně ochudit Sherlocka o jeho brilantní inteligenci a nahradit ji běháním sem a tam (jako se to povedlo Ritchiemu právě ve Hře stínů) a čekáním kdy se něco konečně stane, abychom zjistili, že se nestane nic, to už není ani zábavné. Kdyby každá scéna měla o deset minut méně, výsledek by byl o mnoho lepší. ()

kklepkaa

Sherlock Holmes, ať už první díl či ten druhý, je dost osobitý film. Buď ho budete milovat a nebo absolutně nebudete chápat, jak se tohle může někomu líbit. Film je po vizuální stránce abolutní slast. Herecké obsazení dokonalé. Robert a Jude si opět skvěle sedli. Škoda, že Rachel McAdams neměla víc prostoru. Příběh je, dle mého, lepší než u jedničky. Zakončení filmu bylo dokonalé. Za mě plný počet. ()

Myrreczech

O dost slabší než jednička. První polovina je víceméně nudná a nezajímavá a v druhé polovině byla originalita prvního dílu vyměněna za prostoduchou akci, která sice je impozantní se všemi těmi slow-motion záběry, ale do celkového konceptu se příliš nehodí. Zajímavá a zábavná byla poslední půl hodina, kde se vše krásně a čistě vyřeší takovým stylem, na jaký jsme zvyklí. Ústřední dvojice sice byla perfektní, ale utáhnout celý film nemohla. Škoda. ()

s.e.p.p

Nemůžu si pomoct, ale líbilo se mi to více než první díl. Prostě to rychlej odsýpalo a mnohem více jsem se bavil. Největším problémem Ritchieho pojetí je to, že ho jen těžko jde brát jako film o Sherlocku Holmesovi. Zdá se mi, že až trestuhodně málo využívá Sherlockovu inteligenci a film zbytečně zahlcuje (i když výborně natočenou) akcí. Zkrátka mi přijde, že sleduju nějaký dobrodružný akčnák z 19. století o nekonkrétním detektivovi, který všechny seřeže na hromadu. V tomto u mě jasně vítězí naprosto boží britský seriál, který i když zasazený do současnosti, dokáže Sherlockovu postavu využít mnohem zručněji. ()

Ev.D.

Opět po prvním díle další skvělá detektivka se Sherlockem Holmesem. Myslím ,že není potřeba psát nějaké slohy protože můj názor je hodně podobný jako u prvního dílu. Převleky tomuto filmu hodně dodaly. A ten pes je vážně super. :) ()

Elleannie

Určitě nebudu moc spoilerovat, když napíšu, že nikdy nezapomenu na Sherlockovu jízdu na poníkovi :-D Takhle od srdce jsem se už dlouho nezasmála.. Holmes jako mentalista, ironik a tak trochu blázen ve spolupráci s Watsonem coby realistou a bezkonfliktním člověkem - dokonalá souhra, palec nahoru. ()

J-o-k-e-r

Stylem totožný jako první díl. Londýn se nám rozrostl o pár dalších evropských metropolí, ústřední dvojice (Downey, Law) perfektní jako vždy + nám přibyla cikánská kráska N. Rapace. Mně tento styl naprosto vyhovuje, ač to není tak strhující jak by diváci očekávali, já se nenudil, akce bylo požehnaně, a už jen výkon R. Downeyho Jr. za to opravdu stojí. Při scéně s poníkem jsem se opravdu zasmál :). ()

smolicek04

Druhý diel Sherlocka je slabší, všetko je to také akoby pre deti. Nič nenechajú na náhodu všetko je dopredu rozobraté, vieme dopredu čakať a nič nám nenechali na to aby sme trocha premýšľali. Pekné spomalené scény, ale celkovo... Pred koncom som už čakal a pozeral na hodinky kedy to už končí a záver? SPOILER: Zomrie a zasa sa objaví. Aspoň tú smrť mu mohli dopriať. ()

Dreadd

První díl, který zpracovával příběhy mého oblíbeného knižního detektiva s přijatelnou invencí a dávkou humoru mě vysloveně nadchnul a něco podobného jsem očekával i od Hry stínů. Bohužel, jediné, co neztratilo na kvalitě, je Floriánova hudba. Ostatní se neslo v duchu závěru Oedekerkovy Smrtonosné smrti - všeho víc, všechno velkolepější a hlavně ať to nese. Nárůst komediálních situací je v pořádku, koneckonců Guy by asi seriózního Doyleova Holmese neukočíroval, problém byl úplně jinde. Nejvíc mě nudily zpomalené záběry, většinou byly naprosto samoúčelné a při scéně v lese dokonce až otravné. Jared Harris a Stephen Fry by si zasloužili víc prostoru v příběhu, kde má sice profesor Moriarty velkolepé plány hodné takto geniálního zločince, jenže jsou zasazené do neodpovídajícího prostředí, které je plné (na tu dobu) nepředstavitelných vynálezů. Nejlepší část je jednoznačně závěr (pokud vynechám podivnou dedukci v podobě diskuse), který je skvělou šachovou bitvou mezi Holmesem a Moriartym a vrcholí ve skvělém knižním závěru. ()

Guzo

Moc často se mi nestává, aby se mi druhý díl líbil o tolik víc než první, proto je pro mě Game of Shadows příjemným překvapením. Vizuál i hudba tu fungují skvěle (ostatně to byly jediné dvě věci, co v jedničce za něco stály), ale hlavně samotný Sherlock už překonal tu bariéru mezi humorem a trapností a díky Downeymu a jeho velmi osobitému sarkasmu konečně začíná být vtipný, byť svým zvláštním způsobem. Není to sice Sherlock, jak si ho všichni představují, nicméně to je mi při sledování filmu vcelku jedno. Největší vadou na kráse ale zůstává zmatenost v některých scénách, kde se zpomaluje nebo zrychluje čas. Vypadá to většinou hezky, ale místo toho, aby to divákovi usnadnilo sledování, to spíš mate.. 6.5/10 ()

strelenaL

Druhé pokračování Sherlocka mne trochu zklamalo. Ústřední dvojka Holmes a Watson jsou skvělý ale zápletka je oproti jedničce méně nápaditá. Akce i vtipných dialogů je ve filmu dost, ale v půlce promítání jsem si řekla něco tomu chybí. Velmi jsem uvítala Noomi Rapace alias cikánku Sim. V tomto díle jsem více upřednostňovala Watsona před Sherlockem ten byl krapet víc maniakálně pošahaný. ()

Puyi

Trochu jsem se obával, aby dvojka nebyla nějak výrazně horší než jednička a potěšilo mě tedy, že tomu tak není, ikdyž jednička je trochu jinde... Dvojka má zase o porci humoru navíc a navíc má i jednoho oblíbeného herce - Stephen Fry. Hodně jsem se bavil a nechyběla i skvělá akce. Skvělé! :) ()

drackula

Pokračovanie mi prináša tú pridanú hodnotu, ten šmrnc, ktorý mi chýbal v úvodnom filme. Guy Ritchie sa nezaprel so spomaľovačkami a svojským humorom a keď si k tomu pripočítam aj skvelé herecké obsadenie a kopu akcie, výsledkom je naozaj kvalitný kokteil. Ústredný "prípad" je síce trošku slabší a nefunguje tak, ako by mal, keďže je minimálne prvú polovicu filmu trochu zvláštne prezentovaný, ale všetko zachraňuje Moriarty. Ten mi ako génius zločinu naozaj sadol ! 85% ()

Kurikmoon

Stále blockbaster preplnený efektíkmi pre popkorňákov. Ale teraz si ma tempo až na pár momentov udržalo a šarm hlavnej dvojice to uhral. ()

FrajerTom

Jak už to u pokračování bývá, dvojka je slabší než první díl.. Jasně chybí moment překvapení, že Sherlock není páprda s legrační čapkou, ale geniální rocková hvězda své doby. Hra stínu je sice dějově daleko prázdnější než jednička, postrádá jakoukoli závažnější zápletku, ale co naplat když se na to pořád příjemně kouká!!! Ve stylu dieslového motoru se to navíc po pomalejším startu ke konci pěkně rozjede. Chemie mezi ústřední dvojcí je úžasná a bratrské haštěření se jen tak neokouká. Když se to doplní o skvělou akci (les a vlak) funguje to jako popcorn zábava výborně. Věřím, že se Guy Ritchie poučí, naváže na dynamickou akci dvojky, vrátí víc Holmesovských trademarků z jedničky a připraví bombastickou trojku! ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011