Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

hroubek

Říci hned ze začátku, že jsem byl z filmu zklamaný není moc dobrý.Bohužel je to pravda.Sherlock Holmes druhým dílem ztratil veškerý svůj nadhled a kouzlo, které si vytvořil v prvním díle.Osobně mě trvalo dost dlouho, než jsem se dostal do děje.Z filmu je cítit, že se blíží osudový souboj dvou mozků.Než k tomu ale dojde, tak to chvilku trvá.Filmu tedy nezbývá nic jiného, než vyplňovat děj velmi pěknou akcí a dlouhými a hodně často nudnými dialogy.Tohle všechno se změní ve chvíli útoku na továrnu zbraní.Tahle chvíle film nakopne neuvěřitelným způsobem, který podpoří moc pěkné finále a konec filmu.Guy předvádí pěknou řemeslnou práci a scéna v lese, nebo v hostinci jsou toho pěkným důkazem.Přesto převládá pocit, že něco není úplně v pořádku.Ústřední dvojice není tak sympatická, jako minule,Noomi Rapace je do počtu, a proto si prostor pro sebe můžou krást Jared Harris a Stephen Fry.Druhý Sherlock má spoustu dobrý momentů, ale bohužel těch špatných je stejně jako těch dobrých. ()

Unnamed

Já to nechápu, dostal plnou štrajtofli peněz a místo toho, aby alespoň část zainvestoval do kvalitního scénáristy, radši všechno prošustroval na efektech a kostýmech. Vizuálně je to vážně moc pěkný film, ale komu se chce 2 hodiny sledovat jen akci, která nemá smysl? Guy Ritchie si může myslet bůhvíjak úžasné dílo se mu nepovedlo stvořit, ale děj je chaotický a spíš jen záminkou pro několik rádoby vtipných scének s hláškami, a být to o půl hodiny kratší, vůbec nic by se nestalo. ()

Danny F.

Povedené pokračování, které se nese v duchu předchozího dílu. Zajímavá zápletka, špičkování mezi Watsonem a Holmesem, efektní záběry a dostatek humoru. Vážně povedené. 70% ()

jujec

První díl super, tento mě moc nepotěšil. Zápletka zajímavá, děj svižný, ale scéna, kdy mistr Sherlock vyhodí spolucestující z okna době, kdy vlak jede na mostě, a v řece pod ním již čeká loďka se zachránci, je podle mě nereálná vzhledem k tomu, že ono vyhození bylo součástí vývoje bitky ve vlaku, jejíž vývoj se se podle mého názoru nedal nijak dopředu na sekundy naplánovat. Ale i tak tato nelogičnost nebrání k vychutnání si filmu. A Robert Downey Jr. v ženském přestrojení je kouzelný, podle mě jde o nejlepší okamžik celého filmu, což je ovšem škoda. ()

zdenny

Tuto srandu jsem nehodnotil porovnáním s jedničkou, nýbrž jako očekávání, zda tento už bude trochu jiný než jednička. Samozřejmě se jednalo o dalšího "Indiana Jonese" a to mi u Sherlocka fakt vadí. Je to film o Sherlockovi natočený ve dvacátém prvním století, což samozřejmě zaručuje novější technologie než u všech zpracování o Sherlockovi doposud. Jenže se nejedná o napínavý příběh plný inteligentní dedukce. Místo toho je nám předestřen příběh, kterak se jednomu pánovi povede odvrátit hrozbu první světové války. Myslím, že by mohl Guy Ritchie natočit další díl (který vzhledem k hodnocení a návštěvnosti určitě bude) o pánovi, který odvrátí druhou a následně i třetí světovou válku. Potom by mohl být další několikátý díl o tom, kterak tento pán odvrátí mezigalaktickou válku a svým umem dostane i mimozemská stvoření. To už bude mít Robert Downey Jr. tolik roků jako opravdový Sherlock Holmes v klasických zpracováních. Takže, toto není film o Sherlockovi, nýbrž je to dobrodružný film, který, kdyby se jmenoval jinak, nemusel skončit u dvou hvězd. Strašně totiž nesnáším, když někdo chce přepracovat klasické a kultovní příběhy tak, aby ústřední postavu v nich naprosto změnil tak, že se vlastně o tuto postavu už ani nejedná. Jako se už stalo v "Terminator 3" anebo "Robin Hood" z roku 2010. Toto mě opravdu vytáčí do červeného. Když si chce někdo podívat na velice kvalitní zpracování příběhů o Sherlocku Holmesovi a chce trochu inovace, ať raději sáhne po britském seriálu Sherlock. I fanoušci tohoto paskvilu by se mohli divit, kdo to vůbec ve skutečnosti Sherlock Holmes je. ()

Emerelle

Tak tohle pokračování je svým způsobem jiné než jednička, je tu víc vtipu, narážek a tak nějak více Roberta Downeyho, což je ovšem moc dobře, když to takhle bude pokračovat dál vůbec se zlobit nebudu :) ()

Fakipics

Některé scény byli absolutně výborné(především finále), ale některé úplný propadák a když si člověk přečte komentář od Poma, tak poznáte, kde Guy Ritchie udělal chybu. Opravdu se to místy natahovalo úplně zbytečně, které nezachránil ani charismaticky výřečný Robertek. ()

Mishqo

pôsobilo to na mňa okukane, chýbala ta sviežosť a vtip z jedničky a zdalo sa mi ze sa chce hrozne podobať na úspešný britský seriál...avšak herci na mňa pôsobili dobrým dojmom, fajn záporáci, fajnová hudbička, a celkovo vizuálne to vyzeralo veľmi dobre (aj tie spomalené zábery boli veľmi efektné)...75% ()

Brain-D

Snaží se to pokračovat v úspěchu jedničky, ale prostě to nejde. Spomalené lokace, přestřelky, rvačky a humor. To vše už to jednou bylo a připadalo mi to celé jako přeplácaný zbytečný blockbuster. Sice jsem se bavil u těch superačkních scén (vybuchující stromy) v doprovodu s výbornou Zimmerovou hudbou. Prostě nepřekvapí, ale pobaví. Tak trochu mě i naštvala menší parodie na "Jookera" z "Temného rytíře", když měl R. Downey Jr. rtěnku !!! To mě docela naštvalo. 3. díl ? - snad z toho sejde, jak už tu někdo psal román o Sherlockovi nemusí být taková dojná kráva. ()

VanTom

Tahle akční komedie má s Doylovými detektivkami společná opravdu už jenom jména, jde spíše o dobovou bondovku s klasicky megalomanským padouchem chtějícím rozpoutat světovou válku, kde Holmes a Watson působí střídavě jako superhrdinové / šašci a některé dedukce stojí, mírně řečeno, na vodě. Jenže toho si divák pomalu nemá šanci všimnout - tempo snímku nedá vydechnout, Ritchie chrlí jeden nápad za druhým, Zimmerova hudba hřímá občas hodně originálně, výprava připomene i Pána prstenů (no fakt! :-)) a Noomi to snad poprvé opravdu sluší. Díky lepšímu záporákovi se mi tak Hra stínů líbila možná víc než jednička. ()

venalce

Tak tohle má být moderně pojatý Sherlock Holmes? Začínám se obávat, co provedou budoucí generace s takovým Herculem Poirotem. Stejně jako jednička bylo i tohle neuvěřitelně laciné a okatě líbivé. Nic víc. ()

harryy

Pán režisér Guy Ritchie nás bez sekundy nudy vedie od jednej vypointovanej scény k druhej v troch rôznych krajinách. Pán Zimmer predviedol ďalší bubnujúci hudobný sprievod okorenený o rómsky folklór.Kúsky skladačky do seba zapadajú s chirurgickou presnosťou a fungujú možno až príliš priamočiaro. Príbeh je zúčtovaním dvoch postáv, jeho vyvrcholením nie je vyriešenie zložitej hádanky, ale odpoveď na otázku: Kto vyhrá?Nech sa Arthur Conan Doyle chcel svojejnajslávnejšej postavy zbaviť z akokoľvek nezmyselných pohnútok, nerátal s negatívnou odozvou publika. Podobne, ako ho po mnohých rokoch z finančnej núdze vzkriesil z mŕtvych, tak komerčné zámery prinútia Sherlocka vrátiť sa do kina treťou časťou. Vôbec by to nevadilo, keby scenáristi vymysleli náročnejší prípad. Hra môže pokračovať. 80% ()

sskrblik

Často mi to připadalo jako dlouhá reklama na Hornbach. Pokračování Sherlocka mě zdaleka neučarovalo natolik jako první díl. Výhodou však stále zůstává, že se u filmu nemusíte toliko soustředit na děj. ()

majkl44

Druhý díl Sherlocka v podání Downeyho Jr. byl opět parádní. Skvělá zápletka, humor, který jako by mi byl šitý přímo na míru a akce při kterých jsem se rozhodně nestačil nudit. Už se těším na další díl a doufám, že se zase potkáme s Mycroftem :-) Jen škoda, že Irene Adler neměla víc prostoru a nakonec dopadla jak dopadla.. Zatracený Moriarty :-/ ()

lykan9

Vše funguje přesně jak má a v podstatném se Hra stínů nijak neliší od jedničky. Hrad stínů má však dvě drobné chybičky: 1. Bohužel jsem si moc neužil Rachel McAdams a 2. Jared Harris mě nijak v roli Moriartyho neoslnil. Vynahradil mi to však Stephen Fry v roli Holmesova bratra, který byl doslova excelentní. ()

Sany33

Druhý film Guya Ritchieho o Sherlockovi Holmesovi rozhodne nie je určený fanúšikom tradičnej detektívky, ktorí chcú premýšľať a klásť si otázky. Vznikol pre potechu tých milovníkov akčnej zábavy, ktorí v kine hľadajú miesto, kde bez obáv možno odpočívať. A tak, hoci akcia úplne vytesnila intelekt, hoci samotný príbeh nestojí za veľa a napätia v ňom veľa niet, užijeme si aspoň zručne vyskladaný sled rafinovaných a dobre nafilmovaných akčných scén, striedaných situačným i slovným humorom. Pre filmových fanúšikov je prichystaných niekoľko hádaniek a hier s citátmi či parafrázami (aj na úrovni filmovej hudby). Škoda, že režisér sa nevyhol viacerým hluchým miestam, keď sa vozík jarmočnej horskej dráhy takmer úplne zastaví a adrenalín opadne. Vypustenie niektorých motívov i postáv a skrátenie prinajmenšom o štvrť hodiny by snímke určite len prospelo. 79% ()

Lukyn007

Slušné pokračování, ale na první díl to bohužel nemělo. Downey Jr. a Law jsou opravdu skvělá dvojka. Na nich tento film staví. 60% ()

ghatos

Všechno je velkolepější? Rozhodně to neplatí pro příběh a Moriartyho. Samé pičovinky kolem, ale nic pořádného. Exhibování Downyho alá McGyver...ach jo. 50%. ()

D28

Diváci sú čoraz rozmaznanejší.Alebo nemajú radi šachy a fotelkové mimikry?Tu sa im servíruje parádna zábava s úžasnou vizuálnou a hudobnou kulisou a oni riešia, či nie je Sherly príliš šiši a záporák málo bubu.Dokonca im nestačí, že toto dobrodružstvo má i myšlienku.Tak ako platí, že jeden človek vojnu nevyvolá a ani nezastaví, tak platí i tu, že zásluhou celej partie tvorcov vznikol podarený vtipno-akčný kúsok. ()

Taio

Na takéto niečo som dlho čakal: akcia, humor a skvelé spracovanie. Downey a Law tak maximálne bavili a celkovo tak dobrý dojem z filmu som dlho nemal. Pozeral som to takmer v prazdnej kinosále a bola to naozaj luxusná podívaná. Občas síce menej dávajúce zmysel dialógy, scenáristi boli samizda miestami zúfalí ale dáva to filmu svoje čaro. Ritchieho slow motiony dali tomu tie grády. Jedine čo mi naozaj vadilo boli dlhé scény s biednymi pokusmi rozosmiať diváka dialógmi. Ale aj tak 5* ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011