Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

BenchPress

Začátek a první polovina filmu byla napěchovaná hláškami, akcí, efekty a řekl bych, že film měl náběh na 5/5. Poté jsem se ve druhé polovině tak nějak přestal orientovat v ději. Některé scény byly místy přehnané a nezachránil to ani skvělý závěr. Guy Ritchie nasadil laťku hodně vysoko svými prvními dvěma snímky a proto možná každý čeká o něco trochu víc. P.S. Ritchie má asi hodně rád cikány ... Po Podfucku další film, kde vystupují a to jsem od něj viděl i s Hrou stínů teprve tři. 3/5. ()

jfaba

Stejně blbé jako první díl. Triky fajn, ale to je vše. Kam se to hrabe na TV seriál Sherlock Holmes. Jestli bude další díl, děkuji nechci. Ztráta času. ()

shioo

Možná mělo zůstat jen u jedničky. Kdo ví. Každopádně Guy Ritchie není žádný pitomec a byť se rozhodl zopakovat svůj úspěch a uznání v tomhle pokračování, ostudu si určitě netrhl. Nebudu to tedy porovnávat s jedničkou, jak mají všichni lidé zvykem (a občas mám tik v ruce i já, přiznávám). Dobrá komedie, při které vám nadlidské výkony nepříjdou tolik stupidní, protože jsou zařazeny do zcela jiné doby, a vlastně nikdo nemůže s jistotou říct : " Ale takhle to nebylo, nebo tohle tuhle a tamto tam nebylo (ano, narážím na ty nesouvislosti s jednotlivými vynálezy -> Who cares?)". Není to film, který vás ohromí a dojme, ale zaručeně pobaví a rozesměje. Dávám tři a půl hvězdičky (vím, že půlky se tu nerozdávají, proto ji píšu zde). Přála bych si vidět další podobnou komedii v tomto duchu (člověk má těch transformujících aut, mimozemšťanů a lidí se schopnostma hořet, létat nebo hýbat s vidličkama taky jednou nad hlavu), určitě bych zde ráda viděla Roberta a snad i Juda, jen prosím ať se nejedná o třetí díl. ()

George.Camel

Downey jr. mě v poslední době baví čím dál víc. A frajeřinky Guye Ritchieho s kamerou a zpomalené záběry film zcela jistě oživily. Zpočátku na mne film působil velice chaoticky a budu ho muset vidět ještě jednou, abych více vniknul do děje. Zábavných scén se ve filmu také několik objeví. Hezký byl ten konec ... ()

Shley

Ritchie zde odvedl dobrý kus práce. Příběh je celkem poutavý, herecké výkony skvělé, jen se mi zde moc nelíbí ten přechod hlavně na akční. Samé střílení, utíkání, pronásledování, chybí zde hádanky a tajemno, které bylo v prvním dílu, popravdě se zde už ani nevyšetřuje, jen se neustále za něčím honí, to tomu ublížilo nejvíce. Ale i přes tohle všechno je to velmi dobrá podívaná i vtipná, i když zakončení bylo dost přehnané. ()

CorvusBlek

Nechci dát rovnou odpad, protože jsem viděl prvních asi 20min a už mi to lezlo krkem, styl jakým je to pojaté mě neoslovuje.Přitom předchozí Sherlock byl docela koukatelný... ()

CrazymanM

Rozhodně to není špatný film,jen mi nějak nesedl a určitě je malinko slabší než první film.Herci opět výborní,dobré akce,nevím,jaksi mě to ale nevzalo,možná další podívání?! ()

Moni33

Škoda, že mi nevyšlo zajít na pokračování Sherlocka do kin, kvůli nedostatku času (a taky peněz :)) jsem se k pokračování dostala až teď. Děj byl zamotanější ještě víc než v prvním díle, takže než jsem to vše relativně pochopila už se blížil konec filmu, ale tady mi to ani nevadilo. Zde mi stačí humor Sherlocka Holmese a doktora Watsona a jsem spokojena. Robert Downey a Jude Law jsou pro mě jedni z nejlepších herců a zde to opět jenom potvrdili. Zimmerova hudba byla opět dokonalá a jsem ráda, že se děj neodehrával jen v Londýně, ale i ve Francii, Německu a dalších místech v Evropě. No a poslední scéna 'END ?' byla perfektní :) ()

Claire.TJ

Vemte hodně novodobých zbraní, předěljte je do stylu steam-punku, scénář uzpůsobte tomu, abyste tyhlety hračičky využili, přimíchejte do toho Roberta Downeyho Jr., pojmenujte to Sherlock Holmes, aby to přitáhlo i některé nebohé chudáky doylovského hrdiny. A máte solidní blockbuster, z kterého se pár lidí poprdí kvůli tomu, jak budou vyprávět, jak to má strašně zajímavou atmosféru (neboť to pro tyto lidi bude asi jediný film odehrávající se na konci 19. století, který kdy dokoukali celý). ----- Nevím, jak vy, ale pro mě je Sherlock Holmes detektivka. Kdyby se mě někdo zeptal na to, jak bych natočila netradiční zpracování tohoto tématu, tedy čeho původního bych se držela, odpověděla bych stejně. Nevadí mi pro to (spíše zbožňuji) britské seriálové zpracování s Cumberbatchem - protože i když má iPhone, detektivka to pořád je. A některé logické smyčky opravdu na divákově tváři vykouzlí užaslý úsměv. Za to Ritchieho Sherlock je prostý Iron Man ze století páry; Ritchie se nezajímá, proč má Moriarty pohnutky, jaké má; nezabývá se vůbec tím, čím se má projevovat Moriartyho údajná kriminální genialita (neuvedl žádný příklad; opět srovnám s Sherlockem BBC1 - třetí díly první i druhé série byly prostě "hustý". Jak BBCovský Moriarty vymyslel Sherlockův pád - rafinované. Hra mezi BBC Sherlockem a Moriartym - pekelná. Ritchieho chlapci? Nůůdáá.) Film si prostě tak nějak ubíhá, sem tam si někdo jen tak umře (třeba smrt Irene Adler se stala takovou baj-d-vej věcí, která se začala a přestala řešit v tu chvíli, kdy Moriarty tento prostý fakt zkrátka oznámil), hlavně tam po sobě hodně střílejí oněmi steampunkovými bouchačkami a jediná věc, která se alespoň vzdáleně podobá dedukci je jedna ze závěrečných scén, kdy Sherlock Moriartymu vysvětlil, jak ho přelstil. ----- Hlavně boucháme, střílíme, plkáme a nepřemýšlíme. Někdy se ale dokonce i takových kravin vyskytne najednou tolik, že se i v tak bezhybném ději člověk ztratí (protože se mezi výstřelem a výbuchem něco mezi řečí zmíní, a hele, ono si to má člověk ještě za deset minut pamatovat). Mírně lituji toho, že jsem kvůli této spatlanině mrzla 129 minut + reklamu v letňáku a dvě hvězdy dávám pouze za Roberta Downeyho Jr., který to, jak je jeho zvykem, uhrál i přes absolutní demenci filmu a za Hanse Zimmera, který ty noty do linek cpe zkrátka skvěle (velká pochvala za basovou linku s tématem árie 'Don Giovanni' před tím, než se děj přesunul do opery, kde dávali Dona Giovanniho). ----- P. S. Ty zpomalené scény s tím, jak si Holmes promýšlí, jak koho sejme, jsou příšerné. A s dedukcí to má, pro fanoušky těchto scén, společného pramálo, i když se to tak Ritchie snaží - docela úspěšně - maskovat. ----- P. P. S. CO, propánajána CO byl ten nahatej Mycroft? Mark Gatiss měl z tohoto kolegy určitě žaludeční potíže. ()

srolyma

Rozhodně slabší než předchozí Ritchieho Holmes. Robert Downey jr. skvělý jako vždy, ale to je asi tak všechno. Děj nepříliš zajímavý, zápletka v podstatě žádná, po delší pauze z filmu v hlavě nezůstane nic. Jak přišel, tak zase odešel (a nikdo se kvůli němu nevěšel). Jediným překvapivým momentem bylo zjištění, že ta pěkná cikánka v Sherlockovi je totožná s tou odpudivou punkerkou z Milénia. Nejspíš byla nějak digitálně upravená... Buď pro Sherlocka zpohledněná nebo pro Milénium zhnusněná. Těžko říct. Každopádně nejlepším zpracováním Sherlocka Holmese poslední doby zůstává televizní minisérie BBC. Bez debat. ()

muti

mne v tom filme osobne nic nechybalo. prevleky, bitky, nahanacky, predvidanie, cestovanie, tajomne plany a battle of wits. finale by prekvapive nemalo byt ak poznate povodnu verziu. Škoda že realistickost ide na úkor ultra OP scénam pri ktorých by naši hrdinovia zomreli x-krát. Napokon podobne ako aj v jednotke keď výbuchu v lodenici rozsekal všetko naokolo a nikomu sa nič nestalo. ()

elanista1

Ked sa ma niekto opyta na prvu cast Sherlocka Holmesa budem vediet odpovedat a odpoviem kladne a pouzijem aj nejake superlativy, ale ak nahodou dostanem otazku o Hre tienov zostanem zaskoceny. Prave som dopozeral film a nedokazem si spomenut o com to cele bolo, aky bol zaujem profesora a aky mal motiv. Proste nic, uplne prazdno, naco takyto zamotany pribeh? Ked som na chvilku vypustil pozornost z filmu tak som sa uplne stratil a nedalo sa vratit. Okrem toho vsak opat skvely Robert Downey s jeho humorom a genialnym myslenim, ale uz sme ho dokonale spoznali v 2009tom a uz to nie je take ako byvalo. Cely film je mi tak trochu ukradnuty, kedze neobsahuje ani len 2 zapametaniahodne sceny /dobre, ta vo vlaku bola dobra!/ a teda sa zaraduje len do kopy priemerneho hnoja. Ale posledna scena je prekvapiva, aj ked bola urcite ocakavana. ()

only_serials

Zábavná zápletka; skvělá dvojka Downey-Law; scéna v lese.. fajn film vhodný k zaplutí do křesla a odreágování se (třeba od psaní diplomky..) ()

Petr59

Na začátek píši, že jsem neviděl první díl, ale stejně myslím, že by můj názor nezměnil. Udivilo mě relativně vysoké hodnocení filmu. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale to je tak strašná blbost, kravina, bez nějaké náplně, bez smysluplného a dobře fungujícího děje a k tomu ještě je to všechno strašně debilně zpracované. Já bývám obvykle v hodnocení filmů (i v těch průměrných) mírný, ale tohle byla dost silná káva. Začátek byl přímo otřesný. Jak se film začal trochu rozjíždět a vyplula na povrch hlavní dějová zápletka, tak to chvílemi fungovalo, ale skutečně jenom chvílemi. Je to jednoznačně parodie na Sherlocka Holmese. Není to nic jiného než kravina, která ale dokáže chvílemi i pobavit. Je to až tak hloupé, že je to vtipné. Takže šel bych z hodnocením ještě více dolů, ale ty dvě slabé hvězdičky dávám za pár vtipných momentů a vtipných hlášek, pár hezkých hereček, charismatického záporáka, za většinu povedených akčních scének a za Roberta Downey Jr., který sice mi do filmu absolutně nesedl a za špatné zpracování příběhu nese svůj podíl, přesto jde však o úspěšnou hereckou hvězdu, která chvílemi jako jediná ve filmu i pobaví. Ostatní herecké výkony byly otřesné. Určitě bych tuto bláznivou parodii nechtěl vidět znovu. ()

Sin410

Těšil jsem se a byl jsem velice spokojen. Hudba, herci, tempo... Scéně útěku před vobrkanónem lesem jsem šílel. Megaturbosuperfilm ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011